2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № С-17/3 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Біржан сал ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 943 158,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 458 312,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 30 014,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 500,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 445 332,0 мың теңге;
2) шығындар – 2 943 158,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 6 214,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 15 728,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9 514,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6214,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6214,0 мың теңге.
2. Келесі көздердің есебінен аудандық бюджеттің кірістері бекітілсін:
1) салықтық түсімдерден, оның ішінде:
корпоративтік табыс салығы;
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
мемлекеттік баж.
2) салықтық емес түсімдерден, оның ішінде:
мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
мемлекеттік меншігінде мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері;
басқа да салықтық емес түсiмдер.
3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, оның ішінде:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату;
жердi және материалдық емес активтердi сату.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте 742 117 мың теңге сомасында субвенция көлемі қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджетке 9 514 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттерді өтеу қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамында республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4-қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.

О районном бюджете на 2025 – 2027 годы
Решение маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 24 декабря 2024 года № С-17/3
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Биржан сал РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025 – 2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 943 158,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 458 312,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 30 014,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 500,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 445 332,0 тысяч тенге;
2) затраты – 2 943 158,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6 214,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 15 728,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 514,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6214,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6214,0 тысяч тенге.
2. Утвердить доходы районного бюджета за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
корпоративный подоходный налог;
индивидуального подоходного налога;
социального налога;
налогов на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акцизов;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственная пошлина.
2) неналоговых поступлений, в том числе:
поступления части чистого дохода государственных предприятий;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
вознаграждения по кредитам, выданных из государственного бюджета;
поступление денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
прочие неналоговые поступления.
3) поступления от продажи основного капитала, в том числе:
продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями;
продажа земли и нематериальных активов.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрен объем субвенции в сумме 742 117 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в республиканский бюджет в сумме 9 514 тысяч тенге.
5. Учесть, что в составе поступлений районного бюджета на 2025 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.

6. 2025 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамында 5-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу Біржан сал ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
7. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2025 жылға арналған резерві 29 900 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте қала, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін 512 882 мың теңге сомасындағы субвенциялар көлемдері қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Степняк қаласына
37 896 мың теңге;
Макинка ауылдық округіне
24 785 мың теңге;
Аңғал батыр ауылдық округіне
43 285 мың теңге;
Баймырза ауылдық округіне
42 203 мың теңге;
Бірсуат ауылдық округіне
31 547 мың теңге;
Уәлихан ауылдық округіне
34 685 мың теңге;
Донской ауылдық округіне
57 189 мың теңге;
Еңбекшілдер ауылдық округіне
34 997 мың теңге;
Заурал ауылдық округіне
35 062 мың теңге;
Үлгі ауылдық округіне
Ақсу ауылына
35 264 мың теңге;
23 016 мың теңге;
Заозерный ауылына
32 342 мың теңге;
Кеңащы ауылына
32 994 мың теңге;
Краснофлот ауылына

6. Учесть, что в составе поступлений районного бюджета на 2025 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района Биржан сал.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 29 900 тысяч тенге.
8. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам города, сельских округов и сел, в сумме 512 882 тысяч тенге, в том числе:
городу Степняк
37 896 тысяч тенге;
Макинскому сельскому округу
24 785 тысяч тенге;
Ангалбатырскому сельскому округу
43 285 тысяч тенге;
Баймырзинскому сельскому округу
42 203 тысяч тенге;
Бирсуатскому сельскому округу
31 547 тысяч тенге;
Валихановскому сельскому округу
34 685 тысяч тенге;
Донскому сельскому округу
57 189 тысяч тенге;
Енбекшильдерскому сельскому округу
34 997 тысяч тенге;
Заураловскому сельскому округу
35 062 тысяч тенге;
Ульгинскому сельскому округу
селу Аксу
35 264 тысяч тенге;
23 016 тысяч тенге;
селу Заозерное
32 342 тысяч тенге;
селу Кенащи
32 994 тысяч тенге;
селу Краснофлотское

663,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
780,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1110,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
400146,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73879,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
70000,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
256267,0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
21667,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21667,0
02
Қорғаныс
67378,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
67378,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4709,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3669,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
59000,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3324,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3324,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3324,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
310043,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
310043,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39426,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
20230,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
28216,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5522,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
77699,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
652,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

663,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
780,0
015
Капитальные расходы государственного органа
1110,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
400146,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
73879,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
70000,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
256267,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
21667,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
21667,0
02
Оборона
67378,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
67378,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4709,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3669,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
59000,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3324,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
3324,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3324,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
310043,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
310043,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
39426,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
20230,0
005
Государственная адресная социальная помощь
28216,0
006
Оказание жилищной помощи
5522,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
77699,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
652,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

867,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
68959,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
57881,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
10591,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
295525,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
221408,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
73483,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
24524,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
123401,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
74117,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
74117,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
569622,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
377521,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22387,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
214905,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
120520,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
18709,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1000,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
78083,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37092,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
11000,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
29111,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
450,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
430,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
114017,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43199,0
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту

867,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
68959,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
57881,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
10591,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
295525,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
221408,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
73483,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
24524,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
123401,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
74117,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
74117,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
569622,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
377521,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
22387,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
214905,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
120520,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
18709,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1000,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
78083,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
37092,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
11000,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
29111,0
004
Капитальные расходы государственного органа
450,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
430,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
114017,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
43199,0
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта

123569,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
19562,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1200,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
80436,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37962,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
11000,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
30594,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
450,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
430,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
70666,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46321,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
6518,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
17827,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
84509,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
12451,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
12451,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
46894,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46894,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
25164,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25164,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
48102,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
48102,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48102,0
12
Көлiк және коммуникация
71017,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
71017,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
35310,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу

123569,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
19562,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1200,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
80436,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
37962,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
11000,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
30594,0
004
Капитальные расходы государственного органа
450,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
430,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
70666,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
46321,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
6518,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
17827,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
84509,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
12451,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
12451,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
46894,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
46894,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
25164,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
25164,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
48102,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
48102,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
48102,0
12
Транспорт и коммуникации
71017,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
71017,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
35310,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов

102029,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
7200,0
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
20230,0
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қамсыздандыру
49526,0
Мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмекке
3341,0
Қарт адамдарға әлеуметтік қолдауға
21732,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
35700,0
Біржан сал ауданы дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Жеңіс" спорттық-сауықтыру кешені" мемлекеттік коммуналдық қазыналық қәсіпорнын ұстауға
35700,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомбиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
238025,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
238025,0
Біржан сал ауданы Тасшалқар ауылының жолдарын орташа жөндеуге
157494,0
Біржан сал ауданы Қоғам ауылының Төле би, Алтынсарин, Ақан сері, М. Ғабдуллин көшелерінің кентішілік жолдарын орташа жөндеуге
80531,0
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
177035,0
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
177035,0
Степняк қаласында Біржан сал көшесінде 21 пәтерлі тұрғын үй құрылысы 2 позиция. Түзетү
73482,0
Степняк қаласында Біржан сал көшесінде 1 және 2 позиция екі 21пәтерлі тұрғын үйлерге аббатандыру және инженерлік желілер құрылысы. Түзету
24524,0
Біржан сал ауданы Аңғал батыр ауылында мал қорымын салуға
26344,0
Біржан сал ауданы Баймырза ауылында мал қорымын салуға
26344,0
Біржан сал ауданы Құдықағаш ауылында мал қорымын салуға
26341,0
Біржан сал ауданы
мәслихатының
2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№ С-17/3 шешіміне
6-қосымша
2025 жылға аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атаулар
Сома,
мың теңге
1
2
Барлығы
18242
Ағымдағы нысаналы трансферттер
18242
оның ішінде:
Степняк қаласы әкімінің аппараты
14251
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға
14251
Аңғал батыр ауылдық округі әкімінің аппараты
3985
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
3984
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
1
Бірсуат ауылдық округі әкімінің аппараты
1
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
1
Уәлихан ауылдық округі әкімінің аппараты
2
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
1
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1
Донской ауылдық округі әкімінің аппараты
3
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
2
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға
1

102029,0
На выплату государственной адресной социальной помощи
7200,0
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
20230,0
На социальное обеспечение лиц с инвалидностью
49526,0
На социальную помощь отдельным категориям граждан
3341,0
На социальную поддержку пожилых людей
21732,0
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
35700,0
На содержание Государственного коммунального казҰнного предприятия "Спортивно-оздоровительный комплекс "Жеңіс" отдела физической культуры и спорта района Биржан сал
35700,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
238025,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
238025,0
На средний ремонт дорог в селе Тасшалкар района Биржан сал
157494,0
На средний ремонт внутрипоселковых дорог улиц Толе би, Алтынсарина, Акана серэ, М. Габдуллина в селе Когам района Биржан сал
80531,0
Целевые трансферты на развитие
177035,0
в том числе:
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
177035,0
Строительство 21-квартирного жилого дома города Степняк район Биржан сал, по улице Биржан сал позиция 2. Корректировка
73482,0
Строительство благоустройство и инженерные сети к двум 21 квартирных жилых домов города Степняк по улице Биржан сал к позициям 1 и 2. Корректировка
24524,0
На строительство скотомогильников в селе Ангал батыр района Биржан сал
26344,0
На строительство скотомогильников в селе Баймырза района Биржан сал
26344,0
На строительство скотомогильников в селе Кудукагаш района Биржан сал
26341,0
Приложение 6 к решению
маслихата района Биржан сал
от 24 декабря 2024 года
№ С-17/3
Целевые трансферты из районного бюджета на 2025 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
18242
Целевые текущие трансферты
18242
в том числе:
Аппарат акима города Степняк
14251
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
14251
Аппарат акима Ангалбатырского сельского округа
3985
На освещение улиц населенных пунктов
3984
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
1
Аппарат акима Бирсуатского сельского округа
1
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
1
Аппарат акима Валихановского сельского округа
2
На орагнизацию водоснабжения населенных пунктов
1
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
1
Аппарат акима Донского сельского округа
3
На освещение улиц населенных пунктов
2
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
1