Ақкөл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № С 12-1 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 қарашадағы № С 31-1 шешімі
Ақкөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ақкөл аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № С 12-1 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 258 392,8 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 584 085,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 24 479,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 35 102,7 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 7 614 725,2 мың теңге;
2) шығындар – 10 691 123,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – -2 386,6 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 7 300,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9 686,6 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -1 430 344,4 мың теңге;

О внесении изменений в решение Аккольского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № С 12-1 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 25 ноября 2024 года № С 31-1
Аккольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аккольского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 22 декабря 2023 года № С 12-1, следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 258 392,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 584 085,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 24 479,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 35 102,7 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 614 725,2 тысяч тенге;
2) затраты – 10 691 123,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -2 386,6 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 7 300,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 686,6 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 430 344,4 тысяч тенге;

6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 1 430 344,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 7-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешiм 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Ақкөл аудандық мәслихатының төрағасы С.Абаханов
Ақкөл аудандық мәслихатының
2024 жылғы 25 қарашадағы
№ С 31-1 шешіміне
1-қосымша
Ақкөл аудандық мәслихатының

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 430 344,4 тысяч тенге.";
приложения 1, 7 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Аккольского районного маслихата С.Абаханов
Приложение 1 к решению
Аккольского районного маслихата
от 25 ноября 2024 года
№ С 31-1
Приложение 1 к решению
Аккольского районного маслихата

37 623,7
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
211 180,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
804 994,7
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
15 996,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 996,0
02
Қорғаныс
61 362,3
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
61 362,3
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
20 726,6
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
28 392,9
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
12 242,8
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
12 415,7
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
12 415,7
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
12 415,7
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
389 545,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
376 180,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75 607,7
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
25 973,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
10 433,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7,6
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
69 516,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
722,4
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
895,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
106 662,9
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

37 623,7
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
211 180,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
804 994,7
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
15 996,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
15 996,0
02
Оборона
61 362,3
122
Аппарат акима района (города областного значения)
61 362,3
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
20 726,6
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
28 392,9
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
12 242,8
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
12 415,7
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
12 415,7
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
12 415,7
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
389 545,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
376 180,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
75 607,7
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
25 973,0
005
Государственная адресная социальная помощь
10 433,0
006
Оказание жилищной помощи
7,6
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
69 516,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
722,4
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
895,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
106 662,9
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

32 581,1
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
39 706,3
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
14 075,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
13 365,6
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
13 365,6
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 528 257,9
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
5 834 149,1
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
189 902,9
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
98 905,1
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
4 245 021,1
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 300 320,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
694 108,8
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
10 856,5
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
471 352,2
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
13 900,1
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
150 000,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
48 000,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
561 767,4
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
257 658,9
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 676,7
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
155 347,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
78 357,5
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
11 777,7
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4 500,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
71 324,7
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 382,4
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
12 000,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
27 942,3
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі

32 581,1
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
39 706,3
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
14 075,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
13 365,6
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
13 365,6
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 528 257,9
467
Отдел строительства района (города областного значения)
5 834 149,1
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
189 902,9
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
98 905,1
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
4 245 021,1
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 300 320,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
694 108,8
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
10 856,5
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
471 352,2
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
13 900,1
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
150 000,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
48 000,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
561 767,4
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
257 658,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
7 676,7
003
Поддержка культурно-досуговой работы
155 347,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
78 357,5
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
11 777,7
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 500,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
71 324,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
31 382,4
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
12 000,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
27 942,3
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)

119 207,6
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 346,4
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
58 860,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
29 840,6
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
3 808,6
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
20 352,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
94 021,3
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 302,8
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
3 500,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
76 218,5
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
11 919,9
008
Cпорт объектілерін дамыту
11 919,9
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
7 635,0
075
Байланыс желілерін салу
7 635,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
63 444,7
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
5 091,1
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
5 091,1
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
37 254,4
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 254,4
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
18 804,2
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 804,2
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
720,0
006
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
720,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 575,0
056
Жануарларға арналған баспаналар, уақытша ұстау пункттерін салу
1 575,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
33 273,8
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
17 863,9
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

119 207,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
6 346,4
003
Поддержка культурно-досуговой работы
58 860,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
29 840,6
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
3 808,6
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
20 352,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
94 021,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
14 302,8
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
3 500,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
76 218,5
467
Отдел строительства района (города областного значения)
11 919,9
008
Развитие объектов спорта
11 919,9
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
7 635,0
075
Строительство сетей связи
7 635,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
63 444,7
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
5 091,1
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
5 091,1
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
37 254,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
37 254,4
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
18 804,2
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
18 804,2
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
720,0
006
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
720,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 575,0
056
Строительство приютов, пунктов временного содержания для животных
1 575,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
33 273,8
467
Отдел строительства района (города областного значения)
17 863,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства