Алматы облысы Талғар ауданы Талғар қаласы және ауылдық округтерінің жергілікті қоғамдастық жиналыстарының регламенттерін бекіту туралы
Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 35-129 шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабының 3-1-тармағына, "Жергілікті қоғамдастық жиналысының үлгі регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 7 тамыздағы № 295 бұйрығына сәйкес Талғар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес Алматы облысы Талғар ауданы Талғар қаласының жергілікті қоғамдастық жиналысының регламенті бекітілсін.
2. Осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес Алматы облысы Талғар ауданы Алатау ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиналысының регламенті бекітілсін.
3. Осы шешімнің 3 қосымшасына сәйкес Алматы облысы Талғар ауданы Белбұлақ ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиналысының регламенті бекітілсін.
4. Осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес Алматы облысы Талғар ауданы Бесағаш ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиналысының регламенті бекітілсін.
5. Осы шешімнің 5 қосымшасына сәйкес Алматы облысы Талғар ауданы Бесқайнар ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиналысының регламенті бекітілсін.
6. Осы шешімнің 6 қосымшасына сәйкес Алматы облысы Талғар ауданы Гүлдала ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиналысының регламенті бекітілсін.
7. Осы шешімнің 7 қосымшасына сәйкес Алматы облысы Талғар ауданы Қайнар ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиналысының регламенті бекітілсін.
8. Осы шешімнің 8 қосымшасына сәйкес Алматы облысы Талғар ауданы Кеңдала ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиналысының регламенті бекітілсін.
9. Осы шешімнің 9 қосымшасына сәйкес Алматы облысы Талғар ауданы Нұра ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиналысының регламенті бекітілсін.
10. Осы шешімнің 10 қосымшасына сәйкес Алматы облысы Талғар ауданы Панфилов ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиналысының регламенті бекітілсін.
11. Осы шешімнің 11 қосымшасына сәйкес Алматы облысы Талғар ауданы Тұздыбастау ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиналысының регламенті бекітілсін.
12. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Талғар аудандық мәслихатының төрағасы М. Алибеков

Об утверждении регламентов собраний местных сообществ города Талгар и сельских округов Талгарского района Алматинской области
Решение Талгарского районного маслихата Алматинской области от 26 декабря 2024 года № 35-129
В соответствии с пунктом 3-1 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 7 августа 2017 года № 295 "Об утверждении Типового регламента собрания местного сообщества" Талгарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить регламент собрания местного сообщества города Талгар Талгарского района Алматинской области согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Утвердить регламент собрания местного сообщества Алатауского сельского округа Талгарского района Алматинской области согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Утвердить регламент собрания местного сообщества Белбулакского сельского округа Талгарского района Алматинской области согласно приложению 3 к настоящему решению.
4. Утвердить регламент собрания местного сообщества Бесагашского сельского округа Талгарского района Алматинской области согласно приложению 4 к настоящему решению.
5. Утвердить регламент собрания местного сообщества Бескайнарского сельского округа Талгарского района Алматинской области согласно приложению 5 к настоящему решению.
6. Утвердить регламент собрания местного сообщества Гулдалинского сельского округа Талгарского района Алматинской области согласно приложению 6 к настоящему решению.
7. Утвердить регламент собрания местного сообщества Кайнарского сельского округа Талгарского района Алматинской области согласно приложению 7 к настоящему решению.
8. Утвердить регламент собрания местного сообщества Кендалинского сельского округа Талгарского района Алматинской области согласно приложению 8 к настоящему решению.
9. Утвердить регламент собрания местного сообщества Нуринского сельского округа Талгарского района Алматинской области согласно приложению 9 к настоящему решению.
10. Утвердить регламент собрания местного сообщества Панфиловского сельского округа Талгарского района Алматинской области согласно приложению 10 к настоящему решению.
11. Утвердить регламент собрания местного сообщества Туздыбастауского сельского округа Талгарского района Алматинской области согласно приложению 11 к настоящему решению.
12. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Талгарского районного маслихата М. Алибеков

Талғар аудандық мәслихатының 2024 жылғы "26" желтоқсандағы № 35-129 "Алматы облысы Талғар ауданы Талғар қаласы және ауылдық округтерінің жергілікті қоғамдастық жиналыстарының регламенттерін бекіту туралы" 1 қосымша
Алматы облысы Талғар ауданы Талғар қаласының жергілікті қоғамдастық жиналысының регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы жергілікті қоғамдастық жиналысының регламенті (бұдан әрі – Регламент) "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі-заң) 39-3-бабының 3-1-тармағына, "Жергілікті қоғамдастық жиналысының үлгі регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 7 тамыздағы № 295 бұйрығына сәйкес әзірленді.
2. Осы регламентте қолданылатын негізгі ұғымдар:
1) жергілікті қоғамдастық – шекараларында жергілікті өзін-өзі басқару жүзеге асырылатын, оның органдары құрылатын және жұмыс істейтін, тиісті әкімшілік-аумақтық бөлініс аумағында тұратын тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жиынтығы;
2) жергілікті қоғамдастық жиналысы (бұдан әрі – жиналыс) – жергілікті қоғамдастық жиыны жіберген жергілікті қоғамдастық өкілдерінің Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген шекте және тәртіппен жергілікті маңызы бар ағымдағы мәселелерді шешуге қатысуы;
3) жергілікті маңызы бар мәселелер – реттелуі Заңға және Қазақстан Республикасының өзге де заңнамалық актілеріне сәйкес тиісті әкімшілік-аумақтық бөлініс тұрғындарының басым бөлігінің құқықтары мен заңды мүдделерін қамтамасыз етуге байланысты облыс, аудан, қала, қаладағы аудан, ауылдық округ, ауылдық округтің құрамына кірмейтін кент пен ауыл қызметінің мәселелері;
4) жергілікті өзін-өзі басқару – халық тікелей жүзеге асыратын, сондай-ақ мәслихаттар және басқа да жергілікті өзін-өзі басқару органдары арқылы жүзеге асырылатын Заңда, өзге де нормативтік құқықтық актілерде айқындалған тәртіппен жергілікті маңызы бар мәселелерді өзінің жауапкершілігімен дербес шешуге бағытталған қызмет;
5) жергілікті қоғамдастық жиналысының мүшесі – Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген шекте және тәртіппен жергілікті маңызы бар ағымдағы мәселелерді шешуге жергілікті қоғамдастық жиыны жіберген жергілікті қоғамдастық өкілі.
3. Жиналыс регламентін аудандық мәслихатпен бекітеді.
3-1. Жергілікті қоғамдастық жиналысының құрамын жергілікті қоғамдастық жиыны төрт жыл мерзімге айқындайды және жергілікті қоғамдастық жиыны жіберген кандидаттар қатарынан құрылады.
Бұл ретте, жергілікті қоғамдастық жиыны (бұдан әрі – жиналыс мүшелері) берген жергілікті қоғамдастық жиналысы мүшелерінің саны Алматы облысы Талғар ауданы Талғар қаласы халқының жалпы санына қарай айқындалады:

Приложение 1 к решению Талгарского районного маслихата "Об утверждении регламентов собраний местных сообществ города Талгар и сельских округов Талгарского района Алматинской области" от "26" декабря 2024 года № 35-129
Регламент собрания местного сообщества города Талгар Талгарского района Алматинской области
Глава 1. Общие положения
1. Настоящий регламент собрания местного сообщества (далее – Регламент) разработан в соответствии с пунктом 3-1 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" (далее – Закон), приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 7 августа 2017 года № 295 "Об утверждении Типового регламента собрания местного сообщества".
2. Основные понятия, которые используются в настоящем Регламенте:
1) местное сообщество – совокупность жителей (членов местного сообщества), проживающих на территории соответствующей административно-территориальной единицы, в границах которой осуществляется местное самоуправление, формируются и функционируют его органы;
2) собрание местного сообщества (далее – собрание) – участие представителей местного сообщества, делегированных сходом местного сообщества, в решении текущих вопросов местного значения в пределах и порядке, установленных законодательством Республики Казахстан;
3) вопросы местного значения – вопросы деятельности области, района, города, района в городе, сельского округа, поселка и села, не входящего в состав сельского округа, регулирование которых в соответствии с Законом и иными законодательными актами Республики Казахстан связано с обеспечением прав и законных интересов большинства жителей соответствующей административно-территориальной единицы;
4) местное самоуправление – деятельность, осуществляемая населением непосредственно, а также через маслихаты и другие органы местного самоуправления, направленная на самостоятельное решение вопросов местного значения под свою ответственность, в порядке, определяемом Законом, иными нормативными правовыми актами;
5) член собрания местного сообщества – представитель местного сообщества, делегированный сходом местного сообщества, в решении текущих вопросов местного значения в пределах и порядке, установленных законодательством Республики Казахстан.
3. Регламент собрания утверждается маслихатом района.
3-1. Состав собрания местного сообщества определяется сходом местного сообщества сроком на четыре года и образуется из числа кандидатов, делегированных сходом местного сообщества.
При этом, количество членов собрания местного сообщества, делегированных сходом местного сообщества (далее – члены собрания) определяется в зависимости от общей численности населения города Талгар Талгарского района Алматинской области:

20 мыңнан астам халық – жиналыстың 21-25 мүшесі.
3-2. Жергілікті қоғамдастық жиналысының құрамын қалыптастыру кезінде бөлек жиындар өкілдерінің саны олардың халқының санына қарай айқындалады.
3-3. Бірнеше елді мекендерден тұратын әкімшілік-аумақтық бірлік үшін осы регламенттің 3-2-тармағының ережелерін ескере отырып, жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындары жіберген әрбір елді мекеннен кемінде бір өкіл қамтамасыз етіледі.
2-тарау. Жергілікті қоғамдастық жиналысына шақыруды жүргізу тәртібі
4. Жиналыс жергілікті маңызы бар ағымдағы мәселелер бойынша өткізіледі:
бағдарламалық құжаттардың, жергілікті қоғамдастықты дамыту бағдарламаларының жобаларын талқылау және қарау;
Алматы облысы Талғар ауданы Талғар қаласы бюджетінің жобасын және бюджеттің атқарылуы туралы есепті келісу;
аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер есебінен қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қоспағанда, бекітілген (нақтыланған) бюджет бойынша ағымдағы қаржы жылына арналған бюджеттік бағдарлама шығыстары көлемінің жиырма пайызынан аспайтын көлемде қаражат қайта бөлінген жағдайда Алматы облысы Талғар ауданы Талғар қаласының бюджетін түзетуді келісу, бюджет қаражаты игерілмеген немесе бюджет шығыстарының құрылымын өзгертпей бюджеттік мониторинг қорытындылары бойынша ағымдағы қаржы жылы ішінде бюджеттік бағдарламалардың тиімсіз орындалуы кезінде бюджеттік бағдарламалар арасында;
Алматы облысы Талғар ауданы Талғар қаласы аппаратының Алматы облысы Талғар ауданы Талғар қаласының коммуналдық меншігін (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігін) басқару жөніндегі шешімдерін келісу;
Алматы облысы Талғар ауданы Талғар қаласы бюджетінің атқарылуына мониторинг жүргізу мақсатында жиналысқа қатысушылар қатарынан жергілікті қоғамдастық комиссиясын құру;
Алматы облысы Талғар ауданы Талғар қаласы бюджетінің атқарылуына жүргізілген мониторинг нәтижелері туралы есепті тыңдау және талқылау;
Алматы облысы Талғар ауданы Талғар қаласының коммуналдық мүлкін иеліктен шығаруды келісу;
Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасында көзделген жағдайларда тиісті аумақта карантиндік режимді енгізе отырып, карантиндік аймақты белгілеу (күшін жою) туралы, карантинді және (немесе) шектеу іс-шараларын белгілеу (алып тастау) туралы шешімдер қабылдауды, сондай-ақ табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайды жариялауды, сондай-ақ "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген мерзімдерде олар бойынша ұсынымдар беруді көздейтін атқарушы органдардың, сондай-ақ әкімдердің нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын қоспағанда жергілікті қоғамдастықтың өзекті мәселелерін, азаматтардың құқықтарына, бостандықтары мен міндеттеріне қатысты нормативтік құқықтық актілердің жобаларын талқылау;
Алматы облысы Талғар ауданы Талғар қаласының әкімін қызметінен босату туралы мәселеге бастамашылық жасау;
жергілікті қоғамдастықтың басқа да ағымдағы мәселелерін талқылау.

свыше 20 тысяч населения – 21-25 членов собрания.
3-2. При формировании состава собрания местного сообщества количество представителей раздельных сходов определяется пропорционально количеству их населения.
3-3. Для административно-территориальной единицы, состоящей из нескольких населенных пунктов, обеспечивается не менее одного представителя от каждого населенного пункта, делегированного раздельными сходами местного сообщества, с учетом положений пункта 3-2 настоящего регламента.
Глава 2. Порядок проведения созыва собрания местного сообщества
4. Собрание проводится по текущим вопросам местного значения:
обсуждение и рассмотрение проектов программных документов, программ развития местного сообщества;
согласование проекта бюджета города Талгар Талгарского района Алматинской области и отчета об исполнении бюджета;
согласование корректировки бюджета города Талгар Талгарского района Алматинской области в случае перераспределения средств в объеме не более двадцати процентов от объема расходов бюджетной программы на текущий финансовый год по утвержденному (уточненному) бюджету, за исключением бюджетных программ (подпрограмм), финансируемых за счет целевых трансфертов из районного бюджета, между бюджетными программами при неосвоении бюджетных средств и (или) неэффективном исполнении бюджетных программ в течение текущего финансового года по итогам бюджетного мониторинга без изменения структуры расходов бюджета;
согласование решений аппарата города Талгар Талгарского района Алматинской области по управлению коммунальной собственностью города Талгар Талгарского района Алматинской области (коммунальной собственностью местного самоуправления);
образование комиссии местного сообщества из числа участников собрания в целях мониторинга исполнения бюджета города Талгар Талгарского района Алматинской области;
заслушивание и обсуждение отчета о результатах проведенного мониторинга исполнения бюджета города Талгар Талгарского района Алматинской области;
согласование отчуждения коммунального имущества города Талгар Талгарского района Алматинской области;
обсуждение актуальных вопросов местного сообщества, проектов нормативных правовых актов, касающихся прав, свобод и обязанностей граждан, за исключением проектов нормативных правовых актов местных исполнительных органов, а также акимов, предусматривающих принятие решений об установлении (отмене) карантинной зоны с введением карантинного режима на соответствующей территории, об установлении (снятии) карантина и (или) ограничительных мероприятий в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан в области ветеринарии, а также объявление чрезвычайной ситуации природного и техногенного характера, а также предоставление по ним рекомендаций в сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан "О правовых актах";
инициирование вопроса об освобождении от должности акима города Талгар Талгарского района Алматинской области;
другие текущие вопросы местного сообщества.

5. Жиналысты Алматы облысы Талғар ауданы Талғар қаласының әкімі дербес, не жиналыс мүшелерінің кемінде он пайызының бастамасы бойынша, бірақ тоқсанына кемінде бір рет шақырады және өткізеді.
Жиналыстың бастамашылары күн тәртібін көрсете отырып, әкімге еркін нысанда жазбаша өтініш жасайды.
Әкім тіркелген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде жазбаша өтінішті қарайды және шақырудың орны мен уақытын көрсете отырып, жиналысты шақыру туралы шешім қабылдайды.
Өтініштер Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 64-бабы 3-тармағының негізінде тіркеледі.
6. Заңның 39-3-бабы 3-тармағының 4-3) тармақшасында көзделген жағдайды қоспағанда, жиналыс мүшелері жиналыс өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе мемлекеттік органның ресми сайтында, мемлекеттік органның әлеуметтік желілерінде хабарланады жергілікті қоғамдастық жиналысы шақырылған жерге жергілікті қоғамдастық жиналысының мүшелері ол өткізілетін күнге дейін күнтізбелік үш күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
Әкім аппараты жиналыстың қарауына енгізілетін мәселелер бойынша қажетті материалдарды жазбаша түрде, электрондық құжат нысанында (электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған) немесе құжаттардың электрондық көшірмесін жиналысқа шақырғанға дейін күнтізбелік бес күннен кешіктірмей жиналыстың мүшелеріне және әкімге ұсынады.
7. Жиналысты шақыру алдында әкім аппараты жиналысқа қатысушы мүшелерді тіркеуді өткізеді, оның нәтижесін әкім немесе жиналысты шақыру басталғаннан бұрын ол уәкілеттік берген адам жариялайды және жиналыстың хаттамасына шақыруды өткізу орны мен уақытын көрсете отырып енгізеді.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабы 1-тармағына (екінші абзацына) сәйкес жергілікті қоғамдастық жиынына және жергілікті қоғамдастық жиналысына кәмелетке толмаған адамдардың, сот әрекетке қабілетсіз деп таныған адамдардың, сондай-ақ сот үкімі бойынша бас бостандығынан айыру орындарында ұсталатын адамдардың қатысуға құқығы жоқ.
Жиналысты шақыру оған жиналыс мүшелерінің кемiнде жартысы қатысқан кезде өтті деп есептеледі.
8. Жиналысты шақыруды әкім немесе ол уәкілеттік берген адам ашады.
Жиналысты шақыруды жүргізу үшін ашық дауыс беру арқылы жиналыстың төрағасы мен хатшысы сайланады.
9. Күн тәртібінде жиналысты Алматы облысы Талғар ауданы Талғар қаласы әкімінің аппараты жиналыс мүшелері, тиісті аумақтың әкімі енгізген ұсыныстар негізінде қалыптастырады.
Күн тәртібіне өткен жиналыстарды шақыруда қабылданған шешімдер барысы немесе орындалуы туралы сұрақтар енгізіледі.
Жиналысты шақырудың күн тәртібі оны талқылау кезінде толықтырылуы және өзгертілуі мүмкін.
Жиналысты шақырудың күн тәртібін жиналыс бекітеді.
Күн тәртібінің әрбір мәселесі бойынша дауыс беру жеке өткізіледі. Егер оған жиналыс мүшелерінің көпшілігі дауыс берсе, мәселе күн тәртібіне енгізілді деп есептеледі.

5. Собрание созывается и проводится акимом города Талгар Талгарского района Алматинской области самостоятельно либо по инициативе не менее десяти процентов членов собрания, но не реже одного раза в квартал.
Инициаторы собрания в произвольной форме письменно обращаются к акиму с указанием повестки дня.
Аким в течение трех рабочих дней со дня регистрации рассматривает письменное обращение и принимает решение о созыве собрания с указанием места и времени созыва.
Обращения регистрируются на основании п. 3 ст. 64 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
6. О времени, месте созыва собрания и обсуждаемых вопросах, члены собрания оповещаются не позднее, чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или на официальном сайте государственного органа, в социальных сетях государственного органа, за исключением случая, предусмотренного подпунктом 4-3) пункта 3 статьи 39-3 Закона, согласно которому о времени, месте созыва собрания местного сообщества члены собрания местного сообщества оповещаются не позднее, чем за три календарных дня до дня его проведения.
По вопросам, вносимым на рассмотрение собрания, аппарат акима не позднее, чем за пять календарных дней до созыва собрания представляет членам собрания и акиму необходимые материалы в письменном виде, в форме электронного документа (удостоверенный посредством электронной цифровой подписью) или электронной копии документов.
7. Перед началом созыва собрания аппаратом акима проводится регистрация присутствующих членов собрания, ее результаты оглашаются акимом или уполномоченным им лицом перед началом созыва собрания и заносятся в протокол собрания с указанием места и времени проведения созыва.
Согласно второму абзацу пункта 1 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" не имеют права участвовать в сходе местного сообщества и на собрании местного сообщества несовершеннолетние лица, лица, признанные судом недееспособными, а также лица, содержащиеся в местах лишения свободы по приговору суда.
Созыв собрания считается состоявшимся при участии в нем не менее половины членов собрания.
8. Созыв собрания открывается акимом или уполномоченным им лицом.
Для ведения созыва собрания открытым голосованием избираются председатель и секретарь собрания.
9. Повестка дня собрания формируется аппаратом акима города Талгар Талгарского района Алматинской области на основе предложений, вносимых членами собрания, акимом соответствующей территории.
В повестку дня включаются вопросы о ходе и (или) исполнения решений, принятых на предыдущих созывах собрании.
Повестка дня созыва собрания может быть дополнена и изменена при ее обсуждении.
Повестка дня созыва собрания утверждается собранием.
Голосование по каждому вопросу повестки дня проводится раздельно. Вопрос считается внесенным в повестку дня, если за него проголосовало большинство присутствующих членов собрания.

10. Жиналысты шақыруға аудан әкімі аппаратының, мемлекеттік мекемелер мен кәсіпорындардың, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың өкілдері, мәселелері жиналысты шақыруда қаралатын аудан мәслихатының депутаттары шақырылады. Сондай-ақ, жиналысқа бұқаралық ақпарат құралдары мен қоғамдық бірлестіктердің өкілдері қатыса алады.
Осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген шақырылған адамдар жиналыстың мүшелері болып табылмайды және шешімдер қабылдау кезінде дауыс беруге қатыспайды.
11. Жиналысты шақыруларда баяндамалар, қосымша баяндамалар, жарыссөзде сөйлеу үшін және жиналысқа шақыруды өткізу тәртібі бойынша сөз сөйлеу регламентін төраға айқындайды. Баяндамашылар мен қосымша баяндамашыларға сұрақтарға жауап беру үшін уақыт бөлінеді. Егер сөз сөйлеуші бөлінген уақыттан асып кетсе, жиналыс төрағасы оның сөзін тоқтатады немесе шақырылымға қатысып отырған жиналыс мүшелерінің көпшілігінің келісімімен сөз сөйлеу уақытын ұзартады.
Жиналыс мүшесі бір мәселе бойынша екі реттен артық сөйлей алмайды. Жарыссөздердегі жиналыс мүшелерінің сауалдары, түсіндіру және сұрақтарға жауап беру үшін сөйлеулері сөз сөйлеу деп есептелмейді. Баяндамашыларға сұрақтар жазбаша немесе ауызша түрде қойылады. Жазбаша сұрақтар жиналыс төрағасына беріледі және жиналыс шақырылымында жарияланады.
Жиналыс төрағасы өз бастамасы бойынша немесе жиналыс мүшелерінің дәлелді ұсыныстары бойынша үзілістер жариялай алады.
Жиналыстың соңында жиналыстың мүшелеріне қысқа мәлімдемелер немесе хабарламалар жасау үшін уақыт беріледі, олар бойынша жарыссөз болмайды.
3-тарау. Жергілікті қоғамдастық жиналысының шешімдер қабылдау тәртібі
12. Жиналыс өз өкілеттігі шеңберінде шақырылымға қатысып отырған жиналыс мүшелерінің көпшілік даусымен шешімдер қабылдайды.
Дауыстар тең болған жағдайда жиналыстың төрағасы шешуші дауыс құқығын пайдаланады.
Жиналыстың шешімі хаттамамен ресімделеді, онда:
1) жиналыстың өткізілетін күні мен орны;
2) жиналыс мүшелерінің саны және тізімі;
3) өзге де қатысушылардың саны және олардың аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі көрсетілген тізімі;
4) жиналыс төрағасы мен хатшысының аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі;
5) күн тәртібі, сөйлеген сөздердің қысқаша мазмұны және қабылданған шешімдер көрсетіледі.
Хаттамада жергілікті қоғамдастық жиналысының Алматы облысы Талғар ауданы Талғар қаласы әкімінің өкілеттігін тоқтату туралы мәселеге бастамашылық жасау туралы шешімі қамтылған жағдайларды қоспағанда, хаттамаға жиналыстың төрағасы мен хатшысы қол қояды және жиналыс өткізілген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде Алматы облысы Талғар ауданы Талғар қаласы әкіміне беріледі.
Алматы облысы Талғар ауданы Талғар қаласы әкімінің өкілеттігін тоқтату туралы мәселеге бастамашылық жасау туралы шешіммен жергілікті қоғамдастық жиналысының хаттамасына жиналыстың төрағасы мен хатшысы қол қояды және бес жұмыс күні ішінде ауданның тиісті мәслихатының қарауына беріледі.

10. На созыв собрания приглашаются представители аппарата акима района, государственных учреждений и предприятий, а также физических и юридических лиц, депутаты маслихата района, вопросы которых рассматриваются на созыве собрания. Также на созыве собрания могут присутствовать, представители средств массовой информации и общественных объединений.
Приглашенные лица, указанные в части первой настоящего пункта, не являются членами собрания и не участвуют в голосовании при принятии решений.
11. Регламент выступлений на созывах собрании для докладов, содокладов, выступлений в прениях и по порядку ведения созыва собрания определяется председателем. Докладчикам и содокладчикам отводится время для ответов на вопросы. В случае если выступающий превысил отведенное время, председатель собрания прерывает его выступление или с согласия большинства присутствующих на созыве членов собрания продлевает время для выступления.
Член собрания может выступить по одному и тому же вопросу не более двух раз. Не считаются выступлениями в прениях обращения членов собрания, выступления для дачи пояснений и ответов на вопросы. Вопросы докладчикам задаются в письменном или устном виде. Письменные вопросы предоставляются председателю собрания и оглашаются на созыве собрания.
Председатель собрания может объявлять перерывы по собственной инициативе или по мотивированному предложению членов собрания.
В конце собрания отводится время для выступления членов собрания с краткими заявлениями и сообщениями, прения по которым не открываются.
Глава 3. Порядок принятия решений собранием местного сообщества
12. Собрание в рамках своих полномочий принимает решения большинством голосов присутствующих на созыве членов собрания.
В случае равенства голосов председатель собрания пользуется правом решающего голоса.
Решение собрания оформляется протоколом, в котором указываются:
1) дата и место проведения собрания;
2) количество и список членов собрания;
3) количество и список иных присутствующих с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии);
4) фамилия, имя, отчество (при его наличии) председателя и секретаря собрания;
5) повестка дня, краткое содержание выступлений и принятые решения.
Протокол подписывается председателем и секретарем собрания и в течение двух рабочих дней со дня проведения собрания передается акиму города Талгар Талгарского района Алматинской области, за исключением случаев, когда протокол содержит решение собрания местного сообщества об инициировании вопроса о прекращении полномочий акима города Талгар Талгарского района Алматинской области.
Протокол собрания местного сообщества с решением об инициировании вопроса о прекращении полномочий акима города Талгар Талгарского района Алматинской области подписывается председателем и секретарем собрания и в течение пяти рабочих дней передается на рассмотрения в соответствующий маслихат района.

13. Жиналыс қабылдаған шешімдерді Алматы облысы Талғар ауданы Талғар қаласының әкімі қарайды және Алматы облысы Талғар ауданы Талғар қаласы әкімінің аппаратымен жиналыс мүшелеріне бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімде жеткізіледі.
14. Әкім жергілікті қоғамдастық жиналысының шешімімен келіспейтінін білдірген жағдайда, осы мәселелер осы регламенттің 2-тарауында көзделген тәртіппен қайта талқылау арқылы шешіледі.
Алматы облысы Талғар ауданы Талғар қаласы әкімінің келіспеушілігін тудырған мәселелерді шешу мүмкін болмаған жағдайда мәселені жоғары тұрған әкім шешеді.
Алматы облысы Талғар ауданының Талғар қаласының әкімі екі жұмыс күні ішінде жергілікті қоғамдастық жиналысы келіспеушілік тудырған мәселелерді қайта талқылағаннан кейін тиісті ауданның жоғары тұрған әкімі мен мәслихатының атына жергілікті қоғамдастық жиналысының хаттамасын жібереді.
Бес жұмыс күні ішінде Заңның 11-бабында көзделген тәртіппен Алматы облысы Талғар ауданы Талғар қаласының әкімі мен жергілікті қоғамдастық жиналысының арасында келіспеушілік тудырған мәселелерді алдын ала талқылап, тиісті аудандық мәслихаттың таяудағы отырысында шешкеннен кейін бес жұмыс күні ішінде шешім қабылдайды.
15. Жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару органдары, лауазымды адамдар өз өкілеттіктері шегінде жиналысты шақыруда қабылданған және Алматы облысы Талғар ауданы Талғар қаласының әкімі мақұлдаған шешімдердің орындалуын қамтамасыз етеді.
16. Жиналысты шақыруда қабылданған шешімдерді Алматы облысы Талғар ауданы Талғар қаласының аппараты бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен таратады.
4-тарау. Жергілікті қоғамдыстық жиналысы шешімдерінің орындалуын бақылау
17. Жиналыста жүйелі түрде жиналыстың шешімдерін орындауға жауапты адамдардың ақпараттары тыңдалады.
18. Шешімдерді орындамаған немесе сапасыз орындаған жағдайда, тиісті ақпарат хаттамаға енгізіледі, оны жиналыстың төрағасы аудан әкіміне немесе жиналыстың шешімін орындауға жауапты лауазымды адамның жоғары тұрған басшыларына жолдайды.
Қабылданған шешімдер қайта орындалмаған немесе сапасыз орындалған жағдайда, жиналыс аудан әкімі немесе тиісті лауазымды адамдардың жоғары тұрған басшылары алдында лауазымды адамдардың жауаптылығы туралы мәселеге бастамашылық жасайды.
Талғар аудандық мәслихатының 2024 жылғы "26" желтоқсандағы № 35-129 "Алматы облысы Талғар ауданы Талғар қаласы және ауылдық округтерінің жергілікті қоғамдастық жиналыстарының регламенттерін бекіту туралы" 2 қосымша
Алматы облысы Талғар ауданы Алатау ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиналысының регламенті

13. Решения, принятые собранием, рассматриваются акимом города Талгар Талгарского района Алматинской области и доводятся аппаратом акима города Талгар Талгарского района Алматинской области до членов собрания в срок не более пяти рабочих дней.
14. В случае выражения акимом несогласия с решением собрания местного сообщества, данные вопросы разрешаются путем повторного обсуждения в порядке, предусмотренном главой 2 настоящего регламента.
В случае невозможности разрешения вопросов, вызвавших несогласие акима города Талгар Талгарского района Алматинской области, вопрос разрешается вышестоящим акимом.
Аким города Талгар Талгарского района Алматинской области, в течение двух рабочих дней, направляет в адрес вышестоящего акима и маслихата соответствующего района протокол собрания местного сообщества, после повторного обсуждения собранием местного сообщества вопросов, вызвавших несогласие.
Вышестоящий аким после предварительного обсуждения и его решения на ближайшем заседании маслихата соответствующего района вопросов, вызвавших несогласие между акимом города Талгар Талгарского района Алматинской области и собрания местного сообщества в порядке предусмотренным статьей 11 Закона, принимает решение в течение пяти рабочих дней.
15. Органы местного государственного управления и самоуправления, должностные лица в пределах полномочий обеспечивают исполнение решений, принятых на созыве собрании и одобренных акимом города Талгар Талгарского района Алматинской области.
16. Решения, принятые на созыве собрания, распространяются аппаратом города Талгар Талгарского района Алматинской области через средства массовой информации или иными способами.
Глава 4. Контроль за исполнением решений собрания местного сообщества
17. На собрании регулярно заслушиваются информации лиц ответственных за исполнение решений собрания.
18. В случае неисполнения или некачественного исполнения решений, соответствующая информация вносится в протокол, который председателем собрания направляется акиму района или вышестоящим руководителям должностных лиц ответственных за исполнение решений собрания.
В случае повторного неисполнения или некачественного исполнения принятых решений, собрание инициирует вопрос об ответственности должностных лиц перед акимом района или вышестоящим руководством соответствующих должностных лиц.
Приложение 2 к решению Талгарского районного маслихата "Об утверждении регламентов собраний местных сообществ города Талгар и сельских округов Талгарского района Алматинской области" от "26" декабря 2024 года № 35-129
Регламент собрания местного сообщества Алатауского сельского округа Талгарского района Алматинской области

3-3. Бірнеше елді мекендерден тұратын әкімшілік-аумақтық бірлік үшін осы регламенттің 3-2-тармағының ережелерін ескере отырып, жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындары жіберген әрбір елді мекеннен кемінде бір өкіл қамтамасыз етіледі.
2-тарау. Жергілікті қоғамдастық жиналысына шақыруды жүргізу тәртібі
4. Жиналыс жергілікті маңызы бар ағымдағы мәселелер бойынша өткізіледі:
бағдарламалық құжаттардың, жергілікті қоғамдастықты дамыту бағдарламаларының жобаларын талқылау және қарау;
Алматы облысы Талғар ауданы Алатау ауылдық округі бюджетінің жобасын және Бюджеттің атқарылуы туралы есепті келісу;
аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер есебінен қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қоспағанда, бекітілген (нақтыланған) бюджет бойынша ағымдағы қаржы жылына арналған бюджеттік бағдарлама шығыстары көлемінің жиырма пайызынан аспайтын көлемде қаражат қайта бөлінген жағдайда, Алматы облысы Талғар ауданы Алатау ауылдық округінің бюджетін түзетуді келісу, бюджет қаражаты игерілмеген және (немесе) бюджет шығыстарының құрылымын өзгертпей бюджеттік мониторинг қорытындылары бойынша ағымдағы қаржы жылы ішінде бюджеттік бағдарламалардың тиімсіз орындалуы кезінде бюджеттік бағдарламалар арасында;
Алматы облысы Талғар ауданы Алатау ауылдық округі аппаратының Алматы облысы Талғар ауданы Алатау ауылдық округінің коммуналдық меншігін (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігін)басқару жөніндегі шешімдерін келісу;
Алматы облысы Талғар ауданы Алатау ауылдық округі бюджетінің атқарылуына мониторинг жүргізу мақсатында жиналысқа қатысушылар қатарынан жергілікті қоғамдастық комиссиясын құру;
Алматы облысы Талғар ауданы Алатау ауылдық округі бюджетінің атқарылуына жүргізілген мониторинг нәтижелері туралы есепті тыңдау және талқылау;
Алматы облысы Талғар ауданы Алатау ауылдық округінің коммуналдық мүлкін иеліктен шығаруды келісу;
Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасында көзделген жағдайларда тиісті аумақта карантиндік режимді енгізе отырып, карантиндік аймақты белгілеу (күшін жою) туралы, карантинді және (немесе) шектеу іс-шараларын белгілеу (алып тастау) туралы шешімдер қабылдауды, сондай-ақ табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайды жариялауды, сондай-ақ "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген мерзімдерде олар бойынша ұсынымдар беруді көздейтін атқарушы органдардың, сондай-ақ әкімдердің нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын қоспағанда жергілікті қоғамдастықтың өзекті мәселелерін, азаматтардың құқықтарына, бостандықтары мен міндеттеріне қатысты нормативтік құқықтық актілердің жобаларын талқылау;
Алматы облысы Талғар ауданы Алатау ауылдық округі әкімінің қызметінен босату туралы мәселеге бастамашылық жасау;
жергілікті қоғамдастықтың басқа да ағымдағы мәселелерін талқылау.

3-3. Для административно-территориальной единицы, состоящей из нескольких населенных пунктов, обеспечивается не менее одного представителя от каждого населенного пункта, делегированного раздельными сходами местного сообщества, с учетом положений пункта 3-2 настоящего регламента.
Глава 2. Порядок проведения созыва собрания местного сообщества
4. Собрание проводится по текущим вопросам местного значения:
обсуждение и рассмотрение проектов программных документов, программ развития местного сообщества;
согласование проекта бюджета Алатауского сельского округа Талгарского района Алматинской области и отчета об исполнении бюджета;
согласование корректировки бюджета Алатауского сельского округа Талгарского района Алматинской области в случае перераспределения средств в объеме не более двадцати процентов от объема расходов бюджетной программы на текущий финансовый год по утвержденному (уточненному) бюджету, за исключением бюджетных программ (подпрограмм), финансируемых за счет целевых трансфертов из районного бюджета, между бюджетными программами при неосвоении бюджетных средств и (или) неэффективном исполнении бюджетных программ в течение текущего финансового года по итогам бюджетного мониторинга без изменения структуры расходов бюджета;
согласование решений аппарата Алатауского сельского округа Талгарского района Алматинской области по управлению коммунальной собственностью Алатауского сельского округа Талгарского района Алматинской области (коммунальной собственностью местного самоуправления);
образование комиссии местного сообщества из числа участников собрания в целях мониторинга исполнения бюджета Алатауского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
заслушивание и обсуждение отчета о результатах проведенного мониторинга исполнения бюджета Алатауского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
согласование отчуждения коммунального имущества Алатауского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
обсуждение актуальных вопросов местного сообщества, проектов нормативных правовых актов, касающихся прав, свобод и обязанностей граждан, за исключением проектов нормативных правовых актов местных исполнительных органов, а также акимов, предусматривающих принятие решений об установлении (отмене) карантинной зоны с введением карантинного режима на соответствующей территории, об установлении (снятии) карантина и (или) ограничительных мероприятий в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан в области ветеринарии, а также объявление чрезвычайной ситуации природного и техногенного характера, а также предоставление по ним рекомендаций в сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан "О правовых актах";
инициирование вопроса об освобождении от должности акима Алатауского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
другие текущие вопросы местного сообщества.

13. Жиналыс қабылдаған шешімдерді ауылдық округ әкімі қарайды және ауылдық округ әкімінің аппараты бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімде жиналыс мүшелеріне жеткізеді.
14. Әкім жергілікті қоғамдастық жиналысының шешімімен келіспейтінін білдірген жағдайда, осы мәселелер осы регламенттің 2-тарауында көзделген тәртіппен қайта талқылау арқылы шешіледі.
Ауылдық округ әкімінің келіспеушілігін тудырған мәселелерді шешу мүмкін болмаған жағдайда, мәселені жоғары тұрған әкім шешеді.
Ауылдық округ әкімі екі жұмыс күні ішінде жоғары тұрған әкімнің және тиісті ауданның мәслихатының атына жергілікті қоғамдастық жиналысының хаттамасын жергілікті қоғамдастық жиналысы келіспеушілік тудырған мәселелерді қайтадан талқылағаннан кейін жібереді.
Бес жұмыс күні ішінде Заңның 11-бабында көзделген тәртіппен аудан тиісті мәслихатының таяудағы отырысында алдын ала талқылаудан және оның шешімінен кейін жоғары тұрған әкім шешім қабылдайды.
15. Жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару органдары, лауазымды адамдар өкілеттіктері шегінде жиналысты шақыруда қабылданған және ауылдық округ әкімі мақұлдаған шешімдердің орындалуын қамтамасыз етеді.
16. Жиналысты шақыруда қабылданған шешімдерді ауылдық округ әкімінің аппараты бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен таратады.
4-тарау. Жергілікті қоғамдыстық жиналысы шешімдерінің орындалуын бақылау
17. Жиналыста жүйелі түрде жиналыстың шешімдерін орындауға жауапты адамдардың ақпараттары тыңдалады.
18. Шешімдерді орындамаған немесе сапасыз орындаған жағдайда, тиісті ақпарат хаттамаға енгізіледі, оны жиналыстың төрағасы аудан әкіміне немесе жиналыстың шешімін орындауға жауапты лауазымды адамның жоғары тұрған басшыларына жолдайды.
Қабылданған шешімдер қайта орындалмаған немесе сапасыз орындалған жағдайда, жиналыс аудан әкімі немесе тиісті лауазымды адамдардың жоғары тұрған басшылары алдында лауазымды адамдардың жауаптылығы туралы мәселеге бастамашылық жасайды.
Талғар аудандық мәслихатының 2024 жылғы "26" желтоқсандағы № 35-129 "Алматы облысы Талғар ауданы Талғар қаласы және ауылдық округтерінің жергілікті қоғамдастық жиналыстарының регламенттерін бекіту туралы" 3 қосымша
Алматы облысы Талғар ауданы Белбұлақ ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиналысының регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы жергілікті қоғамдастық жиналысының регламенті (бұдан әрі – Регламент) "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі-заң) 39-3-бабының 3-1-тармағына, "Жергілікті қоғамдастық жиналысының үлгі регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 7 тамыздағы № 295 бұйрығына сәйкес әзірленді.

13. Решения, принятые собранием, рассматриваются акимом сельского округа и доводятся аппаратом акима сельского округа до членов собрания в срок не более пяти рабочих дней.
14. В случае выражения акимом несогласия с решением собрания местного сообщества, данные вопросы разрешаются путем повторного обсуждения в порядке, предусмотренном главой 2 настоящего регламента.
В случае невозможности разрешения вопросов, вызвавших несогласие акима сельского округа, вопрос разрешается вышестоящим акимом.
Аким сельского округа в течение двух рабочих дней, направляет в адрес вышестоящего акима и маслихата соответствующего района протокол собрания местного сообщества, после повторного обсуждения собранием местного сообщества вопросов, вызвавших несогласие.
Вышестоящий аким после предварительного обсуждения и его решения на ближайшем заседании маслихата соответствующего района вопросов, вызвавших несогласие между акимом сельского округа и собрания местного сообщества в порядке предусмотренным статьей 11 Закона, принимает решение в течение пяти рабочих дней.
15. Органы местного государственного управления и самоуправления, должностные лица в пределах полномочий обеспечивают исполнение решений, принятых на созыве собрании и одобренных акимом сельского округа.
16. Решения, принятые на созыве собрания, распространяются аппаратом акима сельского округа через средства массовой информации или иными способами.
Глава 4. Контроль за исполнением решений собрания местного сообщества
17. На собрании регулярно заслушиваются информации лиц ответственных за исполнение решений собрания.
18. В случае неисполнения или некачественного исполнения решений, соответствующая информация вносится в протокол, который председателем собрания направляется акиму района или вышестоящим руководителям должностных лиц ответственных за исполнение решений собрания.
В случае повторного неисполнения или некачественного исполнения принятых решений, собрание инициирует вопрос об ответственности должностных лиц перед акимом района или вышестоящим руководством соответствующих должностных лиц.
Приложение 3 к решению Талгарского районного маслихата "Об утверждении регламентов собраний местных сообществ города Талгар и сельских округов Талгарского района Алматинской области" от "26" декабря 2024 года № 35-129
Регламент собрания местного сообщества Белбулакского сельского округа Талгарского района Алматинской области
Глава 1. Общие положения
1. Настоящий регламент собрания местного сообщества (далее – Регламент) разработан в соответствии с пунктом 3-1 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" (далее – Закон), приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 7 августа 2017 года № 295 "Об утверждении Типового регламента собрания местного сообщества".

4. Жиналыс жергілікті маңызы бар ағымдағы мәселелер бойынша өткізіледі:
бағдарламалық құжаттардың, жергілікті қоғамдастықты дамыту бағдарламаларының жобаларын талқылау және қарау;
Алматы облысы Талғар ауданы Белбұлақ ауылдық округі бюджетінің жобасын және Бюджеттің атқарылуы туралы есепті келісу;
аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер есебінен қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қоспағанда, бекітілген (нақтыланған) бюджет бойынша ағымдағы қаржы жылына арналған бюджеттік бағдарлама шығыстары көлемінің жиырма пайызынан аспайтын көлемде қаражат қайта бөлінген жағдайда, Алматы облысы Талғар ауданы Белбұлақ ауылдық округінің бюджетін түзетуді келісу, бюджет қаражаты игерілмеген және (немесе) бюджет шығыстарының құрылымын өзгертпей бюджеттік мониторинг қорытындылары бойынша ағымдағы қаржы жылы ішінде бюджеттік бағдарламалардың тиімсіз орындалуы кезінде бюджеттік бағдарламалар арасында;
Алматы облысы Талғар ауданы Белбұлақ ауылдық округі аппаратының Алматы облысы Талғар ауданы Белбұлақ ауылдық округінің коммуналдық меншігін (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігін)басқару жөніндегі шешімдерін келісу;
Алматы облысы Талғар ауданы Белбұлақ ауылдық округі бюджетінің атқарылуына мониторинг жүргізу мақсатында жиналысқа қатысушылар арасынан жергілікті қоғамдастық комиссиясын құру;
Алматы облысы Талғар ауданы Белбұлақ ауылдық округі бюджетінің атқарылуына жүргізілген мониторинг нәтижелері туралы есепті тыңдау және талқылау;
Алматы облысы Талғар ауданы Белбұлақ ауылдық округінің коммуналдық мүлкін иеліктен шығаруды келісу;
Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасында көзделген жағдайларда тиісті аумақта карантиндік режимді енгізе отырып, карантиндік аймақты белгілеу (күшін жою) туралы, карантинді және (немесе) шектеу іс-шараларын белгілеу (алып тастау) туралы шешімдер қабылдауды, сондай-ақ табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайды жариялауды, сондай-ақ "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген мерзімдерде олар бойынша ұсынымдар беруді көздейтін атқарушы органдардың, сондай-ақ әкімдердің нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын қоспағанда жергілікті қоғамдастықтың өзекті мәселелерін, азаматтардың құқықтарына, бостандықтары мен міндеттеріне қатысты нормативтік құқықтық актілердің жобаларын талқылау;
Алматы облысы Талғар ауданы Белбұлақ ауылдық округінің әкімін қызметінен босату туралы мәселеге бастамашылық жасау;
жергілікті қоғамдастықтың басқа да ағымдағы мәселелерін талқылау.

4. Собрание проводится по текущим вопросам местного значения:
обсуждение и рассмотрение проектов программных документов, программ развития местного сообщества;
согласование проекта бюджета Белбулакского сельского округа Талгарского района Алматинской области и отчета об исполнении бюджета;
согласование корректировки бюджета Белбулакского сельского округа Талгарского района Алматинской области в случае перераспределения средств в объеме не более двадцати процентов от объема расходов бюджетной программы на текущий финансовый год по утвержденному (уточненному) бюджету, за исключением бюджетных программ (подпрограмм), финансируемых за счет целевых трансфертов из районного бюджета, между бюджетными программами при неосвоении бюджетных средств и (или) неэффективном исполнении бюджетных программ в течение текущего финансового года по итогам бюджетного мониторинга без изменения структуры расходов бюджета;
согласование решений аппарата Белбулакского сельского округа Талгарского района Алматинской области по управлению коммунальной собственностью Белбулакского сельского округа Талгарского района Алматинской области (коммунальной собственностью местного самоуправления);
образование комиссии местного сообщества из числа участников собрания в целях мониторинга исполнения бюджета Белбулакского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
заслушивание и обсуждение отчета о результатах проведенного мониторинга исполнения бюджета Белбулакского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
согласование отчуждения коммунального имущества Белбулакского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
обсуждение актуальных вопросов местного сообщества, проектов нормативных правовых актов, касающихся прав, свобод и обязанностей граждан, за исключением проектов нормативных правовых актов местных исполнительных органов, а также акимов, предусматривающих принятие решений об установлении (отмене) карантинной зоны с введением карантинного режима на соответствующей территории, об установлении (снятии) карантина и (или) ограничительных мероприятий в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан в области ветеринарии, а также объявление чрезвычайной ситуации природного и техногенного характера, а также предоставление по ним рекомендаций в сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан "О правовых актах";
инициирование вопроса об освобождении от должности акима Белбулакского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
другие текущие вопросы местного сообщества.

4. Жиналыс жергілікті маңызы бар ағымдағы мәселелер бойынша өткізіледі:
бағдарламалық құжаттардың, жергілікті қоғамдастықты дамыту бағдарламаларының жобаларын талқылау және қарау;
Алматы облысы Талғар ауданы Бесағаш ауылдық округі бюджетінің жобасын және бюджеттің атқарылуы туралы есепті келісу;
аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер есебінен қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қоспағанда, бекітілген (нақтыланған) бюджет бойынша ағымдағы қаржы жылына арналған бюджеттік бағдарлама шығыстары көлемінің жиырма пайызынан аспайтын көлемде қаражат қайта бөлінген жағдайда, Алматы облысы Талғар ауданы Бесағаш ауылдық округінің бюджетін түзетуді келісу, бюджет қаражаты игерілмеген және (немесе) бюджет шығыстарының құрылымын өзгертпей бюджеттік мониторинг қорытындылары бойынша ағымдағы қаржы жылы ішінде бюджеттік бағдарламалардың тиімсіз орындалуы кезінде бюджеттік бағдарламалар арасында;
Алматы облысы Талғар ауданы Бесағаш ауылдық округі аппаратының Алматы облысы Талғар ауданы Бесағаш ауылдық округінің коммуналдық меншігін (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігін)басқару жөніндегі шешімдерін келісу;
Алматы облысы Талғар ауданы Бесағаш ауылдық округі бюджетінің атқарылуына мониторинг жүргізу мақсатында жиналысқа қатысушылар қатарынан жергілікті қоғамдастық комиссиясын құру;
Алматы облысы Талғар ауданы Бесағаш ауылдық округі бюджетінің атқарылуына жүргізілген мониторинг нәтижелері туралы есепті тыңдау және талқылау;
Алматы облысы Талғар ауданы Бесағаш ауылдық округінің коммуналдық мүлкін иеліктен шығаруды келісу;
Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасында көзделген жағдайларда тиісті аумақта карантиндік режимді енгізе отырып, карантиндік аймақты белгілеу (күшін жою) туралы, карантинді және (немесе) шектеу іс-шараларын белгілеу (алып тастау) туралы шешімдер қабылдауды, сондай-ақ табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайды жариялауды, сондай-ақ "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген мерзімдерде олар бойынша ұсынымдар беруді көздейтін атқарушы органдардың, сондай-ақ әкімдердің нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын қоспағанда жергілікті қоғамдастықтың өзекті мәселелерін, азаматтардың құқықтарына, бостандықтары мен міндеттеріне қатысты нормативтік құқықтық актілердің жобаларын талқылау;
Алматы облысы Талғар ауданы Бесағаш ауылдық округі әкімінің қызметінен босату туралы мәселеге бастамашылық жасау;
жергілікті қоғамдастықтың басқа да ағымдағы мәселелерін талқылау.

4. Собрание проводится по текущим вопросам местного значения:
обсуждение и рассмотрение проектов программных документов, программ развития местного сообщества;
согласование проекта бюджета Бесагашского сельского округа Талгарского района Алматинской области и отчета об исполнении бюджета;
согласование корректировки бюджета Бесагашского сельского округа Талгарского района Алматинской области в случае перераспределения средств в объеме не более двадцати процентов от объема расходов бюджетной программы на текущий финансовый год по утвержденному (уточненному) бюджету, за исключением бюджетных программ (подпрограмм), финансируемых за счет целевых трансфертов из районного бюджета, между бюджетными программами при неосвоении бюджетных средств и (или) неэффективном исполнении бюджетных программ в течение текущего финансового года по итогам бюджетного мониторинга без изменения структуры расходов бюджета;
согласование решений аппарата Бесагашского сельского округа Талгарского района Алматинской области по управлению коммунальной собственностью Бесагашского сельского округа Талгарского района Алматинской области (коммунальной собственностью местного самоуправления);
образование комиссии местного сообщества из числа участников собрания в целях мониторинга исполнения бюджета Бесагашского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
заслушивание и обсуждение отчета о результатах проведенного мониторинга исполнения бюджета Бесагашского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
согласование отчуждения коммунального имущества Бесагашского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
обсуждение актуальных вопросов местного сообщества, проектов нормативных правовых актов, касающихся прав, свобод и обязанностей граждан, за исключением проектов нормативных правовых актов местных исполнительных органов, а также акимов, предусматривающих принятие решений об установлении (отмене) карантинной зоны с введением карантинного режима на соответствующей территории, об установлении (снятии) карантина и (или) ограничительных мероприятий в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан в области ветеринарии, а также объявление чрезвычайной ситуации природного и техногенного характера, а также предоставление по ним рекомендаций в сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан "О правовых актах";
инициирование вопроса об освобождении от должности акима Бесагашского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
другие текущие вопросы местного сообщества.

4. Жиналыс жергілікті маңызы бар ағымдағы мәселелер бойынша өткізіледі:
бағдарламалық құжаттардың, жергілікті қоғамдастықты дамыту бағдарламаларының жобаларын талқылау және қарау;
Алматы облысы Талғар ауданы Бесқайнар ауылдық округі бюджетінің жобасын және Бюджеттің атқарылуы туралы есепті келісу;
аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер есебінен қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қоспағанда, бекітілген (нақтыланған) бюджет бойынша ағымдағы қаржы жылына арналған бюджеттік бағдарлама шығыстары көлемінің жиырма пайызынан аспайтын көлемде қаражат қайта бөлінген жағдайда, Алматы облысы Талғар ауданы Бесқайнар ауылдық округінің бюджетін түзетуді келісу, бюджет қаражаты игерілмеген және (немесе) бюджет шығыстарының құрылымын өзгертпей бюджеттік мониторинг қорытындылары бойынша ағымдағы қаржы жылы ішінде бюджеттік бағдарламалардың тиімсіз орындалуы кезінде бюджеттік бағдарламалар арасында;
Алматы облысы Талғар ауданы Бесқайнар ауылдық округі аппаратының Алматы облысы Талғар ауданы Бесқайнар ауылдық округінің коммуналдық меншігін (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігін)басқару жөніндегі шешімдерін келісу;
Алматы облысы Талғар ауданы Бесқайнар ауылдық округі бюджетінің атқарылуына мониторинг жүргізу мақсатында жиналысқа қатысушылар қатарынан жергілікті қоғамдастық комиссиясын құру;
Алматы облысы Талғар ауданы Бесқайнар ауылдық округі бюджетінің атқарылуына жүргізілген мониторинг нәтижелері туралы есепті тыңдау және талқылау;
Алматы облысы Талғар ауданы Бесқайнар ауылдық округінің коммуналдық мүлкін иеліктен шығаруды келісу;
Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасында көзделген жағдайларда тиісті аумақта карантиндік режимді енгізе отырып, карантиндік аймақты белгілеу (күшін жою) туралы, карантинді және (немесе) шектеу іс-шараларын белгілеу (алып тастау) туралы шешімдер қабылдауды, сондай-ақ табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайды жариялауды, сондай-ақ "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген мерзімдерде олар бойынша ұсынымдар беруді көздейтін атқарушы органдардың, сондай-ақ әкімдердің нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын қоспағанда жергілікті қоғамдастықтың өзекті мәселелерін, азаматтардың құқықтарына, бостандықтары мен міндеттеріне қатысты нормативтік құқықтық актілердің жобаларын талқылау;
Алматы облысы Талғар ауданы Бесқайнар ауылдық округінің әкімін қызметінен босату туралы мәселеге бастамашылық жасау;
жергілікті қоғамдастықтың басқа да ағымдағы мәселелерін талқылау.

4. Собрание проводится по текущим вопросам местного значения:
обсуждение и рассмотрение проектов программных документов, программ развития местного сообщества;
согласование проекта бюджета Бескайнарского сельского округа Талгарского района Алматинской области и отчета об исполнении бюджета;
согласование корректировки бюджета Бескайнарского сельского округа Талгарского района Алматинской области в случае перераспределения средств в объеме не более двадцати процентов от объема расходов бюджетной программы на текущий финансовый год по утвержденному (уточненному) бюджету, за исключением бюджетных программ (подпрограмм), финансируемых за счет целевых трансфертов из районного бюджета, между бюджетными программами при неосвоении бюджетных средств и (или) неэффективном исполнении бюджетных программ в течение текущего финансового года по итогам бюджетного мониторинга без изменения структуры расходов бюджета;
согласование решений аппарата Бескайнарского сельского округа Талгарского района Алматинской области по управлению коммунальной собственностью Бескайнарского сельского округа Талгарского района Алматинской области (коммунальной собственностью местного самоуправления);
образование комиссии местного сообщества из числа участников собрания в целях мониторинга исполнения бюджета Бескайнарского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
заслушивание и обсуждение отчета о результатах проведенного мониторинга исполнения бюджета Бескайнарского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
согласование отчуждения коммунального имущества Бескайнарского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
обсуждение актуальных вопросов местного сообщества, проектов нормативных правовых актов, касающихся прав, свобод и обязанностей граждан, за исключением проектов нормативных правовых актов местных исполнительных органов, а также акимов, предусматривающих принятие решений об установлении (отмене) карантинной зоны с введением карантинного режима на соответствующей территории, об установлении (снятии) карантина и (или) ограничительных мероприятий в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан в области ветеринарии, а также объявление чрезвычайной ситуации природного и техногенного характера, а также предоставление по ним рекомендаций в сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан "О правовых актах";
инициирование вопроса об освобождении от должности акима Бескайнарского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
другие текущие вопросы местного сообщества.

4. Жиналыс жергілікті маңызы бар ағымдағы мәселелер бойынша өткізіледі:
бағдарламалық құжаттардың, жергілікті қоғамдастықты дамыту бағдарламаларының жобаларын талқылау және қарау;
Алматы облысы Талғар ауданы Гүлдала ауылдық округі бюджетінің жобасын және Бюджеттің атқарылуы туралы есепті келісу;
аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер есебінен қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қоспағанда, бекітілген (нақтыланған) бюджет бойынша ағымдағы қаржы жылына арналған бюджеттік бағдарлама шығыстары көлемінің жиырма пайызынан аспайтын көлемде қаражат қайта бөлінген жағдайда, Алматы облысы Талғар ауданы Гүлдала ауылдық округінің бюджетін түзетуді келісу, бюджет қаражаты игерілмеген және (немесе) бюджет шығыстарының құрылымын өзгертпей бюджеттік мониторинг қорытындылары бойынша ағымдағы қаржы жылы ішінде бюджеттік бағдарламалардың тиімсіз орындалуы кезінде бюджеттік бағдарламалар арасында түзетуді келісу;
Алматы облысы Талғар ауданы Гүлдала ауылдық округі аппаратының Алматы облысы Талғар ауданы Гүлдала ауылдық округінің коммуналдық меншігін (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігін)басқару жөніндегі шешімдерін келісу;
Алматы облысы Талғар ауданы Гүлдала ауылдық округі бюджетінің атқарылуына мониторинг жүргізу мақсатында жиналысқа қатысушылар қатарынан жергілікті қоғамдастық комиссиясын құру;
Алматы облысы Талғар ауданы Гүлдала ауылдық округі бюджетінің атқарылуына жүргізілген мониторинг нәтижелері туралы есепті тыңдау және талқылау;
Алматы облысы Талғар ауданы Гүлдала ауылдық округінің коммуналдық мүлкін иеліктен шығаруды келісу;
Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасында көзделген жағдайларда тиісті аумақта карантиндік режимді енгізе отырып, карантиндік аймақты белгілеу (күшін жою) туралы, карантинді және (немесе) шектеу іс-шараларын белгілеу (алып тастау) туралы шешімдер қабылдауды, сондай-ақ табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайды жариялауды, сондай-ақ "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген мерзімдерде олар бойынша ұсынымдар беруді көздейтін атқарушы органдардың, сондай-ақ әкімдердің нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын қоспағанда жергілікті қоғамдастықтың өзекті мәселелерін, азаматтардың құқықтарына, бостандықтары мен міндеттеріне қатысты нормативтік құқықтық актілердің жобаларын талқылау;
Алматы облысы Талғар ауданы Гүлдала ауылдық округі әкімінің қызметінен босату туралы мәселеге бастамашылық жасау;
жергілікті қоғамдастықтың басқа да ағымдағы мәселелерін талқылау.

4. Собрание проводится по текущим вопросам местного значения:
обсуждение и рассмотрение проектов программных документов, программ развития местного сообщества;
согласование проекта бюджета Гулдалинского сельского округа Талгарского района Алматинской области и отчета об исполнении бюджета;
согласование корректировки бюджета Гулдалинского сельского округа Талгарского района Алматинской области в случае перераспределения средств в объеме не более двадцати процентов от объема расходов бюджетной программы на текущий финансовый год по утвержденному (уточненному) бюджету, за исключением бюджетных программ (подпрограмм), финансируемых за счет целевых трансфертов из районного бюджета, между бюджетными программами при неосвоении бюджетных средств и (или) неэффективном исполнении бюджетных программ в течение текущего финансового года по итогам бюджетного мониторинга без изменения структуры расходов бюджета;
согласование решений аппарата Гулдалинского сельского округа Талгарского района Алматинской области по управлению коммунальной собственностью Гулдалинского сельского округа Талгарского района Алматинской области (коммунальной собственностью местного самоуправления);
образование комиссии местного сообщества из числа участников собрания в целях мониторинга исполнения бюджета Гулдалинского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
заслушивание и обсуждение отчета о результатах проведенного мониторинга исполнения бюджета Гулдалинского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
согласование отчуждения коммунального имущества Гулдалинского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
обсуждение актуальных вопросов местного сообщества, проектов нормативных правовых актов, касающихся прав, свобод и обязанностей граждан, за исключением проектов нормативных правовых актов местных исполнительных органов, а также акимов, предусматривающих принятие решений об установлении (отмене) карантинной зоны с введением карантинного режима на соответствующей территории, об установлении (снятии) карантина и (или) ограничительных мероприятий в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан в области ветеринарии, а также объявление чрезвычайной ситуации природного и техногенного характера, а также предоставление по ним рекомендаций в сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан "О правовых актах";
инициирование вопроса об освобождении от должности акима Гулдалинского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
другие текущие вопросы местного сообщества.

4. Жиналыс жергілікті маңызы бар ағымдағы мәселелер бойынша өткізіледі:
бағдарламалық құжаттардың, жергілікті қоғамдастықты дамыту бағдарламаларының жобаларын талқылау және қарау;
Алматы облысы Талғар ауданы Қайнар ауылдық округі бюджетінің жобасын және Бюджеттің атқарылуы туралы есепті келісу;
аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер есебінен қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қоспағанда, бекітілген (нақтыланған) бюджет бойынша ағымдағы қаржы жылына арналған бюджеттік бағдарлама шығыстары көлемінің жиырма пайызынан аспайтын көлемде қаражат қайта бөлінген жағдайда, Алматы облысы Талғар ауданы Қайнар ауылдық округінің бюджетін түзетуді келісу, бюджет қаражаты игерілмеген және (немесе) бюджет шығыстарының құрылымын өзгертпей бюджеттік мониторинг қорытындылары бойынша ағымдағы қаржы жылы ішінде бюджеттік бағдарламалардың тиімсіз орындалуы кезінде бюджеттік бағдарламалар арасында түзетуді келісу;
Алматы облысы Талғар ауданы Қайнар ауылдық округі аппаратының Алматы облысы Талғар ауданы Қайнар ауылдық округінің коммуналдық меншігін (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігін)басқару жөніндегі шешімдерін келісу;
Алматы облысы Талғар ауданы Қайнар ауылдық округі бюджетінің атқарылуына мониторинг жүргізу мақсатында жиналысқа қатысушылар қатарынан жергілікті қоғамдастық комиссиясын құру;
Алматы облысы Талғар ауданы Қайнар ауылдық округі бюджетінің атқарылуына жүргізілген мониторинг нәтижелері туралы есепті тыңдау және талқылау;
Алматы облысы Талғар ауданы Қайнар ауылдық округінің коммуналдық мүлкін иеліктен шығаруды келісу;
Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасында көзделген жағдайларда тиісті аумақта карантиндік режимді енгізе отырып, карантиндік аймақты белгілеу (күшін жою) туралы, карантинді және (немесе) шектеу іс-шараларын белгілеу (алып тастау) туралы шешімдер қабылдауды, сондай-ақ табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайды жариялауды, сондай-ақ "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген мерзімдерде олар бойынша ұсынымдар беруді көздейтін атқарушы органдардың, сондай-ақ әкімдердің нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын қоспағанда жергілікті қоғамдастықтың өзекті мәселелерін, азаматтардың құқықтарына, бостандықтары мен міндеттеріне қатысты нормативтік құқықтық актілердің жобаларын талқылау;
Алматы облысы Талғар ауданы Қайнар ауылдық округі әкімінің қызметінен босату туралы мәселеге бастамашылық жасау;
жергілікті қоғамдастықтың басқа да ағымдағы мәселелерін талқылау.

4. Собрание проводится по текущим вопросам местного значения:
обсуждение и рассмотрение проектов программных документов, программ развития местного сообщества;
согласование проекта бюджета Кайнарского сельского округа Талгарского района Алматинской области и отчета об исполнении бюджета;
согласование корректировки бюджета Кайнарского сельского округа Талгарского района Алматинской области в случае перераспределения средств в объеме не более двадцати процентов от объема расходов бюджетной программы на текущий финансовый год по утвержденному (уточненному) бюджету, за исключением бюджетных программ (подпрограмм), финансируемых за счет целевых трансфертов из районного бюджета, между бюджетными программами при неосвоении бюджетных средств и (или) неэффективном исполнении бюджетных программ в течение текущего финансового года по итогам бюджетного мониторинга без изменения структуры расходов бюджета;
согласование решений аппарата Кайнарского сельского округа Талгарского района Алматинской области по управлению коммунальной собственностью Кайнарского сельского округа Талгарского района Алматинской области (коммунальной собственностью местного самоуправления);
образование комиссии местного сообщества из числа участников собрания в целях мониторинга исполнения бюджета Кайнарского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
заслушивание и обсуждение отчета о результатах проведенного мониторинга исполнения бюджета Кайнарского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
согласование отчуждения коммунального имущества Кайнарского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
обсуждение актуальных вопросов местного сообщества, проектов нормативных правовых актов, касающихся прав, свобод и обязанностей граждан, за исключением проектов нормативных правовых актов местных исполнительных органов, а также акимов, предусматривающих принятие решений об установлении (отмене) карантинной зоны с введением карантинного режима на соответствующей территории, об установлении (снятии) карантина и (или) ограничительных мероприятий в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан в области ветеринарии, а также объявление чрезвычайной ситуации природного и техногенного характера, а также предоставление по ним рекомендаций в сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан "О правовых актах";
инициирование вопроса об освобождении от должности акима Кайнарского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
другие текущие вопросы местного сообщества.

4. Жиналыс жергілікті маңызы бар ағымдағы мәселелер бойынша өткізіледі:
бағдарламалық құжаттардың, жергілікті қоғамдастықты дамыту бағдарламаларының жобаларын талқылау және қарау;
Алматы облысы Талғар ауданы Кеңдала ауылдық округі бюджетінің жобасын және Бюджеттің атқарылуы туралы есепті келісу;
аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер есебінен қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қоспағанда, бекітілген (нақтыланған) бюджет бойынша ағымдағы қаржы жылына арналған бюджеттік бағдарлама шығыстары көлемінің жиырма пайызынан аспайтын көлемде қаражат қайта бөлінген жағдайда, Алматы облысы Талғар ауданы Кеңдала ауылдық округінің бюджетін түзетуді келісу, бюджет қаражаты игерілмеген және (немесе) бюджет шығыстарының құрылымын өзгертпей бюджеттік мониторинг қорытындылары бойынша ағымдағы қаржы жылы ішінде бюджеттік бағдарламалардың тиімсіз орындалуы кезінде бюджеттік бағдарламалар арасында түзетуді келісу;
Алматы облысы Талғар ауданы Кеңдала ауылдық округі аппаратының Алматы облысы Талғар ауданы Кеңдала ауылдық округінің коммуналдық меншігін (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігін)басқару жөніндегі шешімдерін келісу;
Алматы облысы Талғар ауданы Кеңдала ауылдық округі бюджетінің атқарылуына мониторинг жүргізу мақсатында жиналысқа қатысушылар қатарынан жергілікті қоғамдастық комиссиясын құру;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджетінің атқарылуына жүргізілген мониторинг нәтижелері туралы есепті тыңдау және талқылау Алматы облысы Талғар ауданы Кеңдала ауылдық округі бюджетінің атқарылуына жүргізілген мониторинг нәтижелері туралы есепті тыңдау және талқылау;
Алматы облысы Талғар ауданы Кеңдала ауылдық округінің коммуналдық мүлкін иеліктен шығаруды келісу;
Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасында көзделген жағдайларда тиісті аумақта карантиндік режимді енгізе отырып, карантиндік аймақты белгілеу (күшін жою) туралы, карантинді және (немесе) шектеу іс-шараларын белгілеу (алып тастау) туралы шешімдер қабылдауды, сондай-ақ табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайды жариялауды, сондай-ақ "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген мерзімдерде олар бойынша ұсынымдар беруді көздейтін атқарушы органдардың, сондай-ақ әкімдердің нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын қоспағанда жергілікті қоғамдастықтың өзекті мәселелерін, азаматтардың құқықтарына, бостандықтары мен міндеттеріне қатысты нормативтік құқықтық актілердің жобаларын талқылау;
Алматы облысы Талғар ауданы Кеңдала ауылдық округі әкімінің қызметінен босату туралы мәселеге бастамашылық жасау;
жергілікті қоғамдастықтың басқа да ағымдағы мәселелерін талқылау.

4. Собрание проводится по текущим вопросам местного значения:
обсуждение и рассмотрение проектов программных документов, программ развития местного сообщества;
согласование проекта бюджета Кендалинского сельского округа Талгарского района Алматинской области и отчета об исполнении бюджета;
согласование корректировки бюджета Кендалинского сельского округа Талгарского района Алматинской области в случае перераспределения средств в объеме не более двадцати процентов от объема расходов бюджетной программы на текущий финансовый год по утвержденному (уточненному) бюджету, за исключением бюджетных программ (подпрограмм), финансируемых за счет целевых трансфертов из районного бюджета, между бюджетными программами при неосвоении бюджетных средств и (или) неэффективном исполнении бюджетных программ в течение текущего финансового года по итогам бюджетного мониторинга без изменения структуры расходов бюджета;
согласование решений аппарата Кендалинского сельского округа Талгарского района Алматинской области по управлению коммунальной собственностью Кендалинского сельского округа Талгарского района Алматинской области (коммунальной собственностью местного самоуправления);
образование комиссии местного сообщества из числа участников собрания в целях мониторинга исполнения бюджета Кендалинского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
заслушивание и обсуждение отчета о результатах проведенного мониторинга исполнения бюджета Кендалинского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
согласование отчуждения коммунального имущества Кендалинского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
обсуждение актуальных вопросов местного сообщества, проектов нормативных правовых актов, касающихся прав, свобод и обязанностей граждан, за исключением проектов нормативных правовых актов местных исполнительных органов, а также акимов, предусматривающих принятие решений об установлении (отмене) карантинной зоны с введением карантинного режима на соответствующей территории, об установлении (снятии) карантина и (или) ограничительных мероприятий в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан в области ветеринарии, а также объявление чрезвычайной ситуации природного и техногенного характера, а также предоставление по ним рекомендаций в сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан "О правовых актах";
инициирование вопроса об освобождении от должности акима Кендалинского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
другие текущие вопросы местного сообщества.

4. Жиналыс жергілікті маңызы бар ағымдағы мәселелер бойынша өткізіледі:
бағдарламалық құжаттардың, жергілікті қоғамдастықты дамыту бағдарламаларының жобаларын талқылау және қарау;
Алматы облысы Талғар ауданы Нұра ауылдық округі бюджетінің жобасын және Бюджеттің атқарылуы туралы есепті келісу;
аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер есебінен қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қоспағанда, бекітілген (нақтыланған) бюджет бойынша ағымдағы қаржы жылына арналған бюджеттік бағдарлама шығыстары көлемінің жиырма пайызынан аспайтын көлемде қаражат қайта бөлінген жағдайда, Алматы облысы Талғар ауданының Нұра ауылдық округінің бюджетін түзетуді келісу, бюджет қаражаты игерілмеген және (немесе) бюджет шығыстарының құрылымын өзгертпей бюджеттік мониторинг қорытындылары бойынша ағымдағы қаржы жылы ішінде бюджеттік бағдарламалардың тиімсіз орындалуы кезінде бюджеттік бағдарламалар арасында түзетуді келісу;
Алматы облысы Талғар ауданы Нұра ауылдық округі аппаратының Алматы облысы Талғар ауданы Нұра ауылдық округінің коммуналдық меншігін (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігін)басқару жөніндегі шешімдерін келісу;
Алматы облысы Талғар ауданы Нұра ауылдық округі бюджетінің атқарылуына мониторинг жүргізу мақсатында жиналысқа қатысушылар қатарынан жергілікті қоғамдастық комиссиясын құру;
Алматы облысы Талғар ауданы Нұра ауылдық округі бюджетінің атқарылуына жүргізілген мониторинг нәтижелері туралы есепті тыңдау және талқылау;
Алматы облысы Талғар ауданы Нұра ауылдық округінің коммуналдық мүлкін иеліктен шығаруды келісу;
Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасында көзделген жағдайларда тиісті аумақта карантиндік режимді енгізе отырып, карантиндік аймақты белгілеу (күшін жою) туралы, карантинді және (немесе) шектеу іс-шараларын белгілеу (алып тастау) туралы шешімдер қабылдауды, сондай-ақ табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайды жариялауды, сондай-ақ "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген мерзімдерде олар бойынша ұсынымдар беруді көздейтін атқарушы органдардың, сондай-ақ әкімдердің нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын қоспағанда жергілікті қоғамдастықтың өзекті мәселелерін, азаматтардың құқықтарына, бостандықтары мен міндеттеріне қатысты нормативтік құқықтық актілердің жобаларын талқылау;
Алматы облысы Талғар ауданы Нұра ауылдық округі әкімінің қызметінен босату туралы мәселеге бастамашылық жасау;
жергілікті қоғамдастықтың басқа да ағымдағы мәселелерін талқылау.

4. Собрание проводится по текущим вопросам местного значения:
обсуждение и рассмотрение проектов программных документов, программ развития местного сообщества;
согласование проекта бюджета Нуринского сельского округа Талгарского района Алматинской области и отчета об исполнении бюджета;
согласование корректировки бюджета Нуринского сельского округа Талгарского района Алматинской области в случае перераспределения средств в объеме не более двадцати процентов от объема расходов бюджетной программы на текущий финансовый год по утвержденному (уточненному) бюджету, за исключением бюджетных программ (подпрограмм), финансируемых за счет целевых трансфертов из районного бюджета, между бюджетными программами при неосвоении бюджетных средств и (или) неэффективном исполнении бюджетных программ в течение текущего финансового года по итогам бюджетного мониторинга без изменения структуры расходов бюджета;
согласование решений аппарата Нуринского сельского округа Талгарского района Алматинской области по управлению коммунальной собственностью Нуринского сельского округа Талгарского района Алматинской области (коммунальной собственностью местного самоуправления);
образование комиссии местного сообщества из числа участников собрания в целях мониторинга исполнения бюджета Нуринского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
заслушивание и обсуждение отчета о результатах проведенного мониторинга исполнения бюджета Нуринского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
согласование отчуждения коммунального имущества Нуринского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
обсуждение актуальных вопросов местного сообщества, проектов нормативных правовых актов, касающихся прав, свобод и обязанностей граждан, за исключением проектов нормативных правовых актов местных исполнительных органов, а также акимов, предусматривающих принятие решений об установлении (отмене) карантинной зоны с введением карантинного режима на соответствующей территории, об установлении (снятии) карантина и (или) ограничительных мероприятий в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан в области ветеринарии, а также объявление чрезвычайной ситуации природного и техногенного характера, а также предоставление по ним рекомендаций в сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан "О правовых актах";
инициирование вопроса об освобождении от должности акима Нуринского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
другие текущие вопросы местного сообщества.

4. Жиналыс жергілікті маңызы бар ағымдағы мәселелер бойынша өткізіледі:
бағдарламалық құжаттардың, жергілікті қоғамдастықты дамыту бағдарламаларының жобаларын талқылау және қарау;
Алматы облысы Талғар ауданы Панфилов ауылдық округі бюджетінің жобасын және Бюджеттің атқарылуы туралы есепті келісу;
аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер есебінен қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қоспағанда, бекітілген (нақтыланған) бюджет бойынша ағымдағы қаржы жылына арналған бюджеттік бағдарлама шығыстары көлемінің жиырма пайызынан аспайтын көлемде қаражат қайта бөлінген жағдайда, Алматы облысы Талғар ауданы Панфилов ауылдық округінің бюджетін түзетуді келісу, бюджет қаражаты игерілмеген және (немесе) бюджет шығыстарының құрылымын өзгертпей бюджеттік мониторинг қорытындылары бойынша ағымдағы қаржы жылы ішінде бюджеттік бағдарламалардың тиімсіз орындалуы кезінде бюджеттік бағдарламалар арасында түзетуді келісу;
Алматы облысы Талғар ауданы Панфилов ауылдық округі аппаратының Алматы облысы Талғар ауданы Панфилов ауылдық округінің коммуналдық меншігін (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігін)басқару жөніндегі шешімдерін келісу;
Алматы облысы Талғар ауданы Панфилов ауылдық округі бюджетінің атқарылуына мониторинг жүргізу мақсатында жиналысқа қатысушылар қатарынан жергілікті қоғамдастық комиссиясын құру;
Алматы облысы Талғар ауданы Панфилов ауылдық округі бюджетінің атқарылуына жүргізілген мониторинг нәтижелері туралы есепті тыңдау және талқылау;
Алматы облысы Талғар ауданы Панфилов ауылдық округінің коммуналдық мүлкін иеліктен шығаруды келісу;
Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасында көзделген жағдайларда тиісті аумақта карантиндік режимді енгізе отырып, карантиндік аймақты белгілеу (күшін жою) туралы, карантинді және (немесе) шектеу іс-шараларын белгілеу (алып тастау) туралы шешімдер қабылдауды, сондай-ақ табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайды жариялауды, сондай-ақ "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген мерзімдерде олар бойынша ұсынымдар беруді көздейтін атқарушы органдардың, сондай-ақ әкімдердің нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын қоспағанда жергілікті қоғамдастықтың өзекті мәселелерін, азаматтардың құқықтарына, бостандықтары мен міндеттеріне қатысты нормативтік құқықтық актілердің жобаларын талқылау;
Алматы облысы Талғар ауданы Панфилов ауылдық округінің әкімі қызметінен босату туралы мәселеге бастамашылық жасау;
жергілікті қоғамдастықтың басқа да ағымдағы мәселелерін талқылау.

4. Собрание проводится по текущим вопросам местного значения:
обсуждение и рассмотрение проектов программных документов, программ развития местного сообщества;
согласование проекта бюджета Панфиловского сельского округа Талгарского района Алматинской области и отчета об исполнении бюджета;
согласование корректировки бюджета Панфиловского сельского округа Талгарского района Алматинской области в случае перераспределения средств в объеме не более двадцати процентов от объема расходов бюджетной программы на текущий финансовый год по утвержденному (уточненному) бюджету, за исключением бюджетных программ (подпрограмм), финансируемых за счет целевых трансфертов из районного бюджета, между бюджетными программами при неосвоении бюджетных средств и (или) неэффективном исполнении бюджетных программ в течение текущего финансового года по итогам бюджетного мониторинга без изменения структуры расходов бюджета;
согласование решений аппарата Панфиловского сельского округа Талгарского района Алматинской области по управлению коммунальной собственностью Панфиловского сельского округа Талгарского района Алматинской области (коммунальной собственностью местного самоуправления);
образование комиссии местного сообщества из числа участников собрания в целях мониторинга исполнения бюджета Панфиловского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
заслушивание и обсуждение отчета о результатах проведенного мониторинга исполнения бюджета Панфиловского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
согласование отчуждения коммунального имущества Панфиловского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
обсуждение актуальных вопросов местного сообщества, проектов нормативных правовых актов, касающихся прав, свобод и обязанностей граждан, за исключением проектов нормативных правовых актов местных исполнительных органов, а также акимов, предусматривающих принятие решений об установлении (отмене) карантинной зоны с введением карантинного режима на соответствующей территории, об установлении (снятии) карантина и (или) ограничительных мероприятий в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан в области ветеринарии, а также объявление чрезвычайной ситуации природного и техногенного характера, а также предоставление по ним рекомендаций в сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан "О правовых актах";
инициирование вопроса об освобождении от должности акима Панфиловского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
другие текущие вопросы местного сообщества.

4. Жиналыс жергілікті маңызы бар ағымдағы мәселелер бойынша өткізіледі:
бағдарламалық құжаттардың, жергілікті қоғамдастықты дамыту бағдарламаларының жобаларын талқылау және қарау;
Алматы облысы Талғар ауданы Тұздыбастау ауылдық округі бюджетінің жобасын және Бюджеттің атқарылуы туралы есепті келісу;
аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер есебінен қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қоспағанда, бекітілген (нақтыланған) бюджет бойынша ағымдағы қаржы жылына арналған бюджеттік бағдарлама шығыстары көлемінің жиырма пайызынан аспайтын көлемде қаражат қайта бөлінген жағдайда, Алматы облысы Талғар ауданының Жүзібастау ауылдық округінің бюджетін түзетуді келісу, бюджет қаражаты игерілмеген және (немесе) бюджет шығыстарының құрылымын өзгертпей бюджеттік мониторинг қорытындылары бойынша ағымдағы қаржы жылы ішінде бюджеттік бағдарламалардың тиімсіз орындалуы кезінде бюджеттік бағдарламалар арасында түзетуді келісу;
Алматы облысы Талғар ауданы Тұздыбастау ауылдық округі аппаратының Алматы облысы Талғар ауданы Тұздыбастау ауылдық округінің коммуналдық меншігін (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігін)басқару жөніндегі шешімдерін келісу;
Алматы облысы Талғар ауданы Тұздыбастау ауылдық округі бюджетінің атқарылуына мониторинг жүргізу мақсатында жиналысқа қатысушылар қатарынан жергілікті қоғамдастық комиссиясын құру;
Алматы облысы Талғар ауданы Тұздыбастау ауылдық округі бюджетінің атқарылуына жүргізілген мониторинг нәтижелері туралы есепті тыңдау және талқылау;
Алматы облысы Талғар ауданы Тұздыбастау ауылдық округінің коммуналдық мүлкін иеліктен шығаруды келісу;
Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасында көзделген жағдайларда тиісті аумақта карантиндік режимді енгізе отырып, карантиндік аймақты белгілеу (күшін жою) туралы, карантинді және (немесе) шектеу іс-шараларын белгілеу (алып тастау) туралы шешімдер қабылдауды, сондай-ақ табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайды жариялауды, сондай-ақ "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген мерзімдерде олар бойынша ұсынымдар беруді көздейтін атқарушы органдардың, сондай-ақ әкімдердің нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын қоспағанда жергілікті қоғамдастықтың өзекті мәселелерін, азаматтардың құқықтарына, бостандықтары мен міндеттеріне қатысты нормативтік құқықтық актілердің жобаларын талқылау;
Алматы облысы Талғар ауданы Тұздыбастау ауылдық округі әкімінің қызметінен босату туралы мәселеге бастамашылық жасау;
жергілікті қоғамдастықтың басқа да ағымдағы мәселелерін талқылау.

4. Собрание проводится по текущим вопросам местного значения:
обсуждение и рассмотрение проектов программных документов, программ развития местного сообщества;
согласование проекта бюджета Туздыбастауского сельского округа Талгарского района Алматинской области и отчета об исполнении бюджета;
согласование корректировки бюджета Туздыбастауского сельского округа Талгарского района Алматинской области в случае перераспределения средств в объеме не более двадцати процентов от объема расходов бюджетной программы на текущий финансовый год по утвержденному (уточненному) бюджету, за исключением бюджетных программ (подпрограмм), финансируемых за счет целевых трансфертов из районного бюджета, между бюджетными программами при неосвоении бюджетных средств и (или) неэффективном исполнении бюджетных программ в течение текущего финансового года по итогам бюджетного мониторинга без изменения структуры расходов бюджета;
согласование решений аппарата Туздыбастауского сельского округа Талгарского района Алматинской области по управлению коммунальной собственностью Туздыбастауского сельского округа Талгарского района Алматинской области (коммунальной собственностью местного самоуправления);
образование комиссии местного сообщества из числа участников собрания в целях мониторинга исполнения бюджета Туздыбастауского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
заслушивание и обсуждение отчета о результатах проведенного мониторинга исполнения бюджета Туздыбастауского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
согласование отчуждения коммунального имущества Туздыбастауского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
обсуждение актуальных вопросов местного сообщества, проектов нормативных правовых актов, касающихся прав, свобод и обязанностей граждан, за исключением проектов нормативных правовых актов местных исполнительных органов, а также акимов, предусматривающих принятие решений об установлении (отмене) карантинной зоны с введением карантинного режима на соответствующей территории, об установлении (снятии) карантина и (или) ограничительных мероприятий в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан в области ветеринарии, а также объявление чрезвычайной ситуации природного и техногенного характера, а также предоставление по ним рекомендаций в сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан "О правовых актах";
инициирование вопроса об освобождении от должности акима Туздыбастауского сельского округа Талгарского района Алматинской области;
другие текущие вопросы местного сообщества.