Целиноград аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 104/15-8 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2024 жылғы 31 қыркүйектегі № 237/32-8 шешімі
Целиноград аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Целиноград аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 104/15-8 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 190990 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 41 853 524,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 056 967,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 317 546,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 95 831,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 36 383 180,0 мың теңге;
2) шығындар – 42 443 506,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 98 754,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 303 776,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 205 022,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -688 735,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 688 735,4 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімдері – 303 776,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 853 422,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 238 381,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5, 6-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Целиноград аудандық мәслихатының төрағасы Л.Конарбаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Целиноград ауданының әкімі Д.Сабырғали
2024 жылғы 31 қазан
"Целиноград ауданының
экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
басшысының міндетін атқарушы
А.Беркеева
2024 жылғы 31 қазан
Целиноград аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 31 қазандағы

О внесении изменений в решение Целиноградского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 104/15-8 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 31 сентября 2024 года № 237/32-8
Целиноградский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Целиноградского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 104/15-8 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 190990) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 41 853 524,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 056 967,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 317 546,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 95 831,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 36 383 180,0 тысяч тенге;
2) затраты – 42 443 506,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 98 754,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 303 776,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 205 022,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -688 735,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 688 735,4 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 303 776,0 тысяч тенге;
погашение займов – 1 853 422,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 238 381,4 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Целиноградского районного маслихата Л.Конарбаева
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Целиноградского района
Д.Сабырғали
31 октября 2024 года
Исполняющая обязанности
руководителя
государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов
Целиноградского района"
А.Беркеева
31 октября 2024 года
Приложение 1 к решению
Целиноградского районного маслихата
от 31 октября 2024 года

42 443 506,0
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
863 053,5
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
56 592,6
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
55 908,8
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
683,8
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
350 955,5
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
335 955,5
009
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
15 000,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
424 639,4
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
77 955,9
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2 858,6
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
287,9
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
343 537,0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
30 866,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 866,0
02
Қорғаныс
78 349,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
78 349,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
18 738,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
33 832,2
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу
және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
25 778,8
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
626 705,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
613 184,5
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 637,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
31 497,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
100,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
241 669,7
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 132,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
43 153,7
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

42 443 506,0
01
Государственные услуги общего характера
863 053,5
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
56 592,6
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
55 908,8
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
683,8
122
Аппарат акима района (города областного значения)
350 955,5
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
335 955,5
009
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
15 000,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
424 639,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
77 955,9
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2 858,6
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
287,9
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
343 537,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
30 866,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
30 866,0
02
Оборона
78 349,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
78 349,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
18 738,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
33 832,2
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
25 778,8
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
626 705,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
613 184,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
56 637,0
005
Государственная адресная социальная помощь
31 497,0
006
Оказание жилищной помощи
100,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
241 669,7
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 132,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
43 153,7
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

6 645,6
ауылдық жерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге
122 071,2
Кеңес әскерлерін Ауғанстаннан шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысы ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге
4 800,0
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың салдарын жоюға қатысқан адамдарға біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
923,0
басқа мемлекеттер аумағындағы жауынгерлік іс-қимыл ардагерлеріне санаторий-курорттық емделуге жұмсалған шығындарды өтеуге
36,9
басқа мемлекеттердің аумағындағыевых қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмекке
1 293,0
мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
75 566,0
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
52 574,0
аудандық мәдениет үйін ұстауға
435 349,4
Целиноград аудандық мәдениет үйінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға
10 000,0
Целиноград ауданы Жаңаесіл ауылындағы мәдениет үйін күрделі жөндеу
150 000,0
Ақмол ауылындағы жер үсті және жерасты коммуникацияларын түгендеу
19 121,7
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
20 000,0
көлік инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға
5 241 308,7
жеңілдікті жол жүруді қамтамасыз етуге
13 521,0
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерінің жұмыс істеуі
162 201,8
Қоянды ауылындағы "Қоянды-Южная" қосалқы станциясын 110/35/10кВ жөндеу-қалпына келтіру жұмыстары
490 000,0
ведомстволық бағынысты мекемелердің материалдық-техникалық базасын нығайтуға
230 999,9
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
405 773,0
Қоянды ауылындағы жолдарға себу және грейдерлеу
100 000,0
Ақмол ауылының орталық қазандығын ағымдағы жөндеу
100 289,8
Рахымжан Қошқарбаев ауылындағы саябақты абаттандыру
17 337,6
Нысаналы даму трансферттері, оның ішінде:
8 497 267,3
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға
0,0
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға
2 557 304,1
газ тасымалдау жүйесін дамытуға
2 524 884,0
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
582 576,1
қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
1 053 295,1
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
328 851,0
мәдениет объектілерін дамытуға
0,0
көлік инфрақұрылымын дамытуға
1 450 357,0
Целиноград аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 31 қазандағы

6 645,6
на приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
122 071,2
на оказание единовременной социальной помощи ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
4 800,0
на выплату единовременной социальной помощи лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции
923,0
на возмещение затрат на санаторно-курортное лечение ветеранам боевых действий на территории других государств
36,9
на единовременную социальную помощь ветеранам боевых действий на территории других государств
1 293,0
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью
75 566,0
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
52 574,0
на содержание районного дома культуры
435 349,4
на укрепление материально-технической базы Целиноградского районного дома культуры
10 000,0
капитальный ремонт дома культуры в селе Жанаесиль Целиноградского района
150 000,0
инвентаризация надземных и подземных коммуникаций в селе Акмол
19 121,7
обеспечение функционирования автомобильных дорог
20 000,0
на реализацию приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
5 241 308,7
на обеспечение льготного проезда
13 521,0
функционирование систем водоснабжения и водоотведения
162 201,8
ремонтно-восстановительные работы подстанции "Коянды-Южная" 110/35/10кВ в селе Коянды
490 000,0
на укрепление материально-технической базы подведомственных учреждений
230 999,9
реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
405 773,0
отсыпка и грейдирование дорог села Коянды
100 000,0
текущий ремонт центральной котельной в селе Акмол
100 289,8
благоустройство сквера в селе Рахымжан Кошкарбаева
17 337,6
Целевые трансферты на развитие, в том числе:
8 497 267,3
на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
0,0
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 557 304,1
на развитие газотранспортной системы
2 524 884,0
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
582 576,1
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
1 053 295,1
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
328 851,0
на развитие объектов культуры
0,0
на развитие транспортной инфраструктуры
1 450 357,0
Приложение 4 к решению
Целиноградского районного маслихата
от 31 октября 2024 года

№ 237/32-8 шешіміне
4-қосымша
Целиноград аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 104/15-8 шешіміне
6-қосымша
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2024 жылға арналған нысаналы трансферттер
Атауы
Сома,
мың тенге
1
2
Барлығы, оның ішінде:
15 524 968,0
Нысаналы даму трансферттер, соның ішінде:
15 524 968,0
газ тасымалдау жүйесін дамытуға
3 900 000,0
елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға

№ 237/32-8
Приложение 6 к решению
Целиноградского районного маслихата
от 25 декабря 2023 года
№ 104/15-8
Целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан на 2024 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего, в том числе:
15 524 968,0
Целевые трансферты на развитие, в том числе:
15 524 968,0
на развитие газотранспортной системы
3 900 000,0
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах