Қарасай ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 29-3 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 5-тармағымен.
ҚазақстанРеспубликасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қарасай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 79 441 955 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 59 278 847 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 25 174 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 2 567 741 мың теңге;
трансферттер түсімі 17 570 193 мың теңге;
2) шығындар 79 366 475 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 150 679 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 283 104 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 132 425 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 75 199 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 75 199 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 283 104 мың теңге;
қарыздарды өтеу 207 905 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 186 255 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте қала, ауылдық округтері бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 5 895 804 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Қаскелең қаласынан 2 180 388 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округінен 314 876 мың теңге;
Елтай ауылдық округінен 291 250 мың теңге;
Жібек жолы ауылдық округінен 367 728 мың теңге;
Райымбек ауылдық округінен 819 921 мың теңге;
Бірінші Май ауылдық округінен 50 280 мың теңге;
Жандосов ауылдық округінен 150 390 мың теңге;
Ұмтыл ауылдық округінен 236 984 мың теңге;
Шамалған ауылдық округінен 351 776 мың теңге;
Іргелі ауылдық округінен 1 031 599 мың теңге;
Әйтей ауылдық округінен 100 612 мың теңге.

О бюджете Карасайского района на 2025-2027 годы
Решение Карасайского районного маслихата Алматинской области от 26 декабря 2024 года № 29-3
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Карасайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 79 441 955 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 59 278 847 тысяч тенге;
неналоговые поступления 25 174 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 2 567 741 тысяча тенге;
поступления трансфертов 17 570 193 тысячи тенге;
2) затраты 79 366 475 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 150 679 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 283 104 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 132 425 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобритение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 75 199 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 75 199 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 283 104 тысячи тенге;
погашение займов 207 905 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 186 255 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объемы бюджетных изъятий из бюджета города, сельских округов в районный бюджет в сумме 5 895 804 тысячи тенге, в том числе:
Города Каскелен 2 180 388 тысяч тенге;
Жамбылского сельского округа 314 876 тысяч тенге;
Елтайского сельского округа 291 250 тысяч тенге;
Сельский округ Жибек жолы 367 728 тысяч тенге;
Райымбекского сельского округа 819 921 тысяча тенге;
Первомайского сельского округа 50 280 тысяч тенге;
Жандосовского сельского округа 150 390 тысяч тенге;
Умтылского сельского округа 236 984 тысячи тенге;
Шамалганского сельского округа 351 766 тысяч тенге;
Иргелинского сельского округа 1 031 599 тысяч тенге;
Айтейского сельского округа 100 612 тысячи тенге.

4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыру;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету;
жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру;
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Қарасай ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

4. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов, в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
освещение улиц в населенных пунктах;
обеспечение санитарии населенных пунктов;
содержание мест захоронений и погребение безродных;
благоустройство и озеленение населенных пунктов;
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяются на основании постановления акимата Карасайского района.

18 874
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
211 544
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 416 857
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
180 787
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
142 787
001
Жергiлiктi деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді iске асыру саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
55 811
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтiк төлемдердi есептеу, төлеу мен жеткiзу бойынша қызметтерге ақы төлеу
12 583
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
59 403
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
14 990
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлiмi
38 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
38 000
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
8 141 592
1
Тұрғын үй шаруашылығы
4 217 123
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлiмi
59 500
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
59 500
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 735 662
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
19 873
004
Инженерлік- коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
239 474
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
2 476 315
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 421 961
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
40 458
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 000
004
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
225 063
006
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
100 000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
22 000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер

18 874
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
211 544
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 416 857
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
180 787
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
142 787
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
55 811
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
12 583
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
59 403
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
14 990
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
38 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
38 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
8 141 592
1
Жилищное хозяйство
4 217 123
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
59 500
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
59 500
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2 735 662
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
19 873
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
239 474
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
2 476 315
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 421 961
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
40 458
003
Капитальные расходы государственного органа
2 000
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
225 063
006
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
100 000
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
22 000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам

18 768
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
18 768
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
10 725
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
8 043
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
64 171
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
64 171
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 483
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
688
02
Қорғаныс
25 138
1
Әскери мұқтаждар
20 912
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiнiң аппараты
20 912
005
Жалпыға бiрдей әскери мiндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
20 912
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
4 226
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiнiң аппараты
4 226
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
4 226
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
73 351
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
73 351
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
73 351
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
73 351
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 501 138
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 147 336
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
1 147 336
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
1 147 336
2
Әлеуметтiк көмек
2 169 446
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
2 169 446
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
105 806
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
450
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
411 239
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
18 874
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
211 675
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

18 768
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
18 768
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
10 725
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
8 043
9
Прочие государственные услуги общего характера
64 171
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
64 171
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
63 483
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
688
02
Оборона
25 138
1
Военные нужды
20 912
122
Аппарат акима района (города областного значения)
20 912
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
20 912
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
4 226
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4 226
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
4 226
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
73 351
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
73 351
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
73 351
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
73 351
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 501 138
1
Социальное обеспечение
1 147 336
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 147 336
005
Государственная адресная социальная помощь
1 147 336
2
Социальная помощь
2 169 446
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 169 446
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
105 806
006
Оказание жилищной помощи
450
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
411 239
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
18 874
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
211 675
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью