Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 104 "2024-2026 жылдарға арналған Ойыл ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 18 маусымдағы № 163 шешімі
ШЕШТІ:
1. Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Ойыл ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 104 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2024-2026 жылдарға арналған Шығанақ Берсиев атындағы ауылдық округ бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 85 246 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 019 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 мың теңге;
трансферттер түсімі – 81 212 мың теңге;
2) шығындар – 86 541,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 295,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 295,3 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 295,3 мың теңге.".
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2024-2026 жылдарға арналған Көптоғай ауылдық округ бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 91 606,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 914 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 808 мың теңге;
трансферттер түсімі – 86 884,8 мың теңге;
2) шығындар – 92 207,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -600,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 600,9 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 600,9 мың теңге.".
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2024-2026 жылдарға арналған Сарбие ауылдық округ бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 50 826 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 798 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 436 мың теңге;
трансферттер түсімі – 45 592 мың теңге;
2) шығындар – 52 060,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;

О внесении изменений в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 25 декабря 2023 года № 104 "Об утверждении бюджетов сельских округов Уилского района на 2024-2026 годы"
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 18 июня 2024 года № 163
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области "Об утверждении бюджетов сельских округов Уилского района на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 104 следующие изменения:
Пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет сельского округа имени Шыганака Берсиева на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 85 246 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 019 тысяч тенге;
неналоговое поступления – 15 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 81 212 тысяч тенге;
2) затраты – 86 541,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 295,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 295,3 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 1 295,3 тысяч тенге.".
Пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Коптогайского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 91 606,8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 914 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 808 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 86 884,8 тысяч тенге;
2) затраты – 92 207,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -600,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 600,9 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 600,9 тысяч тенге.".
Пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Сарбийского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 50 826 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 798 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 436 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 45 592 тысяч тенге;
2) затраты – 52 060,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 234,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 234,3 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 234,3 мың теңге.".
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2024-2026 жылдарға арналған Қайыңды ауылдық округ бюджеті тиісінше 16, 17 және 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 144 785 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 555 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 200 мың теңге;
трансферттер түсімі – 143 030 мың теңге;
2) шығындар – 145 249,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -464,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 464,8 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 464,8 мың теңге.".
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. 2024-2026 жылдарға арналған Саралжын ауылдық округ бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 115 193 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 672 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 693 мың теңге;
трансферттер түсімі – 110 828 мың теңге;
2) шығындар – 115 779,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -586,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 586,7 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 586,7 мың теңге.".
15-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15. 2024 жылға арналған ауылдық округтерінің бюджеттерінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге – 16 848,8 мың теңге, оның ішінде:
Ш.Берсиев атындағы ауылдық округіне – 3 876 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 6 907,8 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 1 000 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 1 500 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 3 565 мың теңге.
2) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 62 139 мың теңге, оның ішінде:

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 234,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 234,3 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 1 234,3 тысяч тенге.".
Пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить бюджет Кайындинского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 144 785 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 555 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 200 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 143 030 тысяч тенге;
2) затраты – 145 249,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -464,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 464,8 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 464,8 тысяч тенге.".
Пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить бюджет Саралжинского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 115 193 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 672 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 693 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 110 828 тысяч тенге;
2) затраты – 115 779,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -586,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 586,7 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 586,7 тысяч тенге.".
Пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Учесть в бюджетах сельских округов на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета:
1) на услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа – 16 848,8 тысяч тенге, в том числе:
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 3 876 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 6 907,8 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 1 000 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 1 500 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 3 565 тысяч тенге.
2) на освещение улиц в населенных пунктах – 62 139 тысяч тенге, в том числе:

Ойыл ауылдық округіне – 29 016 мың теңге;
Ш.Берсиев атындағы ауылдық округіне – 4 820 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 3 164 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 14 245 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 2 779 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 3 315 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 4 800 мың теңге.
3) елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 8 660 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 1 800 мың теңге;
Ш.Берсиев атындағы ауылдық округіне – 800 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 1 400 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 1 700 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 1 010 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 750 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 1 200 мың теңге.
4) елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға – 214 968 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 61 899 мың теңге;
Ш.Берсиев атындағы ауылдық округіне – 27 284 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 28 622 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 21 281 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 4 416 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 21 806 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 49 660 мың теңге.
5) мемлекеттік органдардың күрделі шығындарына – 2 084 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 1 500 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 258 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 326 мың теңге.
6) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге – 26 737 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 6 237 мың теңге;
Ш.Берсиев атындағы ауылдық округіне – 10 500 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 5 000 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 5 000 мың теңге.
7) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге – 75 486 мың теңге, оның ішінде:

Уилскому сельскому округу – 29 016 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 4 820 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 3 164 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 14 245 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 2 779 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 3 315 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 4 800 тысяч тенге.
3) на обеспечение санитарии населенных пунктов – 8 660 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 1 800 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 800 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 1 400 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 1 700 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 1 010 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 750 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 1 200 тысяч тенге.
4) на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 214 968 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 61 899 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 27 284 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 28 622 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 21 281 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 4 416 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 21 806 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 49 660 тысяч тенге.
5) на капитальные расходы государственного органа – 2 084 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 1 500 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 258 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 326 тысяч тенге.
6) на обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах – 26 737 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 6 237 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 10 500 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 5 000 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 5 000 тысяч тенге.
7) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах – 75 486 тысяч тенге, в том числе:

Қайыңды ауылдық округіне – 75 486 мың теңге.
8) елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға – 16 000 мың теңге, оның ішінде:
Саралжын ауылдық округіне – 16 000 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу ауылдық округтерінің әкімі аппараттарының шешімдері негізінде айқындалады.".
2. Көрсетілген шешімнің 4, 10, 13, 16, 19 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

Кайындинскому сельскому округу – 75 486 тысяч тенге.
8) на организацию водоснабжения населенных пунктов – 16 000 тысяч тенге, в том числе:
Саралжинскому сельскому округу – 16 000 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решений аппаратов акимов сельских округов.".
2. Приложения 4, 10, 13, 16, 19 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 к настоящему решению.