Есіл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 8С-13/2 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 сәуірдегі № 8С-20/2 шешімі
Есіл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Есіл аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 8С-13/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3571075,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 781428 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 16318 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4741 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2768588,2 мың теңге;
2) шығындар – 3635467 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – (- 701451,4) мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер – 7321 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 708772,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 637059,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – (- 637059,6) мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5 - қосымшаларына осы шешімнің 1, 2, 3 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Есіл аудандық мәслихатының төрайымы А.Әділбаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Есіл ауданының әкімі С.Балжанов
25 сәуір 2024 жыл
Есіл аудандық мәслихатының
2024 жылғы 25 сәуірдегі

О внесении изменений в решение Есильского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 8С-13/2 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 25 апреля 2024 года № 8С-20/2
Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Есильского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 22 декабря 2023 года № 8С-13/2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 3571075,2 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 781428 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 16318 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4741 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 2768588,2 тысячи тенге;
2) затраты – 3635467 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – (- 701451,4) тысячи тенге, в том числе: бюджетные кредиты – 7321 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 708772,4 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 637059,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – (- 637059,6) тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Есильского районного маслихата А.Адильбаева
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Есильского района
С.Балжанов
25 апреля 2024 года
Приложение 1 к решению
Есильского районного маслихата
от 25 апреля 2024 года

1100
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
891862,8
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
52459
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52459
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
66491
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66491
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
772912,8
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53335
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
114638
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
604939,8
02
Қорғаныс
30842
1
Әскери мұқтаждар
6742
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6742
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6742
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
24100
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
24100
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
24100
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
385443
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
59621
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
59621
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
59621
2
Әлеуметтік көмек
247148
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
247148
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
26139
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
400
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
100473
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2692
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
72483
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

1100
9
Прочие государственные услуги общего характера
891862,8
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
52459
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
52459
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
66491
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
66491
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
772912,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
53335
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
114638
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
604939,8
02
Оборона
30842
1
Военные нужды
6742
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6742
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6742
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
24100
122
Аппарат акима района (города областного значения)
24100
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
24100
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
385443
1
Социальное обеспечение
59621
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
59621
005
Государственная адресная социальная помощь
59621
2
Социальная помощь
247148
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
247148
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
26139
006
Оказание жилищной помощи
400
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
100473
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2692
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
72483
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

461
басқа мемлекеттер аумағындағы жауынгерлік іс-қимыл ардагерлеріне санаторий-курорттық емделуге жұмсалған шығындарды өтеуге
850
ауылдық жерлерде тұратын педагогтар үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
26139
мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
25200
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
9646
Ауғанстаннан кеңес әскерлерін шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
1661
ағымдағы трансферттер:
617321
оның ішінде:
"Есіл қалалық коммуналдық шаруашылық" ШЖҚ МКК материалдық-техникалық базасын нығайтуға
114638
Есіл ауданының Игілік ауылының (Школьная көшесі 435м, Абай көшесі 730м, Тезекбаев көшесі 334м, Целинная көшесі 538м, Мир көшесі 570м, кіреберіс тобы 1386м) автомобиль жолдарын орташа жөндеу
246682,8
атқарушы органдарды ұстауға
256000,2
Ауыл-Ел бесігі:
415890,2
оның ішінде:
Ақмола облысы, Есіл ауданы, Свободный ауылы, Обушко 1 көшесі мекенжайы бойынша мәдениет үйінің ғимаратын күрделі жөндеуге
150000
Ақсай ауылы, Ленин көшесі және Есіл ауданының кіру тобы көше-жол желісін орташа жөндеуге
82759
Есіл ауданы Московский ауылындағы Комсомольская көшесі мен Садовая көшесі бойынша автомобиль жолын орташа жөндеуге
70339
Есіл ауданы Бұзылық ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеуге (Рассветная, Садовая көшесі)
34322
Есіл ауданы Заречный ауылының Жібек жолы және Жеңіс көшесі бойынша кентішілік жолдарды орташа жөндеуге
22057
Есіл ауданы Интернациональный ауылының көше-жол желісін орташа жөндеуге
50000
Есіл ауданы Знаменка ауылындағы Октябрьская көшесі және Нестеренко көшесі бойынша кентішілік жолдарды орташа жөндеу
95680
нысаналы даму трансферттері:
418079
Ақмола облысы Есіл ауданы Заречный ауылының сумен жабдықтау жүйесін қайта жаңартуға
10733,2
Ақмола облысы Есіл ауданы Есіл қаласында дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салуға
89971
Ақмола облысы Есіл ауданы Знаменка ауылының су құбыры желілерін қайта жаңартуға
76944
Ақмола облысы Есіл ауданы Красивый ауылының сумен жабдықтау жүйесін қайта жаңартуға
79853
Ақмола облысы Есіл ауданы Есіл қаласында жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу, кәріз жүйесін реконструкциялау және тазарту құрылыстарын салу
58949,6
Есіл ауданы Ақсай ауылында жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу және дәрігерлік амбулаторияға абаттандыру
6180,7
Есіл ауданы Свободный ауылында жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу және дәрігерлік амбулаторияға абаттандыру
6180,7

461
на возмещение затрат на санаторно-курортное лечение ветеранам боевых действий на территории других государств
850
на приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
26139
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью
25200
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
9646
на оказание единовременной социальной помощи ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
1661
текущие трансферты:
617321
в том числе:
на укрепление материально-технической базы ГКП на ПХВ "Есильский горкомхоз"
114638
Средний ремонт автомобильных дорог села Иглик (ул. Школьная 435м, ул.Абая 730м, ул.Тезекбаева 334м, ул.Целинная 538м, ул.Мира 570м, Подъездная группа 1386м) Есильского района
246682,8
на содержание исполнительных органов
256000,2
Ауыл-Ел бесігі:
415890,2
в том числе:
на капитальный ремонт дома культуры по адресу: Акмолинская область, Есильский район,село Свободное,ул.Обушко 1
150000
на средний ремонт улично-дорожной сети с. Аксай ул.Ленина и въездная группа Есильского района
82759
на средний ремонт автомобильной дороги по улице Комсомольская и улице Садовая в селе Московское Есильского района
70339
на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Бузулук Есильского района (улица Рассветная, Садовая)
34322
на средний ремонт внутрипоселковых дорог по улице Жибек жолы и Женис села Заречное Есильского района
22057
на средний ремонт улично-дорожной сети села Интернациональное Есильского района
50000
средний ремонт внутрипоселковых дорог по ул.Октябрьская и ул.Нестеренко в селе Знаменка Есильского района
95680
трансферты на развитие:
418079
на реконструкцию системы водоснабжения села Заречное Есильского района Акмолинской области
10733,2
на строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в городе Есиль Есильского района Акмолинской области
89971
на реконструкцию водопроводных сетей села Знаменка Есильского района Акмолинской области
76944
на реконструкцию системы водоснабжения села Красивое Есильского района Акмолинской области
79853
Разработка проектно-сметной документации, реконструкция системы канализации и строительство очистных сооружений в городе Есиль Есильского района Акмолинской области
58949,6
Разработка проектно-сметной документации, строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство к врачебной амбулатории в селе Аксай Есильского района
6180,7
Разработка проектно-сметной документации, строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство к врачебной амбулатории в селе Свободное Есильского района
6180,7