2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 17/1 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Сандықтау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025–2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 830 313,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 929 603,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17 171,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 276,7 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 879 263,0 мың теңге;
2) шығындар – 2 889 349,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 15 361,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер – 37 354,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 21 993,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – -13 551,0 мың теңге, оның ішінде:
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 13 551,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 60 845,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 60 845,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 18.03.2025 № 20/1 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Әлеуметтік салық бойынша аудан бюджетіне кірістер бөлу нормативі -100 % екені белгіленсін.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте 4 қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте 5 қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтерінің және ауылының бюджеттеріне 6 қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 802 970,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық 21 993,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттерді өтеу қарастырылғаны ескерілсін.
8. 2025 жылға арналған аудандық жергілікті атқарушы органының резерві 18 952,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтерінің және ауылының бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін 223 562,0 мың теңге сомасындағы субвенциялар көлемі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:

О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 25 декабря 2024 года № 17/1.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Сандыктауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 830 313,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 929 603,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 17 171,0 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 276,7 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 879 263,0 тысячи тенге;
2) затраты – 2 889 349,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 15 361,0 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 37 354,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21 993,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -13 551,0 тысяча тенге, в том числе:
поступления от продажи финансовых активов государства – 13 551,0 тысяча тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 60 845,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 60 845,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 18.03.2025 № 20/1 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить норматив распределения доходов в районный бюджет по социальному налогу – 100 %.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета, согласно приложению 4 к настоящему решению.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 5 к настоящему решению.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам сельских округов, согласно приложению 6 к настоящему решению.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 802 970,0 тысяч тенге.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в областной бюджет в сумме 21 993,0 тысячи тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 18 952,0 тысячи тенге.
9. Учесть, что в бюджете района на 2025 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сельских округов и села в сумме 223 562,0 тысячи тенге, в том числе:

Барақпай ауылдық округіне 15 823,0 мың теңге;
Белгород ауылдық округіне 19 380,0 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 12 780,0 мың теңге;
Васильев ауылдық округіне 12 532,0 мың теңге;
Веселов ауылдық округіне 16 049,0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне 12 296,0 мың теңге;
Каменск ауылдық округіне 16 438,0 мың теңге;
Лесной ауылдық округі не 16 854,0 мың теңге;
Мәдениет ауылына 20 127,0 мың теңге;
Максимов ауылдық округіне 21 998,0 мың тенге;

Баракпайскому сельскому округу 15 823,0 тысячи тенге;
Белгородскому сельскому округу 19 380,0 тысяч тенге;
Берликскому сельскому округу 12 780,0 тысяч тенге;
Васильевскому сельскому округу 12 532,0 тысячи тенге;
Веселовскому сельскому округу 16 049,0 тысяч тенге;
Жамбыльскому сельскому округу 12 296,0 тысяч тенге;
Каменскому сельскому округу 16 438,0 тысяч тенге;
Лесному сельскому округу 16 854,0 тысячи тенге;
селу Мадениет 20 127,0 тысяч тенге;
Максимовскому сельскому округу 21 998,0 тысяч тенге;

27 798,6
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
103 909,4
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 109,4
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
64 800,0
02
Қорғаныс
16 083,6
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16 083,6
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 743,6
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
7 897,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
443,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 032,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2 032,0
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
2 032,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
345 272,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
345 272,1
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 486,2
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
24 713,0
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтік көмек
83 705,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
86 450,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
531,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
262,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
53 195,9
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

27 798,6
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
103 909,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
39 109,4
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
64 800,0
02
Оборона
16 083,6
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16 083,6
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 743,6
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
7 897,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
443,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 032,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2 032,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 032,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
345 272,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
345 272,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
39 486,2
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
24 713,0
005
Государственная адресная социальная помощь
83 705,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
86 450,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
531,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
262,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
53 195,9
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

40 810,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
16 119,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
67 277,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
67 277,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
13 916,0
016
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
595,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
33 516,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
19 200,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
659 100,9
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
50 851,6
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 285,9
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
7 725,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
9 840,7
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
608 249,3
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 131,6
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
388 354,4
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
68 964,3
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
15 795,1
008
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
65 901,0
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
2 694,0
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
23 511,9
015
Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін сақтауды және оларға қол жетімділікті қамтамасыз ету
15 484,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
413,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
59 838,7
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
13 398,3
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
13 398,3
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
46 440,4
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

40 810,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
16 119,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
67 277,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
67 277,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
13 916,0
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
595,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
33 516,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
19 200,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
659 100,9
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
50 851,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
33 285,9
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
7 725,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
9 840,7
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
608 249,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
27 131,6
003
Поддержка культурно-досуговой работы
388 354,4
006
Функционирование районных (городских) библиотек
68 964,3
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
15 795,1
008
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
65 901,0
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
2 694,0
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
23 511,9
015
Обеспечение сохранности историко-культурного наследия и доступа к ним
15 484,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
413,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
59 838,7
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
13 398,3
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
13 398,3
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
46 440,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства

14 812,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
46 333,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 333,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
36 660,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
36 660,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 660,0
12
Көлік және коммуникация
4 895,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
4 895,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
4 895,0
13
Басқалар
19 926,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
19 926,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
19 926,0
14
Борышқа қызмет көрсету
28 420,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
28 420,0
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
28 420,0
15
Трансферттер
486 494,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
486 494,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
221 341,0
038
Субвенциялар
265 153,0
Сандықтау аудандық
мәслихатының
2024 жылғы желтоқсандағы
№ 17/1 шешіміне
4-қосымша
2025 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сома
мың теңге
1
2
Барлығы
809 045,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
77 362,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
74 077,0
Қазақстан Республикасында мүгедек адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, оның ішінде:
16 119,0
"Spina bifida" диагнозы бар мүгедек адамдарды бір рет қолдануға арналған майланған катетерлермен қамтамасыз етуге
5 788,0
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
9 505,0
ментальді бұзушылықтары бар балаларға санаторий-курорттық емдеу
826,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
57 958,0
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға

14 812,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
46 333,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
46 333,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
36 660,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
36 660,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
36 660,0
12
Транспорт и коммуникации
4 895,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
4 895,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
4 895,0
13
Прочие
19 926,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
19 926,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
19 926,0
14
Обслуживание долга
28 420,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
28 420,0
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
28 420,0
15
Трансферты
486 494,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
486 494,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
221 341,0
038
Субвенции
265 153,0
Приложение 4 к решению
Сандыктауского районного маслихата
от 25 декабря 2024 года
№ 17/1
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2025 год
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
809 045,0
Целевые текущие трансферты
77 362,0
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
74 077,0
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республики Казахстан, в том числе:
16 119,0
на обеспечение лубрицированными катетерами одноразового использования лиц с инвалидностью с диагнозом "Spina bifida"
5 788,0
на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами (подгузники)
9 505,0
на санаторно-курортное лечение детям с ментальными нарушениями
826,0
На выплату государственной адресной социальной помощи
57 958,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий

3 285,0
Дамуға арналған нысаналы тарснферттер
694 329,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
694 329,0
Балкашино ауылында қазандық және жылу желілерін салуға және реконструкциялауға
694 329,0
Бюджеттік несиелер
37 354,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
37 354,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
37 354,0
Сандықтау аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№17/1 шешіміне
5-қосымша
2025 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансфертер
Атауы
Сома
мың теңге
1
2
Барлығы
279 698,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
279 698,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
120 982,0
Ауылдық жерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге
24 713,0
Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмекке, оның ішінде:
5 308,0
ауғанстаннан кеңес әскерлерін шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмекке
3 342,0
басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
295,0
Чернобыль атом электр станцияндағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
295,0
басқа мемлекеттердің аумағында соғыс қимылдары ардагерлеріне санаториялық-курорттық емделуге жұмсалған шығындарды өтеу үшін
1 376,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
21 200,0
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қамсыздандыруға
23 125,0
Қарт адамдарға әлеуметтік қолдау көрсету үшін берілген, оның ішінде:
46 636,0
зейнеткерлерді санаториялық-курорттық емдеуге жұмсалған шығындарды өтеу үшін
46 636,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
158 716,0
"Сандықтау-Су" ШЖҚ МКК-ның материалдық-техникалық базасын нығайту
64 800,0
Ақмола облысы, КCSA-12 "Петровка-Улан"-Тучное", автожолындағы су откізу кұбырын орташа жөндеу
80 000,0
Сандықтау ауданы Жыланды а. су құбыры желілерін ағымдағы жөндеу
13 916,0
Сандықтау аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№17/1 шешіміне
6-қосымша
2025 жылға арналған ауылдық округтер мен Мәдениет ауылының бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Ескерту. 6 -қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 18.03.2025 № 20/1 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомма
мың теңге
1
2
Барлығы
27 798,6
Ағымдағы нысаналы трансферттер
27 798,6
Аудандық бюджет қаражаты есебінен, барлығы

3 285,0
Целевые трансферты на развитие
694 329,0
в том числе:
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
694 329,0
На строительство и реконструкцию котельной и тепловых сетей в селе Балкашино
694 329,0
Бюджетные кредиты
37 354,0
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
37 354,0
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
37 354,0
Приложение 5 к решению
Сандыктауского районного маслихата
от 25 декабря 2024 года
№ 17/1
Целевые трансферты из областного бюджета на 2025 год
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
279 698,0
Целевые текущие трансферты
279 698,0
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
120 982,0
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
24 713,0
На социальную помощь отдельным категориям граждан, в том числе:
5 308,0
на единовременную помощь ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
3 342,0
на выплату единовременной социальной помощи ветеранам боевых действий на территории других государств
295,0
на выплату единовременной социальной помощи лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС
295,0
на возмещение затрат на санаторно-курортное лечение ветеранам боевых действий на территории других государств
1 376,0
На выплату государственной адресной социальной помощи
21 200,0
На социальное обеспечение лиц с инвалидностью
23 125,0
На социальную поддержку пожилых людей, в том числе:
46 636,0
на возмещение затрат на санаторно-курортное лечение пенсионеров
46 636,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
158 716,0
На укрепление материально-технической базы ГКП на ПХВ "Сандыктау – Су"
64 800,0
На средний ремонт водопропускной трубы на автодороге KCSА-12 "Петровка-Ұлан"-Тучное" Сандыктауского района Акмолинской области
80 000,0
На текущий ремонт водопроводных сетей с. Жыланды Сандыктауского района
13 916,0
Приложение 6 к решению
Сандыктауского районного маслихата
от 25 декабря 2024 года
№ 17/1
Целевые трансферты бюджетам сельских округов и села Мадениет на 2025 год
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 18.03.2025 № 20/1 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
27 798,6
Целевые текущие трансферты
27 798,6
За счет средств районного бюджета, всего

26 983,6
оның ішінде:
Барақпай ауылдық округі, оның ішінде:
1 438,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
1 438,0
Белгород ауылдық округі, оның ішінде:
1 998,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
1 998,0
Бірлік ауылдық округі, оның ішінде:
1 720,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
1 720,0
Васильев ауылдық округі, оның ішінде:
3 809,4
аппаратты ағымдағы ұстауға
3 809,4
Веселов ауылдық округі, оның ішінде:
1 677,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
1 677,0
Жамбыл ауылдық округі, оның ішінде
1 989,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
1 989,0
Камен ауылдық округі, оның ішінде
1 864,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
1 864,0
Лесной ауылдық округі, оның ішінде
2 026,6
аппаратты ағымдағы ұстауға
2 026,6
Мәдениет ауылы, оның ішінде:
2 041,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
2 041,0
Максимов ауылдық округі, оның ішінде
2 497,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
2 497,0
Новониколь ауылдық округі, оның ішінде
1 758,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
1 758,0
Сандықтау ауылдық округі, оның ішінде
2 182,6
аппаратты ағымдағы ұстауға
2 182,6
Широков ауылдық округі
1 983,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
1 983,0
Республикалық бюджет қаражаты есебінен, барлығы
815,0
оның ішінде:
Балқаш ауылдық округі, оның ішінде:
9,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
9,0
Барақпай ауылдық округі, оның ішінде:
72,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
72,0
Белгород ауылдық округі, оның ішінде:
90,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
90,0
Бірлік ауылдық округі, оның ішінде:
31,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
31,0
Васильев ауылдық округі, оның ішінде:
72,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
72,0
Веселов ауылдық округі, оның ішінде
80,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
80,0
Жамбыл ауылдық округі, оның ішінде
69,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
69,0
Камен ауылдық округі, оның ішінде
63,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
63,0
Лесной ауылдық округі, оның ішінде
10,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
10,0
Маденит ауылы, оның ішінде:
60,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
60,0
Максимов ауылдық округі, оның ішінде
70,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
70,0
Новониколь ауылдық округі, оның ішінде
62,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
62,0
Сандықтау ауылдық округі, оның ішінде
58,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
58,0
Широков ауылдық округі
69,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
69,0

26 983,6
в том числе:
Баракпайский сельский округ, в том числе:
1 438,0
на текущее содержание аппарата
1 438,0
Белгородский сельский округ, в том числе:
1 998,0
на текущее содержание аппарата
1 998,0
Берликский сельский округ, в том числе:
1 720,0
на текущее содержание аппарата
1 720,0
Васильевский сельский округ, в том числе:
3 809,4
на текущее содержание аппарата
3 809,4
Веселовский сельский округ, в том числе:
1 677,0
на текущее содержание аппарата
1 677,0
Жамбыльский сельский округ , в том числе
1 989,0
на текущее содержание аппарата
1 989,0
Каменский сельский округ , в том числе
1 864,0
на текущее содержание аппарата
1 864,0
Лесной сельский округ , в том числе
2 026,6
на текущее содержание аппарата
2 026,6
село Мадениет, в том числе:
2 041,0
на текущее содержание аппарата
2 041,0
Максимовский сельский округ , в том числе
2 497,0
на текущее содержание аппарата
2 497,0
Новоникольский сельский округ, в том числе
1 758,0
на текущее содержание аппарата
1 758,0
Сандыктауский сельский округ, в том числе
2 182,6
на текущее содержание аппарата
2 182,6
Широковский сельский округ
1 983,0
на текущее содержание аппарата
1 983,0
За счет средств республиканского бюджета, всего
815,0
в том числе:
Балкашинский сельский округ , в том числе:
9,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
9,0
Баракпайский сельский округ, в том числе:
72,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
72,0
Белгородский сельский округ, в том числе:
90,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
90,0
Берликский сельский округ, в том числе:
31,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
31,0
Васильевский сельский округ, в том числе:
72,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
72,0
Веселовский сельский округ , в том числе
80,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
80,0
Жамбыльский сельский округ , в том числе
69,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
69,0
Каменский сельский округ , в том числе
63,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
63,0
Лесной сельский округ , в том числе
10,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
10,0
село Мадениет, в том числе:
60,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
60,0
Максимовский сельский округ , в том числе
70,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
70,0
Новоникольский сельский округ, в том числе
62,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
62,0
Сандыктауский сельский округ, в том числе
58,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
58,0
Широковский сельский округ
69,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
69,0