Бурабай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 8С-12/1 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 6 желтоқсандағы № 8С-25/2 шешімі
Бурабай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бурабай аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 8С-12/1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 191903 болып тіркелген) шешіміне келесi өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024–2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 19834534,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6978275,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 35202,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 663254,4 мың тенге;
трансферттер түсімдері – 12157801,7 мың теңге;
2) шығындар – 22177936,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -4649,2 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер – 87432,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 92081,2 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 616545,5 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 616545,5 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2955298,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 2955298,6 мың теңге.";
Бурабай аудандық мәслихатының көрсетілген шешімінің 1, 4, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Бурабайского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 8С-12/1 "О районном бюджете на 2024–2026 годы"
Решение Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 6 декабря 2024 года № 8С-25/2
Бурабайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бурабайского районного маслихата "О районном
бюджете на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 8С-12/1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 191903) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 19834534,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6978275,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 35202,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 663254,4 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12157801,7 тысяч тенге;
2) затраты – 22177936,6 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -4649,2 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 87432,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 92081,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 616545,5 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 616545,5 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2955298,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2955298,6 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5 к указанному решению Бурабайского районного маслихата изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

1143528,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1113528,7
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
83788,1
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
59976,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
31,9
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
228353,3
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2093,4
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
578,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
251083,0
017
Абилитация және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
170036,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2138,7
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
198337,8
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
101336,5
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
15776,0
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
30000,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
30000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
9404332,7
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
7116576,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
662260,4
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
249296,6
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
1671803,9
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
363104,0
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
186196,1
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
2160693,8
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1823221,2
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2287756,7
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
168359,3

1143528,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1113528,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
83788,1
005
Государственная адресная социальная помощь
59976,0
006
Оказание жилищной помощи
31,9
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
228353,3
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2093,4
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
578,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
251083,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
170036,0
021
Капитальные расходы государственного органа
2138,7
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
198337,8
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
101336,5
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
15776,0
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
30000,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
30000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
9404332,7
467
Отдел строительства района (города областного значения)
7116576,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
662260,4
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
249296,6
005
Развитие коммунального хозяйства
1671803,9
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
363104,0
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
186196,1
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2160693,8
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1823221,2
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
2287756,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
168359,3

15776,0
Қазақстан Республикасында мүгедек адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
32894,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
423309,0
мәдениет объектілерін жөндеуге
423309,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3121600,3
жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге
2902814,0
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
218786,3
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
324713,5
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласында материалдық-техникалық базасын нығайтуға
293213,5
Бурабай ауданында санитарлық-гигиеналық тораптарды орнатуға
31500,0
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
0,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
695367,7
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін тұрғын үй коммуналдық тұрғын үй қорын сатып алуға
522934,7
Халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін және (немесе) пәтерлерін сатып алуға, сатып алуға (үлестік қатысу объектілерінде тұрғын үйді және (немесе) пәтерлерді сатып алуға, сатып алуға) облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалаларға)бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
172433,0
Дамуға нысаналы трансферттер
6700382,3
соның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
5986854,9
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) қайта салуға
30709,0
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
629201,5
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
2361418,8
мәдениет және демалыс объектілерін дамытуға
1000000,0
коммуналдық шаруашылықты дамытуға
1965525,6
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
299884,7
көлік инфрақұрылымын дамытуға
299884,7
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
413642,7
коммуналдық шаруашылықты дамытуға
413642,7
Бюджеттік кредиттер

15776,0
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
32894,0
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
423309,0
на ремонт объектов культуры
423309,0
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3121600,3
на разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
2902814,0
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
218786,3
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
324713,5
На укрепление материально-технической базы в сфере жилищно-коммунального хозяйства
293213,5
На установку санитарно-гигиенических узлов в Бурабайском районе
31500,0
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
0,0
Отдел строительства района (города областного значения)
695367,7
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
522934,7
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на приобретение, выкуп жилья и (или) квартир жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения (приобретение, выкуп жилья и (или) квартир в объектах долевого участия)
172433,0
Целевые трансферты на развитие
6700382,3
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
5986854,9
на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
30709,0
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі"
629201,5
на развитие систем водоснабжения и водоотведения
2361418,8
на развитие объектов культуры и отдыха
1000000,0
на развитие коммунального хозяйства
1965525,6
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
299884,7
на развитие транспортной инфраструктуры
299884,7
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
413642,7
на развитие коммунального хозяйства
413642,7
Бюджетные кредиты

963417,0
соның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
87432,0
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
87432,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
Облыстың жергілікті атқарушы органдары шығаратын мемлекеттік бағалы қағаздар шығарудан түсетін түсімдердің сомаларын тұрғын үй құрылысын және (немесе) тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу объектілерінде тұрғын үй және (немесе) пәтер сатып алуды қаржыландыру үшін ішкі нарықта айналысқа жіберу үшін бөлу
875985,0
Тұрғын үйді және (немесе) пәтерлерді сатып алу, сатып алу үшін облыстық бюджеттен бюджеттік кредиттердің сомаларын бөлу
875985,0
Бурабай аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 6 желтоқсандағы
№ 8С-25/2 шешіміне
3-қосымша
Бурабай аудандық
мәслихатының

963417,0
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
87432,0
для реализации мер социальной поддержки специалистов
87432,0
Отдел строительства района (города областного значения)
875985,0
Распределение сумм поступлений от выпуска государственных ценных бумаг, выпускаемых местными исполнительными органами области, для обращения на внутреннем рынке для финансирования строительства жилья и (или) приобретения, выкупа жилья и (или) квартир в объектах долевого участия в жилищном строительстве
875985,0
Распределение сумм бюджетных кредитов из областного бюджета для приобретения, выкупа жилья и (или) квартир
0,0
Приложение 3 к решению
Бурабайского районного маслихата
от 6 декабря 2024 года
№ 8С-25/2
Приложение 5 к решению
Бурабайского районного маслихата