2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 8С-26/1 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 2-тармағының 2-тармағына сәйкес, Бурабай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 17964752,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9217978,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 66297,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 758361,0 мың тенге;
трансферттер түсімдері – 7922116,4 мың теңге;
2) шығындар – 18046940,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 68220,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер – 110096,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 41876,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -150408,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) –150408,5 мың теңге.
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 28.03.2025 № 8С-28/2 ( 01.01.2025 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
2. Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджетке және Щучинск қаласының, Бурабай кентінің және ауылдық округтердің бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері мынадай мөлшерде ескерілді:
1) аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджетке ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша – 50 %;
2) аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджетке төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 100 %;
3) аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджетке әлеуметтік салық бойынша – 100 %;
4) Щучинск қаласының, Бурабай кентінің және ауылдық округтердің бюджеттеріне төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан алынатын жеке табыс салығы бойынша - 100 %.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте 341211,0 мың теңге сомасында Щучинск қаласының бюджетінен және 26843,0 мың теңге Бурабай кентінің бюджетінен бюджеттік алып қоюлар қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте 244180,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:

"О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 25 декабря 2024 года № 8С-26/1.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Бурабайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 15908223,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7581449,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 66297,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 338361,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7922116,4 тысяч тенге;
2) затраты – 15553230,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 68220,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 110096,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 41876,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 286773,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -286773,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 29.01.2025 № 8С-27/1 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учтены нормативы распределения доходов в районный (городов областного значения) бюджет и бюджеты города Щучинска, поселка Бурабай и сельских округов в следующих размерах:
1) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в районный (городов областного значения) бюджет – 50 %;
2) по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты в районный (городов областного значения) бюджет – 100 %;
3) по социальному налогу в районный (городов областного значения) бюджет – 100 %;
4) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты в бюджеты города Щучинска, поселка Бурабай и сельских округов – 100 %.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены бюджетные изъятия из бюджета города Щучинска в сумме 341211,0 тысяч тенге, из бюджета поселка Бурабай 26843,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов, в сумме 244180,0 тысяч тенге, в том числе:

Абылайхан ауылдық округіне 34042,0 мың теңге;
Веденов ауылдық округіне 32904,0 мың теңге;
Зеленобор ауылдық округіне 36114,0 мың теңге;
Златополье ауылдық округіне 27661,0 мың теңге;
Қатаркөл ауылдық округіне 17877,0 мың теңге;
Кенесары ауылдық округіне 19619,0 мың теңге;
Атамекен ауылдық округіне 24327,0 мың теңге;
Ұрымқай ауылдық округіне 24220,0 мың теңге;
Успеноюрьев ауылдық округіне 27416,0 мың теңге.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджет кірістерінің құрамында республикалық және облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Нысаналы трансферттердің көрсетiлген сомаларын бөлу аудан әкiмдiгiнің қаулысымен анықталады.
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстарының құрамында Щучинск қаласының, Бурабай кентінің және ауылдық округтердің бюджеттеріне 5-қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерiлсiн.
Нысаналы трансферттердің көрсетiлген сомаларын бөлу аудан әкiмдiгiнің қаулысымен анықталады.
7. 2025 жылға арналған аудандық жергілікті атқарушы органының резерві 159722,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

Абылайханскому сельскому округу 34042,0 тысяч тенге;
Веденовскому сельскому округу 32904,0 тысяч тенге;
Зеленоборскому сельскому округу 36114,0 тысяч тенге;
Златопольскому сельскому округу 27661,0 тысяч тенге;
Катаркольскому сельскому округу 17877,0 тысяч тенге;
Кенесаринскому сельскому округу 19619,0 тысяч тенге;
сельскому округу Атамекен 24327,0 тысяч тенге;
Урумкайскому сельскому округу 24220,0 тысяч тенге;
Успеноюрьевскому сельскому округу 27416,0 тысяч тенге.
5. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2025 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного и республиканского бюджета согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
6. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2025 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам города Щучинска, поселка Бурабай и сельских округов согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 159722,0 тысяч тенге.

8. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте 446052,0 мың теңге сомасында жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу қарастырылғаны ескерілсін.
9. Бурабай ауданының азаматтық қызметшілері болып табылатын және ауылдық жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласындағы мамандарға қалалық жағдайларда осы қызмет түрлерімен айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақылары мен мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық жалақылар мен тарифтік мөлшерлемелер қарастырылсын.

8. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрено погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом в сумме 446052,0 тысяч тенге.
9. Предусмотреть повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, культуры, спорта, являющимися гражданскими служащими и работающими в сельской местности Бурабайского района, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

10. Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына жергілікті бюджет қаражаты есебінен барлық санаттағы жүргізушілерге 70 пайыз және қалған жұмыскерлерге 30 пайыз мөлшерінде ынталандыру үстемеақылары қарастырылсын.
11. Аудандық бюджет қаражаты есебінен Бурабай ауданының аумағында тіркелген және тұратын жасына байланысты зейнеткерлерге, бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектерге және он сегіз жасқа дейінгі мүгедек балаларға, басқа мемлекеттердің аумағында жауынгерлік ардагерлерге қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) тегін жол жүру қарастырылсын.

10. Предусмотреть за счет средств местного бюджета стимулирующие надбавки к должностным окладам работников организаций, финансируемых из местного бюджета в размере 70 процентов водителям всех категорий и 30 процентов остальным работникам.
11. Предусмотреть за счет средств районного бюджета бесплатный проезд на городском общественном транспорте (кроме такси) пенсионерам по возрасту, лицам с инвалидностью первой, второй, третьей группы и детям с инвалидностью до восемнадцати лет, ветеранам боевых действий на территории других государств, зарегистрированных и проживающих на территории Бурабайского района.

021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
92662,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1801002,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1771002,6
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
106257,8
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
51136,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
198649,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
90,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
578503,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2973,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
552,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
336745,5
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
153534,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
16439,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
261161,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
64113,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
849,3
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
30000,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
30000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6686480,2
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
4582144,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
111589,0
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
136846,8
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
2846406,9
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
13960,6
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1223340,7
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу

021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
88938,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1734456,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1704456,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
89939,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
51136,0
005
Государственная адресная социальная помощь
198649,0
006
Оказание жилищной помощи
90,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
586813,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2973,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
552,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
279057,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
153534,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
16439,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
261161,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
64113,0
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
30000,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
30000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4873722,2
467
Отдел строительства района (города областного значения)
3499426,8
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
111589,0
005
Развитие коммунального хозяйства
129168,7
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
1929324,0
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
3536,1
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1075809,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищноно фонда

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
45147,5
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
45147,5
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
42373,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42373,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
114844,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43036,0
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
58000,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
13808,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
245665,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
54088,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54088,0
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
191577,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34880,0
003
Аудан аумағында қала құрылысын дамыту схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
156697,0
12
Көлік және коммуникация
3705981,4
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3705981,4
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29604,0
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1461922,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
106210,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
115409,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1955836,4
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
37000,0
13
Басқалар
1056131,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
278667,0
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
278667,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
159722,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
159722,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
617742,0
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
37652,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
37652,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
42373,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
42373,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
58844,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
43036,0
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
2000,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
13808,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
228455,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
36779,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
36779,0
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
191676,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
34979,0
003
Разработка схем градостроительного развития территорий района и генеральных планов населенных пунктов
156697,0
12
Транспорт и коммуникации
3567371,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3567371,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области пассажирского транспорта и автомобильных дорог
29618,0
022
Развитие транспортной инфраструктуры
1461922,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
106210,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
115409,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
1854212,0
13
Прочие
1056131,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
278667,0
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
278667,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
159722,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
159722,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
617742,0
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

419686,0
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
45509,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
45509,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
198547,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
198547,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
104345,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
82422,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
4838,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
17085,0
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
37331,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35693,0
005
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1638,0
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
33954,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33954,0
02
Қорғаныс
82122,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
82122,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
30700,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
22072,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
29350,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
89565,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
89565,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
89565,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1087531,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1057531,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
90931,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

419686,0
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
45509,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
45509,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
198547,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
198547,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
104345,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
82422,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
4838,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
17085,0
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
37331,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
35693,0
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1638,0
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
33954,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
33954,0
02
Оборона
82122,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
82122,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
30700,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
22072,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
29350,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
89565,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
89565,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
89565,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1087531,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1057531,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
90931,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

23457,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
22840,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
94,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
460526,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3136,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
576,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
273494,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
153994,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
15330,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
13153,0
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
30000,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
30000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3886535,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2376178,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
2006178,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
370000,0
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1510357,0
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
111909,0
004
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
1691,0
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
15221,0
015
Шағын қалаларды үздіксіз жылумен жабдықтауды қамтамасыз ету
163027,0
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
588180,0
017
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
100000,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
150000,0
028
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
100000,0
030
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
230329,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
50000,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
700696,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі

23457,0
005
Государственная адресная социальная помощь
22840,0
006
Оказание жилищной помощи
94,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
460526,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3136,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
576,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
273494,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
153994,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
15330,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
13153,0
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
30000,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
30000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3772062,0
467
Отдел строительства инспекции района (города областного значения)
2261705,0
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
1891705,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищноно фонда
370000,0
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
1510357,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
111909,0
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
1691,0
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
15221,0
015
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
163027,0
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
588180,0
017
Обеспечение санитарии населенных пунктов
100000,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
150000,0
028
Развитие коммунального хозяйства
100000,0
030
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
230329,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
50000,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
700696,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)

1249,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
650282,0
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
176792,0
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
50960,0
мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қамсыздандыру
азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
22020,0
ауылдық жерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге
28900,0
отбасыларды қолдау орталықтарын құруға және күтіп-ұстауға
16439,0
Қазақстан Республикасында мүгедек адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
231073,0
қарттарды әлеуметтік қолдауға
124098,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
301903,0
"Ауыл-ел бесігі" жобасы аясында ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
278667,0
мәдениет ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға
23236,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1458412,0
жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге
1458412,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
116167,0
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласында материалдық-техникалық базасын нығайтуға
81000,0
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
35167,0
Дамуға нысаналы трансферттер
4973397,0
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
3535257,0
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
617742,0
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
2720059,0
мәдениет және демалыс объектілерін дамытуға
79334,0
коммуналдық шаруашылықты дамытуға
118122,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1416436,0
көлік инфрақұрылымын дамытуға
1416436,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
21704,0
коммуналдық шаруашылықты дамытуға
21704,0
Бюджеттік кредиттер
110096,0
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
110096,0
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
110096,0
Бурабай аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 8С-26/1 шешіміне
5-қосымша
2025 жылға арналған Щучинск қаласының, Бурабай кентінің және ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 28.03.2025 № 8С-28/2 ( 01.01.2025 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
Атауы
Сома, барлығы
Республикалық бюджеттен трансферт тер есебінен
Аудандық бюджет қаражаты есебінен
1
2
3
4
Барлығы
655665,8
587,0
655078,8
Төмен тұрған бюджеттерге нысаналы ағымдағы трансферттер
655665,8
587,0
655078,8
оның ішінде:
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
284705,0
587,0
284118,0
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
587,0
587,0
Щучинск қаласы, Абылайхан, Веденов, Зеленобор, Қатаркөл ауылдық округтері әкімдерінің аппараттарына трансферттер
284118,0
284118,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
17085,0
17085,0

1249,0
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
650282,0
на выплату государственной адресной социальной помощи
176792,0
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
50960,0
социальное обеспечение лиц с инвалидностью
социальная помощь отдельным категориям граждан
22020,0
на приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
28900,0
на создание и содержание центров по поддержке семей
16439,0
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
231073,0
на социальную поддержку пожилых людей
124098,0
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
301903,0
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
278667,0
на материально-техническое оснащение организациям культуры
23236,0
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1458412,0
на разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
1458412,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
116167,0
На укрепление материально-технической базы в сфере жилищно-коммунального хозяйства
81000,0
на развитие жилищно-коммунального хозяйства
35167,0
Целевые трансферты на развитие
4973397,0
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
3535257,0
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
617742,0
на развитие систем водоснабжения и водоотведения
2720059,0
на развитие объектов культуры и отдыха
79334,0
на развитие коммунального хозяйства
118122,0
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1416436,0
на развитие транспортной инфраструктуры
1416436,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
21704,0
на развитие коммунального хозяйства
21704,0
Бюджетные кредиты
110096,0
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
110096,0
для реализации мер социальной поддержки специалистов
110096,0
Приложение 5 к решению
Бурабайского районного маслихата
от 25 декабря 2024 года
№ 8С-26/1
Целевые трансферты бюджетам города Щучинска, поселка Бурабай и сельских округов на 2025 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 29.01.2025 № 8С-27/1 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
Сумма, всего
за счет трансфертов из республиканского бюджета
за счет средств из районного бюджета
1
2
3
4
Всего
465209,9
587,0
464622,9
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
465209,9
587,0
464622,9
в том числе:
Аппарат акима района (города областного значения)
149079,0
587,0
148492,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
587,0
587,0
трансферты аппарату акима Катаркольского, Абылайханского сельского округа
148492,0
148492,0
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
17085,0
17085,0