2025-2027 жылдарға арналған Алға аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 235 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Алға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Алға аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 538 602 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 202 840 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 31 850 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 10 430 мың теңге;
трансферттер түсімі - 6 293 482 мың теңге;
2) шығындар – 9 538 602 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 150 487 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 78 640 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 229 127 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 150 487 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - -150 487 мың теңге;
қарыздар түсімі – 78 640 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 229 127 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте бөлінген салықтардан түскен түсімнің жалпы сомасы мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша 100 %;
2) әлеуметтік салық бойынша 100 %;
3) мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша 100 %;
4) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудандық маңызы бар қала және ауылдық округтер бюджеттеріне толығымен есептеледі;
5) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 100%.
3. Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені назарға және басшылыққа алынсын:
2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 85 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 3 932 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 46 228 теңге.

Об утверждении Алгинского районного бюджета на 2025-2027 годы
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 24 декабря 2024 года № 235
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Алгинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Алгинский районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 9 538 602 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 202 840 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 31 850 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 430 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 293 482 тысяч тенге;
2) затраты - 9 538 602 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -150 487 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 78 640 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 229 127 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 150 487 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 150 487 тысяч тенге:
поступление займов – 78 640 тысяч тенге;
погашение займов – 229 127 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Установить в районном бюджете на 2025 год распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты 100 %;
2) по социальному налогу 100 %;
3) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора 100 %;
4) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты зачисляются полностью в бюджеты города районного значения и сельских округов;
5) по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 100%.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы" установлено:
с 1 января 2025 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 3 932 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 46 228 тенге.

4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен берілген субвенция көлемі 1 447 700 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен қала және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 924 703 мың теңге сомасында ескерілсін:
Алға қаласына – 253 193 мың теңге;
Ақай ауылдық округіне – 57 193 мың теңге;
Бесқоспа ауылдық округіне – 39 796 мың теңге;
Бестамақ ауылдық округіне – 48 946 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округіне – 33 432 мың теңге;
Қарағаш ауылдық округіне – 40 422 мың теңге;
Қарақұдық ауылдық округіне – 79 318 мың теңге;
Қарақобда ауылдық округіне – 39 446 мың теңге;
Маржанбұлақ ауылдық округіне – 147 172 мың теңге;
Сарықобда ауылдық округіне – 37 158 мың теңге;
Тамды ауылдық округіне – 50 542 мың теңге;
Тоқмансай ауылдық округіне – 39 720 мың теңге;
Үшқұдық ауылдық округіне – 58 365 мың теңге.
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен кредиттер түскені ескерілсін.
Аталған кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке Ұлттық қордан және республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
2) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
3) көлік инфрақұрылымын дамытуға;
4) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
5) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
6) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға;
7) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға.
Нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
8. 2025 жылға арналған аудандық бюджетіне облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер және нысаналы даму трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
2) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
4) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды датыту және іске асыруға;

4. Учесть в районном бюджете на 2025 год объемы субвенции, передаваемые из областного бюджета в сумме 1 447 700 тысяч тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города и сельских округов в сумме 924 703 тысяч тенге:
городу Алга – 253 193 тысяч тенге;
Акайскому сельскому округу – 57 193 тысяч тенге;
Бескоспинскому сельскому округу – 39 796 тысяч тенге;
Бестамакскому сельскому округу – 48 946 тысяч тенге;
Карабулакскому сельскому округу – 33 432 тысяч тенге;
Карагашскому сельскому округу – 40 422 тысяч тенге;
Каракудыкскому сельскому округу – 79 318 тысяч тенге;
Карахобдинскому сельскому округу – 39 446 тысяч тенге;
Маржанбулакскому сельскому округу – 147 172 тысяч тенге;
Сарыхобдинскому сельскому округу – 37 158 тысяч тенге;
Тамдинскому сельскому округу – 50 542 тысяч тенге;
Токмансайскому сельскому округу – 39 720 тысяч тенге;
Ушкудыкскому сельскому округу – 58 365 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление кредитов из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм кредитов определяется на основании постановления акимата района.
7. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из Национального фонда и республиканского бюджета:
1) на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
2) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
3) на развитие транспортной инфраструктуры;
4) на выплату государственной адресной социальной помощи;
5) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
6) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
7) приобретение жилищ коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
8. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
3) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
4) на развитие и реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";

5) спорт объектілерін дамытуға;
6) көлік инфрақұрылымын дамытуға;
7) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
8) 2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға.
Нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
9. 2025 жылға ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 72 891 мың теңге сомасында бекітілсін.

5) на развитие объектов спорта;
6) на развитие транспортной инфраструктуры;
7) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
8) на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 72 891 тысяч тенге.

27 379
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
50 580
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
223 818
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
132 570
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
132 570
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 356
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 700
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
32 993
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
58 521
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
708 147
1
Тұрғын үй шаруашылығы
338 418
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
54 582
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
6 100
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
2 200
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
46 282
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
283 836
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
100
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
107 490
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
176 246
2
Коммуналдық шаруашылық
352 895
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
352 895
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
352 895
3
Елді-мекендерді көркейту
16 834
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
16 834
016
Елдi мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
8 050
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
8 784
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік

27 379
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
50 580
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
223 818
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
132 570
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
132 570
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
38 356
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 700
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
32 993
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
58 521
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
708 147
1
Жилищное хозяйство
338 418
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
54 582
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
6 100
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
2 200
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
46 282
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
283 836
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
100
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
107 490
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
176 246
2
Коммунальное хозяйство
352 895
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
352 895
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
352 895
3
Благоустройство населенных пунктов
16 834
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
16 834
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
8 050
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
8 784
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство

26 000
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткізу
15 000
010
Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
11 000
3
Ақпараттық кеңістік
138 994
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
12 000
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
12 000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
126 994
006
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
125 294
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1 700
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
123 869
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
90 861
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 985
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
59 876
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
33 008
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 608
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 400
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
119 390
6
Жер қатынастары
24 061
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
24 061
021
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
24 061
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
95 329
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
30 817
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
30 817
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
64 512
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 512
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
45 516
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
45 516

26 000
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
15 000
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
11 000
3
Информационное пространство
138 994
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
12 000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
12 000
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
126 994
006
Функционирование районных (городских) библиотек
125 294
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстан
1 700
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
123 869
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
90 861
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
30 985
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
59 876
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
33 008
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
29 608
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 400
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
119 390
6
Земельные отношения
24 061
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
24 061
021
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
24 061
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
95 329
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
30 817
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
30 817
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
64 512
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
64 512
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
45 516
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
45 516

42 760
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 911
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 720
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
34 485
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
34 485
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 485
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
32 367
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
32 367
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 367
02
Қорғаныс
176 301
1
Әскери мұқтаждар
11 531
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11 531
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11 531
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
164 770
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
164 770
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5 602
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
159 168
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
512 231
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
20 000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
20 000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
20 000
2
Әлеуметтік көмек
411 447
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
411 447
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
23 985
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 837
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
191 780
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
27 891
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
59 225
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

42 760
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 911
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 720
5
Планирование и статистическая деятельность
34 485
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
34 485
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
34 485
9
Прочие государственные услуги общего характера
32 367
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
32 367
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
32 367
02
Оборона
176 301
1
Военные нужды
11 531
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11 531
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11 531
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
164 770
122
Аппарат акима района (города областного значения)
164 770
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5 602
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
159 168
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
512 231
1
Социальное обеспечение
20 000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
20 000
005
Государственная адресная социальная помощь
20 000
2
Социальная помощь
411 447
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
411 447
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
23 985
006
Оказание жилищной помощи
3 837
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
191 780
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
27 891
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
59 225
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью