2025-2027 жылдарға арналған Хромтау қаласының бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 275 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Хромтау қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 2 254 132 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 575 610 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 676 522 мың теңге;
2) шығындар – 2 559 597 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -305 465 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 305 465 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 305 465 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 28.02.2025 № 299 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Хромтау қаласы бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
салықтық түсімдер бойынша:
табыс салығы, оның ішінде жеке табыс салығы;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар, оның ішінде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыру үшін төлемдер;
салықтық емес түсімдер бойынша:
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері әкімшілік құқық бұзушылықтар үшін салатын айыппұлдар; жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер, оның ішінде:
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық меншігінен түсетін кірістер;
коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістер;
басқа да салықтық емес түсімдер.
3. 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері - 85 000 теңге;

Об утверждении бюджета города Хромтау на 2025-2027 годы
Решение Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 27 декабря 2024 года № 275
В соответствии с пунктом 2 статьей 9-1 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Хромтауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Хромтау на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 254 132 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 575 610 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 676 522 тысяч тенге;
2) затраты – 2 559 597 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -305 465 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 305 465 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 305 465 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 28.02.2025 № 299 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить, что в доход бюджета города Хромтау зачисляются:
по налоговым поступлениям:
подоходный налог, в том числе индивидуальный подоходный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
внутренние налоги на товары, работы и услуги, в том числе платежи за размещение наружной (визуальной) рекламы;
по неналоговым поступлениям:
штрафы, налагаемые акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов за административные правонарушения;
добровольные сборы физических и юридических лиц;
доходы от государственной собственности, в том числе:
доходы от коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа;
прочие доходы от коммунальной собственности;
прочие неналоговые поступления.
3. Установить с 1 января 2025 года:
1) минимальный размер заработной платы - 85 000 тенге;

2) айлық есептік көрсеткіш - 3 932 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшердерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 46 228 теңге болып белгіленсін.
4. 2025 жылға арналған Хромтау қаласының бюджетіне аудандық бюджеттен 1 127 780 мың теңге соммасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу Хромтау қаласы әкімінің шешімі негізінде жүзеге асырылады.
5. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Хромтау аудандық
мәслихатының төрағасы
Э. Б. Болатов
Хромтау аудандық мәслихаттың
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 275 шешіміне 1 қосымша
2025 жылға арналған Хромтау қаласының бюджеті

2) месячный расчетный показатель – 3 932 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 46 228 тенге.
4. Учесть в бюджете города Хромтау на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 1 127 780 тысяч тенге.
Распределение сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима города Хромтау.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Хромтауского
районного маслихата
Болатов Э. Б.
Приложение 1 к решению
Хромтауского районного
маслихата от 27 декабря
2024 года №275
Бюджет города Хромтау на 2025 год