"Ақтөбе облысының елді мекендерінің жасыл екпелерін жасау, күтіп-баптау және қорғау қағидаларын бекіту туралы" облыстық мәслихаттың 2023 жылғы 29 қыркүйектегі № 57 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2024 жылғы 14 наурыздағы № 118 шешімі
Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Ақтөбе облысының елді мекендерінің жасыл екпелерін жасау, күтіп-баптау және қорғау қағидаларын бекіту туралы" облыстық мәслихаттың 2023 жылғы 29 қыркүйектегі № 57 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген, Ақтөбе облысының елді жасыл екпелерін жасау, күтіп-баптау және қорғау қағидаларының 58-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"58. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33476 тіркелген, Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 22 қыркүйектегі №265 бұйрығымен бекітілген, Қазақстан Республикасының орман заңнамасын бұзумен келтірілген зиянның мөлшерін есептеу үшін базалық ставкалардың 1-тармағында көзделген жеке және заңды тұлғалардың ағаштар мен бұталарды заңсыз кескені және олардың өсуін тоқтату дәрежесіне дейін зақымдағаны, сүрек ұрлағаны үшін зиянның мөлшерін уәкілетті орган есептейді".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихаттың төрағасы Г. СҮЙІНТАЕВА

О внесении изменений в решение областного маслихата от 29 сентября 2023 года № 57 "Об утверждении Правил создания, содержания и защиты зеленых насаждений населенных пунктов Актюбинской области"
Решение Актюбинского областного маслихата от 14 марта 2024 года № 118
Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата "Об утверждении Правил создания, содержания и защиты зеленых насаждений населенных пунктов Актюбинской области" от 29 сентября 2023 года № 57, следующие изменения:
в Правилах создания, содержания и защиты зеленых насаждений населенных пунктов Актюбинской области, утвержденных указанным решением пункт 58 изложить в следующей редакции:
"58. Размер вреда за незаконную порубку и повреждение деревьев и кустарников до степени прекращения роста, хищение древесины физическими и юридическими лицами, предусмотренный пунктом 1 Базовых ставок для исчисления размеров вреда, причиненного нарушением лесного законодательства Республики Казахстан, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 22 сентября 2023 года № 265, зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 33476, исчисляется уполномоченным органом.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель областного маслихата Г. СУЕНТАЕВА