Атбасар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 8С 10/2 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 5 тамыздағы № 8С 18/2 шешімі
Атбасар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Атбасар аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 8С 10/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 191321 тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-косымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 373 164,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 418 291,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 68 569,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 28 372,1 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 857 930,9 мың теңге;
2) шығындар – 10 474 822,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -380,4 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 7 321,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7 701,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -101 278,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 101 278,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 7 321,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 383 861,4 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 477 818,5 теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2024 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 52 838,6 мың теңге сомада бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Атбасар аудандық мәслихатының төрағасы Н.Рахимов
Атбасар аудандық
мәслихатының

О внесении изменений в решение Атбасарского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 8С 10/2 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 5 августа 2024 года № 8С 18/2
Атбасарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Атбасарского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 22 декабря 2023 года № 8С 10/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 191321) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 373 164,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 418 291,1 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 68 569,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 28 372,1 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 7 857 930,9 тысяч тенге;
2) затраты – 10 474 822,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -380,4 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 7 321,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 701,4 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -101 278,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 101 278,1 тысяч тенге:
поступление займов – 7 321,0 тысяча тенге;
погашение займов – 383 861,4 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 477 818,5 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 52 838,6 тысяч тенге.";
приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Атбасарского районного маслихата Н.Рахимов
Приложение 1 к решению
Атбасарского районного
маслихата

112 538,1
02
Қорғаныс
111 026,8
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
111 026,8
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
24 227,3
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
69 652,5
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
17 147,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
11 166,7
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
11 166,7
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
11 166,7
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
593 765,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
586 265,9
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69 718,8
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
27 801,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
81 600,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
300,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
202 267,1
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 531,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
800,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
3 329,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
136 214,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
15 304,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
46 401,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
7 500,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау

112 538,1
02
Оборона
111 026,8
122
Аппарат акима района (города областного значения)
111 026,8
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
24 227,3
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
69 652,5
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
17 147,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
11 166,7
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
11 166,7
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
11 166,7
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
593 765,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
586 265,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
69 718,8
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
27 801,0
005
Государственная адресная социальная помощь
81 600,0
006
Оказание жилищной помощи
300,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
202 267,1
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 531,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
800,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
3 329,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
136 214,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
15 304,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
46 401,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
7 500,0
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов

61 416,8
"Ақмола облысы Атбасар ауданы Атбасар қаласының № 1 шағын ауданында жүз пәтерлі бес тұрғын үй салу" жұмыс жобасын түзету. Үй-1 (байлау)
49 001,8
Атбасар қаласында жүз пәтерлі бес тұрғын үйді қосуды ескере отырып, жылу желілерін реконструкциялау және салу
414 681,2
Ағымдағы нысаналы трансферттер
878 453,4
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
36 801,0
Ақан Құрманов ауылында, Бәйтерек көшесі № 6 мекен-жайында орналасқан ауылдық мәдениет үйін күрделі жөндеу
172 396,0
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қамсыздандыру
104 233,0
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтар үшін отын және коммуналдық қызметтерді төлеуге
27 801,0
Отбасыларды қолдау жөніндегі орталықтарды құру және ұстау
15 304,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеу
65 400,0
Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек, оның ішінде:
15 059,0
Ауғанстаннан кеңес әскерлерін шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек
10 522,0
басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеу
1 108,0
Чернобыль атом электр станцияндағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға біржолғы әлеуметтік көмек төлеу
1 937,8
басқа мемлекеттердің аумағында соғыс ардагерлеріне санаториялық-курорттық емделуге жұмсалған шығындарды өтеу
1 491,2
Су тасқыны салдарынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы төлемдер бойынша шығындарды өтеуге
66 292,6
"Атбасар су" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны кәсіпорнының материалдық-техникалық базасын нығайтуға
155 000,0
Атбасар қаласының көше-жол желісін ағымдағы жөндеу
62 470,5
Атбасар қаласының Майкөтов 47 көшесіндегі жатақхананы ағымдағы жөндеу
23 072,0
Атбасар қаласындағы Линейная көшесіндегі "АВТОДОМ" ТҚС-нан № 34 үйге дейін су құбыры желілерін күрделі жөндеу
134 624,3

61 416,8
Корректировка рабочего проекта "Строительство пяти стоквартирных жилых домов в микрорайоне № 1 города Атбасар, Атбасарского района Акмолинской области. Дом-1 (привязка)
49 001,8
Реконструкция и строительство тепловых сетей в городе Атбасар, с учетом подключения пяти стоквартирных жилых домов
414 681,2
Целевые текущие трансферты
878 453,4
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
36 801,0
Капитальный ремонт сельского дома культуры, расположенного по адресу: улица Байтерек № 6, села Акана Курманова
172 396,0
Социальное обеспечение лиц с инвалидностью
104 233,0
Приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
27 801,0
Создание и содержание центров по поддержке семей
15 304,0
Выплата государственной адресной социальной помощи
65 400,0
Социальная помощь отдельным категориям граждан, в том числе:
15 059,0
единовременная социальная помощь ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
10 522,0
выплата единовременной социальной помощи ветеранам боевых действий на территории других государств
1 108,0
выплата единовременной социальной помощи лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции
1 937,8
возмещение затрат на санаторно-курортное лечение ветеранам боевых действий на территории других государств
1 491,2
На возмещение затрат по единовременным выплатам гражданам, пострадавшим вследствие паводков
66 292,6
На укрепление материально-технической базы предприятия государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Атбасар су"
155 000,0
Текущий ремонт улично-дорожной сети города Атбасар
62 470,5
Текущий ремонт общежития по улице Майкутова 47 города Атбасар
23 072,0
Капитальный ремонт водопроводных сетей от СТО "АВТОДОМ" до дома № 34 по улице Линейная в городе Атбасар
134 624,3