Мұғалжар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 140 "2024-2026 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 8 қазандағы № 272 шешімі
Мұғалжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мұғалжар аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджетін бекіту туралы" 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 140 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 20 700 806,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 13 123 906,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 206 428 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 21 567 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 646 166,9 мың теңге;
2) шығындар – 23 515 238 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 173 266 мың теңге:
бюджеттік кредиттер –22 152 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 195 418 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 937 649 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 1 937 649 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 22 152 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 195 418 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 154 309 мың теңге:";

О внесении изменений в решение Мугалжарского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 140 "Об утверждении Мугалжарского районного бюджета на 2024-2026 годы"
Решение Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 8 октября 2024 года № 272
Мугалжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мугалжарского районного маслихата "Об утверждении Мугалжарского районного бюджета на 2024-2026 годы" от 22 декабря 2023 года № 140 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Мугалжарский районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 20 700 806,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 13 123 906,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 206 428 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 21 567 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 646 166,9 тысяч тенге;
2) затраты – 23 515 238 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 173 266 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 22 152 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 195 418 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 1 937 649 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –-1 937 649 тысяч тенге:
поступление займов – 22 152 тысяч тенге;
погашение займов – 195 418 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 154 309 тысяч тенге.";

274 803
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
274 803
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
23 325
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
251 478
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 073 488
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
130 906
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
130 906
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
130 906
2
Әлеуметтiк көмек
802 451
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
802 451
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
22 500
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
8900
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
240 500
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
152 936
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
377 615
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
140 131
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
140 131
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
89 075
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 700
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
16 300
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
22 786
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3 200
07
Тұрғын үй коммуналдық шаруашылық
3 798 196
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 022 299
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
570 547
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру

274 803
122
Аппарат акима района (города областного значения)
274 803
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
23 325
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
251 478
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 073 488
1
Социальное обеспечение
130 906
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
130 906
005
Государственная адресная социальная помощь
130 906
2
Социальная помощь
802 451
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
802 451
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
22 500
006
Оказание жилищной помощи
8 900
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
240 500
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
152 936
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
377 615
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
140 131
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
140 131
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
89 075
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 700
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
16 300
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
22 786
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
3 200
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 798 196
1
Жилищное хозяйство
2 022 299
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
570 547
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда

002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
24 000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
11 970
075
Байланыс желілерін салу
11 970
9
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
673 613
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
502 118
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 306
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
444 812
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
171 495
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 270
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
135 225
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
111 935
6
Жер қатынастары
94 021
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
94 021
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 493
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
6 215
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
41 313
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
17 914
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
17 914
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
17 914
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
220 743,1
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
220 743,1
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
220 743,1
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
54 607
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
37 077
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

002
Услуги по проведению государственной информационной политики
24 000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
11 970
075
Строительство сетей связи
11 970
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
673 613
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
502 118
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
57 306
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
444 812
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
171 495
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
36 270
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
135 225
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
111 935
6
Земельные отношения
94 021
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
94 021
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
46 493
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
6 215
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
41 313
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
17 914
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
17 914
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
17 914
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
220 743,1
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
220 743,1
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
220 743,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
54 607
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
37 077
015
Капитальные расходы государственного органа