Жамбыл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 27-136 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 22 455 331 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер 9 795 859 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 93 600 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 1 425 456 мың теңге;
трансферттер түсiмі 11 140 416 мың теңге; оның ішінде:
2) шығындар 21 324 119 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 144 531 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 304 730 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 160 199 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 986 681 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 986 681 мың теңге.":
қарыздар түсімі 304 730 мың теңге;
қарыздарды өтеу 1 406 813 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 115 402 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 14.03.2025 № 30-147 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтері бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 1 270 549 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Қарғалы ауылдық округінен 314 273 мың теңге;
Ұзынағаш ауылдық округінен 907 407 мың теңге;
Мынбаев ауылдық округінен 48 869 мың теңге.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 601 449 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Аққайнар ауылдық округіне 23 546 мың теңге;
Ақтерек ауылдық округіне 15 197 мың теңге;
Ақсеңгір ауылдық округіне 16 835 мың теңге;
Айдарлы ауылдық округіне 19 020 мың теңге;
Бозой ауылдық округіне 17 618 мың теңге;
Беріктас ауылдық округіне 33 330 мың теңге;
Дегерес ауылдық округіне 15 339 мың теңге;

О бюджете Жамбылского районана 2025-2027 годы
Решение Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 27 декабря 2024 года № 27-136.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жамбылский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1,2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 22 455 331 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 9 795 859 тысяч тенге;
неналоговые поступления 93 600 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 1 425 456 тысяч тенге;
поступления трансфертов 11 140 416 тысяч тенге;
2) затраты 21 324 119 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 144 531 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 304 730 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 160 199 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 986 681 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 986 681 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов 304 730 тысяч тенге;
погашение займов 1 406 813 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 115 402 тысячи тенге.".
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 14.03.2025 № 30-147 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объемы бюджетных изъятий из бюджетов сельских округов в районный бюджет в сумме 1 270 549 тысяч тенге, в том числе:
Каргалинский сельский округ 314 273 тысячи тенге;
Узынагашский сельский округ 907 407 тысяч тенге;
Мынбаевский сельский округ 48 869 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 601 449 тысячи тенге, в том числе:
Аккайнарскому сельскому округу 23 546 тысяч тенге;
Актерекскому сельскому округу 15 197 тысяч тенге;
Аксенгирскому сельскому округу 16 835 тысячи тенге;
Айдарлинскому сельскому округу 19 020 тысяч тенге;
Бозойскому сельскому округу 17 618 тысяч тенге;
Бериктасскому сельскому округу 33 330 тысяч тенге;
Дегересскому сельскому округу 15 339 тысяч тенге;

Жамбыл ауылдық округіне 10 614 мың теңге;
Каракастек ауылдық округіне 45 499 мың теңге;
Қарасу ауылдық округіне 65 651 мың теңге;
Мәтібұлақ ауылдық округіне 19 081 мың теңге;
Самсы ауылдық округіне 17 570 мың теңге;
Сарытауқұм ауылдық округі не 28 247 мың теңге;
Таран ауылдық округіне 3 674 мың теңге;
Талап ауылдық округіне 20530 мың теңге;
Үңгіртас ауылдық округіне 33 999 мың теңге;
Үлгілі ауылдық округіне 27 529 мың теңге;
Үлкен ауылдық округіне 17 720 мың теңге;
Шиен ауылдық округіне 18 038 мың теңге;
Шолаққарғалы ауылдық округіне 131 590 мың теңге;
Теміржол ауылдық округіне 20 822 мың теңге.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Жамбыл ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Жамбылскому сельскому округу 10 614 тысячи тенге;
Каракастекскому сельскому округу 45 499 тысячи тенге;
Карасускому сельскому округу 65 651 тысяча тенге;
Матыбулакскому сельскому округу 19 081 тысяча тенге;
Самсинскому сельскому округу 17 570 тысяч тенге;
Сарытаукумскому сельскому округу 28 247 тысяч тенге;
Таранскому сельскому округу 3 674 тысячи тенге;
Талапскому сельскому округу 20 530 тысяч тенге;
Унгуртасскому сельскому округу 33 999 тысяч тенге;
Ульгилинскому сельскому округу 27 529 тысяч тенге;
Улькенскому сельскому округу 17 720 тысяч тенге;
Шиенскому сельскому округу 18 038 тысяч тенге;
Шолаккаргалинскому сельскому округу 131 590 тысяч тенге;
Темиржолскому сельскому округу 20 822 тысяч тенге;
4. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
на освещение улиц населенных пунктов;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Жамбылского района.

5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 199 208 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.
6. Осы шешiм 2025 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Жамбыл аудандық мәслихаттың төрағасы М.Амиргалиев
Жамбыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 27-136 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 14.03.2025 № 30-147 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
I.Кірістер

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 199 208 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Жамбылского районного маслихата М. Амиргалиев
Приложение 1 к решению Жамбылского районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 27-136
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 14.03.2025 № 30-147 (вводится в действие с 01.01.2025).
Районный бюджет на 2025 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
I.Доходы

174 337
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
11 513
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
179 206
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
845 813
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
211 747
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
148 747
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66 488
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 926
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
53 472
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
14 990
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7 871
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй
инспекциясы бөлімі
63 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарынберу
63 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
7 293 764
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 000 835
463
Ауданның (облыстықмаңызы бар қаланың) жер
қатынастары бөлімі
42 685
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
42 685
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 866 820
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
292 734
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
257 739
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
2 316 347
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй
инспекциясы бөлімі
91 330
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үйқоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік
саясатты іске асыру бойынша қызметтер
47 474
006
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
7 000
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы
ағымдағы трансферттер
36 856
2
Коммуналдық шаруашылық
2 700 279
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі

174 337
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
11 513
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
179 206
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
845 813
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
211 747
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
148 747
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
66 488
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 926
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
53 472
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
14 990
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 871
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
63 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
63 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
7 293 764
1
Жилищное хозяйство
3 000 835
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
42 685
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
42 685
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2 866 820
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
292 734
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
257 739
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
2 316 347
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
91 330
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
47 474
006
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
7 000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
36 856
2
Коммунальное хозяйство
2 700 279
467
Отдел строительства района (города областного значения)

485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
28 315
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
28 315
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 434 540
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 884 528
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 884 528
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 884 528
2
Әлеуметтік көмек
1 333 035
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 333 035
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
116 786
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 933
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
171 106
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
11 513
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
179 384
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
852 313
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
216 977
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
153 977
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 702
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 926
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
66 834
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
15 515
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй
инспекциясы бөлімі
63 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарынберу
63 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 804 825
1
Тұрғын үй шаруашылығы
507 809
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
461 427
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу

485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
28 315
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
28 315
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 434 540
1
Социальное обеспечение
1 884 528
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 884 528
005
Государственная адресная социальная помощь
1 884 528
2
Социальная помощь
1 333 035
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 333 035
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
116 786
006
Оказание жилищной помощи
1 933
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
171 106
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
11 513
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
179 384
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
852 313
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
216 977
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
153 977
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
65 702
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 926
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
66 834
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
15 515
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
63 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
63 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 804 825
1
Жилищное хозяйство
507 809
467
Отдел строительства района (города областного значения)
461 427
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда