Шортанды аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 8С-13/2 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2024 жылғы 29 тамыздағы № 8С-22/2 шешімі
Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шортанды аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 8С-13/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 910 901,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 569 109 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 315,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 720 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 318 756,3 мың теңге;
2) шығындар – 8 074 018,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – (-36 806,8) мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 49 842 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 86 648,8 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-126 310,6) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 126 310,6 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 6, 8 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасының міндетін атқарушы Ғ.Даитова
Шортанды аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 29 тамыздағы

О внесении изменений в решение Шортандинского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 8С-13/2 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 29 августа 2024 года № 8С-22/2
Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шортандинского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 8С-13/2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 910 901,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 569 109 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 315,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 720 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 318 756,3 тысяч тенге;
2) затраты – 8 074 018,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – (-36 806,8) тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 49 842 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 86 648,8 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-126 310,6) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 126 310,6 тысяч тенге.";
приложения 1, 6, 8 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Исполняющая обязанности председателя районного маслихата Г.Даитова
Приложение 1 к решению
Шортандинского районного маслихата

7327,7
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1110
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
19678
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
19678
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
19678
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
19678
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
282754,2
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
13110
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
13110
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
13110
2
Әлеуметтiк көмек
176156,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
176156,6
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
51226
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3055
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
72238,3
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1033
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
32237,3
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
16367
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
93487,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
93487,6
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44296,6
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
375
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
25562
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
23254
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

7327,7
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1110
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
19678
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
19678
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
19678
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
19678
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
282754,2
1
Социальное обеспечение
13110
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
13110
005
Государственная адресная социальная помощь
13110
2
Социальная помощь
176156,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
176156,6
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
51226
006
Оказание жилищной помощи
3055
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
72238,3
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1033
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а так же предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
32237,3
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
16367
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
93487,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
93487,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
44296,6
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
375
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
25562
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
23254
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

27100
ауылдық жерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
51226
азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмекке
18701,8
отбасыларды қолдау жөніндегі орталықтарды құруға және ұстауға
16367
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
240428
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға

27100
на приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
51226
на социальную помощь отдельным категориям граждан
18701,8
на создание и содержание центров по поддержке семей
16367
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
240428
на развитие жилищно-коммунального хозяйства

5000
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы материалдық-техникалық базаны нығайтуға
40640
жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге
753396
дамыту және құрылыс схемаларын әзірлеуге, инженерлік тораптарды түгендеуге
22953,2
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
477001,4
оның ішінде:
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға

5000
на укрепление материально-технической базы в сфере жилищно-коммунального хозяйства
40640
на разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
753396
на разработку схем развития и застройки, инвентаризацию инженерных сетей
22953,2
Целевые трансферты на развитие
477001,4
в том числе:
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

188863
ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтауға және су бұру жүйесін дамытуға
62348
жылу-энергетикалық жүйесін дамытуға
225790,4
Шортанды аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 29 тамыздағы
№ 8С-22/2 шешіміне
3 қосымша
Шортанды аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 8С-13/2 шешіміне
8 қосымша
2024 жылға арналған жергілікті бюджет қаражаты есебінен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер

188863
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
62348
на развитие теплоэнергетической системы
225790,4
Приложение 3 к решению
Шортандинского районного маслихата
№ 8С-22/2
от 29 августа 2024 года
Приложение 8 к решению
Шортандинского районного маслихата
№ 8С-13/2
от 25 декабря 2023 года
Целевые трансферты за счет средств местного бюджета на 2024 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты

612797,4
оның ішінде:
Новокубанка ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
2234,8
Бозайғыр ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
32014,6
Пригородный ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
2500
Шортанды кентінде көшелерді жарықтандыруға
22270
Шортанды кентін абаттандыруға
59448
Жолымбет кентін абаттандыруға
15741
Новокубанка ауылдық округін абаттандыруға
2292,3
Бозайғыр ауылдық округін абаттандыруға
48470
Бектау ауылдық округін абаттандыруға
6970
Петровка ауылдық округін абаттандыруға
2940
Раевка ауылдық округін абаттандыруға
4747
Новоселовка ауылдық округін абаттандыруға
5016
Пригородный ауылдық округін абаттандыруға
8854,3
Андреевка ауылдық округін абаттандыруға
2336,8
Шортанды кентінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
26172
Жолымбет кентінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
1500
Пригородный ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
22278
Андреевка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
4997
Новокубанка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
1319,9
Петровка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
5690
Бектау ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
2000
Бозайғыр ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
2000
Дамса ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
1000
Раевка ауылдық округінде санитарияны қамтамасыз етуге
1500
Шортанды кентін санитарияны қамтамасыз етуге
5980,8
Новокубанка ауылдық округінде санитарияны қамтамасыз етуге
1000
Петровка ауылдық округінде санитарияны қамтамасыз етуге
1232
Пригородный ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
8571
Бектау ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
11728
Раевка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
9381
Шортанды кенті әкімінің аппаратын ұстауға
8335
Петровка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
13360
Бозайғыр ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
12050,7
Новокубанка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
6102
Новоселовка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
4366
Андреевка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
7728
Жолымбет кенті әкімінің аппаратын ұстауға
1417
Дамса ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
950
Новокубанка ауылдық округінің күрделі шығыстарына
4999
Бектау ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге
53805,2
Петровка ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге

612797,4
в том числе:
на освещение улиц в населенных пунктах Новокубанского сельского округа
2234,8
на освещение улиц в населенных пунктах сельского округа Бозайгыр
32014,6
на освещение улиц в населенных пунктах Пригородного сельского округа
2500
на освещение улиц в поселке Шортанды
22270
на благоустройство поселка Шортанды
59448
на благоустройство поселка Жолымбет
15741
на благоустройство Новокубанского сельского округа
2292,3
на благоустройство сельского округа Бозайгыр
48470
на благоустройство сельского округа Бектау
6970
на благоустройство Петровского сельского округа
2940
на благоустройство Раевского сельского округа
4747
на благоустройство Новоселовского сельского округа
5016
на благоустройство Пригородного сельского округа
8854,3
на благоустройство Андреевского сельского округа
2336,8
на обеспечение функционирования автомобильных дорог поселка Шортанды
26172
на обеспечение функционирования автомобильных дорог поселка Жолымбет
1500
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Пригородного сельского округа
22278
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Андреевского сельского округа
4997
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Новокубанского сельского округа
1319,9
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Петровского сельского округа
5690
на обеспечение функционирования автомобильных дорог сельского округа Бектау
2000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог сельского округа Бозайгыр
2000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Дамсинского сельского округа
1000
на обеспечение санитарии в Раевском сельском округе
1500
на обеспечение санитарии поселка Шортанды
5980,8
на обеспечение санитарии в Новокубанском сельском округе
1000
на обеспечение санитарии в Петровском сельском округе
1232
на содержание аппарата акима Пригородного сельского округа
8571
на содержание аппарата акима сельского округа Бектау
11728
на содержание аппарата акима Раевского сельского округа
9381
на содержание аппарата акима поселка Шортанды
8335
на содержание аппарата акима Петровского сельского округа
13360
на содержание аппарата акима сельского округа Бозайгыр
12050,7
на содержание аппарата акима Новокубанского сельского округа
6102
на содержание аппарата акима Новоселовского сельского округа
4366
на содержание аппарата акима Андреевского сельского округа
7728
на содержание аппарата акима поселка Жолымбет
1417
на содержание аппарата акима Дамсинского сельского округа
950
на капитальные расходы Новокубанского сельского округа
4999
на средний ремонт дорог сельского округа Бектау
53805,2
на средний ремонт дорог Петровского сельского округа