2025-2027 жылдарға арналған Қос Естек ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 269 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 85-бабының 3 тармағына, 91 және 96-баптарының 3 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қарғалы аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 27.05.2025 № 337 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
1. 2025-2027 жылдарға арналған Қос Естек ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 74 932,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 19 730,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 416,0 мың теңге;
трасферттер түсімдері – 54 786,6 мың теңге;
2) шығындар – 87 971,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – -13 038,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 13 038,8 мың теңге, оның ішінде:
пайдаланылған бюджет қалдықтары – 13038,8 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 27.05.2025 № 337 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округінің бюджетінің кірісіне келесідей есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
жерді сату.
3. Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 - бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2025 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшерi – 85 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiнайлық есептiк
көрсеткiш – 3 932 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 46 228 теңге.
4. 2025 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілген субвенция көлемі – 44191,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.

Об утверждении бюджета Кос-Истекского сельского округа на 2025-2027 годы
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 27 декабря 2024 года № 269
В соответствии с пунктом 3 статьи 85, пунктом 3 статьи 91 96 Бюджетного кодекса Республики Казакстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Каргалинский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 27.05.2025 № 337 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить бюджет Кос-Истекского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 74 932,6,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 19 730,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 416,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 54 786,6 тысяч тенге;
2) затраты – 87 971,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -13038,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13038,8 тысяч тенге, в том числе:
используемые остатки бюджетных средств – 13038,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 27.05.2025 № 337 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются следующие поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
поступления за использование природных и других ресурсов;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
продажа земли.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы" установлено:
с 1 января 2025 года:
1) минимальный размер заработной платы - 85 000тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 932 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат –46 228 тенге.
4. Учесть в бюджете сельского округа на 2025 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 44191,0 тысячи тенге.

5. 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін:
мемлекеттік органның күрделі шығыстары.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 03.03.2025 № 288 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

5. Учесть в бюджете сельского округа на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета на:
капитальные расходы государственного органа.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима сельского округа.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 03.03.2025 № 288 (вводится в действие с 01.01.2025).