Есіл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 8С-14/2 "2024-2026 жылдарға арналған Есіл қаласының, Красногорский кентінің, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 наурыздағы № 8С-19/3 шешімі
Есіл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Есіл аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Есіл қаласының, Красногорский кентінің, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттері туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 8С-14/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Есіл қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 196544 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 165543 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 50 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10500 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 20451 мың теңге;
2) шығындар – 215592,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 19048,9) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 19048,9 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2024-2026 жылдарға арналған Ақсай ауылының бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 110472 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8008 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 102464 мың теңге;
2) шығындар – 110673,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 201,4) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 201,4 мың теңге.";
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2024-2026 жылдарға арналған Бұзылық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 67907 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6734 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 275 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 60898 мың теңге;
2) шығындар – 70038,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 2131,5) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2131,5 мың теңге.";
4 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Есильского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 8С-14/2 "О бюджетах города Есиль, поселка Красногорский, сел и сельских округов на 2024-2026 годы"
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 27 марта 2024 года № 8С-19/3
Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Есильского районного маслихата "О бюджетах города Есиль, поселка Красногорский, сел и сельских округов на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года №8С-14/2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Есиль на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 196544 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 165543 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 50 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 20451 тысяча тенге;
2) затраты – 215592,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 19048,9) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 19048,9 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет села Аксай на 2024-2026 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 110472 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8008 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 102464 тысячи тенге;
2) затраты – 110673,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 201,4) тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 201,4 тысячи тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Бузулукского сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 67907 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6734 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 275 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 60898 тысяч тенге;
2) затраты – 70038,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 2131,5) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2131,5 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:

"12. 2024-2026 жылдарға арналған Московское ауылының бюджеті тиісінше 34, 35 және 36 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 95850 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3956 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 91894 мың теңге;
2) шығындар – 96138,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 288,4) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 288,4 мың теңге.";
13 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. 2024-2026 жылдарға арналған Орловка ауылының бюджеті тиісінше 37, 38 және 39 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 21692 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5485 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 16207 мың теңге;
2) шығындар – 22059 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 367) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 367 мың теңге.";
14 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"14. 2024-2026 жылдарға арналған Свободный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 40, 41 және 42 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 34764 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 12816 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 129 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 21819 мың теңге;
2) шығындар – 37278 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 2514) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2514 мың теңге."
15 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15. 2024-2026 жылдарға арналған Юбилейный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 43, 44 және 45 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22963 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8399 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 14564 мың теңге;
2) шығындар – 23415,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 452,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 452,8 мың теңге.";

"12. Утвердить бюджет села Московское на 2024-2026 годы, согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 95850 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3956 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 91894 тысячи тенге;
2) затраты – 96138,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 288,4) тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 288,4 тысячи тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить бюджет села Орловка на 2024-2026 годы, согласно приложениям 37, 38 и 39 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 21692 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5485 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 16207 тысяч тенге;
2) затраты – 22059 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 367) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 367 тысяч тенге.";
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Утвердить бюджет Свободненского сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 40, 41 и 42 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 34764 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12816 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 129 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 21819 тысяч тенге;
2) затраты – 37278 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 2514) тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2514 тысячи тенге.";
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Утвердить бюджет Юбилейного сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 43, 44 и 45 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 22963 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8399 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14564 тысячи тенге;
2) затраты – 23415,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 452,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 452,8 тысяч тенге.";

көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Есіл аудандық мәслихатының төрайымы А.Әділбаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Есіл ауданының әкімі С.Балжанов
27 наурыз 2024 жыл
Есіл аудандық мәслихатының
2024 жылғы 27 наурыздағы

приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Есильского районного маслихата А.Адильбаева
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Есильского района
С.Балжанов
27 марта 2024 года
Приложение 1 к решению
Есильского районного маслихата
27 марта 2024 года