Қарғалы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 97 "2024-2026 жылдарға арналған Қарғалы аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 наурыздағы № 142 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 106 және 109 баптарына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қарғалы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қарғалы аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Қарғалы аудандық бюджетін бекіту туралы" 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 97 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 191431 тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Қарғалы аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер –4 498 989 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 015 080 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21 799 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 637 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 454 473 мың теңге;
2) шығындар – 4 768 917 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 13 051 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 94 146 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 81 095 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – - 282 979 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 282 979 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 94 146 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 81 095,3 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 269 928,3 мың теңге."
5 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтерге берілетін субвенция көлемі – 392 236,0 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Бадамша ауылдық округіне – 74 894 мың теңге;
Желтау ауылдық округіне – 40 943 мың теңге;
Шәмші Қалдаяқов ауылы әкімінің аппаратына – 3 025 мың теңге;
Кемпірсай ауылдық округіне – 39 997 мың теңге;
Қосестек ауылдық округіне – 58 842 мың теңге;
Ащылысай ауылдық округіне – 57 633 мың теңге;
Степной ауылдық округіне – 37 209 мың теңге;
Велихов ауылдық округіне – 33 127 мың теңге;

О внесений изменений в решение Каргалинского районного маслихата от 20 декабря 2023 года № 97 "Об утверждении Каргалинского районного бюджета на 2024 – 2026 годы"
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 20 марта 2024 года № 142. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии статьи 106 и 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Каргалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каргалинского районного маслихата "Об утверждении Каргалинского районного бюджета на 2024-2026 годы" от 20 декабря 2023 года № 97 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 191431) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Каргалинский районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 498 989 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 015 080 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 21 799 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 637 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 454 473 тысяч тенге;
2) затраты – 4 768 917 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 13 051 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 94 146 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 81 095 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -282 979 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 282 979 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 94 146 тысяч тенге;
погашение займов – 81 095,3 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 269 928,3 тысяч тенге.".
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. На 2024 год предусмотрены субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме – 392 236,0 тысяч тенге, в том числе:
Бадамшинскому сельскому округу – 74 894 тысяч тенге;
Желтаускому сельскому округу – 40 943 тысяч тенге;
Аппарату акима села Шамши Калдаякова – 3 025 тысяч тенге;
Кемпирсайскому сельскому округу – 39 997 тысяч тенге;
Кос-Истекскому сельскому округу – 58 842 тысяч тенге;
Ащылысайскому сельскому округу – 57 633 тысяч тенге;
Степному сельскому округу – 37 209 тысяч тенге;
Велиховскому сельскому округу – 33 127 тысяч тенге;

Әлімбет ауылдық округіне – 46 566 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарғалы аудандық
мәслихатының төрағасы
С. Аманжолов
Қарғалы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 наурыздағы № 142 шешіміне қосымша
Қарғалы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 97 шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған Қарғалы аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
I.Кірістер

Алимбетовскому сельскому округу – 46 566 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Каргалинского
районного маслихата
С. Аманжолов
Приложение к решению Каргалинского районного маслихата от 20 марта 2024 года № 142
Приложение 1 к решению Каргалинского районного маслихата от 20 декабря 2023 года № 97
Бюджет Каргалинского района на 2024 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I.Доходы

30500,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
30500,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
30500,0
2
Әлеуметтiк көмек
160983,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
160983,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
14961,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
150,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
58211,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
87661,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
132424,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
132424,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
91153,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
471,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
800,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
40000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
623623,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
84780,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
18620,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
16620,0
005
Авариялық және ескі тұрғын үйлерді бұзу
2000,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
66160,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
66160,0
2
Коммуналдық шаруашылық
495985,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
495985,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
30860,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
9510,0
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру

30500,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
30500,0
005
Государственная адресная социальная помощь
30500,0
2
Социальная помощь
160983,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
160983,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
14961,0
006
Оказание жилищной помощи
150,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
58211,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
87661,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
132424,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
132424,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
91153,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
471,0
021
Капитальные расходы государственного органа
800,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
40000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
623623,0
1
Жилищное хозяйство
84780,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
18620,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
16620,0
005
Снос аварииного и ветхого жилья
2000,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
66160,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
66160,0
2
Коммунальное хозяйство
495985,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
495985,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
30860,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
9510,0
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)