2025-2027 жылдарға арналған Бөгетсай ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 279 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Бөгетсай ауылдық округінің бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер 58 391 мың теңге:
салықтық түсiмдер 12 300 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмi 46 091 мың теңге;
2) шығындар 58 391 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын
қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
Салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
көлік құралдары салығы;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы.
Салықтық емес түсімдер:
әкім салатын айыппұлдар;
жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
коммуналдық меншігінен түсетін кірістер;
мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін түсімдер;
аудандық бюджеттен берілетін трансферттер;
басқа да салықтық емес түсімдер.
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.
3. 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері - 85 000 теңге;

Об утверждении бюджета Богетсайского сельского округа на 2025-2027 годы
Решение Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 27 декабря 2024 года № 279
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан и со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Хромтауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Богетсайского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 58 391 тысяч тенге:
налоговые поступления 12 300 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления трансфертов 46 091 тысяч тенге;
2) затраты 58 391 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета 0 тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета 0 тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются следующие:
Налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических лиц;
земельный налог;
единый земельный налог;
плата за пользование земельными участками;
налог на транспортные средства;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы.
Неналоговые поступления:
штрафы, налагаемые акимом;
добровольные сборы физических и юридических лиц;
доходы от коммунальной собственности;
доходы от продажи государственного имущества;
трансферты из районного бюджета;
другие неналоговые поступления.
Поступления от продажи основного капитала:
деньги от продажи государственного имущества;
поступления от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.
3. Установить с 1 января 2025 года:
1) минимальный размер заработной платы - 85 000 тенге;

2) айлық есептік көрсеткіш - 3 932 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшердерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 46 228 теңге болып белгіленсін.
4. 2025 жылға арналған Бөгетсай ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілген 28 991 мың теңге соммасында субвенция көлемі ескерілсін.
5. 2025 жылға арналған Бөгетсай ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен 17 100 мың теңге соммасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу Бөгетсай ауылдық округі әкімінің шешімі негізінде жүзеге асырылады.

2) месячный расчетный показатель – 3 932 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат 46 228 тенге.
4. Учесть в бюджете Богетсайского сельского округа на 2025 год объем субвенции с районного бюджета в сумме 28 991 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете Богетсайского сельского округа на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 17 100 тысяч тенге.
Распределение сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима Богетсайского сельского округа.

11 500
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
11 500

11 500
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
11 500