Целиноград аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 104/15-8 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2024 жылғы 6 ақпандағы № 134/17-8 шешімі
Целиноград аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Целиноград аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 104/15-8 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 190990 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 35 578 203,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 873 927,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 40 540,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 153 713,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 28 510 023,0 мың теңге;
2) шығындар – 33 929 803,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 98 754,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 303 776,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 205 022,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 549 646,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -1 549 646,0 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімдері – 303 776,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 853 422,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Целиноград аудандық мәслихатының төрағасы Л.Конарбаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Целиноград ауданы әкімінің
міндетін атқарушы
Е.Жиенбеков
2024 жылғы 06 ақпан
"Целиноград ауданының
экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
басшысы
Б.Куликенов
2024 жылғы 06 ақпан
Целиноград аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 06 ақпандағы

О внесении изменений в решение Целиноградского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 104/15-8 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 6 апреля 2024 года № 134/17-8
Целиноградский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Целиноградского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 104/15-8 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 190990) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 35 578 203,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 873 927,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 40 540,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 153 713,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 28 510 023,0 тысяч тенге;
2) затраты – 33 929 803,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 98 754,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 303 776,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 205 022,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 1 549 646,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -1 549 646,0 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 303 776,0 тысяч тенге;
погашение займов – 1 853 422,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Целиноградского районного маслихата Л.Конарбаева
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющий обязанности
акима Целиноградского района
Е.Жиенбеков
06 февраля 2024 года
Руководитель
государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов
Целиноградского района"
Б.Куликенов
06 февраля 2024 года
Приложение к решению
Целиноградского районного маслихата
от 06 февраля 2024 года

54 533,0
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
2 413,5
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
314 141,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
314 141,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
359 136,9
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 955,9
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
3 210,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 790,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
282 181,0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
32 266,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 266,0
02
Қорғаныс
149 841,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
149 841,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
25 738,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
37 000,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу
және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
87 103,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
605 702,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
592 181,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 637,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
61 175,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 030,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
171 516,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 530,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
11 423,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

54 533,0
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
2 413,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
314 141,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
314 141,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
359 136,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
71 955,9
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
3 210,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 790,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
282 181,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
32 266,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
32 266,0
02
Оборона
149 841,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
149 841,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
25 738,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
37 000,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
87 103,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
605 702,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
592 181,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
56 637,0
005
Государственная адресная социальная помощь
61 175,0
006
Оказание жилищной помощи
3 030,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
171 516,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 530,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
11 423,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

121 770,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
36 211,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
64 790,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
63 099,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
13 521,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
13 521,0
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
5 345 240,6
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
4 808 491,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 930 136,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
312 545,0
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
2 565 810,0
496
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі
536 749,6
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық шаруашылық және үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
52 153,0
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
128 609,6
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
95 000,0
030
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
30 000,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
77 600,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
153 387,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
561 923,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
100 790,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 907,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
15 000,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
37 883,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
431 373,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 337,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
227 560,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
96 963,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
31 513,0
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу

121 770,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
36 211,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
64 790,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
63 099,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
13 521,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
13 521,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5 345 240,6
467
Отдел строительства района (города областного значения)
4 808 491,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 930 136,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
312 545,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2 565 810,0
496
Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства района (города областного значения)
536 749,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области коммунального хозяйства и жилищного фонда
52 153,0
025
Освещение улиц в населенных пунктах
128 609,6
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
95 000,0
030
Обеспечение санитарии населенных пунктов
30 000,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
77 600,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
153 387,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
561 923,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
100 790,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
47 907,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
15 000,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
37 883,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
431 373,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
41 337,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
227 560,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
96 963,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
31 513,0
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне