2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 8С-38-1 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының сәйкес, Жақсы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2669659 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1427194 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15224 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5211 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1222030 мың теңге;
2) шығындар – 2650955 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 31082 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер –49150 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 18068 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 12378) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 12378 мың теңге.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетінде облыстық бюджеттен 676885 мың теңге сомасында субвенция қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауыл, ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемдері 362221 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Белағаш ауылына 25645 мың теңге;
Беловод ауылдық округіне 28539 мың теңге;
Жақсы ауылына 51609 мың теңге;
Жаңа Қийма ауылдық округіне 37073 мың теңге;
Запорожье ауылдық округіне 29895 мың теңге;
Ешім ауылдық округіне 27787 мың теңге;
Калинин ауылдық округіне 19901 мың теңге;
Киев ауылына 20303 мың теңге;
Қызылсай ауылдық округіне 20372 мың теңге;
Новокиенка ауылына 22063 мың теңге;
Подгорное ауылына 18026 мың теңге;
Тарасов ауылдық округіне 20220 мың теңге;
Терісаққан ауылына 22725 мың теңге;
Чапай ауылына 18063 мың теңге.

О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2024 года № 8С-38-1
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жаксынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 2669659 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1427194 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 15224 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5211 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1222030 тысяч тенге;
2) затраты – 2650955 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 31082 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 49150 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 18068 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 12378) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 12378 тысяч тенге.
2. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год из областного бюджета предусмотрена субвенция в сумме 676885 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сел, сельских округов, в сумме 362221 тысяч тенге, в том числе:
селу Белагаш 25645 тысяч тенге Беловодскому сельскому округу 28539 тысяч тенге;
селу Жаксы 51609 тысяч тенге;
Жанакийминскому сельскому округу 37073 тысяч тенге;
Запорожскому сельскому округу 29895 тысяч тенге;
Ишимскому сельскому округу 27787 тысяч тенге Калининскому сельскому округу 19901 тысяча тенге;
селу Киевское 20303 тысячи тенге; Кызылсайскому сельскому округу 20372 тысячи тенге;
селу Новокиенка 22063 тысячи тенге;
селу Подгорное 18026 тысяч тенге;
Тарасовскому сельскому округу 20220 тысяч тенге;
селу Терсакан 22725 тысяч тенге;
селу Чапаевское 18063 тысячи тенге.

4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
Нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен белгіленді.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте 5-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен белгіленді.

4. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.

63193
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
854
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
29507
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29507
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
242949
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45163
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
86119
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
111667
02
Қорғаныс
9528
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9528
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5824
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3439
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
265
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
14140
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
14140
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
14140
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
363896
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
363896
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47666
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
24300
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
46874
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
32722
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
90376
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1445
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
883
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету

63193
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
854
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
29507
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
29507
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения))
242949
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
45163
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
86119
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
111667
02
Оборона
9528
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9528
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5824
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3439
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
265
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
14140
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
14140
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
14140
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
363896
451
Отдел занятости и социальных программ района
(города областного значения)
363896
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
47666
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
24300
005
Государственная адресная социальная помощь
46874
006
Оказание жилищной помощи
32722
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
90376
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1445
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
883
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому

76028
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
32707
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
10895
07
Тұрғын үй – коммуналдық шаруашылық
56471
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
63471
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
2346
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
10290
016
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
3525
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
40310
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
662094
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
662094
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71434
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
29725
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
15875
007
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
116959
008
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
18631
009
Мәдени – демалыс жұмысын қолдау
211255
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткізу
5379
015
Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
5853
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2723
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
184260
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
23846
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
21145
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
21145
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
2701
007
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
2701
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
41147
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі

76028
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
32707
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
10895
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
56471
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
63471
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
2346
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
10290
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
3525
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
40310
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
662094
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
662094
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
71434
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
29725
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
15875
007
Функционирование районных (городских) библиотек
116959
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
18631
009
Поддержка культурно-досуговой работы
211255
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
5379
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
5853
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2723
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
184260
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
23846
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
21145
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
21145
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
2701
007
Организация работ по зонированию земель
2701
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
41147
467
Отдел строительства района (города областного значения)