Темір аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 129 "2024–2026 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2024 жылғы 17 сәуірдегі № 168 шешімі
Темір аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Темір аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 129 "2024–2026 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1–тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024–2026 жылдарға арналған Темір аудандық бюджеті осы шешімдегі 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 427 792,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 429 905 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 213 795 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 3 781 092,9 мың теңге;
2) шығындар – 9 222 374,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 85 468 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 195 676 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 110 208 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -880 050 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 880 050 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 195 676 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 110 208 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 794 582 мың теңге.";
8–тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2024 жылға арналған аудандық және облыстық бюджетте қала және ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
1) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге;
2) мемлекеттік органның күрделі шығыстарына;
3) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
4) елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
5) елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға;
6) өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;
7) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге;
8) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын салу және реконструкциялауға.
Аталған трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.";
10–тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Темирского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 129 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2024–2026 годы"
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 17 апреля 2024 года № 168
Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Темирского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 129 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2024–2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Темирский районный бюджет на 2024–2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 427 792,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 429 905 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 213 795 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 781 092,9 тысяч тенге;
2) затраты – 9 222 374,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 85 468 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 195 676 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 110 208 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -880 050 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 880 050 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 195 676 тысяч тенге;
погашение займов – 110 208 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 794 582 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Предусмотреть в районном и областном бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты бюджетам городов и сельских округов:
1) на услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;
2) на капитальные расходы государственного органа;
3) на освещение улиц в населенных пунктах;
4) на обеспечение санитарии населенных пунктов;
5) на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
6) на реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
7) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах;
8) на строительство и реконструкцию автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.";
пункт 10 изложить в новой редакции:

"10. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер және даму трансферттердің түсімдері ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
2) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
3) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
4) спорт объектілерін дамытуға;
5) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
6) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
7) газ тасымалдау жүйесін дамытуға;
8) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
9) ауыл шаруашылығы объектілерін дамытуға;
10) елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыруға;
11) ауданның коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыруға.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
11–тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"10. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступления целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
3) на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
4) на развитие объектов спорта;
5) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
6) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
7) на развитие газотранспортной системы;
8) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
9) на развитие объектов сельского хозяйства;
10) на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
11) на организацию эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
пункт 11 изложить в новой редакции:

"11. 2024 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 194 418,4 мың теңге сомасында бекітілсін.".
2. Көрсетілген шешімдегі 1–қосымша осы шешімдегі қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Темір аудандық
мәслихатының төрағасы
Б. Шаимов
Темір аудандық мәслихатының 2024 жылғы 17 сәуірдегі № 168 шешіміне қосымша
Темір аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 129 шешіміне1-қосымша
2024 жылға арналған Темір аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Кiші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

"11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 194 418,4 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Темирского
районного маслихата
Б. Шаимов
Приложение к решению Темирского районного маслихата от 17 апреля 2024 года № 168
Приложение 1 к решению Темирского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 129
Темирский районный бюджет на 2024 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

52266
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1200
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
566908
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
123397
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
22899
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
29700
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
390912
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
78004
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
76125
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1279
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
10000
040
Мемлекеттік органдардың обьектілерін дамыту
10000
02
Қорғаныс
54123
1
Әскери мұқтаждар
12373
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
12373
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
12373
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
41750
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
41750
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
13369
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
28381
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
503372
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
80072
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
80072
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
80072
2
Әлеуметтiк көмек
326872
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
326872
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
35689
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
142215
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
32703
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

52266
007
Капитальные расходы государственного органа
1200
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
566908
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
123397
013
Капитальные расходы государственного органа
22899
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
29700
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
390912
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
78004
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
76125
015
Капитальные расходы государственного органа
600
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1279
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
10000
040
Развитие объектов государственных органов
10000
02
Оборона
54123
1
Военные нужды
12373
122
Аппарат акима района (города областного значения)
12373
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
12373
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
41750
122
Аппарат акима района (города областного значения)
41750
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
13369
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
28381
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
503372
1
Социальное обеспечение
80072
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
80072
005
Государственная адресная социальная помощь
80072
2
Социальная помощь
326872
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
326872
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
35689
006
Оказание жилищной помощи
3000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
142215
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
32703
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью