Темір аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 129 "2024–2026 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 тамыздағы № 221 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Темір аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Темір аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 129 "2024–2026 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 – тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024–2026 жылдарға арналған Темір аудандық бюджеті осы шешімдегі 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 096 558,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 507 405 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 213 795 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 25 500 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 5 349 858,9 мың теңге;
2) шығындар – 11 094 183,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 85 468 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 195 676 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 110 208 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 208 883 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 208 883 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 524 509 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 110 208 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 794 582 мың теңге.";
8 – тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен қала және ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін:
1) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге;
2) мемлекеттік органның күрделі шығыстарына;
3) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
4) елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
5) елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға;
6) өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;
7) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге;
8) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын салу және реконструкциялауға;

О внесении изменений в решение Темирского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 129 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2024–2026 годы"
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 27 августа 2024 года № 221. Прекращено действие в связи с истечением срока
Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Темирского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 129 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2024–2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Темирский районный бюджет на 2024–2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 096 558,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 507 405 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 213 795 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 25 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 349 858,9 тысяч тенге;
2) затраты – 11 094 183,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 85 468 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 195 676 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 110 208 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 208 883 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 208 883 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 524 509 тысяч тенге;
погашение займов – 110 208 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 794 582 тысяч тенге.".
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год поступления целевых текущих трансфертов из областного бюджета бюджетам города и сельских округов:
1) на услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;
2) на капитальные расходы государственного органа;
3) на освещение улиц в населенных пунктах;
4) на обеспечение санитарии населенных пунктов;
5) на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
6) на реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
7) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах;
8) на строительство и реконструкцию автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах;

9) елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеуге.
Аталған трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.";
10 – тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер және даму трансферттердің түсімдері ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
2) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
3) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
4) спорт объектілерін дамытуға;
5) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
6) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
7) газ тасымалдау жүйесін дамытуға;
8) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
9) ауыл шаруашылығы объектілерін дамытуға;
10) елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыруға;
11) ауданның коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыруға;
12) аудандық ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шараларға;
13) кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
11 – тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

9) на текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступления целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
3) на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
4) на развитие объектов спорта;
5) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
6) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
7) на развитие газотранспортной системы;
8) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
9) на развитие объектов сельского хозяйства;
10) на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
11) на организацию эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности района;
12) на мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы;
13) на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.";
пункт 11 изложить в новой редакции:

"11. 2024 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 181 950,4 мың теңге сомасында бекітілсін.".
2. Көрсетілген шешімдегі 1 – қосымша осы шешімдегі қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Темір аудандық мәслихатының төрағасы Б. Шаимов
Темір аудандық мәслихатының
2024 жылғы 27 тамыздағы
№ 221 шешіміне қосымша
Темір аудандық мәслихатының
2023 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 129 шешіміне 1 - қосымша
2024 жылға арналған Темір аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы, (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

"11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 181 950,4 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Темирского
районного маслихата
Б. Шаимов
Приложение к решению
Темирского районного
маслихата от 27 августа 2024
года № 221
Приложение 1 к решению
Темирского районного
маслихата от 25 декабря 2024
года № 129
Темирский районный бюджет на 2024 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

172259
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
33199
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
169555
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
97256
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
97256
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48746
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1847
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1030
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
45633
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1031606,9
1
Тұрғын үй шаруашылығы
477915,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4064
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
4054
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
10
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
19860
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
19860
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
453991,9
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
72945,9
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
381046
2
Коммуналдық шаруашылық
257244
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
257244
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
108000
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық мешігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
62715
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық мешігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
7261
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
68693
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
10575
3
Елді–мекендерді көркейту
296447
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

172259
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
33199
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
169555
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
97256
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
97256
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
48746
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1847
021
Капитальные расходы государственного органа
1030
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
45633
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1031606,9
1
Жилищное хозяйство
477915,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4064
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
4054
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
10
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
19860
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
19860
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
453991,9
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
72945,9
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
381046
2
Коммунальное хозяйство
257244
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
257244
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
108000
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
62715
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
7261
028
Развитие коммунального хозяйства
68693
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
10575
3
Благоустройство населенных пунктов
296447
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)