Зеренді аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 13-86 "Зеренді ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 наурыздағы № 15-104 шешімі
Зеренді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Зеренді аудандық мәслихатының "Зеренді ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 13-86 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Зеренді ауданының 2024–2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 247 939,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 257 692,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21 000,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 163 128,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 806 119,1 мың теңге;
2) шығындар – 7 349 984,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 177 060,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 273 208,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 96 148,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -279 105,6 мың теңге;

О внесении изменений в решение Зерендинского районного маслихата от 26 декабря 2023 года № 13-86 "О бюджете Зерендинского района на 2024-2026 годы"
Решение Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 27 марта 2024 года № 15-104
Зерендинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Зерендинского районного маслихата "О бюджете Зерендинского района на 2024-2026 годы" от 26 декабря 2023 года № 13-86 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Зерендинского района на 2024–2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 247 939,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 257 692,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 21 000,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 163 128,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 806 119,1 тысяч тенге;
2) затраты – 7 349 984,7 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 177 060,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 273 208,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 96 148,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -279 105,6 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 279 105,6 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Р.Ғабдуллина
Зеренді аудандық мәслихатының
2024 жылғы 27 наурыздағы
№ 15-104 шешіміне
1-қосымша
Зеренді аудандық мәслихатының
2023 жылғы 26 желтоқсандағы

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 279 105,6 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата Р.Габдуллина
Приложение 1 к решению
Зерендинского районного маслихата
от 27 марта 2024 года
№ 15-104
Приложение 1 к решению
Зерендинского районного маслихата
от 26 декабря 2023 года

250459,2
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
24491,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
148708,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
145386,8
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1589,2
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
500,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1232,0
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
33161,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33161,0
02
Қорғаныс
31629,5
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
31629,5
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7306,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
23000,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1323,5
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4461,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
4461,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
4461,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
571104,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
571104,6
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69538,4
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
52535,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
42750,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4200,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
111892,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1495,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

250459,2
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
24491,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
148708,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
145386,8
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1589,2
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
500,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1232,0
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
33161,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
33161,0
02
Оборона
31629,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
31629,5
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7306,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
23000,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1323,5
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4461,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
4461,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4461,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
571104,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
571104,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
69538,4
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
52535,0
005
Государственная адресная социальная помощь
42750,0
006
Оказание жилищной помощи
4200,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
111892,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1495,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

800,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
153061,5
017
Абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектiгі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
73957,7
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
39121,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
21754,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1403963,6
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
198000,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
198000,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1205963,6
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
200000,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
10181,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
865048,6
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
130734,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
696455,6
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
490270,5
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22267,6
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
341051,5
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
108614,8
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
18336,6
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
126310,9
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
74731,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
24100,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
27479,9
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
79874,2
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46645,8
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6500,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
9728,4
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы

800,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
153061,5
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
73957,7
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
39121,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
21754,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1403963,6
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
198000,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
198000,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1205963,6
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
200000,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
10181,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
865048,6
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
130734,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
696455,6
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
490270,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
22267,6
003
Поддержка культурно-досуговой работы
341051,5
006
Функционирование районных (городских) библиотек
108614,8
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
18336,6
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
126310,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
74731,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
24100,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
27479,9
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
79874,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
46645,8
004
Капитальные расходы государственного органа
6500,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
9728,4
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях

17000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
175842,8
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
104607,8
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
104607,8
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
88,0
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
88,0
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
71147,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55482,0
011
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
15665,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
75478,9
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
75478,9
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
75478,9
12
Көлiк және коммуникация
1462889,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1462889,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
34970,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1427919,0
13
Басқалар
86300,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
85800,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
85800,0
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
500,0
006
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
500,0
14
Борышқа қызмет көрсету
36985,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
36985,0
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
36985,0
15
Трансферттер
1663655,8
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1663655,8
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
57278,0
007
Бюджеттік алып коюлар
737212,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер

17000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
175842,8
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
104607,8
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
104607,8
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
88,0
010
Развитие объектов сельского хозяйства
88,0
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
71147,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
55482,0
011
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
15665,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
75478,9
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
75478,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
75478,9
12
Транспорт и коммуникации
1462889,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1462889,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
34970,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
1427919,0
13
Прочие
86300,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
85800,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
85800,0
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
500,0
006
Поддержка предпринимательской деятельности
500,0
14
Обслуживание долга
36985,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
36985,0
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
36985,0
15
Трансферты
1663655,8
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1663655,8
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
57278,0
007
Бюджетные изъятия
737212,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства