"2024-2026 жылдарға арналған Байғанин аудандық бюджетін бекіту туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 94 шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 2024 жылғы 15 қарашадағы № 206 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Байғанин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған Байғанин аудандық бюджетін бекіту туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 94 шешіміне келесідей өзгеріс енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Байғанин аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 823 990 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 015 517 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 26 210 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 776 263 мың теңге;
2) шығындар – 9 823 331, 5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 42 400 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 88 679 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 46 279 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 041 741,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 041 741, 5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 390 602 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 46 279 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 697 418, 5 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Байғанин аудандық
мәслихатының төрағасы
М. Сержан
Байғанин аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
15 қарашадағы № 206 шешіміне
қосымша
Байғанин аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
25 желтоқсандағы № 94
шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған Байғанин аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
І. КІРІСТЕР

О внесении изменения в решение "Об утверждении бюджета Байганинского района на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 94
Решение Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 15 ноября 2024 года № 206. Прекращено действие в связи с истечением срока
Байганинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение "Об утверждении бюджета Байганинского района на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 94 следующее изменение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Байганинского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 823 990 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 015 517 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 26 210 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 776 263 тысяч тенге;
2) затраты – 9 823 331,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 42 400 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 88 679 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 46 279 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета– -1 041 741,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 041 741,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 390 602 тысяч тенге;
погашение займов – 46 279 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 697 418,5 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Байганинского
районного маслихата
М. Сержан
Приложение к решению
Байганинского районного
маслихата от 15 ноября 2024
года № 206
Приложение 1 к решению
Байганинского районного
маслихата от 25 декабря 2023
года№ 94
Байганинский районный бюджет на 2024 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. ДОХОДЫ

139 123,1
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 362
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
137 761,1
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
381 550,9
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
25 824
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
25 824
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
25 824
2
Әлеуметтiк көмек
270 437,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
270 437,7
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
32 028,2
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтажа заматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
67 392,5
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
30 256
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдар мен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
140 761
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
85 289,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
85 289,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 637
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
183
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9 600
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
2 542
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6082,5
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
24 244,7
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 421 415,7
1
Тұрғын үй шаруашылығы
933 713,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 190,2

139 123,1
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 362
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
137 761,1
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
381 550,9
1
Социальное обеспечение
25 824
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
25 824
005
Государственная адресная социальная помощь
25 824
2
Социальная помощь
270 437,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
270 437,7
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
32 028,2
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
67 392,5
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
30 256
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
140 761
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
85 289,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
85 289,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
42 637
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
183
021
Капитальные расходы государственного органа
9 600
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
2 542
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
6082,5
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
24 244,7
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 421 415,7
1
Жилищное хозяйство
933 713,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 190,2

58,6
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
12 075
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
12 075
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
169 485,7
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
124 833,2
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 691
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
85 928,6
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 200
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 013,6
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
44 652,5
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 069
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
15 583,5
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
97 867,0
6
Жер қатынастары
67 193
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
67 193
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 265,2
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
726,8
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
35 201
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
30 674
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
30 674
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
30 674
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
125 061,6
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
125 061,6
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
125 061,6
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлау және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
86 517
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу

58,6
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
12 075
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
12 075
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
169 485,7
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
124 833,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
35 691
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
85 928,6
006
Капитальные расходы государственного органа
2 200
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 013,6
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
44 652,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
29 069
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
15 583,5
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
97 867,0
6
Земельные отношения
67 193
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
67 193
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
31 265,2
007
Капитальные расходы государственного органа
726,8
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
35 201
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
30 674
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
30 674
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
30 674
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
125 061,6
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
125 061,6
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
125 061,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
86 517
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов