Қарғалы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 97 "2024-2026 жылдарға арналған Қарғалы аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 19 қарашадағы № 237 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қарғалы аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Қарғалы аудандық бюджетін бекіту туралы" 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 97 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 191431 тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Қарғалы аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 997 615 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 134 130 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20 159 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 227 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 833 099 мың теңге;
2) шығындар – 5 999 938 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -14 349 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 66 746 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 81 095 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – -987 974 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 987 974 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 799 141 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 81 095,3 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 269 928,3 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарғалы аудандық
мәслихатының төрағасы
С. Аманжолов
Қарғалы аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
19 қарашадағы № 237 шешіміне
қосымша
Қарғалы аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
20 желтоқсандағы № 97
шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған Қарғалы аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
I. Кірістер

О внесении изменений в решение Каргалинского районного маслихата от 20 декабря 2023 года № 97 "Об утверждении Каргалинского районного бюджета на 2024 – 2026 годы"
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 19 ноября 2024 года № 237. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каргалинского районного маслихата "Об утверждении Каргалинского районного бюджета на 2024-2026 годы" от 20 декабря 2023 года № 97 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 191431) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Каргалинский районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 997 615 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 134 130 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 20 159 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 227 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 833 099 тысяч тенге;
2) затраты – 5 999 938 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -14 349 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 66 746 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 81 095 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -987 974 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 987 974 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 799 141 тысяч тенге;
погашение займов – 81 095,3 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 269 928,3 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Каргалинского
районного маслихата
С. Аманжолов
Приложение к решению
Каргалинского районного
маслихата от 19 ноября
2024 года № 237
Приложение 1 к решению
Каргалинского районного
маслихата от 20 декабря
2023 года № 97
Бюджет Каргалинского района на 2024 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. Доходы

006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
25164,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
49315,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
345610,5
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
9731,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
9731,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
9731,0
2
Әлеуметтiк көмек
205320,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
205320,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
15821,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
77593,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
111905,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
130559,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
130559,5
451
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
91597,2
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
471,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8754,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
4023,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
25714,3
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
0,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1515780,7
07
1
Тұрғын үй шаруашылығы
822175,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
16620,0
458
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
16620,0
005
Авариялық және ескі тұрғын үйлерді бұзу
0,0

006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
25164,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
49315,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
345610,5
1
Социальное обеспечение
9731,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
9731,0
005
Государственная адресная социальная помощь
9731,0
2
Социальная помощь
205320,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
205320,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение  топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
15821,0
006
Оказание жилищной помощи
1,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
77593,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
111905,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
130559,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
130559,5
451
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
91597,2
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
471,0
021
Капитальные расходы государственного органа
8754,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
4023,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
25714,3
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
0,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1515780,7
07
1
Жилищное хозяйство
822175,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
16620,0
466
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
16620,0
466
005
Снос аварииного и ветхого жилья
0,0