Ерейментау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 8С-12/2-23 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 11 сәуірдегі № 8С-19/2-24 шешімі
Ерейментау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ерейментау аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 8С-12/2-23 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2024–2026 жылдарға арналған аудандық бюджет осы шешімнің тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 793 274,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 695 011,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 45 538,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 176 228,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2 876 497,2 мың теңге;
2) шығындар – 4 848 330,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 17 871,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 36 920,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 19 049,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -72 927,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 72 927,1 мың теңге.";
7-1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"7-1. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте заңнамада белгіленген тәртіппен 2024 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан 311 575,1 мың теңге сомасында бюджет қаражатының бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 5, 6-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

О внесении изменений в решение Ерейментауского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 8С-12/2-23 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 11 апреля 2024 года № 8С-19/2-24
Ерейментауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Ерейментауского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 22 декабря 2023 года № 8С-12/2-23 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 793 274,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 695 011,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 45 538,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 176 228,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 876 497,2 тысяч тенге;
2) затраты – 4 848 330,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 17 871,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 36 920,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 19 049,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -72 927,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 72 927,1 тысяч тенге.";
пункт 7-1 изложить в новой редакции:
"7-1. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год, в установленном законодательством порядке, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2024 года в сумме 311 575,1 тысяч тенге.";
приложения 1, 5, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

742 304,4
02
Қорғаныс
73 065,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
73 065,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
21 751,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2 380,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
48 934,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 850,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2 850,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 850,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
343 403,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
342 728,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61 187,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
28 964,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
15 207,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
425,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
48 051,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
998,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
274,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
51 539,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
62 202,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
28 047,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
29 242,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
16 592,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

742 304,4
02
Оборона
73 065,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
73 065,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
21 751,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 380,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
48 934,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 850,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2 850,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 850,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
343 403,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
342 728,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
61 187,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
28 964,0
005
Государственная адресная социальная помощь
15 207,0
006
Оказание жилищной помощи
425,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
48 051,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
998,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
274,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
51 539,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
62 202,0
021
Капитальные расходы государственного органа
0,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
28 047,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
29 242,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
16 592,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

275 568,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
275 568,0
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
275 521,0
022
Жергілікті бюджеттен берілген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару
47,0
8
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
311 575,1
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
311 575,1
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
311 575,1
Ерейментау аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 11 сәуірдегі
№ 8С-19/2-24 шешіміне
2-қосымша
Ерейментау аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 8С-12/2-23 шешіміне
5-қосымша
2024 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер
Атауы
Сома,
мың теңге
Барлығы
2 144 417,8
Нысаналы ағымдағы трансферттер
1 828 153,8
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
118 366,0
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
23 228,0
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қамсыздандыруға
49 200,0
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
28 964,0
Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге
5 374,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
11 600,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
467 030,0
Мәдениет ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға
17 030,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
450 000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 242 757,8
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы материалдық-техникалық базаны нығайтуға
404 211,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
672 600,0
Жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз етуге

275 568,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
275 568,0
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
275 521,0
022
Возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета
47,0
8
Используемые остатки бюджетных средств
311 575,1
01
Остатки бюджетных средств
311 575,1
1
Свободные остатки бюджетных средств
311 575,1
Приложение 2 к решению
Ерейментауского районного маслихата
от 11 апреля 2024 года
№ 8С-19/2-24
Приложение 5 к решению
Ерейментауского районного маслихата
от 22 декабря 2023 года
№ 8С-12/2-23
Целевые трансферты из областного бюджета на 2024 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
2 144 417,8
Целевые текущие трансферты
1 828 153,8
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
118 366,0
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
23 228,0
На социальное обеспечение лиц с инвалидностью
49 200,0
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
28 964,0
На социальную помощь отдельным категориям граждан
5 374,0
На выплату государственной адресной социальной помощи
11 600,0
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
467 030,0
На материально-техническое оснащение организациям культуры
17 030,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
450 000,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 242 757,8
На укрепление материально-технической базы в сфере жилищно-коммунального хозяйства
404 211,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
672 600,0
На обеспечение льготного проезда

675,0
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
113 590,4
Автомобиль жолдарын жөндеуге
51 681,4
Дамуға арналған нысаналы трансферттер
316 264,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
316 264,0
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
238 071,0
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға
71 576,0
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға

675,0
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
113 590,4
На ремонт автомобильных дорог
51 681,4
Целевые трансферты на развитие
316 264,0
Отдел строительства района (города областного значения)
316 264,0
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
238 071,0
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
71 576,0
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

6 617,0
Ерейментау аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 11 сәуірдегі
№ 8С-19/2-24 шешіміне
3-қосымша
Ерейментау аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 8С-12/2-23 шешіміне
6-қосымша
2024 жылға арналған Ерейментау қаласының, ауылдардың және ауылдық округтерінің бюджеттерiне нысаналы трансферттер
Атауы
Сома,
мың теңге
Барлығы
798 182,7
Нысаналы ағымды трансферттер
798 182,7
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
55 878,3
Мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеуге

6 617,0
Приложение 3 к решению
Ерейментауского районного маслихата
от 11 апреля 2024 года
№ 8С-19/2-24
Приложение 6 к решению
Ерейментауского районного маслихата
от 22 декабря 2023 года
№ 8С-12/2-23
Целевые трансферты на 2024 год бюджетам города Ерейментау, сел и сельских округов
Наименование
Всего, тысяч тенге
Всего
798 182,7
Целевые текущие трансферты
798 182,7
Аппарат акима района (города областного значения)
55 878,3
На оплату труда государственных служащих

31 968,0
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
985,0
Әкімшілік хаттамалар жасау үшін планшетті сатып алуға
600,0
Әкімшілік ғимаратты ағымдағы жөндеуге
13 500,8
Автоматтандырылған бухгалтерлік есеп бағдарламасын орнатуға және қызмет көрсетуге
8 376,0
Жер учаскелеріне жерге орналастыру құжаттамасын дайындауға
448,5
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
742 304,4
Ауыл-Ел бесігі жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
672 600,0
Халықтың қатысуы бюджетінің жобаларын іске асыруға
15 000,0
Жол белгілерін орнатуға
3 023,0
Автомобиль жолдарын жөндеуге
51 681,4

31 968,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий
985,0
На приобретение планшета для составления административных протоколов
600,0
На текущий ремонт административного здания
13 500,8
На установку и обслуживание программы автоматизированного бухгалтерского учета
8 376,0
На изготовление землеустроительной документации на земельные участки
448,5
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
742 304,4
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
672 600,0
На реализацию проектов бюджета народного участия
15 000,0
На установку дорожных знаков
3 023,0
На ремонт автомобильных дорог
51 681,4