Есіл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 8С-13/2 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 1 тамыздағы № 8С-26/2 шешімі
Есіл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Есіл аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 8С-13/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3501736,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 789238 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8508 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4741 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2699249,2 мың теңге;
2) шығындар – 3698608,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – (- 701451,4) мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер – 7321 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 708772,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 504578,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – (- 504578,8) мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 5 қосымшаларына осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Есіл аудандық мәслихатының төрайымы А.Әділбаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Есіл ауданының әкімі С. Балжанов
1 тамыз 2024 жыл
Есіл аудандық мәслихатының
2024 жылғы 1 тамыздағы

О внесении изменений в решение Есильского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 8С-13/2 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 1 августа 2024 года № 8С-26/2
Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Есильского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 22 декабря 2023 года № 8С-13/2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 3501736,2 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 789238 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8508 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4741 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 2699249,2 тысячи тенге;
2) затраты – 3698608,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – (- 701451,4) тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 7321 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 708772,4 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 504578,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – (- 504578,8) тысяч тенге.";
Приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Есильского районного маслихата А.Адильбаева
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Есильского района С.Балжанов
1 августа 2024 года
Приложение 1 к решению
Есильского районного
маслихата
от 1 августа 2024 года

52459
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52459
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
66402,6
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66402,6
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
525607,3
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53735
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
129833,8
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
342038,5
02
Қорғаныс
36842
1
Әскери мұқтаждар
6742
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6742
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6742
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
30100
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
30100
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
30100
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
396451,3
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
61930,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
59621
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
59621
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
2309,9
041
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
2309,9
2
Әлеуметтік көмек
266346,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
266346,4
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
26139
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
400
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
119671,4
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2692
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
72483
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

52459
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
52459
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
66402,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
66402,6
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
525607,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
53735
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
129833,8
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
342038,5
02
Оборона
36842
1
Военные нужды
6742
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6742
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6742
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
30100
122
Аппарат акима района (города областного значения)
30100
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
30100
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
396451,3
1
Социальное обеспечение
61930,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
59621
005
Государственная адресная социальная помощь
59621
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
2309,9
041
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
2309,9
2
Социальная помощь
266346,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
266346,4
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
26139
006
Оказание жилищной помощи
400
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
119671,4
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2692
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
72483
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

1500032,2
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1169570
оның iшiнде:
әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру:
137279,4
оның iшiнде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
52000
Ауғанстаннан кеңес әскерлерін шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
1662
басқа мемлекеттердің аумағында жауынгерлік іс-қимыл ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
462
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың салдарын жоюға қатысқан адамдарға біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
461
басқа мемлекеттер аумағындағы жауынгерлік іс-қимыл ардагерлеріне санаторий-курорттық емделуге жұмсалған шығындарды өтеуге
850
ауылдық жерлерде тұратын педагогтар үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
26139
мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
25200
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
9646
Ауғанстаннан кеңес әскерлерін шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
1661
су тасқынынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы төлемдер бойынша шығыстарды өтеуге
19198,4
ағымдағы трансферттер:
637650,6
оның ішінде:
"Есіл қалалық коммуналдық шаруашылық" ШЖҚ МКК материалдық-техникалық базасын нығайтуға
114638
Есіл ауданының Игілік ауылының (Школьная көшесі 435м, Абай көшесі 730м, Тезекбаев көшесі 334м, Целинная көшесі 538м, Мир көшесі 570м, кіреберіс тобы 1386м) автомобиль жолдарын орташа жөндеу
80000
атқарушы органдарды ұстауға
256000,2
Есіл ауданының Есіл қаласында жылу желілері бар қазандық салуға қарыз қаражатын өтеу
132012,4
Есіл ауданы аудандық мәдениет үйін және аудандық кітапханасын ұстауға
55000
Ауыл-Ел бесігі:
394640
оның ішінде:
Ақмола облысы, Есіл ауданы, Свободный ауылы, Обушко 1 көшесі мекенжайы бойынша мәдениет үйінің ғимаратын күрделі жөндеуге
150000
Ақсай ауылы, Ленин көшесі және Есіл ауданының кіру тобы көше-жол желісін орташа жөндеуге
77156,7
Есіл ауданы Московский ауылындағы Комсомольская көшесі мен Садовая көшесі бойынша автомобиль жолын орташа жөндеуге
46583
Есіл ауданы Интернациональный ауылының көше-жол желісін орташа жөндеуге
43542,3
Есіл ауданы Знаменка ауылындағы Октябрьская көшесі және Нестеренко көшесі бойынша кентішілік жолдарды орташа жөндеу
77358
Нысаналы даму трансферттері:
330462,2
Ақмола облысы Есіл ауданы Заречный ауылының сумен жабдықтау жүйесін қайта жаңартуға
10733,2
Ақмола облысы Есіл ауданы Есіл қаласында дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салуға
89971
Ақмола облысы Есіл ауданы Знаменка ауылының су құбыры желілерін қайта жаңартуға

1500032,2
Целевые текущие трансферты
1169570
в том числе:
социальная помощь и социальное обеспечение:
137279,4
в том числе:
на выплату государственной адресной социальной помощи
52000
на оказание единовременной социальной помощи ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
1662
на выплату единовременной социальной помощи ветеранам боевых действий на территории других государств
462
на выплату единовременной социальной помощи лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции
461
на возмещение затрат на санаторно-курортное лечение ветеранам боевых действий на территории других государств
850
на приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
26139
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью
25200
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
9646
на оказание единовременной социальной помощи ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
1661
возмещение затрат по единовременным выплатам гражданам, пострадавшим вследствие паводков
19198,4
текущие трансферты:
637650,6
в том числе:
на укрепление материально-технической базы ГКП на ПХВ "Есильский горкомхоз"
114638
Средний ремонт автомобильных дорог села Иглик (ул. Школьная 435м, ул.Абая 730м, ул.Тезекбаева 334м, ул.Целинная 538м, ул.Мира 570м, Подъездная группа 1386м) Есильского района
80000
на содержание исполнительных органов
256000,2
Погашение заемных средств на строительство центральной котельной с тепловыми сетями в г.Есиль Есильского района
132012,4
На содержание районного дома культуры и районной библиотеки
55000
Ауыл-Ел бесігі:
394640
в том числе:
на капитальный ремонт дома культуры по адресу: Акмолинская область, Есильский район,село Свободное,ул.Обушко 1
150000
на средний ремонт улично-дорожной сети с. Аксай ул.Ленина и въездная группа Есильского района
77156,7
на средний ремонт автомобильной дороги по улице Комсомольская и улице Садовая в селе Московское Есильского района
46583
на средний ремонт улично-дорожной сети села Интернациональное Есильского района
43542,3
средний ремонт внутрипоселковых дорог по ул.Октябрьская и ул.Нестеренко в селе Знаменка Есильского района
77358
Трансферты на развитие:
330462,2
на реконструкцию системы водоснабжения села Заречное Есильского района Акмолинской области
10733,2
на строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в городе Есиль Есильского района Акмолинской области
89971
на реконструкцию водопроводных сетей села Знаменка Есильского района Акмолинской области

76944
Ақмола облысы Есіл ауданы Красивый ауылының сумен жабдықтау жүйесін қайта жаңартуға
79853
Ақмола облысы Есіл ауданы Есіл қаласында жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу, кәріз жүйесін реконструкциялау және тазарту құрылыстарын салу
58949,6
Есіл ауданы Ақсай ауылында жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу және дәрігерлік амбулаторияға абаттандыру
6180,7
Есіл ауданы Свободный ауылында жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу және дәрігерлік амбулаторияға абаттандыру
6180,7
Ақмола облысы Есіл ауданы Бұзылық ауылы Степная көшесі, Целинная көшесі мекенжайы бойынша көше жарықтандыру желісінің құрылысына
1650

76944
на реконструкцию системы водоснабжения села Красивое Есильского района Акмолинской области
79853
Разработка проектно-сметной документации, реконструкция системы канализации и строительство очистных сооружений в городе Есиль Есильского района Акмолинской области
58949,6
Разработка проектно-сметной документации, строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство к врачебной амбулатории в селе Аксай Есильского района
6180,7
Разработка проектно-сметной документации, строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство к врачебной амбулатории в селе Свободное Есильского района
6180,7
Строительство уличного освещения по адресу: с. Бузулук, ул. Степная, ул. Целинная, Есильского района
1650