Талғар ауданында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, шағын аудан, көше тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидаларын бекіту туралы
Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 35-130 шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабының 6-тармағына және "Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2023 жылғы 23 маусымдағы № 122 бұйрығына сәйкес, Талғар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары бекітілсін және Талғар ауданының Талғар қаласында жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін шағын аудандар, көшелер тұрғындары өкілдерінің саны айқындалсын.
2. Осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары бекітілсін және Талғар ауданының Алатау ауылдық округінде жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар, көшелер тұрғындары өкілдерінің саны айқындалсын.
3. Осы шешімнің 3 қосымшасына сәйкес бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары бекітілсін және Талғар ауданының Бельбұлақ ауылдық округінде жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар, көшелер тұрғындары өкілдерінің саны айқындалсын.
4. Осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары бекітілсін және Талғар ауданының Бесағаш ауылдық округінде жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар, көшелер тұрғындары өкілдерінің саны айқындалсын.
5. Осы шешімнің 5 қосымшасына сәйкес бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары бекітілсін және Талғар ауданының Бесқайнар ауылдық округінде жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар, көшелер тұрғындары өкілдерінің саны айқындалсын.
6. Осы шешімнің 6 қосымшасына сәйкес бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары бекітілсін және Талғар ауданының Гүлдала ауылдық округінде жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар, көшелер тұрғындары өкілдерінің саны айқындалсын.
7. Осы шешімнің 7 қосымшасына сәйкес бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары бекітілсін және Талғар ауданының Қайнар ауылдық округінде жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің саны айқындалсын.
8. Осы шешімнің 8 қосымшасына сәйкес бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары бекітілсін және Талғар ауданының Кеңдала ауылдық округінде жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар, көшелер тұрғындары өкілдерінің саны айқындалсын.

Об утверждении правил проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, микрорайона, улицы для участия в сходе местного сообщества в Талгарском районе
Решение Талгарского районного маслихата Алматинской области от 26 декабря 2024 года № 35-130
В соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 июня 2023 года № 122 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества", Талгарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определить количество представителей жителей микрорайонов, улиц для участия в сходе местного сообщества в городе Талгар Талгарского района, согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Утвердить правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определить количество представителей жителей сел, улиц для участия в сходе местного сообщества в Алатауском сельском округе Талгарского района, согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Утвердить правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определить количество представителей жителей сел, улиц для участия в сходе местного сообщества в Белбулакском сельском округе Талгарского района, согласно приложению 3 к настоящему решению.
4. Утвердить правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определить количество представителей жителей сел, улиц для участия в сходе местного сообщества в Бесагашском сельском округе Талгарского района, согласно приложению 4 к настоящему решению.
5. Утвердить правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определить количество представителей жителей сел, улиц для участия в сходе местного сообщества в Бескайнарском сельском округе Талгарского района, согласно приложению 5 к настоящему решению.
6. Утвердить правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определить количество представителей жителей сел, улиц для участия в сходе местного сообщества в Гулдалинском сельском округе Талгарского района, согласно приложению 6 к настоящему решению.
7. Утвердить правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определить количество представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества в Кайнарском сельском округе Талгарского района, согласно приложению 7 к настоящему решению.
8. Утвердить правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определить количество представителей жителей сел, улиц для участия в сходе местного сообщества в Кендалинском сельском округе Талгарского района, согласно приложению 8 к настоящему решению.

9. Осы шешімнің 9 қосымшасына сәйкес бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары бекітілсін және Талғар ауданының Нұра ауылдық округінде жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар, шағын аудандар, көшелер тұрғындары өкілдерінің саны айқындалсын.
10. Осы шешімнің 10 қосымшасына сәйкес бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары бекітілсін және Талғар ауданының Панфилов ауылдық округінде жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар, көшелер тұрғындары өкілдерінің саны айқындалсын.
11. Осы шешімнің 11 қосымшасына сәйкес бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары бекітілсін және Талғар ауданының Тұздыбастау ауылдық округінде жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар, көшелер тұрғындары өкілдерінің саны айқындалсын.
12. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Талғар аудандық мәслихатының төрағасы М. Алибеков
Талғар аудандық мәслихатының 2024 жылғы "26" желтоқсандағы № 35-130 шешіміне 1 қосымша
Талғар ауданы Талғар қаласында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары
1 тарау. Жалпы ережелер
1. Осы бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабының 6-тармағына, "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2023 жылғы 23 маусымдағы № 122 бұйрығына сәйкес әзірленді және Талғар ауданы Талғар қаласы тұрғындарының жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің үлгілік тәртібін белгілейді.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) бөлек жергілікті қоғамдастық жиыны – аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ, ауыл, шағын аудан, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлауға тікелей қатысуы;
2) жергілікті қоғамдастық – шекараларында жергілікті өзін-өзі басқару жүзеге асырылатын, оның органдары құрылатын және жұмыс істейтін тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында тұратын тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жиынтығы.
2 тарау. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізу тәртібі
3. Бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізу үшін Талғар ауданы Талғар қаласының аумағы учаскелерге (шағын аудандар, көшелер) бөлінеді.

9. Утвердить правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определить количество представителей жителей сел, микрорайонов, улиц для участия в сходе местного сообщества в Нуринском сельском округе Талгарского района, согласно приложению 9 к настоящему решению.
10. Утвердить правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определить количество представителей жителей сел, улиц для участия в сходе местного сообщества в Панфиловском сельском округе Талгарского района, согласно приложению 10 к настоящему решению.
11. Утвердить правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определить количество представителей жителей села, улиц для участия в сходе местного сообщества в Туздыбастауском сельском округе Талгарского района, согласно приложению 11 к настоящему решению.
12. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Талгарского районного маслихата М. Алибеков
Приложение 1 к решению Талгарского районного маслихата от "26" декабря 2024 года № 35-130
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества в городе Талгар Талгарского района
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие правила проведения раздельных сходов местного сообщества разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 июня 2023 года № 122 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей города Талгар Талгарского района.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) раздельный сход местного сообщества – непосредственное участие жителей (членов местного сообщества) города районного значения, села, поселка, сельского округа, микрорайона, улицы, многоквартирного жилого дома в избрании представителей для участия в сходе местного сообщества;
2) местное сообщество – совокупность жителей (членов местного сообщества), проживающих на территории соответствующей административно-территориальной единицы, в границах которой осуществляется местное самоуправление, формируются и функционируют его органы.
Глава 2. Порядок проведения раздельных сходов местного сообщества
3. Для проведения раздельного схода местного сообщества территория города Талгар Талгарского района подразделяется на участки (микрорайоны, улицы).

4. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарында жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін саны үш адамнан аспайтын өкілдер сайланады.
5. Талғар ауданы Талғар қаласының әкімі көше шегінде бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын шақырады және өткізуді ұйымдастырады.
Шағын аудан немесе көше шегінде көппәтерлі үйлер болған кезде көппәтерлі үйдің бөлек жиындары жүргізілмейді.
6. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарының шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы Талғар ауданы Талғар қаласының әкімі оны өткізген күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе мемлекеттік органның ресми сайтында, мемлекеттік органның әлеуметтік желілерінде хабардар етеді.
7. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын ашудың алдында тиісті шағын аудандардың, көшелердің қатысып отырған тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
Кәмелетке толмағандардың, сот әрекетке қабілетсіз деп таныған адамдардың, сондай-ақ сот үкімі бойынша бас бостандығынан айыру орындарында ұсталатын адамдардың жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынына қатысуына жол берілмейді.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиыны осы шағын ауданда, көшелерде тұратын тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) кемінде он пайызы қатысқан кезде өтті деп есептеледі.
8. Бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын Талғар ауданы Талғар қаласының әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Талғар ауданы Талғар қаласының әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жергілікті қоғамдастық жиынының төрағасы болып табылады.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынында хаттама жүргізіледі, жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасын ресімдеу үшін ашық дауыс беру арқылы хатшы сайланады.
9. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін көше тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын аудан мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жергілікті қоғамдастық жиынының қатысушылары ұсынады.
10. Дауыс беру ашық тәсілмен әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынына қатысушылардың ең көп дауысын жинаған кандидаттар сайланды деп есептеледі.
Егер жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынында дауыс беру кезінде қатысушылардың дауыстары тең бөлінген жағдайда, бөлек жиынның төрағасы шешуші дауыс құқығын пайдаланады.
11. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасына төраға мен хатшы қол қояды және бөлек жиын өткізілген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде жиын хатшысы тіркеу үшін Талғар ауданы Талғар қаласы әкімінің аппаратына береді.
Жергілікті қоғамдастық жиынында немесе жергілікті қоғамдастық жиналысында хаттама жүргізіледі, онда:

4. На раздельных сходах местного сообщества избираются представители для участия в сходе местного сообщества в количестве не более трех человек.
5. Акимом города Талгар Талгарского района созывается и организуется проведение раздельного схода местного сообщества в пределах микрорайона, улицы.
При наличии в пределах микрорайона или улицы многоквартирных домов раздельные сходы многоквартирного дома не проводятся.
6. О времени, месте созыва раздельных сходов местного сообщества и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается акимом города Талгар Талгарского района не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или на официальном сайте государственного органа, в социальных сетях государственного органа.
7. Перед открытием раздельного схода местного сообщества проводится регистрация присутствующих жителей соответствующих микрорайонов, улиц.
Не допускается участие в раздельном сходе местного сообщества несовершеннолетних лиц, лиц, признанных судом недееспособными, а также лиц, содержащихся в местах лишения свободы по приговору суда.
Раздельный сход местного сообщества считается состоявшимся при участии не менее десяти процентов жителей (членов местного сообщества), проживающих в данном микрорайоне, улице.
8. Раздельный сход местного сообщества открывается акимом города Талгар Талгарского района или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода местного сообщества является аким города Талгар Талгарского района или уполномоченное им лицо.
На раздельном сходе местного сообщества ведется протокол, для оформления протокола раздельного схода местного сообщества открытым голосованием избирается секретарь.
9. Кандидатуры представителей жителей улиц для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода местного сообщества в соответствии с количественным составом, утвержденным маслихатом района.
10. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшее количество голосов участников раздельного схода местного сообщества.
Председатель раздельного схода пользуется правом решающего голоса в случае, если при голосовании на раздельном сходе местного сообщества голоса участников разделяются поровну.
11. Протокол раздельного схода местного сообщества подписывается председателем и секретарем и в течение двух рабочих дней со дня проведения раздельного схода передается секретарем схода в аппарат акима города Талгар Талгарского района для регистрации.
На сходе местного сообщества или собрании местного сообщества ведется протокол, в котором указываются:

1) жергілікті қоғамдастық жиынының немесе жергілікті қоғамдастық жиналысының өткізілген күні мен орны;
2) тиісті аумақта тұратын және жергілікті қоғамдастық жиынына немесе жергілікті қоғамдастық жиналысына қатысуға құқығы бар жергілікті қоғамдастық мүшелерінің жалпы саны;
3) қатысушылардың саны және олардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетілген тізім;
4) жергілікті қоғамдастық жиынының немесе жергілікті қоғамдастық жиналысының төрағасы мен хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда);
5) күн тәртібі, сөйленген сөздердің мазмұны және қабылданған шешімдер көрсетіледі.
Талғар ауданы Талғар қаласының жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін шағын аудандар, көшелер тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы
№ р/н
Талғар қаласы шағын аудандарының, көшелерінің атауы
Тұрғындар өкілдерінің саны (адам)
Талғар қаласының тұрғындары үшін шағын аудандар, көшелер бөлінісінде
1
Абылай хана № 1 ден 35 дейін
1
Амангельды № 1 ден 33 дейін
К. Байжанова № 29 ден 84 дейін
Бекбаева-Крутенко № 1 ден 30 дейін
Достоевского № 1 ден 12б дейін
Д. Нурпеисовой № 1 ден 25 дейін
Киевская көшесі
Клеверная № 1 ден 9 дейін
М. Макатаева көшесі
Пятигорская көшесі
Райымбека № 1 ден 32 дейін
Тауке хана № 1 ден 30 дейін
Токаева № 26 ден 97б дейін
С. Торайгырова көшесі
Ыкылас № 30 ден 86 дейін
К. Шакарима көшесі
2
К. Байжанова № 1 ден 28 дейін
1
Береговая № 1 ден 53 дейін
Ю. Гагарина № 1 ден 44 дейін
Глинки № 60 ден 88 дейін
Ескельды би көшесі
Заречная көшесі
Кабанбай батыра көшесі
Крылова көшесі
Пархоменко көшесі
Рыскулова № 1 ден 35 дейін
Тимирязева № 1 ден 41 дейін
Токаева № 1 ден 25 дейін
Ыкылас № 1 ден 29 дейін
Саяжай "Горный ветерок"
3
Бульварная, Глинки № 4 ден 57 дейін
1
А. Грибоедова көшесі
А. Державина көшесі
Дружбы көшесі
С. Есенина көшесі
О. Бокеева көшесі
Островского № 1 17
И. Байзакова көшесі
Колхозная № 1 ден 12а дейін
Лесная көшесі
В. Маяковского көшесі
И. Мечникова көшесі
Л. Толстого № 1 ден 9 дейін
Щусева № 1 ден 17 дейін
Айвазовского көшесі
Левитана көшесі
Д. Кунаева көшесі
1
А. Леонова көшесі
Райымбека № 33 ден 78 дейін
Амангельды № 34 ден 88 дейін
Н. Гоголя, Мира көшесі
Аль-Фараби көшесі
Тимирязева № 42 ден 52 дейін
Клеверная № 10 ден 26 дейін
Восточная көшесі
Одесская № 1 ден 25 дейін
Бетховена көшесі
Д. Нурпеисовой № 26 ден 49 дейін
Шишкина көшесі
5
Л. Хамиди көшесі
1
Крымская көшесі
Жастар көшесі
Кузнецова көшесі
Ю. Гагарина № 45 ден 71 дейін
Н. Тлендиева көшесі
Бекбаева-Крутенко № 31 ден 80 дейін
Курмангазы көшесі
Береговая № 54 ден 82 дейін
Абылай хана № 36 ден 80 дейін
Тауке хана № 31 ден 62 дейін
Достоевского № 13 ден 26 дейін
Одесская № 26 ден 46 дейін
Казангапа көшесі
6
Торе Миразулы № 1 ден 20 дейін
1
Мустафа Шокая № 1 ден 20 дейін

1) дата и место проведения схода местного сообщества или собрания местного сообщества;
2) общее число членов местного сообщества, проживающих на соответствующей территории и имеющих право участвовать в сходе местного сообщества или на собрании местного сообщества;
3) количество и список присутствующих с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии);
4) фамилия, имя, отчество (при его наличии) председателя и секретаря схода местного сообщества или собрания местного сообщества;
5) повестка дня, содержание выступлений и принятые решения.
Количественный состав представителей жителей микрорайонов,
улиц, для участия в сходе местного сообщества города Талгар Талгарского района
?№ п/п
Наименование микрорайонов, улиц города Талгар
Количество представителей жителей (человек)
1
Для жителей города Талгар в разрезе микрорайонов, улиц
11
улица Абылай хана с № 1 по 35
1
улица Амангельды с № 1 по 33
улица К. Байжанова с № 29 по 84
улица Бекбаева-Крутенко с № 1 по 30
улица Достоевского с № 1 по 12б
улица Д. Нурпеисовой с № 1 по 25
улица Киевская
улица Клеверная с № 1 по 9
улица М. Макатаева
улица Пятигорская
улица Райымбека с № 1 по 32
улица Тауке хана с № 1 по 30
улица Токаева с № 26 по 97б
улица С. Торайгырова
улица Ыкылас с № 30 по 86
улица К. Шакарима
22
улица К. Байжанова с № 1 по 28
1
улица Береговая с № 1 по 53
улица Ю. Гагарина с № 1 по 44
улица Глинки с № 60 по 88,
улица Ескельды би
улица Заречная
улица Кабанбай батыра
улица Крылова
улица Пархоменко
улица Рыскулова с № 1 по 35
улица Тимирязева с № 1 по 41
улица Токаева с № 1 по 25
улица Ыкылас с № 1 по 29
садоводческое общество "Горный ветерок"
33
улица Бульварная, Глинки с № 4 по 57
1
улица А. Грибоедова
улица А. Державина
улица Дружбы
улица С. Есенина
улица О. Бокеева
улица Островского с № 1 по 17
улица И. Байзакова
улица Колхозная с № 1 по 12а
улица Лесная
улица В. Маяковского
улица И. Мечникова
улица Л. Толстого с № 1 по 9
улица Щусева с № 1 по 17
улица Айвазовского
улица Левитана
4
улица Д. Кунаева
1
улица А. Леонова
улица Райымбека с № 33 по 78
улица Амангельды с № 34 по 88
улица Н. Гоголя, Мира
улица Аль-Фараби
улица Тимирязева с № 42 по 52
улица Клеверная с № 10 по 26
улица Восточная
улица Одесская с № 1 по 25
улица Бетховена
улица Д. Нурпеисовой с № 26 по 49
улица Шишкина
45
улица Л. Хамиди
1
улица Крымская
улица Жастар
улица Кузнецова
улица Ю. Гагарина с № 45 по 71
улица Н. Тлендиева
улица Бекбаева-Крутенко с № 31 по 80
улица Курмангазы
улица Береговая с 54 по 82
улица Абылай хана с № 36 по 80
улица Тауке хана с № 31 по 62
улица Достоевского с № 13 по 26
улица Одесская с № 26 по 46
улица Казангапа
66
улица Торе Миразулы с № 1 по 20
1
улица Мустафа Шокая с № 1 по 20

Чернышевского № 1 ден 16 дейін
Амангельды № 89 ден 128 дейін
Бекбаева-Крутенко № 81 ден 114 дейін
Абылай хана № 90 ден 99 дейін
Ю. Гагарина № 102 ден 128 дейін
Рыскулова көшесі
А. Тажибаева көшесі
Пушкина көшесі
Богенбай батыра көшесі
Рылеева көшесі
переулок Горный № 1 ден 37 дейін
Абылай хана № 100 ден 144 дейін
Акан сери көшесі
Амангельды № 129 ден 152 дейін
Бекбаева-Крутенко № 115 ден 140 дейін
7
Береговая № 83 ден 103 дейін
1
Ю. Гагарина № 129 ден 150 дейін
Айтеке би көшесі
Ер Ажибай көшесі
Торе Миразулы № 21 ден 60 дейін
Касым хана көшесі
Райымбека № 79 ден 108а дейін
Рыскулова № 82 ден 117 дейін
Т. Туякбаева көшесі
Чернышевского № 17 ден 52 дейін
Мустафа Шокая № 21 ден 68 дейін
Тюленина көшесі
Пионерский көшесі
Ленинградская көшесі
Некрасова көшесі
Береговая № 104 ден 191 дейін
Ю. Гагарина № 151 ден 182 дейін
8
Абылай хана № 148 ден 219 дейін
1
Бекбаева-Крутенко № 141 ден 188 дейін
Кутузова көшесі
Карасакал Еримбета көшесі
Р.Люксембурга көшесі
Биржан сала көшесі
Папанина көшесі
Б.Шолак көшесі
Т.Жарокова көшесі
М.Ауэзова көшесі
Солнечная көшесі
Торе Миразулы № 61 ден 87 дейін
Правды көшесі
Пирогова көшесі
Толе би көшесі
Сурикова көшесі
Панфилова көшесі
Мичурина көшесі
Севастопольская көшесі
Балхаш көшесі
Цветочная көшесі
садоводческое общество "Урожайная"
Е. Брусиловского көшесі
Чайковского көшесі
Таттимбета көшесі
К. Байсеитовой көшесі
Клочкова көшесі
9
Дунаевского көшесі
1
Казыбек би көшесі
М.Тынышбаева көшесі
С. Ковалевской көшесі
Рыскулова № 187, № 189
Рыскулова № 118 ден 186, № 188 дейін, № 190 үйден 199 дейін
Капчагайская көшесі
Б. Майлина көшесі
С. Жубанова көшесі
К. Сатпаева көшесі
Макаренко көшесі
10
Рыскулова көшесі
1
Абылай хана № 220 ден 248 дейін
Байкальская № 1 ден 7 дейін
Бестужева көшесі
Н. Баумана көшесі
С. Перовской көшесі
Промышленная көшесі
Н. Азизбекова көшесі
Байкальская № 7 ден 46 дейін
Вавилова көшесі
Громовой көшесі
Декабристов көшесі
Джалиля көшесі
11
М. Егорова көшесі
1
Иссыкская көшесі
Е. Комарова көшесі
Мате-Залки көшесі
С. Муканова көшесі
Т. Нариманова көшесі
А. Овчарова № 1 ден 24а дейін
Пастера көшесі
Т. Аубакирова көшесі
И. Полбина көшесі
Т. Токтарова көшесі
Н. Абдирова № 1 ден 18 дейін
Стрельникова көшесі
А. Суворова көшесі
И.Тургенева көшесі
Ш. Жиенкуловой көшесі
В. Чкалова көшесі
М. Шевцова көшесі
Шолохова көшесі
Фабричный қиылысы
Армянский қиылысы
Ашхабадский қиылысы
Бакинский қиылысы
К. Бугыбаева көшесі
А.Седова көшесі
М.Рудаки көшесі
Менделеева көшесі
Ногайбаева көшесі
Ш. Руставели көшесі
В. Белинского көшесі
Невского көшесі
Виноградова көшесі
Рабочая көшесі
12
Пржевальского көшесі
1
Доспанбет жырау көшесі
М.Маметовой көшесі
Маршака көшесі
Черняховского көшесі
Нахимова көшесі
Физкультурная көшесі
Алпамыс батыра көшесі
Шалкиз жыра қиылысы
Алтынсарина көшесі

улица Чернышевского с № 1 по 16
улица Амангельды с № 89 по 128
улица Бекбаева-Крутенко с № 81 по 114
улица Абылай хана с № 90 по 99
улица Ю. Гагарина с № 102 по 128
улица Рыскулова
улица А. Тажибаева
улица Пушкина
улица Богенбай батыра
улица Рылеева
улица переулок Горный с № 1 по 37
улица Абылай хана с № 100 по 144,
улица Акан сери
улица Амангельды с № 129 по 152,
улица Бекбаева-Крутенко с № 115 по 140,
7
7
улица Береговая с № 83 по 103,
1
улица Ю. Гагарина с № 129 по 150,
улица Айтеке би
улица Ер Ажибай
улица Торе Миразулы с № 21 по 60,
улица Касым хана
улица Райымбека с № 79 по 108а,
улица Рыскулова с № 82 по 117,
улица Т. Туякбаева
улица Чернышевского с № 17 по 52,
улица Мустафа Шокая с № 21 по 68;
улица Тюленина
улица Пионерская
улица Ленинградская
улица Некрасова
улица Береговая с № 104 по 191
улица Ю. Гагарина с № 151 по 182
88
улица Абылай хана с № 148 по 219
1
улица Бекбаева-Крутенко с № 141 по 188
улица Кутузова
улица Карасакал Еримбета
улица Р. Люксембурга
улица Биржан сала
улица Папанина
улица Б. Шолака
улица Т. Жарокова
улица М. Ауэзова
улица Солнечная
улица Торе Миразулы с № 61 по 87
улица Правды
улица Пирогова
улица Толе би
улица Сурикова
улица Панфилова
улица Мичурина
улица Севастопольская
улица Балхаш
улица Цветочная
садоводческое общество "Урожайная"
улица Е. Брусиловского
улица Чайковского
улица Таттимбета
улица К. Байсеитовой
улица Клочкова
99
улица Дунаевского
1
улица Казыбек би
улица М. Тынышбаева
улица С. Ковалевской
улица Рыскулова № 187, № 189
улица Рыскулова с № 118 по 186, № 188, с № 190 по 199
улица Капчагайская
улица Б. Майлина
улица С. Жубанова
улица К. Сатпаева
улица Макаренко
110
улица Рыскулова
1
улица Абылай хана с № 220 по 248
улица Байкальская с № 1 по 7
улица Бестужева
улица Н. Баумана
улица С. Перовской
улица Промышленная
улица Н. Азизбекова
улица Байкальская с № 7 по 46
улица Вавилова
улица Громовой
улица Декабристов
улица Джалиля
111
улица М. Егорова
1
улица Иссыкская
улица Е. Комарова
улица Мате-Залки
улица С. Муканова
улица Т. Нариманова
улица А. Овчарова с № 1 по 24а
улица Пастера
улица Т. Аубакирова
улица И. Полбина
улица Т. Токтарова
улица Н. Абдирова с № 1 по 18
улица Стрельникова
улица А. Суворова
улица И. Тургенева
улица Ш. Жиенкуловой
улица В. Чкалова
улица М. Шевцова
улица Шолохова
Пер. Фабричный
Пер. Армянский
Пер. Ашхабадский
Пер. Бакинский
улица К. Бугыбаева
улица А.Седова
улица М. Рудаки
улица Менделеева
улица Ногайбаева
улица Ш. Руставели
улица В. Белинского
улица Невского
улица Виноградова
улица Рабочая
112
улица Пржевальского
1
улица Доспанбет жырау
улица М. Маметовой
улица Маршака
улица Черняховского
улица Нахимова
улица Физкультурная
улица Алпамыс батыра
Пер. Шалкиз жыра
улица Алтынсарина

Жандосова № 1 үйден 78 дейін
Саяжай Садовод
Саяжай Энергетик
Саяжай Мичуринец
Саяжай Достык
Саяжай Жетысу
Карасай батыра көшесі
Светлова көшесі
Циолковского көшесі
Н.Абдирова № 19 дан 33 дейін
Покрышкина көшесі
Н.Сыргабекова көшесі
Поповича көшесі
Б.Саттарханова көшесі
13
Овчарова № 25 ден 40 дейін
1
Ахметова көшесі
Асан Кайгы көшесі
Дома Московской көшесі
Абая көшесі
Асфендиярова № 1 ден 44 дейін
Д. Кунаева № 91 ден 137 дейін
Украинская көшесі
А.Избакиева № 1 ден 22 дейін
Талгарская көшесі
Минская № 2 ден 23 дейін
14
Сенная көшесі
1
Бухар жырау № 1 ден 31 дейін
М.Дулатов көшесі
Р.Баглановой көшесі
Скворцова көшесі
Арычная көшесі
Озерная көшесі
Илийская № 1 ден 15 дейін
А. Столетова көшесі
Рижская көшесі
Медицинская көшесі
А. Карсакбаева көшесі
В. Васнецова көшесі
Кажымукан көшесі
Г. Мустафина көшесі
Яблочкова көшесі
Курганный көшесі
Центральная көшесі
Набережная көшесі
Садовая көшесі
Новая көшесі
Акку ш/а
Мелиоратор ш/а
Саяжай Ардагер
Саяжай Медик
1
Саяжай Радуга
Б.Сыртанова көшесі
А.Избакиева № 23 ден 44 дейін
Илийская № 17 ден 22 дейін
А.Маргулан көшесі
Д.Кунаева көшесі
М.Кашкари көшесі
Минская № 24 ден 64 дейін
Бухар Жырау № 33 ден 77 дейін
Орджаникидзе көшесі
Репина көшесі
1
С. Сейфуллина көшесі
Ташкентская көшесі
Тянь-Шаньская көшесі
Р.Кошкарбаева көшесі
А.Чехова көшесі
М.Суртибаева көшесі
Казахская көшесі
Щорса көшесі
Керей хана көшесі
Ш.Уалиханова көшесі
Билге каган көшесі
Д.Кунаева № 224 ден 246 дейін
Лобачевского көшесі
Ж.Нажметдинова № 12 ден 45а дейін
Н.Шаяхметова № 79 дан 85 дейін
Суюнбая көшесі
Есим хана көшесі
Тулебаева көшесі
Челюскина көшесі
Шевченко көшесі
1
Шопена көшесі
К.Кожамиярова қиылысы
Ш.Айманова көшесі
К.Аманжолова көшесі
Алатауская көшесі
А.Байтурсынова көшесі
И.Есенберлина көшесі
А.Жангельдина көшесі
И.Жансугурова көшесі
Ш.Калдаякова көшесі
С.Майканова көшесі
А.Молдагуловой көшесі
Б.Момышулы көшесі
18
Хан Танири көшесі
1
Новая көшесі
Луговая көшесі
А.Бокейханова көшесі
Н.Шаяхметова № 43 ден 78 дейін
Р. Зорге көшесі
Д. Нажметдинова № 1 ден 11 дейін
Красина көшесі
Бедренко көшесі
Терешковой көшесі
Нуртазина көшесі
Лермонтова № 45 ден 47 дейін
Зеленый қиылысы
19
Абая № 64 ден 87 дейін
1
Лермонтова № 52, № 52а, № 54, № 55
Нуртазина № 25, № 25а
Абая № 78а, № 80, № 80а
Павлова көшесі
Г. Мусрепова № 1 ден № 43, № 56 дейін
Суханбердина көшесі
Ж.Жамбыла көшесі
Исатай Тайманулы көшесі
Г.Муратбаева көшесі
Донского көшесі
Гайдара көшесі
20
Белорусская көшесі
1
Ломоносова № 2 ден 30 дейін
Нуртазина № 21, № 23
Д. Кунаева көшесі
Лермонтова көшесі
Жаханша Досмухамедова көшесі
А. Малькеева № 3 ден 55 дейін
О.Кошевого көшесі
Космодемьянской көшесі
Брюллова көшесі
Н. Шаяхметова № 5 ден 42 дейін
Жуковского көшесі

улица Жандосова с № 1 по 78
с/о Садовод
с/о Энергетик
с/о Мичуринец
с/о Достык
с/о Жетысу
улица Карасай батыра
улица Светлова
улица Циолковского
улица Н. Абдирова с № 19 по 33
улица Покрышкина
улица Н. Сыргабекова
улица Поповича
улица Б. Саттарханова
улица Овчарова с № 25 по 40
1
улица Ахметова
улица Асан Кайгы
улица Дома Московской
улица Абая
улица Асфендиярова с № 1 по 44
улица Д. Кунаева с № 91 по 137
улица Украинская
улица А. Избакиева с № 1 по 22
улица Талгарская
улица Минская с № 2 по 23
улица Сенная
1
улица Бухар жырау с № 1 по 31
улица М. Дулатов
улица Р. Баглановой
улица Скворцова
улица Арычная
улица Озерная
улица Илийская с № 1 по 15
улица А. Столетова
улица Рижская
улица Медицинская
улица А. Карсакбаева
улица В. Васнецова
улица Кажымукан
улица Г. Мустафина
улица Яблочкова
улица Курганный
улица Центральная
улица Набережная
улица Садовая
улица Новая
Мкр. Акку
Мкр. Мелиоратор
с/о Ардагер
с/о Медик
1
с/о Радуга
улица Б. Сыртанова
улица А. Избакиева с № 23 по 44
улица Илийская с № 17 по 22
улица А. Маргулан
улица Д. Кунаева
улица М. Кашкари
улица Минская с № 24 по 64
улица Бухар Жырау с № 33 по 77
улица Орджаникидзе
улица Репина
1
улица С. Сейфуллина
улица Ташкентская
улица Тянь-Шаньская
улица Р. Кошкарбаева
улица А. Чехова
улица М. Суртибаева
улица Казахская
улица Щорса
улица Керей хана
улица Ш. Уалиханова
улица Билге каган
улица Д. Кунаева с № 224 по 246
улица Лобачевского
улица Ж. Нажметдинова с № 12 по 45а
улица Н. Шаяхметова с № 79 по 85
улица Суюнбая
улица Есим хана
улица Тулебаева
улица Челюскина
улица Шевченко
1
улица Шопена
Пер. К. Кожамиярова
улица Ш. Айманова
улица К. Аманжолова
улица Алатауская
улица А. Байтурсынова
улица И. Есенберлина
улица А. Жангельдина
улица И. Жансугурова
улица Ш. Калдаякова
улица С. Майканова
улица А. Молдагуловой
улица Б. Момышулы
118
улица Хан Танири
1
улица Новая
улица Луговая
улица А. Бокейханова
улица Н. Шаяхметова с № 43 по 78
улица Р. Зорге
улица Д. Нажметдинова с № 1 по 11
улица Красина
улица Бедренко
улица Терешковой
улица Нуртазина
улица Лермонтова с № 45 по 47
Пер. Зеленый
119
улица Абая с № 64 по 87
1
улица Лермонтова с № 52, № 52а, № 54, № 55
улица Нуртазина № 25, № 25а
улица Абая № 78а, № 80, № 80а,
улица Павлова
улица Г. Мусрепова с № 1 по 43, № 56
улица Суханбердина
улица Ж. Жамбыла
улица Исатай Тайманулы
улица Г. Муратбаева
улица Донского
улица Гайдара
220
улица Белорусская
1
улица Ломоносова с № 2 по 30
улица Нуртазина № 21, № 23
улица Д. Кунаева
улица Лермонтова
улица Жаханша Досмухамедова
улица А. Малькеева с № 3 по 55
улица О. Кошевого
улица Космодемьянской
улица Брюллова
улица Н. Шаяхметова с № 5 по 42
улица Жуковского

Асфендиярова № 52, № 54, № 56
Бокина көшесі
Ер Таргын қиылысы
21
Спутник қиылысы
1
Матросова № 24 тен 98 дейін
Ломоносова № 32 ден 197 дейін
Павлова № 7 ден 28а дейін
А.Кастеева көшесі
Кенесары хана көшесі
Атибеева көшесі
Алтайская көшесі
Салкам Жангира көшесі
Лахути көшесі
Курчатова көшесі
Хиуаз Доспановой көшесі
Трудовая көшесі
Авангардная көшесі
22
Брянского қиылысы
1
Заслонова көшесі
Матросова көшесі
Садуакас Гылмани көшесі
Калибек Куанышбаев көшесі
Султанахмет Қожыков көшесі
Серали Кожамкулов көшесі
Шаймерден Косшыгулулы көшесі
Абилсейт Айканов көшесі
Елубай Омирзаков көшесі
Смагул Садуакасулы көшесі
Жумбактас көшесі
Коскудык көшесі
Ушарал көшесі
Баян батыр көшесі
Султан Баймагамбетов көшесі
Томирис көшесі
23
Байдибек би көшесі
1
Урыс хан көшесі
Моде каган көшесі
Едил қаган көшесі
Бумын қаган көшесі
Тоныкок көшесі
Култегин көшесі
Туякберди Шамелов көшесі
Сыпыра жырау көшесі
Домалак ана көшесі
Алишер Науаи көшесі
Жиембет жырау көшесі
Агынтай батыр көшесі
Алмерек абыз көшесі
Анет баба Кишикулы көшесі
Кожаберген жырау көшесі
Мурат Айтхожин көшесі
Косы батыр көшесі
24
Монке би көшесі
1
Татикара жырау көшесі
Жасыбай батыр көшесі
Нияз би көшесі
Шал акын көшесі
Болтирик шешен көшесі
Исатай батыр көшесі
Кунанбай көшесі
Муса Шорманов көшесі
Майлыкожа акын көшесі
Мухит Мералиулы көшесі
Бактыбай акын көшесі
Куман Тастанбеков көшесі
Шамгон Кажыгалиев көшесі
Роза Жаманова көшесі
Спандияр Кобеев көшесі
Сугир Алиулы көшесі
Кенен Азирбаев көшесі
Ыбырай Жакаев көшесі
Ныгмет Нурмаков көшесі
Шакен Ниязбеков көшесі
Ушконыр көшесі
Темирбек Жургенов көшесі
25
Жусипбек Елебеков көшесі
1
Карл Байпаков көшесі
Аскар Токпанов көшесі
Баубек Булкышев көшесі
Шона Смақанулы көшесі
Талғар аудандық мәслихатының 2024 жылғы "26" желтоқсандағы № 35-130 шешіміне 2 қосымша
Талғар ауданы Алатау ауылдық округінде бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары
1 тарау. Жалпы ережелер
1. Осы бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабының 6-тармағына, "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2023 жылғы 23 маусымдағы № 122 бұйрығына сәйкес әзірленді және Талғар ауданы Алатау ауылдық округ тұрғындарының жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің үлгілік тәртібін белгілейді.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) бөлек жергілікті қоғамдастық жиыны – аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ, ауыл, шағын аудан, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлауға тікелей қатысуы;

улица Асфендиярова № 52, № 54, № 56
улица Бокина
пер. Ер Таргын
221
пер. Спутник
1
улица Матросова с № 24 по 98
улица Ломоносова с № 32 по 197
улица Павлова с № 7 по 28а
улица А. Кастеева
улица Кенесары хана
улица Атибеева
улица Алтайская
улица Салкам Жангира
улица Лахути
улица Курчатова
улица Хиуаз Доспановой
улица Трудовая
улица Авангардная
222
Пер. Брянского
1
улица Заслонова
улица Матросова
улица Садуакас Гылмани
улица Калибек Куанышбаев
улица Султанахмет Қожыков
улица Серали Кожамкулов
улица Шаймерден Косшыгулулы
улица Абилсейт Айканов
улица Елубай Омирзаков
улица Смагул Садуакасулы
улица Жумбактас
улица Коскудык
улица Ушарал
улица Баян батыр
улица Султан Баймагамбетов
улица Томирис
223
улица Байдибек би
1
улица Урыс хан
улица Моде каган
улица Едил қаган
улица Бумын қаган
улица Тоныкок
улица Култегин
улица Туякберди Шамелов
улица Сыпыра жырау
улица Домалак ана
улица Алишер Науаи
улица Жиембет жырау
улица Агынтай батыр
улица Алмерек абыз
улица Анет баба Кишикулы
улица Кожаберген жырау
улица Мурат Айтхожин
улица Косы батыр
224
улица Монке би
1
улица Татикара жырау
улица Жасыбай батыр
улица Нияз би
улица Шал акын
улица Болтирик шешен
улица Исатай батыр
улица Кунанбай
улица Муса Шорманов
улица Майлыкожа акын
улица Мухит Мералиулы
улица Бактыбай акын
улица Куман Тастанбеков
улица Шамгон Кажыгалиев
улица Роза Жаманова
улица Спандияр Кобеев
улица Сугир Алиулы
улица Кенен Азирбаев
улица Ыбырай Жакаев
улица Ныгмет Нурмаков
улица Шакен Ниязбеков
улица Ушконыр
улица Темирбек Жургенов
225
улица Жусипбек Елебеков
1
улица Карл Байпаков
улица Аскар Токпанов
улица Баубек Булкышев
улица Шона Смақанулы
Приложение 2 к решению Талгарского районного маслихата от "26" декабря 2024 года № 35-130
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества в Алатауском сельском округе Талгарского района
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие правила проведения раздельных сходов местного сообщества разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 июня 2023 года № 122 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей Алатауского сельского округа Талгарского района.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) раздельный сход местного сообщества – непосредственное участие жителей (членов местного сообщества) города районного значения, села, поселка, сельского округа, микрорайона, улицы, многоквартирного жилого дома в избрании представителей для участия в сходе местного сообщества;

2) жергілікті қоғамдастық – шекараларында жергілікті өзін-өзі басқару жүзеге асырылатын, оның органдары құрылатын және жұмыс істейтін тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында тұратын тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жиынтығы.
2 тарау. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізу тәртібі
3. Бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізу үшін Талғар ауданы Алатау ауылдық округінің аумағы учаскелерге (ауылдарға, көшелерге) бөлінеді.
4. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарында жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін саны үш адамнан аспайтын өкілдер сайланады.
5. Талғар ауданы Алатау ауылдық округінің әкімі көше шегінде бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын шақырады және өткізуді ұйымдастырады.
Шағын аудан немесе көше шегінде көппәтерлі үйлер болған кезде көппәтерлі үйдің бөлек жиындары жүргізілмейді.
6. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарының шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы Талғар ауданы Алатау ауылдық округінің әкімі оны өткізген күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе мемлекеттік органның ресми сайтында, мемлекеттік органның әлеуметтік желілерінде хабардар етеді.
7. Бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын ашудың алдында тиісті ауылдың, көшелердің қатысып отырған тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
Кәмелетке толмағандардың, сот әрекетке қабілетсіз деп таныған адамдардың, сондай-ақ сот үкімі бойынша бас бостандығынан айыру орындарында ұсталатын адамдардың жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынына қатысуына жол берілмейді.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиыны осы ауылда, көшеде тұратын тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) кемінде он пайызы қатысқан кезде өтті деп есептеледі.
8. Бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын Талғар ауданы Алатау ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Талғар ауданы Алатау ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жергілікті қоғамдастық жиынының төрағасы болып табылады.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынында хаттама жүргізіледі, жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасын ресімдеу үшін ашық дауыс беру арқылы хатшы сайланады.
9. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын аудан мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жергілікті қоғамдастық жиынының қатысушылары ұсынады.
10. Дауыс беру ашық тәсілмен әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынына қатысушылардың ең көп дауысын жинаған кандидаттар сайланды деп есептеледі.
Егер жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынында дауыс беру кезінде қатысушылардың дауыстары тең бөлінген жағдайда, бөлек жиынның төрағасы шешуші дауыс құқығын пайдаланады.

2) местное сообщество – совокупность жителей (членов местного сообщества), проживающих на территории соответствующей административно-территориальной единицы, в границах которой осуществляется местное самоуправление, формируются и функционируют его органы.
Глава 2. Порядок проведения раздельных сходов местного сообщества
3. Для проведения раздельного схода местного сообщества территория Алатауского сельского округа Талгарского района разделяется на участки (села, улицы).
4. На раздельных сходах местного сообщества избираются представители для участия в сходе местного сообщества в количестве не более трех человек.
5. Акимом Алатауского сельского округа Талгарского района созывается и организуется проведение раздельного схода местного сообщества в пределах села, улицы.
При наличии в пределах микрорайона или улицы многоквартирных домов раздельные сходы многоквартирного дома не проводятся.
6. О времени, месте созыва раздельных сходов местного сообщества и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается акимом Алатауского сельского округа Талгарского района не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или на официальном сайте государственного органа, в социальных сетях государственного органа.
7. Перед открытием раздельного схода местного сообщества проводится регистрация присутствующих жителей соответствующего села, улиц.
Не допускается участие в раздельном сходе местного сообщества несовершеннолетних лиц, лиц, признанных судом недееспособными, а также лиц, содержащихся в местах лишения свободы по приговору суда.
Раздельный сход местного сообщества считается состоявшимся при участии не менее десяти процентов жителей (членов местного сообщества), проживающих в данном селе, улице.
8. Раздельный сход местного сообщества открывается акимом Алатауского сельского округа Талгарского района или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода местного сообщества является аким Алатауского сельского округа Талгарского района или уполномоченное им лицо.
На раздельном сходе местного сообщества ведется протокол, для оформления протокола раздельного схода местного сообщества открытым голосованием избирается секретарь.
9. Кандидатуры представителей жителей села, улиц, для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода местного сообщества в соответствии с количественным составом, утвержденным маслихатом района.
10. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшее количество голосов участников раздельного схода местного сообщества.
Председатель раздельного схода пользуется правом решающего голоса в случае, если при голосовании на раздельном сходе местного сообщества голоса участников разделяются поровну.

11. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасына төраға мен хатшы қол қояды және бөлек жиын өткізілген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде жиын хатшысы тіркеу үшін Талғар ауданы Алатау ауылдық округі әкімінің аппаратына береді.
Жергілікті қоғамдастық жиынында немесе жергілікті қоғамдастық жиналысында хаттама жүргізіледі, онда:
1) жергілікті қоғамдастық жиынының немесе жергілікті қоғамдастық жиналысының өткізілген күні мен орны;
2) тиісті аумақта тұратын және жергілікті қоғамдастық жиынына немесе жергілікті қоғамдастық жиналысына қатысуға құқығы бар жергілікті қоғамдастық мүшелерінің жалпы саны;
3) қатысушылардың саны және олардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетілген тізім;
4) жергілікті қоғамдастық жиынының немесе жергілікті қоғамдастық жиналысының төрағасы мен хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда);
5) күн тәртібі, сөйленген сөздердің мазмұны және қабылданған шешімдер көрсетіледі.
Талғар ауданы Алатау ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар, көшелер тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы
р/н
Алатау ауылдық округінің ауылдарының, көшелерінің атауы
Тұрғындар өкілдерінің саны (адам)
Қызыл-Қайрат ауылы
1
М. Маметова көшесі
1
Ж. Муналбаев көшесі
М. Төлебаев көшесі
А. Турдиев көшесі
Б. Момышулы көшесі
С. Кокымбаева көшесі
2
У. Газиев көшесі
1
Н. Келменбетова көшесі
Н. Тилендиев көшесі
Ж. Жамбыл көшесі
А. Хамитов көшесі
М. Ниязов көшесі
3
Райымбек батыр көшесі
1
Айтеке би көшесі
И. Жансугуров көшесі
Каныш Сатпаев көшесі
Ж. Хасанов көшесі
А. Байтурсынов көшесі
А. Мәлкеев көшесі
4
К. Тазабеков көшесі
1
М. Жаханов көшесі
М. Әуезов көшесі
Д. Конаев көшесі
М. Макатаев көшесі
Ш. Калдаяков көшесі
Ә. Молдагулова көшесі
5
Талгат Бигелдинов көшесі
1
Абай көшесі
Темиров көшесі
С. Адамбаев көшесі
С. Сейфулин көшесі
О. Жандосов көшесі
6
К. Аманжолов көшесі
1
Алатау көшесі
Карасай батыр көшесі
Астана көшесі
Казыбек би көшесі
А. Розыбакиев көшесі
Аль-Фараби көшесі
Алихан Бокейханов көшесі
Рысқұлов ауылы
1
Т. Бокин көшесінен №45 үйге дейін
1
Есим хан көшесінен №33 үйге дейін
Амангелди көшесі
Фурманова көшесі
Гагарина көшесі
Абая көшесі
Пушкина көшесі
2
Молодежная көшесі
1
Алматы көшесі
Камо көшесі
Репина көшесі
Б. Момышулы көшесі
3
Курмангазы көшесі
1
Есенина көшесі
Горная көшесі
Овражная көшесі
Райымбека көшесі
Ключевая көшесі
Тауке хана көшесі
4
Куанышева көшесі
1
Шагаман батыр көшесі
Школьная көшесі
Кирова көшесі
Интернациональная көшесі
М. Макатаева көшесі
Наурызбай батыра көшесі
Карасай батыра көшесі
Береговой көшесі
Шыңбұлақ ауылы
1
Абая көшесі
1
Курмангазы көшесі
Подгорная көшесі
Карантинный питомник көшесі
Молдагулова көшесі
Б. Момышулы көшесі
Жамбыла көшесі
М. Ауэзова көшесі
М. Макатаева көшесі
Аманжолова көшесі
Алматы көшесі
Амангелді ауылы
1
Ш. Калдаякова көшесі
1
Б. Момышулы көшесі
Казбек би көшесі
Альмерек Баба көшесі
Карасай батыр көшесі
2
Орталық көшесі
1
Толе Би көшесі
Аль-Фараби көшесі
Талгар көшесі
Райымбек көшесі
Абай көшесі
М. Макатаева көшесі
Толе Би көшесі
Тилендиев көшесі
Береке ауылы
1
Малькеева көшесі
1
Аль-Фараби көшесі
Кожа Ахметов Яссауи 1 көшесі
Кожа Ахметов Яссауи 2 көшесі
Мира көшесі
Орман ауылы Тохтарова көшесі
Алмалық ауылы
1
Абая көшесі
1
Алтынсарина көшесі
Сырым батыр көшесі
Тауке хана көшесі
Ш. Улиханова көшесі
Школьная көшесі
Ауэзова көшесі
2
Заводская көшесі
1
Жамбыл көшесі
Астана көшесі
Байзакова көшесі
Оралхан Бокей көшесі
Аблай хана көшесі
Райымбека көшесі
Абулхаир хан көшесі
Байбұлақ ауылы
1
Орталык 1 көшесі
1
Д. Конаев көшесі
Заречная 1 көшесі
Заречная 2 көшесі
Заречная 3 көшесі
Райымбек батыра көшесі
Саяжай "Ивушка", "Белбулак"
Алтын-Дан ауылы
1
Сатпаева көшесі
1
Саяжай "Алмагуль"

11. Протокол раздельного схода местного сообщества подписывается председателем и секретарем и в течение двух рабочих дней со дня проведения раздельного схода передается секретарем схода в аппарат акима Алатауского сельского округа Талгарского района для регистрации.
На сходе местного сообщества или собрании местного сообщества ведется протокол, в котором указываются:
1) дата и место проведения схода местного сообщества или собрания местного сообщества;
2) общее число членов местного сообщества, проживающих на соответствующей территории и имеющих право участвовать в сходе местного сообщества или на собрании местного сообщества;
3) количество и список присутствующих с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии);
4) фамилия, имя, отчество (при его наличии) председателя и секретаря схода местного сообщества или собрания местного сообщества;
5) повестка дня, содержание выступлений и принятые решения.
Количественный состав представителей жителей сел, улиц для участия в сходе местного сообщества Алатауского сельского округа Талгарского района
п№ п/п
Наименование сел, улиц Алатауского сельского округа
Количество представителей жителей (человек)
село Кызыл-Кайрат
1
1
улица М. Маметова
1
улица Ж. Муналбаев
улица М. Төлебаев
улица А. Турдиев
улица Б. Момышулы
улица С. Кокымбаева
22
улица У. Газиев
1
улица Н. Келменбетова
улица Н. Тилендиев
улица Ж. Жамбыл
улица А. Хамитов
улица М. Ниязов
33
3
улица Райымбек батыр
1
улица Айтеке би
улица И. Жансугуров
улица Каныш Сатпаев
улица Ж. Хасанов
улица А. Байтурсынов
улица А. Мәлкеев
4
4
улица К. Тазабеков
1
улица М. Жаханов
улица М. Әуезов
улица Д. Конаев
улица М. Макатаев
улица Ш. Калдаяков
улица Ә. Молдагулова
5
5
улица Талгат Бигелдинов
1
улица Абай
улица Темиров
улица С. Адамбаев
улица С. Сейфулин
улица О. Жандосов
6
6
улица К. Аманжолов
1
улица Алатау
улица Карасай батыр
улица Астана
улица Казыбек би
улица А. Розыбакиев
улица Аль-Фараби
улица Алихан Бокейханов
село Рыскулов
1
улица Т. Бокин до дома №45
1
улица Есим хана до дома №33
улица Амангелди
улица Фурманова
улица Гагарина
улица Абая
улица Пушкина
2
улица Молодежная
1
улица Алматы
улица Камо
улица Репина
улица Б. Момышулы
3
улица Курмангазы
1
улица Есенина
улица Горная
улица Овражная
улица Райымбека
улица Ключевая
улица Тауке хана
4
улица Куанышева
1
улица Шагаман батыр
улица Школьная
улица Кирова
улица Интернациональная
улица М. Макатаева
улица Наурызбай батыра
улица Карасай батыра
улица Береговой
село Чимбулак
1
улица Абая
1
улица Курмангазы
улица Подгорная
улица Карантинный питомник
улица Молдагулова
улица Б. Момышулы
улица Жамбыла
улица М. Ауэзова
улица М. Макатаева
улица Аманжолова
улица Алматы
село Амангелди
1
улица Ш. Калдаякова
1
улица Б. Момышулы
улица Казбек би
улица Альмерек Баба
улица Карасай батыр
2
улица Орталық
1
улица Толе Би
улица Аль-Фараби
улица Талгар
улица Райымбек
улица Абай
улица М. Макатаева
улица Толе Би
улица Тилендиев
село Береке
1
улица Малькеева
1
улица Аль-Фараби
улица Кожа Ахметов Яссауи 1
улица Кожа Ахметов Яссауи 2
улица Мира
село Орман ул. Тохтарова
село Алмалык
1
1
улица Абая
1
улица Алтынсарина
улица Сырым батыр
улица Тауке хана
улица Ш. Улиханова
улица Школьная
улица Ауэзова
2
2
улица Заводская
1
улица Жамбыл
улица Астана
улица Байзакова
улица Оралхан Бокей
улица Аблай хана
улица Райымбека
улица Абулхаир хан
село Байбулак
1
улица Орталык 1
1
улица Д. Конаев
улица Заречная 1
улица Заречная 2
улица Заречная 3
улица Райымбек батыра
Ст. "Ивушка" Ст. "Белбулак"
село Алтын-Дан
1
улица Сатпаева
1
Ст. "Алмагуль"

Талғар аудандық мәслихатының 2024 жылғы "26" желтоқсандағы № 35-130 шешіміне 3 қосымша
Талғар ауданы Белбұлақ ауылдық округінде бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары
1 тарау. Жалпы ережелер
1. Осы бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабының 6-тармағына, "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2023 жылғы 23 маусымдағы № 122 бұйрығына сәйкес әзірленді және Талғар ауданы Белбұлақ ауылдық округ тұрғындарының жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің үлгілік тәртібін белгілейді.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) бөлек жергілікті қоғамдастық жиыны – аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ, ауыл, шағын аудан, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлауға тікелей қатысуы;
2) жергілікті қоғамдастық – шекараларында жергілікті өзін-өзі басқару жүзеге асырылатын, оның органдары құрылатын және жұмыс істейтін тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында тұратын тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жиынтығы.
2 тарау. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізу тәртібі
3. Бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізу үшін Талғар ауданы Белбұлақ ауылдық округінің аумағы учаскелерге (ауылдарға, көшелерге) бөлінеді.
4. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарында жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін саны үш адамнан аспайтын өкілдер сайланады.
5. Талғар ауданы Белбұлақ ауылдық округінің әкімі көше шегінде бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын шақырады және өткізуді ұйымдастырады.
Шағын аудан немесе көше шегінде көппәтерлі үйлер болған кезде көппәтерлі үйдің бөлек жиындары жүргізілмейді.
6. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарының шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы Талғар ауданы Белбұлақ ауылдық округінің әкімі оны өткізген күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе мемлекеттік органның ресми сайтында, мемлекеттік органның әлеуметтік желілерінде хабардар етеді.
7. Бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын ашудың алдында тиісті ауылдың, көшелердің қатысып отырған тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
Кәмелетке толмағандардың, сот әрекетке қабілетсіз деп таныған адамдардың, сондай-ақ сот үкімі бойынша бас бостандығынан айыру орындарында ұсталатын адамдардың жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынына қатысуына жол берілмейді.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиыны осы ауылда, көшеде тұратын тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) кемінде он пайызы қатысқан кезде өтті деп есептеледі.

Приложение 3 к решению Талгарского районного маслихата от "26" декабря 2024 года № 35-130
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества в Белбулакском сельском округе Талгарского района
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие правила проведения раздельных сходов местного сообщества разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 июня 2023 года № 122 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества Белбулакского сельского округа Талгарского района.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) раздельный сход местного сообщества – непосредственное участие жителей (членов местного сообщества) города районного значения, села, поселка, сельского округа, микрорайона, улицы, многоквартирного жилого дома в избрании представителей для участия в сходе местного сообщества;
2) местное сообщество – совокупность жителей (членов местного сообщества), проживающих на территории соответствующей административно-территориальной единицы, в границах которой осуществляется местное самоуправление, формируются и функционируют его органы.
Глава 2. Порядок проведения раздельных сходов местного сообщества
3. Для проведения раздельного схода местного сообщества территория Белбулакского сельского округа Талгарского района разделяется на участки (села, улицы).
4. На раздельных сходах местного сообщества избираются представители для участия в сходе местного сообщества в количестве не более трех человек.
5. Акимом Белбулакского сельского округа Талгарского района созывается и организуется проведение раздельного схода местного сообщества в пределах села, улицы.
При наличии в пределах микрорайона или улицы многоквартирных домов раздельные сходы многоквартирного дома не проводятся.
6. О времени, месте созыва раздельных сходов местного сообщества и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается акимом Белбулакского сельского округа Талгарского района не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или на официальном сайте государственного органа, в социальных сетях государственного органа.
7. Перед открытием раздельного схода местного сообщества проводится регистрация присутствующих жителей соответствующего села, улицы.
Не допускается участие в раздельном сходе местного сообщества несовершеннолетних лиц, лиц, признанных судом недееспособными, а также лиц, содержащихся в местах лишения свободы по приговору суда.
Раздельный сход местного сообщества считается состоявшимся при участии не менее десяти процентов жителей (членов местного сообщества), проживающих в данном селе, улице.

8. Бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын Талғар ауданы Белбұлақ ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Талғар ауданы Белбұлақ ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жергілікті қоғамдастық жиынының төрағасы болып табылады.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынында хаттама жүргізіледі, жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасын ресімдеу үшін ашық дауыс беру арқылы хатшы сайланады.
9. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын аудан мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жергілікті қоғамдастық жиынының қатысушылары ұсынады.
10. Дауыс беру ашық тәсілмен әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынына қатысушылардың ең көп дауысын жинаған кандидаттар сайланды деп есептеледі.
Егер жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынында дауыс беру кезінде қатысушылардың дауыстары тең бөлінген жағдайда, бөлек жиынның төрағасы шешуші дауыс құқығын пайдаланады.
11. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасына төраға мен хатшы қол қояды және бөлек жиын өткізілген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде жиын хатшысы тіркеу үшін Талғар ауданы Белбұлақ ауылдық округі әкімінің аппаратына береді.
Жергілікті қоғамдастық жиынында немесе жергілікті қоғамдастық жиналысында хаттама жүргізіледі, онда:
1) жергілікті қоғамдастық жиынының немесе жергілікті қоғамдастық жиналысының өткізілген күні мен орны;
2) тиісті аумақта тұратын және жергілікті қоғамдастық жиынына немесе жергілікті қоғамдастық жиналысына қатысуға құқығы бар жергілікті қоғамдастық мүшелерінің жалпы саны;
3) қатысушылардың саны және олардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетілген тізім;
4) жергілікті қоғамдастық жиынының немесе жергілікті қоғамдастық жиналысының төрағасы мен хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда);
5) күн тәртібі, сөйленген сөздердің мазмұны және қабылданған шешімдер көрсетіледі.
Талғар ауданы Белбұлақ ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар, көшелер тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы
№ р/н
Белбұлақ ауылдық округінің ауылдарының, көшелерінің атауы
Тұрғындар өкілдерінің саны (адам)
1
Белбұлақ ауылы
Пушкина көшесі
1
М. Горького көшесі
Абая көшесі
Шевченко көшесі
Жибек жолы көшесі
2
Алиева көшесі
1
К. Азербаева көшесі
Арифова көшесі
Рябича көшесі
Тороманова көшесі
3
Абдыгулова көшесі
1
Манько көшесі
Есембаева көшесі
Ы.Алтынсарина көшесі
Райымбек батыр көшесі
Алматы көшесі
4
Новостройка көшесі
1
Рыскулбекова көшесі
Бейсеуова көшесі
С. Алиев көшесі
Бухар жырау көшесі
Муратбаева көшесі
Х. Доспанова көшесі
Курмангазы көшесі
5
Алатау көшесі
1
Кайсенова көшесі
Чайковского көшесі
Айманова көшесі
Сейфуллина көшесі
Байконыр көшесі
Ш. Уалиханов көшесі
Орал көшесі
6
Абылай хана көшесі
1
Речная көшесі
Есембаева көшесі
Сосновая көшесі
Туркистан көшесі
К. Касенов көшесі
Мерей көшесі
Достык көшесі
Жаркент көшесі
7
Астана көшесі
1
Полевая көшесі
Заводская көшесі
Акан серы көшесі
Биржан сал көшесі
Шакарима көшесі
Байтурсынова көшесі
Молдабекова көшесі
Акжар көшесі
Акжибек көшесі
Аккент көшесі
Аксарай көшесі
Актерек көшесі
Аманжол көшесі
Алтынкөл көшесі
Аякоз көшесі
Аскартау көшесі
Арман көшесі
Байконыс көшесі
Балауса көшесі
Бакдаулет көшесі
8
Жас даурен көшесі
1
Жерұйық көшесі
Жігер көшесі
Кемер көшесі
Кокжар көшесі
Коксай көшесі
Ж. Абдибай көшесі
Д. Отеков көшесі
Ч. Баймухамбет көшесі
Бірлік ауылы
1
О. Жандосов көшесі
1
Жібек Жолы көшесі
А. Куздеубай көшесі
М. Озтюрк көшесі
Б. Майлин көшесі
2
А. Малькеев көшесі
1
М. Маметова көшесі
М. Шуленов көшесі
Ы. Ногайбаев көшесі
Балуан Шолак көшесі
Ш. Калдаяков көшесі
3
Б. Римова көшесі
1
Г. Мустафин көшесі
А. Молдагулова көшесі
М. Габдуллин көшесі
С. Баймагамбетов көшесі
4
Н. Абдиров көшесі
1
Т. Токтаров көшесі
С. Мауленов көшесі
М. Ауезов көшесі
Т. Рыскулов көшесі
5
Маралды көшесі
1
Мерген көшесі
Рауан көшесі
Сункар көшесі
Хан тәңірі көшесі
Жанакурылыс көшесі
Саяжай көшесі
Талдыбұлақ ауылы
1
М. Ауезов көшесі
1
Богенбай Батыр көшесі
Г. Мусрепов көшесі
Ж. Жабаев көшесі
К. Аманжолов көшесі
Ладушкина көшесі
М. Макатаев көшесі
Наурызбай Батыр көшесі
О. Нуржумаулы көшесі
2
Р. Кошкарбаев көшесі
1
С. Муканов көшесі
Т. Рыскулов көшесі
Тебереков көшесі
Л. Хамиди көшесі
3
Д. Нурпеисова көшесі
1
Улытау көшесі
Б. Момышулы көшесі
Толе би көшесі
Жібек Жолы көшесі
Т.Бигелдинов көшесі
Аль-фараби көшесі
Ы. Ногайбаев көшесі
Коктем көшесі
Канагат көшесі
4
Кайнар көшесі
1
Каракат көшесі
Каркаралы көшесі
Кулагер көшесі
Маралды көшесі
Музарт көшесі
Мухит көшесі
Мынбулак көшесі
Сабыр көшесі
Дастур көшесі
Самал көшесі
5
Самурык көшесі
1
Сайгулик көшесі
Сункарлы көшесі
Сыргалы көшесі
Тайказан көшесі
Тан самалы көшесі
Тәуелсіздік көшесі
Сауран көшесі
6
Улытау көшесі
1
Акмешит көшесі
Бурабай көшесі
Жетысу көшесі
Жайык көшесі
Ертіс көшесі
Окжетпес көшесі
Сайрам көшесі
Тарбагатай көшесі
7
Шынгыстау көшесі
1
Хантау көшесі
Жас кыран көшесі
Жиделі көшесі
Жолашар көшесі
Куншуак көшесі
Жанакурылыс көшесі

8. Раздельный сход местного сообщества открывается акимом Белбулакского сельского округа Талгарского района или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода местного сообщества является аким Белбулакского сельского округа Талгарского района или уполномоченное им лицо.
На раздельном сходе местного сообщества ведется протокол, для оформления протокола раздельного схода местного сообщества открытым голосованием избирается секретарь.
9. Кандидатуры представителей жителей села, улицы, для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода местного сообщества в соответствии с количественным составом, утвержденным маслихатом района.
10. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшее количество голосов участников раздельного схода местного сообщества.
Председатель раздельного схода пользуется правом решающего голоса в случае, если при голосовании на раздельном сходе местного сообщества голоса участников разделяются поровну.
11. Протокол раздельного схода местного сообщества подписывается председателем и секретарем и в течение двух рабочих дней со дня проведения раздельного схода передается секретарем схода в аппарат акима Белбулакского сельского округа Талгарского района для регистрации.
На сходе местного сообщества или собрании местного сообщества ведется протокол, в котором указываются:
1) дата и место проведения схода местного сообщества или собрания местного сообщества;
2) общее число членов местного сообщества, проживающих на соответствующей территории и имеющих право участвовать в сходе местного сообщества или на собрании местного сообщества;
3) количество и список присутствующих с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии);
4) фамилия, имя, отчество (при его наличии) председателя и секретаря схода местного сообщества или собрания местного сообщества;
5) повестка дня, содержание выступлений и принятые решения.
Количественный состав представителей жителей сел, улиц для участия в сходе местного сообщества Белбулакского сельского округа Талгарского района
№ п/п
Наименование сел, улиц Белбулакского сельского округа
Количество представителей жителей (человек)
1
село Белбулак
улица Пушкина
1
улица М. Горького
улица Абая
улица Шевченко
улица Жибек жолы
2
улица Алиева
1
улица К. Азербаева
улица Арифова
улица Рябича
улица Тороманова
3
улица Абдыгулова
1
улица Манько
улица Есембаева
улица Ы.Алтынсарина
улица Райымбек батыр
улица Алматы
4
улица Новостройка
1
улица Рыскулбекова
улица Бейсеуова
улица С. Алиев
улица Бухар жырау
улица Муратбаева
улица Х. Доспанова
улица Курмангазы
5
улица Алатау
1
улица Кайсенова
улица Чайковского
улица Айманова
улица Сейфуллина
улица Байконыр
улица Ш. Уалиханов
улица Орал
6
улица Абылай хана
1
улица Речная
улица Есембаева
улица Сосновая
улица Туркистан
улица К. Касенов
улица Мерей
улица Достык
улица Жаркент
7
улица Астана
1
улица Полевая
улица Заводская
улица Акан серы
улица Биржан сал
улица Шакарима
улица Байтурсынова
улица Молдабекова
улица Акжар
улица Акжибек
улица Аккент
улица Аксарай
улица Актерек
улица Аманжол
улица Алтынкөл
улица Аякоз
улица Аскартау
улица Арман
улица Байконыс
улица Балауса
улица Бакдаулет
8
улица Жас даурен
1
улица Жерұйық
улица Жігер
улица Кемер
улица Кокжар
улица Коксай
улица Ж. Абдибай
улица Д. Отеков
улица Ч. Баймухамбет
село Бирлик
1
улица О. Жандосов
1
улица Жібек Жолы
улица А. Куздеубай
улица М. Озтюрк
улица Б. Майлин
2
улица А. Малькеев
1
улица М. Маметова
улица М. Шуленов
улица Ы. Ногайбаев
улица Балуан Шолак
улица Ш. Калдаяков
3
улица Б. Римова
1
улица Г. Мустафин
улица А. Молдагулова
улица М. Габдуллин
улица С. Баймагамбетов
4
улица Н. Абдиров
1
улица Т. Токтаров
улица С. Мауленов
улица М. Ауезов
улица Т. Рыскулов
5
улица Маралды
1
улица Мерген
улица Рауан
улица Сункар
улица Хан тәңірі
улица Жанакурылыс
улица Саяжай
село Талдыбулак
1
улица М. Ауезов
1
улица Богенбай Батыр
улица Г. Мусрепов
улица Ж. Жабаев
улица К. Аманжолов
улица Ладушкина
улица М. Макатаев
улица Наурызбай Батыр
улица О. Нуржумаулы
2
улица Р. Кошкарбаев
1
улица С. Муканов
улица Т. Рыскулов
улица Тебереков
улица Л. Хамиди
3
улица Д. Нурпеисова
1
улица Улытау
улица Б. Момышулы
улица Толе би
улица Жібек Жолы
улица Т. Бигелдинов
улица Аль-фараби
улица Ы. Ногайбаев
улица Коктем
улица Канагат
4
улица Кайнар
1
улица Каракат
улица Каркаралы
улица Кулагер
улица Маралды
улица Музарт
улица Мухит
улица Мынбулак
улица Сабыр
улица Дастур
улица Самал
5
улица Самурык
1
улица Сайгулик
улица Сункарлы
улица Сыргалы
улица Тайказан
улица Тан самалы
улица Тәуелсіздік
улица Сауран
6
улица Улытау
1
улица Акмешит
улица Бурабай
улица Жетысу
улица Жайык
улица Ертіс
улица Окжетпес
улица Сайрам
улица Тарбагатай
7
улица Шынгыстау
1
улица Хантау
улица Жас кыран
улица Жиделі
улица Жолашар
улица Куншуак
улица Жанакурылыс

Талғар аудандық мәслихатының 2024 жылғы "26" желтоқсандағы № 35-130 шешіміне 4 қосымша
Талғар ауданы Бесағаш ауылдық округінде бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары
1 тарау. Жалпы ережелер
1. Осы бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабының 6-тармағына, "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2023 жылғы 23 маусымдағы № 122 бұйрығына сәйкес әзірленді және Талғар ауданы Бесағаш ауылдық округ тұрғындарының жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің үлгілік тәртібін белгілейді.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) бөлек жергілікті қоғамдастық жиыны – аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ, ауыл, шағын аудан, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлауға тікелей қатысуы;
2) жергілікті қоғамдастық – шекараларында жергілікті өзін-өзі басқару жүзеге асырылатын, оның органдары құрылатын және жұмыс істейтін тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында тұратын тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жиынтығы.
2 тарау. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізу тәртібі
3. Бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізу үшін Талғар ауданы Бесағаш ауылдық округінің аумағы учаскелерге (ауылдарға, көшелерге) бөлінеді.
4. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарында жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін саны үш адамнан аспайтын өкілдер сайланады.
5. Талғар ауданы Бесағаш ауылдық округінің әкімі көше шегінде бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын шақырады және өткізуді ұйымдастырады.
Шағын аудан немесе көше шегінде көппәтерлі үйлер болған кезде көппәтерлі үйдің бөлек жиындары жүргізілмейді.
6. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарының шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы Талғар ауданы Бесағаш ауылдық округінің әкімі оны өткізген күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе мемлекеттік органның ресми сайтында, мемлекеттік органның әлеуметтік желілерінде хабардар етеді.
7. Бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын ашудың алдында тиісті ауылдың, көшелердің қатысып отырған тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
Кәмелетке толмағандардың, сот әрекетке қабілетсіз деп таныған адамдардың, сондай-ақ сот үкімі бойынша бас бостандығынан айыру орындарында ұсталатын адамдардың жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынына қатысуына жол берілмейді.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиыны осы ауылда, көшеде тұратын тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) кемінде он пайызы қатысқан кезде өтті деп есептеледі.

Приложение 4 к решению Талгарского районного маслихата от "26" декабря 2024 года № 35-130
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества в Бесагашском сельском округе Талгарского района
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие правила проведения раздельных сходов местного сообщества разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 июня 2023 года № 122 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей Бесагашского сельского округа Талгарского района.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) раздельный сход местного сообщества – непосредственное участие жителей (членов местного сообщества) города районного значения, села, поселка, сельского округа, микрорайона, улицы, многоквартирного жилого дома в избрании представителей для участия в сходе местного сообщества;
2) местное сообщество – совокупность жителей (членов местного сообщества), проживающих на территории соответствующей административно-территориальной единицы, в границах которой осуществляется местное самоуправление, формируются и функционируют его органы.
Глава 2. Порядок проведения раздельных сходов местного сообщества
3. Для проведения раздельного схода местного сообщества территория Бесагашского сельского округа Талгарского района разделяется на участки (села, улицы).
4. На раздельных сходах местного сообщества избираются представители для участия в сходе местного сообщества в количестве не более трех человек.
5. Акимом Бесагашского сельского округа Талгарского района созывается и организуется проведение раздельного схода местного сообщества в пределах села, улицы.
При наличии в пределах микрорайона или улицы многоквартирных домов раздельные сходы многоквартирного дома не проводятся.
6. О времени, месте созыва раздельных сходов местного сообщества и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается акимом Бесагашского сельского округа Талгарского района не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или на официальном сайте государственного органа, в социальных сетях государственного органа.
7. Перед открытием раздельного схода местного сообщества проводится регистрация присутствующих жителей соответствующего села, улицы.
Не допускается участие в раздельном сходе местного сообщества несовершеннолетних лиц, лиц, признанных судом недееспособными, а также лиц, содержащихся в местах лишения свободы по приговору суда.
Раздельный сход местного сообщества считается состоявшимся при участии не менее десяти процентов жителей (членов местного сообщества), проживающих в данном селе, улице.

8. Бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын Талғар ауданы Бесағаш ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Талғар ауданы Бесағаш ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жергілікті қоғамдастық жиынының төрағасы болып табылады.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынында хаттама жүргізіледі, жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасын ресімдеу үшін ашық дауыс беру арқылы хатшы сайланады.
9. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын аудан мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жергілікті қоғамдастық жиынының қатысушылары ұсынады.
10. Дауыс беру ашық тәсілмен әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынына қатысушылардың ең көп дауысын жинаған кандидаттар сайланды деп есептеледі.
Егер жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынында дауыс беру кезінде қатысушылардың дауыстары тең бөлінген жағдайда, бөлек жиынның төрағасы шешуші дауыс құқығын пайдаланады.
11. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасына төраға мен хатшы қол қояды және бөлек жиын өткізілген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде жиын хатшысы тіркеу үшін Талғар ауданы Бесағаш ауылдық округі әкімінің аппаратына береді.
Жергілікті қоғамдастық жиынында немесе жергілікті қоғамдастық жиналысында хаттама жүргізіледі, онда:
1) жергілікті қоғамдастық жиынының немесе жергілікті қоғамдастық жиналысының өткізілген күні мен орны;
2) тиісті аумақта тұратын және жергілікті қоғамдастық жиынына немесе жергілікті қоғамдастық жиналысына қатысуға құқығы бар жергілікті қоғамдастық мүшелерінің жалпы саны;
3) қатысушылардың саны және олардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетілген тізім;
4) жергілікті қоғамдастық жиынының немесе жергілікті қоғамдастық жиналысының төрағасы мен хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда);
5) күн тәртібі, сөйленген сөздердің мазмұны және қабылданған шешімдер көрсетіледі.
Талғар ауданы Бесағаш ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар, көшелер тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы
№ р/н
Бесағаш ауылдық округінің ауылдарының, көшелерінің атауы
Тұрғындар өкілдерінің саны (адам)
1
Бесағаш ауылы
М. Жұмабаев көшесі
1
Ахмет Байтұрсынов көшесі
Райымбек батыр көшесі
Тоқтар Әубәкіров көшесі
Төле-би көшесі
2
Спатай батыр көшесі
1
М. Дулатов көшесі
Қарасай батыр көшесі
Дина Нұрпейісова көшесі
Мұқағали Мақатаев көшесі
3
Қ. Сәтбаев көшесі
1
Құрманғазы көшесі
Д. А. Қонаев көшесі
К. Байсейітова көшесі
Жамбыл Жабаев көшесі
4
Н. Тілендиев көшесі
1
Амангелді көшесі
Әйтеке би көшесі
Қазбек би көшесі
Наурызбай батыр көшесі
5
Сүйінбай көшесі
1
Ш. Қалдаяқов көшесі
Қасым Аманжолов көшесі
Бөгенбай батыр көшесі
Бердіқұлов Сейдахмет көшесі
6
Әлия Молдағұлова көшесі
1
Қасым хан көшесі
Латиф Хамиди көшесі
Бұқар Жырау көшесі
Сағат Әшімбаев көшесі
7
Қайрат Рысқұлбеков көшесі
1
Әл-Фараби көшесі
Қожа Ахмет Яссауи көшесі
Ақан Сері көшесі
Иса Байзақов көшесі
8
Ш. Құдайбердиев көшесі
1
Ш. Айманов көшесі
Чехов көшесі
Хамраев көшесі
Терешкова көшесі
9
Ш. Уалиханов көшесі
1
Т. Рысқұлов көшесі
С. Сейфуллин көшесі
Ломоносов көшесі
М. Әуезов көшесі
10
Ә. Қашаубаев көшесі
1
Желтоқсан көшесі
Гагарина көшесі
Бейбітшілік көшесі
Абай көшесі
11
Бауыржан Момышұлы көшесі
1
Қазақстан көшесі
Мира көшесі
Пушкин көшесі
Жамбасбаев көшесі
12
Белбұлақ көшесі
1
Лермонтова көшесі
Нұрқайымбай Дәркембаев көшесі
Түркістан көшесі
Баянауыл көшесі
13
Алтай көшесі
1
Тараз көшесі
Алматы көшесі
Жетісу көшесі
Сарыарқа көшесі
14
Ұлытау көшесі
1
Бурабай көшесі
Астана көшесі
Алатау көшесі
Ұлы Дала көшесі
15
Мәңгілік Ел көшесі
1
Ұлытау көшесі
Орбұлақ көшесі
Алаш көшесі
Тарбағатай көшесі
16
Жерұйық көшесі
1
Медеу көшесі
Аңырақай көшесі
Күлтегін көшесі
Бейбарыс Сұлтан көшесі
17
Сырым батыр көшесі
1
Исатай батыр көшесі
Алпамыс батыр көшесі
Үкілі Ыбырай көшесі
Әбілхан Қастеев көшесі
18
Халифа Алтай көшесі
1
Мұстафа Шоқай көшесі
Ағыбай батыр көшесі
Тұран көшесі
Қарқаралы көшесі
19
Сайрам көшесі
1
Торғай көшесі
Майқы би көшесі
Күйші Дәулеткерей көшесі
Естай көшесі
20
Жүсіпбек Аймауытұлы көшесі
1
Сұлтанмахмұт Торайғыров көшесі
Бейімбет Майлин көшесі
Сабыр Рахимов көшесі
Талғат Бигелдинов көшесі
21
Қасым Қайсенов көшесі
1
Сағадат Нұрмағанбетов көшесі
Рақымжан Қошқарбаев көшесі
Дәнеш Рақышев көшесі
Атагелді Исмаилов көшесі
1
Ақбұлақ ауылы
Оралхан Бөкеев көшесі
1
Саттар Елубаев көшесі
1

8. Раздельный сход местного сообщества открывается акимом Бесагашского сельского округа Талгарского района или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода местного сообщества является аким Бесагашского сельского округа Талгарского района или уполномоченное им лицо.
На раздельном сходе местного сообщества ведется протокол, для оформления протокола раздельного схода местного сообщества открытым голосованием избирается секретарь.
9. Кандидатуры представителей жителей села, улицы, для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода местного сообщества в соответствии с количественным составом, утвержденным маслихатом района.
10. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшее количество голосов участников раздельного схода местного сообщества.
Председатель раздельного схода пользуется правом решающего голоса в случае, если при голосовании на раздельном сходе местного сообщества голоса участников разделяются поровну.
11. Протокол раздельного схода местного сообщества подписывается председателем и секретарем и в течение двух рабочих дней со дня проведения раздельного схода передается секретарем схода в аппарат акима Бесагашского сельского округа Талгарского района для регистрации.
На сходе местного сообщества или собрании местного сообщества ведется протокол, в котором указываются:
1) дата и место проведения схода местного сообщества или собрания местного сообщества;
2) общее число членов местного сообщества, проживающих на соответствующей территории и имеющих право участвовать в сходе местного сообщества или на собрании местного сообщества;
3) количество и список присутствующих с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии);
4) фамилия, имя, отчество (при его наличии) председателя и секретаря схода местного сообщества или собрания местного сообщества;
5) повестка дня, содержание выступлений и принятые решения.
Количественный состав представителей жителей сел, улиц для участия в сходе местного сообщества Бесагашского сельского округа Талгарского района
№ п/п
Наименование сел, улиц Бесагашского сельского округа
Количество представителей жителей (человек)
1
село Бесагаш
улица М. Жұмабаев
1
улица Ахмет Байтұрсынов
улица Райымбек батыр
улица Тоқтар Әубәкіров
улица Төле-би
2
улица Спатай батыр
1
улица М. Дулатов
улица Қарасай батыр
улица Дина Нұрпейісова
улица Мұқағали Мақатаев
3
улица Қ. Сәтбаев
1
улица Құрманғазы
улица Д. А. Қонаев
улица К. Байсейітова
улица Жамбыл Жабаев
4
улица Н. Тілендиев
1
улица Амангелді
улица Әйтеке би
улица Қазбек би
улица Наурызбай батыр
5
улица Сүйінбай
1
улица Ш. Қалдаяқов
улица Қасым Аманжолов
улица Бөгенбай батыр
улица Бердіқұлов Сейдахмет
6
улица Әлия Молдағұлова
1
улица Қасым хан
улица Латиф Хамиди
улица Бұқар Жырау
улица Сағат Әшімбаев
7
улица Қайрат Рысқұлбеков
1
улица Әл-Фараби
улица Қожа Ахмет Яссауи
улица Ақан Сері
улица Иса Байзақов
8
улица Ш. Құдайбердиев
1
улица Ш. Айманов
улица Чехов
улица Хамраев
улица Терешкова
9
улица Ш. Уалиханов
1
улица Т. Рысқұлов
улица С. Сейфуллин
улица Ломоносов
улица М. Әуезов
10
улица Ә. Қашаубаев
1
улица Желтоқсан
улица Гагарина
улица Бейбітшілік
улица Абай
11
улица Бауыржан Момышұлы
1
улица Қазақстан
улица Мира
улица Пушкин
улица Жамбасбаев
12
улица Белбұлақ
1
улица Лермонтова
улица Нұрқайымбай Дәркембаев
улица Түркістан
улица Баянауыл
13
улица Алтай
1
улица Тараз
улица Алматы
улица Жетісу
улица Сарыарқа
14
улица Ұлытау
1
улица Бурабай
улица Астана
улица Алатау
улица Ұлы Дала
15
улица Мәңгілік Ел
1
улица Ұлытау
улица Орбұлақ
улица Алаш
улица Тарбағатай
16
улица Жерұйық
1
улица Медеу
улица Аңырақай
улица Күлтегін
улица Бейбарыс Сұлтан
17
улица Сырым батыр
1
улица Исатай батыр
улица Алпамыс батыр
улица Үкілі Ыбырай
улица Әбілхан Қастеев
18
улица Халифа Алтай
1
улица Мұстафа Шоқай
улица Ағыбай батыр
улица Тұран
улица Қарқаралы
19
улица Сайрам
1
улица Торғай
улица Майқы би
улица Күйші Дәулеткерей
улица Естай
20
улица Жүсіпбек Аймауытұлы
1
улица Сұлтанмахмұт Торайғыров
улица Бейімбет Майлин
улица Сабыр Рахимов
улица Талғат Бигелдинов
21
улица Қасым Қайсенов
1
улица Сағадат Нұрмағанбетов
улица Рақымжан Қошқарбаев
улица Дәнеш Рақышев
улица Атагелді Исмаилов
1
село Акбулак
улица Оралхан Бөкеев
1
улица Саттар Елубаев
1

Талғар аудандық мәслихатының 2024 жылғы "26" желтоқсандағы № 35-130 шешіміне 5 қосымша
Талғар ауданы Бесқайнар ауылдық округінде бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары
1 тарау. Жалпы ережелер
1. Осы бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабының 6-тармағына, "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2023 жылғы 23 маусымдағы № 122 бұйрығына сәйкес әзірленді және Талғар ауданы Бесқайнар ауылдық округ тұрғындарының жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің үлгілік тәртібін белгілейді.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) бөлек жергілікті қоғамдастық жиыны – аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ, ауыл, шағын аудан, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлауға тікелей қатысуы;
2) жергілікті қоғамдастық – шекараларында жергілікті өзін-өзі басқару жүзеге асырылатын, оның органдары құрылатын және жұмыс істейтін тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында тұратын тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жиынтығы.
2 тарау. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізу тәртібі
3. Бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізу үшін Талғар ауданы Бесқайнар ауылдық округінің аумағы учаскелерге (ауылдарға, көшелерге) бөлінеді.
4. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарында жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін саны үш адамнан аспайтын өкілдер сайланады.
5. Талғар ауданы Бесқайнар ауылдық округінің әкімі көше шегінде бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын шақырады және өткізуді ұйымдастырады.
Шағын аудан немесе көше шегінде көппәтерлі үйлер болған кезде көппәтерлі үйдің бөлек жиындары жүргізілмейді.
6. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарының шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы Талғар ауданы Бесқайнар ауылдық округінің әкімі оны өткізген күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе мемлекеттік органның ресми сайтында, мемлекеттік органның әлеуметтік желілерінде хабардар етеді.
7. Бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын ашудың алдында тиісті ауылдың, көшелердің қатысып отырған тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
Кәмелетке толмағандардың, сот әрекетке қабілетсіз деп таныған адамдардың, сондай-ақ сот үкімі бойынша бас бостандығынан айыру орындарында ұсталатын адамдардың жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынына қатысуына жол берілмейді.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиыны осы ауылда, көшеде тұратын тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) кемінде он пайызы қатысқан кезде өтті деп есептеледі.

Приложение 5 к решению Талгарского районного маслихата от "26" декабря 2024 года № 35-130
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества в Бескайнарском сельском округе Талгарского района
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие правила проведения раздельных сходов местного сообщества разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 июня 2023 года № 122 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества Бескайнарского сельского округа Талгарского района.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) раздельный сход местного сообщества – непосредственное участие жителей (членов местного сообщества) города районного значения, села, поселка, сельского округа, микрорайона, улицы, многоквартирного жилого дома в избрании представителей для участия в сходе местного сообщества;
2) местное сообщество – совокупность жителей (членов местного сообщества), проживающих на территории соответствующей административно-территориальной единицы, в границах которой осуществляется местное самоуправление, формируются и функционируют его органы.
Глава 2. Порядок проведения раздельных сходов местного сообщества
3. Для проведения раздельного схода местного сообщества территория Бескайнарского сельского округа Талгарского района разделяется на участки (села, улицы).
4. На раздельных сходах местного сообщества избираются представители для участия в сходе местного сообщества в количестве не более трех человек.
5. Акимом Бескайнарского сельского округа Талгарского района созывается и организуется проведение раздельного схода местного сообщества в пределах села, улицы.
При наличии в пределах микрорайона или улицы многоквартирных домов раздельные сходы многоквартирного дома не проводятся.
6. О времени, месте созыва раздельных сходов местного сообщества и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается акимом Бескайнарского сельского округа Талгарского района не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или на официальном сайте государственного органа, в социальных сетях государственного органа.
7. Перед открытием раздельного схода местного сообщества проводится регистрация присутствующих жителей соответствующего села, улицы.
Не допускается участие в раздельном сходе местного сообщества несовершеннолетних лиц, лиц, признанных судом недееспособными, а также лиц, содержащихся в местах лишения свободы по приговору суда.
Раздельный сход местного сообщества считается состоявшимся при участии не менее десяти процентов жителей (членов местного сообщества), проживающих в данном селе, улице.

8. Бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын Талғар ауданы Бесқайнар ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Талғар ауданы Бесқайнар ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жергілікті қоғамдастық жиынының төрағасы болып табылады.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынында хаттама жүргізіледі, жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасын ресімдеу үшін ашық дауыс беру арқылы хатшы сайланады.
9. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын аудан мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жергілікті қоғамдастық жиынының қатысушылары ұсынады.
10. Дауыс беру ашық тәсілмен әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынына қатысушылардың ең көп дауысын жинаған кандидаттар сайланды деп есептеледі.
Егер жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынында дауыс беру кезінде қатысушылардың дауыстары тең бөлінген жағдайда, бөлек жиынның төрағасы шешуші дауыс құқығын пайдаланады.

8. Раздельный сход местного сообщества открывается акимом Бескайнарского сельского округа Талгарского района или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода местного сообщества является аким Бескайнарского сельского округа Талгарского района или уполномоченное им лицо.
На раздельном сходе местного сообщества ведется протокол, для оформления протокола раздельного схода местного сообщества открытым голосованием избирается секретарь.
9. Кандидатуры представителей жителей села, улицы для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода местного сообщества в соответствии с количественным составом, утвержденным маслихатом района.
10. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшее количество голосов участников раздельного схода местного сообщества.
Председатель раздельного схода пользуется правом решающего голоса в случае, если при голосовании на раздельном сходе местного сообщества голоса участников разделяются поровну.

11. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасына төраға мен хатшы қол қояды және бөлек жиын өткізілген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде жиын хатшысы тіркеу үшін Талғар ауданы Бесқайнар ауылдық округі әкімінің аппаратына береді.
Жергілікті қоғамдастық жиынында немесе жергілікті қоғамдастық жиналысында хаттама жүргізіледі, онда:
1) жергілікті қоғамдастық жиынының немесе жергілікті қоғамдастық жиналысының өткізілген күні мен орны;

11. Протокол раздельного схода местного сообщества подписывается председателем и секретарем и в течение двух рабочих дней со дня проведения раздельного схода передается секретарем схода в аппарат акима Бескайнарского сельского округа Талгарского района для регистрации.
На сходе местного сообщества или собрании местного сообщества ведется протокол, в котором указываются:
1) дата и место проведения схода местного сообщества или собрания местного сообщества;

Талғар аудандық мәслихатының 2024 жылғы "26" желтоқсандағы № 35-130 шешіміне 6 қосымша
Талғар ауданы Гүлдала ауылдық округінде бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары
1 тарау. Жалпы ережелер
1. Осы бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабының 6-тармағына, "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2023 жылғы 23 маусымдағы № 122 бұйрығына сәйкес әзірленді және Талғар ауданы Гүлдала ауылдық округ тұрғындарының жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің үлгілік тәртібін белгілейді.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) бөлек жергілікті қоғамдастық жиыны – аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ, ауыл, шағын аудан, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлауға тікелей қатысуы;
2) жергілікті қоғамдастық – шекараларында жергілікті өзін-өзі басқару жүзеге асырылатын, оның органдары құрылатын және жұмыс істейтін тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында тұратын тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жиынтығы.
2 тарау. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізу тәртібі
3. Бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізу үшін Талғар ауданы Гүлдала ауылдық округінің аумағы учаскелерге (ауылдарға, көшелерге) бөлінеді.
4. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарында жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін саны үш адамнан аспайтын өкілдер сайланады.
5. Талғар ауданы Гүлдала ауылдық округінің әкімі көше шегінде бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын шақырады және өткізуді ұйымдастырады.
Шағын аудан немесе көше шегінде көппәтерлі үйлер болған кезде көппәтерлі үйдің бөлек жиындары жүргізілмейді.
6. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарының шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы Талғар ауданы Гүлдала ауылдық округінің әкімі оны өткізген күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе мемлекеттік органның ресми сайтында, мемлекеттік органның әлеуметтік желілерінде хабардар етеді.
7. Бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын ашудың алдында тиісті ауылдың, көшелердің қатысып отырған тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
Кәмелетке толмағандардың, сот әрекетке қабілетсіз деп таныған адамдардың, сондай-ақ сот үкімі бойынша бас бостандығынан айыру орындарында ұсталатын адамдардың жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынына қатысуына жол берілмейді.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиыны осы ауылда, көшеде тұратын тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) кемінде он пайызы қатысқан кезде өтті деп есептеледі.

Приложение 6 к решению Талгарского районного маслихата от "26" декабря 2024 года № 35-130
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества в Гулдалинском сельском округе Талгарского района
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие правила проведения раздельных сходов местного сообщества разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 июня 2023 года № 122 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества Гулдалинского сельского округа Талгарского района.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) раздельный сход местного сообщества – непосредственное участие жителей (членов местного сообщества) города районного значения, села, поселка, сельского округа, микрорайона, улицы, многоквартирного жилого дома в избрании представителей для участия в сходе местного сообщества;
2) местное сообщество – совокупность жителей (членов местного сообщества), проживающих на территории соответствующей административно-территориальной единицы, в границах которой осуществляется местное самоуправление, формируются и функционируют его органы.
Глава 2. Порядок проведения раздельных сходов местного сообщества
3. Для проведения раздельного схода местного сообщества территория Гулдалинского сельского округа Талгарского района разделяется на участки (села, улицы).
4. На раздельных сходах местного сообщества избираются представители для участия в сходе местного сообщества в количестве не более трех человек.
5. Акимом Гулдалинского сельского округа Талгарского района созывается и организуется проведение раздельного схода местного сообщества в пределах села, улицы.
При наличии в пределах микрорайона или улицы многоквартирных домов раздельные сходы многоквартирного дома не проводятся.
6. О времени, месте созыва раздельных сходов местного сообщества и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается акимом Гулдалинского сельского округа Талгарского района не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или на официальном сайте государственного органа, в социальных сетях государственного органа.
7. Перед открытием раздельного схода местного сообщества проводится регистрация присутствующих жителей соответствующего села, улицы.
Не допускается участие в раздельном сходе местного сообщества несовершеннолетних лиц, лиц, признанных судом недееспособными, а также лиц, содержащихся в местах лишения свободы по приговору суда.
Раздельный сход местного сообщества считается состоявшимся при участии не менее десяти процентов жителей (членов местного сообщества), проживающих в данном селе, улице.

8. Бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын Талғар ауданы Гүлдала ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Талғар ауданы Гүлдала ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жергілікті қоғамдастық жиынының төрағасы болып табылады.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынында хаттама жүргізіледі, жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасын ресімдеу үшін ашық дауыс беру арқылы хатшы сайланады.
9. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын аудан мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жергілікті қоғамдастық жиынының қатысушылары ұсынады.
10. Дауыс беру ашық тәсілмен әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынына қатысушылардың ең көп дауысын жинаған кандидаттар сайланды деп есептеледі.
Егер жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынында дауыс беру кезінде қатысушылардың дауыстары тең бөлінген жағдайда, бөлек жиынның төрағасы шешуші дауыс құқығын пайдаланады.
11. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасына төраға мен хатшы қол қояды және бөлек жиын өткізілген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде жиын хатшысы тіркеу үшін Талғар ауданы Гүлдала ауылдық округі әкімінің аппаратына береді.
Жергілікті қоғамдастық жиынында немесе жергілікті қоғамдастық жиналысында хаттама жүргізіледі, онда:
1) жергілікті қоғамдастық жиынының немесе жергілікті қоғамдастық жиналысының өткізілген күні мен орны;
2) тиісті аумақта тұратын және жергілікті қоғамдастық жиынына немесе жергілікті қоғамдастық жиналысына қатысуға құқығы бар жергілікті қоғамдастық мүшелерінің жалпы саны;
3) қатысушылардың саны және олардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетілген тізім;
4) жергілікті қоғамдастық жиынының немесе жергілікті қоғамдастық жиналысының төрағасы мен хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда);
5) күн тәртібі, сөйленген сөздердің мазмұны және қабылданған шешімдер көрсетіледі.
Талғар ауданы Гүлдала ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар, көшелер тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы
№ р/н
Гүлдала ауылдық округі көшелерінің атауы
Тұрғындар өкілдерінің саны (адам)
Гүлдала ауылы
1
Жігер көшесі
1
Мәртөбе көшесі
Әйтеке би көшесі
Райымбек батыр көшесі
Қобыланды батыр көшесі
2
Абай көшесі
1
Менделеев көшесі
Молдағұлова көшесі
Панфилов көшесі
Қарасай батыр көшесі
Момышұлы көшесі
3
Алатау көшесі
2
Абылай хан көшесі
Маметова көшесі
Дитковского көшесі
Қазыбек би көшесі
Сүйінбай көшесі
4
Жібек жолы көшесі
1
Алтынсарин көшесі
Құрманғазы көшесі
Қонаев көшесі
Әуезов көшесі
Мақатаев көшесі
5
Майлин көшесі
2
Яссауи көшесі
Бейбітшілік көшесі
Сейфуллин көшесі
Жансүгіров көшесі
Төле би көшесі
6
Наурызбай батыр көшесі
1
Жамбыл көшесі
Байтұрсынов көшесі
Уалиханов көшесі
Ақсу көшесі
Жусан көшесі
Береке көшесі
Самал көшесі
Көктем көшесі
7
Қасым хан көшесі
1
Жароков көшесі
Бейбарыс Сұлтан көшесі
Байзаков көшесі
Ықылас көшесі
Ақсай көшесі
Астана көшесі
8
Кичиков көшесі
1
Байтақ көшесі
Шыңғыстау көшесі
Бөген көшесі
Кемер көшесі
Бірлік көшесі
Шапағат көшесі
Қарақат көшесі
9
Әл-фараби көшесі
1
Қызғалдақ көшесі
Ақбұлақ көшесі
Балдырған көшесі
Ақбидай көшесі
Ұлытау көшесі
Қаратау көшесі
Арна көшесі
Кіші Байсерке ауылы
1
Жамбыл көшесі
1
Баянды көшесі
Жетісу көшесі
Отырар көшесі
Ұлы дала көшесі
Жерұйық көшесі
2
Ойыл көшесі
1
Ертіс көшесі
Медеу көшесі
Хантау көшесі
Шалғын көшесі
Абылай хан көшесі
3
Ұялы көшесі
1
Бурабай көшесі
Алтынемел көшесі
Достық көшесі
Тұлпар көшесі
Қонаев көшесі
4
Шаттық көшесі
1
Сарыжаз көшесі
Мерген көшесі
Сабыр көшесі
Жайық көшесі
Төле би көшесі
5
Күншуақ көшесі
1
Кербез көшесі
Алтай көшесі
Алатау көшесі
Абай көшесі
Көкжар көшесі
Жиделі көшесі
Жаңа Қуат ауылы
1

8. Раздельный сход местного сообщества открывается акимом Гулдалинского сельского округа Талгарского района или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода местного сообщества является аким Гулдалинского сельского округа Талгарского района или уполномоченное им лицо.
На раздельном сходе местного сообщества ведется протокол, для оформления протокола раздельного схода местного сообщества открытым голосованием избирается секретарь.
9. Кандидатуры представителей жителей села, улицы для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода местного сообщества в соответствии с количественным составом, утвержденным маслихатом района.
10. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшее количество голосов участников раздельного схода местного сообщества.
Председатель раздельного схода пользуется правом решающего голоса в случае, если при голосовании на раздельном сходе местного сообщества голоса участников разделяются поровну.
11. Протокол раздельного схода местного сообщества подписывается председателем и секретарем и в течение двух рабочих дней со дня проведения раздельного схода передается секретарем схода в аппарат акима Гулдалинского сельского округа Талгарского района для регистрации.
На сходе местного сообщества или собрании местного сообщества ведется протокол, в котором указываются:
1) дата и место проведения схода местного сообщества или собрания местного сообщества;
2) общее число членов местного сообщества, проживающих на соответствующей территории и имеющих право участвовать в сходе местного сообщества или на собрании местного сообщества;
3) количество и список присутствующих с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии);
4) фамилия, имя, отчество (при его наличии) председателя и секретаря схода местного сообщества или собрания местного сообщества;
5) повестка дня, содержание выступлений и принятые решения.
Количественный состав представителей жителей сел, улиц для участия в сходе местного сообщества Гулдалинского сельского округа Талгарского района
№ п/п
Наименование улиц Гулдалинского сельского округа
Количество представителей (человек)
село Гулдала
1
улица Жігер
1
улица Мәртөбе
улица Әйтеке би
улица Райымбек батыр
улица Қобыланды батыр
2
улица Абай
1
улица Менделеев
улица Молдағұлова
улица Панфилов
улица Қарасай батыр
улица Момышұлы
3
улица Алатау
2
улица Абылай хан
улица Маметова
улица Дитковского
улица Қазыбек би
улица Сүйінбай
4
улица Жібек жолы
1
улица Алтынсарин
улица Құрманғазы
улица Қонаев
улица Әуезов
улица Мақатаев
5
улица Майлин
2
улица Яссауи
улица Бейбітшілік
улица Сейфуллин
улица Жансүгіров
улица Төле би
6
улица Наурызбай батыр
1
улица Жамбыл
улица Байтұрсынов
улица Уалиханов
улица Ақсу
улица Жусан
улица Береке
улица Самал
улица Көктем
7
улица Қасым хан
1
улица Жароков
улица Бейбарыс Сұлтан
улица Байзаков
улица Ықылас
улица Ақсай
улица Астана
8
улица Кичиков
1
улица Байтақ
улица Шыңғыстау
улица Бөген
улица Кемер
улица Бірлік
улица Шапағат
улица Қарақат
9
улица Әл-фараби
1
улица Қызғалдақ
улица Ақбұлақ
улица Балдырған
улица Ақбидай
улица Ұлытау
улица Қаратау
улица Арна
село Кіші Байсерке
1
улица Жамбыл
1
улица Баянды
улица Жетісу
улица Отырар
улица Ұлы дала
улица Жерұйық
2
улица Ойыл
1
улица Ертіс
улица Медеу
улица Хантау
улица Шалғын
улица Абылай хан
3
улица Ұялы
1
улица Бурабай
улица Алтынемел
улица Достық
улица Тұлпар
улица Қонаев
4
улица Шаттық
1
улица Сарыжаз
улица Мерген
улица Сабыр
улица Жайық
улица Төле би
5
улица Күншуақ
1
улица Кербез
улица Алтай
улица Алатау
улица Абай
улица Көкжар
улица Жиделі
село Жаңа Қуат
1

№1 көшден №15 көшеге дейін
1
2
№16 көшден №30 көшеге дейін
1
3
№31 көшден №45 көшеге дейін
1
4
№46 улицы № 49,
№100 көшеге дейін
1
Талғар аудандық мәслихатының 2024 жылғы "26" желтоқсандағы № 35-130 шешіміне 7 қосымша
Талғар ауданы Қайнар ауылдық округінде бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары
1 тарау. Жалпы ережелер
1. Осы бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабының 6-тармағына, "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2023 жылғы 23 маусымдағы № 122 бұйрығына сәйкес әзірленді және Талғар ауданы Қайнар ауылдық округ тұрғындарының жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің үлгілік тәртібін белгілейді.

от улицы №1 до улицы №15
1
2
от улицы №16 до улицы №30
1
3
от улицы №31 до улицы №45
1
4
от улицы №46 до улицы № 49,
№100
1
Приложение 7 к решению Талгарского районного маслихата от "26" декабря 2024 года № 35-130
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества в Кайнарском сельском округе Талгарского района
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие правила проведения раздельных сходов местного сообщества разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 июня 2023 года № 122 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества Кайнарского сельского округа Талгарского района.

2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) бөлек жергілікті қоғамдастық жиыны – аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ, ауыл, шағын аудан, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлауға тікелей қатысуы;
2) жергілікті қоғамдастық – шекараларында жергілікті өзін-өзі басқару жүзеге асырылатын, оның органдары құрылатын және жұмыс істейтін тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында тұратын тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жиынтығы.
2 тарау. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізу тәртібі
3. Бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізу үшін Талғар ауданы Қайнар ауылдық округінің аумағы учаскелерге (ауылдарға) бөлінеді.
4. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарында жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін саны үш адамнан аспайтын өкілдер сайланады.
5. Талғар ауданы Қайнар ауылдық округінің әкімі көше шегінде бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын шақырады және өткізуді ұйымдастырады.
Шағын аудан немесе көше шегінде көппәтерлі үйлер болған кезде көппәтерлі үйдің бөлек жиындары жүргізілмейді.
6. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарының шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы Талғар ауданы Қайнар ауылдық округінің әкімі оны өткізген күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе мемлекеттік органның ресми сайтында, мемлекеттік органның әлеуметтік желілерінде хабардар етеді.
7. Бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын ашудың алдында тиісті ауылдың, көшелердің қатысып отырған тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
Кәмелетке толмағандардың, сот әрекетке қабілетсіз деп таныған адамдардың, сондай-ақ сот үкімі бойынша бас бостандығынан айыру орындарында ұсталатын адамдардың жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынына қатысуына жол берілмейді.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиыны осы ауылда тұратын тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) кемінде он пайызы қатысқан кезде өтті деп есептеледі.

2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) раздельный сход местного сообщества – непосредственное участие жителей (членов местного сообщества) города районного значения, села, поселка, сельского округа, микрорайона, улицы, многоквартирного жилого дома в избрании представителей для участия в сходе местного сообщества;
2) местное сообщество – совокупность жителей (членов местного сообщества), проживающих на территории соответствующей административно-территориальной единицы, в границах которой осуществляется местное самоуправление, формируются и функционируют его органы.
Глава 2. Порядок проведения раздельных сходов местного сообщества
3. Для проведения раздельного схода местного сообщества территория Кайнарского сельского округа Талгарского района разделяется на участки (села).
4. На раздельных сходах местного сообщества избираются представители для участия в сходе местного сообщества в количестве не более трех человек.
5. Акимом Кайнарского сельского округа Талгарского района созывается и организуется проведение раздельного схода местного сообщества в пределах села.
При наличии в пределах микрорайона или улицы многоквартирных домов раздельные сходы многоквартирного дома не проводятся.
6. О времени, месте созыва раздельных сходов местного сообщества и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается акимом Кайнарского сельского округа Талгарского района не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или на официальном сайте государственного органа, в социальных сетях государственного органа.
7. Перед открытием раздельного схода местного сообщества проводится регистрация присутствующих жителей соответствующего села.
Не допускается участие в раздельном сходе местного сообщества несовершеннолетних лиц, лиц, признанных судом недееспособными, а также лиц, содержащихся в местах лишения свободы по приговору суда.
Раздельный сход местного сообщества считается состоявшимся при участии не менее десяти процентов жителей (членов местного сообщества), проживающих в данном селе.

8. Бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын Талғар ауданы Қайнар ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Талғар ауданы Қайнар ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жергілікті қоғамдастық жиынының төрағасы болып табылады.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынында хаттама жүргізіледі, жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасын ресімдеу үшін ашық дауыс беру арқылы хатшы сайланады.

8. Раздельный сход местного сообщества открывается акимом Кайнарского сельского округа Талгарского района или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода местного сообщества является аким Кайнарского сельского округа Талгарского района или уполномоченное им лицо.
На раздельном сходе местного сообщества ведется протокол, для оформления протокола раздельного схода местного сообщества открытым голосованием избирается секретарь.

11. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасына төраға мен хатшы қол қояды және бөлек жиын өткізілген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде жиын хатшысы тіркеу үшін Талғар ауданы Қайнар ауылдық округі әкімінің аппаратына береді.
Жергілікті қоғамдастық жиынында немесе жергілікті қоғамдастық жиналысында хаттама жүргізіледі, онда:
1) жергілікті қоғамдастық жиынының немесе жергілікті қоғамдастық жиналысының өткізілген күні мен орны;

11. Протокол раздельного схода местного сообщества подписывается председателем и секретарем и в течение двух рабочих дней со дня проведения раздельного схода передается секретарем схода в аппарат акима Кайнарского сельского округа Талгарского района для регистрации.
На сходе местного сообщества или собрании местного сообщества ведется протокол, в котором указываются:
1) дата и место проведения схода местного сообщества или собрания местного сообщества;

Талғар аудандық мәслихатының 2024 жылғы "26" желтоқсандағы № 35-130 шешіміне 8 қосымша
Талғар ауданы Кеңдала ауылдық округінде бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары
1 тарау. Жалпы ережелер
1. Осы бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабының 6-тармағына, "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2023 жылғы 23 маусымдағы № 122 бұйрығына сәйкес әзірленді және Талғар ауданы Кеңдала ауылдық округ тұрғындарының жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің үлгілік тәртібін белгілейді.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) бөлек жергілікті қоғамдастық жиыны – аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ, ауыл, шағын аудан, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлауға тікелей қатысуы;
2) жергілікті қоғамдастық – шекараларында жергілікті өзін-өзі басқару жүзеге асырылатын, оның органдары құрылатын және жұмыс істейтін тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында тұратын тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жиынтығы.
2 тарау. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізу тәртібі
3. Бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізу үшін Талғар ауданы Кеңдала ауылдық округінің аумағы учаскелерге (ауылдарға, көшелерге) бөлінеді.
4. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарында жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін саны үш адамнан аспайтын өкілдер сайланады.
5. Талғар ауданы Кеңдала ауылдық округінің әкімі көше шегінде бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын шақырады және өткізуді ұйымдастырады.
Шағын аудан немесе көше шегінде көппәтерлі үйлер болған кезде көппәтерлі үйдің бөлек жиындары жүргізілмейді.
6. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарының шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы Талғар ауданы Кеңдала ауылдық округінің әкімі оны өткізген күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе мемлекеттік органның ресми сайтында, мемлекеттік органның әлеуметтік желілерінде хабардар етеді.
7. Бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын ашудың алдында тиісті ауылдың, көшелердің қатысып отырған тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
Кәмелетке толмағандардың, сот әрекетке қабілетсіз деп таныған адамдардың, сондай-ақ сот үкімі бойынша бас бостандығынан айыру орындарында ұсталатын адамдардың жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынына қатысуына жол берілмейді.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиыны осы ауылда, көшеде тұратын тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) кемінде он пайызы қатысқан кезде өтті деп есептеледі.

Приложение 8 к решению Талгарского районного маслихата от "26" декабря 2024 года № 35-130
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества в Кендалинском сельском округе Талгарского района
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие правила проведения раздельных сходов местного сообщества разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 июня 2023 года № 122 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей Кендалинского сельского округа Талгарского района.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) раздельный сход местного сообщества – непосредственное участие жителей (членов местного сообщества) города районного значения, села, поселка, сельского округа, микрорайона, улицы, многоквартирного жилого дома в избрании представителей для участия в сходе местного сообщества;
2) местное сообщество – совокупность жителей (членов местного сообщества), проживающих на территории соответствующей административно-территориальной единицы, в границах которой осуществляется местное самоуправление, формируются и функционируют его органы.
Глава 2. Порядок проведения раздельных сходов местного сообщества
3. Для проведения раздельного схода местного сообщества территория Кендалинского сельского округа Талгарского района разделяется на участки (села, улицы).
4. На раздельных сходах местного сообщества избираются представители для участия в сходе местного сообщества в количестве не более трех человек.
5. Акимом Кендалинского сельского округа Талгарского района созывается и организуется проведение раздельного схода местного сообщества в пределах села, улицы.
При наличии в пределах микрорайона или улицы многоквартирных домов раздельные сходы многоквартирного дома не проводятся.
6. О времени, месте созыва раздельных сходов местного сообщества и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается акимом Кендалинского сельского округа Талгарского района не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или на официальном сайте государственного органа, в социальных сетях государственного органа.
7. Перед открытием раздельного схода местного сообщества проводится регистрация присутствующих жителей соответствующего села, улицы.
Не допускается участие в раздельном сходе местного сообщества несовершеннолетних лиц, лиц, признанных судом недееспособными, а также лиц, содержащихся в местах лишения свободы по приговору суда.
Раздельный сход местного сообщества считается состоявшимся при участии не менее десяти процентов жителей (членов местного сообщества), проживающих в данном селе, улице.

8. Бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын Талғар ауданы Кеңдала ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Талғар ауданы Кеңдала ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жергілікті қоғамдастық жиынының төрағасы болып табылады.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынында хаттама жүргізіледі, жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасын ресімдеу үшін ашық дауыс беру арқылы хатшы сайланады.
9. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын аудан мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жергілікті қоғамдастық жиынының қатысушылары ұсынады.
10. Дауыс беру ашық тәсілмен әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынына қатысушылардың ең көп дауысын жинаған кандидаттар сайланды деп есептеледі.
Егер жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынында дауыс беру кезінде қатысушылардың дауыстары тең бөлінген жағдайда, бөлек жиынның төрағасы шешуші дауыс құқығын пайдаланады.
11. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасына төраға мен хатшы қол қояды және бөлек жиын өткізілген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде жиын хатшысы тіркеу үшін Талғар ауданы Кеңдала ауылдық округі әкімінің аппаратына береді.
Жергілікті қоғамдастық жиынында немесе жергілікті қоғамдастық жиналысында хаттама жүргізіледі, онда:
1) жергілікті қоғамдастық жиынының немесе жергілікті қоғамдастық жиналысының өткізілген күні мен орны;
2) тиісті аумақта тұратын және жергілікті қоғамдастық жиынына немесе жергілікті қоғамдастық жиналысына қатысуға құқығы бар жергілікті қоғамдастық мүшелерінің жалпы саны;
3) қатысушылардың саны және олардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетілген тізім;
4) жергілікті қоғамдастық жиынының немесе жергілікті қоғамдастық жиналысының төрағасы мен хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда);
5) күн тәртібі, сөйленген сөздердің мазмұны және қабылданған шешімдер өрсетіледі.
Талғар ауданы Кендалы ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар, көшелер тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы
р/н
Кендалы ауылдық округінің ауылдарының, көшелерінің атауы
Тұрғындар өкілдерінің саны (адам)
Кеңдала ауылы
1
Талғар көшесі
2
Алматы көшесі
Ә.Мейірманов көшесі
М.Мақатаев көшесі
2
Қарасай батыр көшесі
3
Наурызбай батыр көшесі
Қабанбай батыр көшесі
А. Құнанбаев көшесі
Ш. Уалиханов көшесі
С. Сейфулин көшесі
Б. Майлин көшесі
Д. Нұрпейісов көшесі
Шымбұлақ көшесі
3
Ж.Жабаев көшесі
1
Тәуке хан көшесі
Құрманғазы көшесі
Береке көшесі
Мерей көшесі
Алға көшесі
4
А.Смыков көшесі
2
Тұран көшесі
Ертіс көшесі
Қорқыт ата көшесі
Аблай хан көшесі
Сарыарқа көшесі
5
Талхиз көшесі
2
Құлан көшесі
Қ. Аманжолов көшесі
Достық көшесі
Сайрам көшесі
Ә. Жангелдин көшесі
Ақан сері көшесі
Райымбек батыр көшесі
Жібек жолы көшесі
6
Атамекен көшесі
1
Жалын көшесі
Талапты көшесі
Арна көшесі
Қазына көшесі
Тобыл көшесі
Кемел көшесі
Дарын көшесі
Ұлан көшесі
Еңбекші ауылы
7
Жастар көшесі
1
Сарыайшық көшесі
Алтынемел көшесі
Егемен көшесі
Жайық көшесі
Жетісу көшесі
8
Болашақ көшесі
2
С. Сейфулин көшесі
Төлеби көшесі
Әль-Фараби көшесі
Д. Қонаев көшесі
Қазбек би көшесі
Тарбағатай көшесі
Зерде көшесі
Шалқар көшесі
Ақбастау көшесі
Шарын көшесі
9
Ордабасы көшесі
1
Ақжар көшесі
Ынтымақ көшесі
Бейбітшілік көшесі
улица Түркістан көшесі
Ұлытау көшесі
Ақжар көшесі
Сығанақ көшесі
Медеу көшесі
Баянауыл көшесі
Алаш көшесі
Оқжетпес көшесі
Ақдала ауылы
10
Арыс көшесі
1
Талас көшесі
Есіл көшесі
Қазғұрт көшесі
Ақасық көшесі
Түрген көшесі
Алғабас-1 көшесі
Алғабас-2 көшесі
Алғабас-3 көшесі
11
Қарқаралы көшесі
1
Хантәңірі көшесі
Алмалық көшесі
Бірлік көшесі
Тұмар көшесі
12
Алатау көшесі
2
Алакөл көшесі
Достық көшесі
Алтай көшесі
Самал көшесі
Қанағат көшесі
Ақтас ауылы
13
Ақтас ауылы
1

8. Раздельный сход местного сообщества открывается акимом Кендалинского сельского округа Талгарского района или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода местного сообщества является аким Кендалинского сельского округа Талгарского района или уполномоченное им лицо.
На раздельном сходе местного сообщества ведется протокол, для оформления протокола раздельного схода местного сообщества открытым голосованием избирается секретарь.
9. Кандидатуры представителей жителей села, улицы для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода местного сообщества в соответствии с количественным составом, утвержденным маслихатом района.
10. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшее количество голосов участников раздельного схода местного сообщества.
Председатель раздельного схода пользуется правом решающего голоса в случае, если при голосовании на раздельном сходе местного сообщества голоса участников разделяются поровну.
11. Протокол раздельного схода местного сообщества подписывается председателем и секретарем и в течение двух рабочих дней со дня проведения раздельного схода передается секретарем схода в аппарат акима Кендалинского сельского округа Талгарского района для регистрации.
На сходе местного сообщества или собрании местного сообщества ведется протокол, в котором указываются:
1) дата и место проведения схода местного сообщества или собрания местного сообщества;
2) общее число членов местного сообщества, проживающих на соответствующей территории и имеющих право участвовать в сходе местного сообщества или на собрании местного сообщества;
3) количество и список присутствующих с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии);
4) фамилия, имя, отчество (при его наличии) председателя и секретаря схода местного сообщества или собрания местного сообщества;
5) повестка дня, содержание выступлений и принятые решения.
Количественный состав представителей жителей сел, улиц для участия в сходе местного сообщества Кендалинского сельского округа Талгарского района
Наименование сел, улиц Кендалинского сельского округа
Количество представителей жителей (человек)
село Кендала
1
улица Талғар
2
улица Алматы
улица Ә.Мейірманов
улица М.Мақатаев
2
улица Қарасай батыр
3
улица Наурызбай батыр
улица Қабанбай батыр
улица А. Құнанбаев
улица Ш. Уалиханов
улица С. Сейфулин
улица Б. Майлин
улица Д. Нұрпейісов
улица Шымбұлақ
3
улица Ж.Жабаев
1
улица Тәуке хан
улица Құрманғазы
улица Береке
улица Мерей
улица Алға
4
улица А.Смыков
2
улица Тұран
улица Ертіс
улица Қорқыт ата
улица Аблай хан
улица Сарыарқа
5
улица Талхиз
2
улица Құлан
улица Қ. Аманжолов
улица Достық
улица Сайрам
улица Ә. Жангелдин
улица Ақан сері
улица Райымбек батыр
улица Жібек жолы
6
улица Атамекен
1
улица Жалын
улица Талапты
улица Арна
улица Қазына
улица Тобыл
улица Кемел
улица Дарын
улица Ұлан
село Еңбекші
7
улица Жастар
1
улица Сарыайшық
улица Алтынемел
улица Егемен
улица Жайық
улица Жетісу
8
улица Болашақ
2
улица С. Сейфулин
улица Төлеби
улица Әль-Фараби
улица Д. Қонаев
улица Қазбек би
улица Тарбағатай
улица Зерде
улица Шалқар
улица Ақбастау
улица Шарын
9
улица Ордабасы
1
улица Ақжар
улица Ынтымақ
улица Бейбітшілік
улица Түркістан
улица Ұлытау
улица Ақжар
улица Сығанақ
улица Медеу
улица Баянауыл
улица Алаш
улица Оқжетпес
село Ақдала
10
улица Арыс
1
улица Талас
улица Есіл
улица Қазғұрт
улица Ақасық
улица Түрген
улица Алғабас-1
улица Алғабас-2
улица Алғабас-3
11
улица Қарқаралы
1
улица Хантәңірі
улица Алмалық
улица Бірлік
улица Тұмар
12
улица Алатау
2
улица Алакөл
улица Достық
улица Алтай
улица Самал
улица Қанағат
село Ақтас
13
Село Ақтас
1

Талғар аудандық мәслихатының 2024 жылғы "26" желтоқсандағы № 35-130 шешіміне 9 қосымша
Талғар ауданы Нұра ауылдық округінде бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары
1 тарау. Жалпы ережелер
1. Осы бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабының 6-тармағына, "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2023 жылғы 23 маусымдағы № 122 бұйрығына сәйкес әзірленді және Талғар ауданы Нұра ауылдық округ тұрғындарының жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің үлгілік тәртібін белгілейді.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) бөлек жергілікті қоғамдастық жиыны – аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ, ауыл, шағын аудан, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлауға тікелей қатысуы;
2) жергілікті қоғамдастық – шекараларында жергілікті өзін-өзі басқару жүзеге асырылатын, оның органдары құрылатын және жұмыс істейтін тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында тұратын тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жиынтығы.
2 тарау. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізу тәртібі
3. Бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізу үшін Талғар ауданы Нұра ауылдық округінің аумағы учаскелерге (ауылдарға, көшелерге) бөлінеді.
4. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарында жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін саны үш адамнан аспайтын өкілдер сайланады.
5. Талғар ауданы Нұра ауылдық округінің әкімі көше шегінде бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын шақырады және өткізуді ұйымдастырады.
Шағын аудан немесе көше шегінде көппәтерлі үйлер болған кезде көппәтерлі үйдің бөлек жиындары жүргізілмейді.
6. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарының шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы Талғар ауданы Нұра ауылдық округінің әкімі оны өткізген күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе мемлекеттік органның ресми сайтында, мемлекеттік органның әлеуметтік желілерінде хабардар етеді.
7. Бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын ашудың алдында тиісті ауылдың, шағын аудандардың, көшелердің қатысып отырған тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
Кәмелетке толмағандардың, сот әрекетке қабілетсіз деп таныған адамдардың, сондай-ақ сот үкімі бойынша бас бостандығынан айыру орындарында ұсталатын адамдардың жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынына қатысуына жол берілмейді.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиыны осы ауылда, шағын ауданда, көшеде тұратын тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) кемінде он пайызы қатысқан кезде өтті деп есептеледі.

Приложение 9 к решению Талгарского районного маслихата от "26" декабря 2024 года № 35-130
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества в Нуринском сельском округе Талгарского района
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие правила проведения раздельных сходов местного сообщества разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 июня 2023 года № 122 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей Нуринского сельского округа Талгарского района.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) раздельный сход местного сообщества – непосредственное участие жителей (членов местного сообщества) города районного значения, села, поселка, сельского округа, микрорайона, улицы, многоквартирного жилого дома в избрании представителей для участия в сходе местного сообщества;
2) местное сообщество – совокупность жителей (членов местного сообщества), проживающих на территории соответствующей административно-территориальной единицы, в границах которой осуществляется местное самоуправление, формируются и функционируют его органы.
Глава 2. Порядок проведения раздельных сходов местного сообщества
3. Для проведения раздельного схода местного сообщества территория Нуринского сельского округа Талгарского района разделяется на участки (села, микрорайона, улицы).
4. На раздельных сходах местного сообщества избираются представители для участия в сходе местного сообщества в количестве не более трех человек.
5. Акимом Нуринского сельского округа Талгарского района созывается и организуется проведение раздельного схода местного сообщества в пределах села, микрорайона, улицы.
При наличии в пределах микрорайона или улицы многоквартирных домов раздельные сходы многоквартирного дома не проводятся.
6. О времени, месте созыва раздельных сходов местного сообщества и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается акимом Нуринского сельского округа Талгарского района не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или на официальном сайте государственного органа, в социальных сетях государственного органа.
7. Перед открытием раздельного схода местного сообщества проводится регистрация присутствующих жителей соответствующего села, микрорайона, улицы.
Не допускается участие в раздельном сходе местного сообщества несовершеннолетних лиц, лиц, признанных судом недееспособными, а также лиц, содержащихся в местах лишения свободы по приговору суда.
Раздельный сход местного сообщества считается состоявшимся при участии не менее десяти процентов жителей (членов местного сообщества), проживающих в данном селе, микрорайоне, улице.

8. Бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын Талғар ауданы Нұра ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Талғар ауданы Нұра ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жергілікті қоғамдастық жиынының төрағасы болып табылады.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынында хаттама жүргізіледі, жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасын ресімдеу үшін ашық дауыс беру арқылы хатшы сайланады.

8. Раздельный сход местного сообщества открывается акимом Нуринского сельского округа Талгарского района или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода местного сообщества является аким Нуринского сельского округа Талгарского района или уполномоченное им лицо.
На раздельном сходе местного сообщества ведется протокол, для оформления протокола раздельного схода местного сообщества открытым голосованием избирается секретарь.

11. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасына төраға мен хатшы қол қояды және бөлек жиын өткізілген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде жиын хатшысы тіркеу үшін Талғар ауданы Нұра ауылдық округі әкімінің аппаратына береді.
Жергілікті қоғамдастық жиынында немесе жергілікті қоғамдастық жиналысында хаттама жүргізіледі, онда:
1) жергілікті қоғамдастық жиынының немесе жергілікті қоғамдастық жиналысының өткізілген күні мен орны;

11. Протокол раздельного схода местного сообщества подписывается председателем и секретарем и в течение двух рабочих дней со дня проведения раздельного схода передается секретарем схода в аппарат акима Нуринского сельского округа Талгарского района для регистрации.
На сходе местного сообщества или собрании местного сообщества ведется протокол, в котором указываются:
1) дата и место проведения схода местного сообщества или собрания местного сообщества;

2) тиісті аумақта тұратын және жергілікті қоғамдастық жиынына немесе жергілікті қоғамдастық жиналысына қатысуға құқығы бар жергілікті қоғамдастық мүшелерінің жалпы саны;
3) қатысушылардың саны және олардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетілген тізім;
4) жергілікті қоғамдастық жиынының немесе жергілікті қоғамдастық жиналысының төрағасы мен хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда);
5) күн тәртібі, сөйленген сөздердің мазмұны және қабылданған шешімдер өрсетіледі.
Талғар ауданы Нұра ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар, шағын аудандар, көшелер тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы
№ р/н
Нұра ауылдық округі көшелерінің атауы
Тұрғындар өкілдерінің саны (адам)
Нұра ауылы
1
Микрорайон "Байдыбек"
1
2
Микрорайон "Төле би"
1
3
Микрорайон "Дулат"
1
4

2) общее число членов местного сообщества, проживающих на соответствующей территории и имеющих право участвовать в сходе местного сообщества или на собрании местного сообщества;
3) количество и список присутствующих с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии);
4) фамилия, имя, отчество (при его наличии) председателя и секретаря схода местного сообщества или собрания местного сообщества;
5) повестка дня, содержание выступлений и принятые решения.
Количественный состав представителей жителей сел, микрорайонов, улиц, для участия в сходе местного сообщества Нуринского сельского округа Талгарского района
№ п/п
Наименование микрорайонов, улиц Нуринского сельского округа
Количество представителей жителей (человек)
село Нура
1
Микрорайон "Байдыбек"
1
2
Микрорайон "Төле би"
1
3
Микрорайон "Дулат"
1
4

Нура-1 и Нура-2
1
5
Бейсентай көшесі
1
Іңкәрбек көшесі
Бәйдібек көшесі
Саудабай Бекқұл көшесі
Гольчевский көшесі
Жібек жолы көшесі
Бұралқиев Құрманғали көшесі
Жамбыл Жабаев көшесі
Анаров Абдрахим көшесі
Молдахметов Ыбырайым көшесі
Бекбосынов Абдықадыр көшесі
Қабдыл Ибраев көшесі
Даулетқұл Қаңтарбаев көшесі
Смағұл Сәдуақасов көшесі
6
Имраев Абдреш көшесі
1
Бүйенбай көшесі
Еспол көшесі
Топай көшесі
Талғарбек көшесі
Аянбеков Бәкір көшесі
Даулет көшесі
Оспанов Асылхан көшесі
Қайшыбеков Олжалы көшесі
Молдыбаев Мәжітай көшесі
7
Салимов Тельтай көшесі
1
Серікбаев Рақыш көшесі
Мамутов Кентай көшесі
Қашағанов Күнтубай көшесі
Тлемісов Абдуали көшесі
Ебелеков Әділ көшесі
Беспаев Өтепбайм
Қазыбек би көшесі
Әйтеке би көшесі
Қасымхан көшесі
Есімхан көшесі
Шоқан Уалиханов көшесі
Ыбырай Алтынсарин көшесі
Сүйінбай көшесі
Ахмет Байтұрсынов көшесі
Ахмет Жұбанов көшесі
Бауыржан Момышұлы көшесі
Ораз Жандосов көшесі
Асанқайғы жырау көшесі
Абай көшесі
Бердібек Соқпақбаев көшесі
Қадыр Мырза Әлі көшесі
Әбілхайр хан көшесі
Туғанбай ауылы
1
Рақышев Мамытхан көшесі
1
Жакупбаев Жумахан көшесі
Омаркенов Ильяс көшесі
Жетпісбаев Оразалы көшесі
Орынбеков Молдакәрім көшесі
Жылысбаев Мұқан көшесі
Сейтов Серік көшесі
Искабаев Сакбай көшесі
Естаева Злиха көшесі
Сейсенбаев Катжан көшесі
Естай көшесі
Жанболов Нүсіпжан көшесі
Түймебаев Рақұмқұл көшесі
Кокульчаев Наурызбай көшесі
Оңғарбеков Қабылбай көшесі
Молдахметов Әбубәкір көшесі
Әкімжанова Жұмақыз көшесі
Нұрғазиев Аршан көшесі
Чаймерденов Шаяхмет көшесі
Пшенбаева Шолпан көшесі
Тойбаев Әбдіхан көшесі
Қасымұлы Бегасыл көшесі
Хоронжевский Дмитрий көшесі
Малькеев Абзеит көшесі
Талқанбаев Кенкан көшесі
Бултбаев Сүйімхан көшесі
2
Молдабеков Абыхан көшесі
1
Ізбаев Жөкен көшесі
Сәлімбаев Ахмет көшесі
Нұрғиса Тлендиев көшесі
Мағжан Жұмабаев көшесі
Ақан Сері көшесі
Әбілхан Қастеев көшесі
Бекзат Саттарханов көшесі
Күнболат Сейтов көшесі
Таир Жароков көшесі
Темірбек Жүргенов көшесі
Ғали Орманов көшесі
Мәліке Қажы көшесі
Мөңке би көшесі
Дина Нурпеисова көшесі
Жошы хан көшесі
Әміре Қашаубаев көшесі
Шәкен Айманов көшесі
Біржан сал көшесі
Ілияс Есенберлин көшесі
Бикен Римова көшесі
Төлбас Өлмесұлы көшесі
Қаныш Сәтбаев көшесі
Жұмабек Тәшенов көшесі
Жаяу Мұса көшесі
Томирис көшесі
3
Жақып Ақбаев көшесі
1
Әлімхан Ермеков көшесі
Телжан Шонанұлы көшесі
Сұлтанбек Қожанұлы көшесі
Сұраншы батыр көшесі
Хақназархан көшесі
Дәулеткерей көшесі
Әсет Найманбаев көшесі
Мұрат Мөңкеұлы көшесі
Әлмерек абыз көшесі
Ағынтай батыр көшесі
Әбіш Кекілбайұлы көшесі
Қасым Қайсенов көшесі
Әбу Сарсенбаев көшесі
Дулат Бабатайұлы көшесі
Үкілі Ыбырай көшесі
Исатай батыр көшесі
Санжар Асфендияров көшесі
Махамбет Өтемісұлы көшесі
Омаров Ильяс көшесі
Зейнеп Қойшыбаева көшесі
Шара Жиенқұлова көшесі
Мұхаметжан Тынышбаев көшесі
Сырым Датұлы көшесі
Ғазиза Жұбанова көшесі
Баян батыр көшесі
Өстемір ауылы
1
Қызай Күнбике көшесі
1
Алексеев Иван Иосович көшесі
Жамауов Өскембай көшесі
Бейбарыс Сұлтан көшесі
Райымбек батыр көшесі
Бейімбет Майлин көшесі
Иса Байзақов көшесі
Бөлек батыр көшесі
Ғани Мұратбаев көшесі
Дінмұхамед Қонаев көшесі
Балуан Шолақ көшесі
Төлеген Тоқтаров көшесі
Тұрар Рысқұлов көшесі
Тәттімбет көшесі
Бөгенбай батыр көшесі
2
Қабанбай батыр көшесі
1
Наурызбай батыр көшесі
Қорқыт ата көшесі
Сәкен Сейфулин көшесі
Ілияс Жансүгіров көшесі
Қайрат Рысқұлбеков көшесі
Шерхан Мұртаза көшесі
Рақымжан Қошқарбаев көшесі
Гагарина көшесі
Барлыбек Сырттанұлы көшесі
Кейкі батыр көшесі
Бейбітшілік көшесі
Шәкәрім Құдайбердіұлы көшесі
Жүсіпбек Аймауытов көшесі
Қазанғап Тілепбергенұлы көшесі
3
Ақтамберді жырау көшесі
1
Кемел Тоқаев көшесі
Құрманғазы көшесі
Мұхтар Әуезов көшесі
Спандияр Көбеев көшесі
Сабит Мұқанов көшесі
Мұрын жырау көшесі
Майлықожа ақын көшесі
Роза Бағланова көшесі
Қарасай батыр көшесі
Әлкей Марғұлан көшесі
Сағадат Нұрмағанбетова көшесі
Амангелді Иманов көшесі
Бақытжан Қаратаев көшесі
Бақтыбай ақын көшесі
Қаратоған ауылы
1
Төле би көшесі
1
Жалаңтөс батыр көшесі
2
Байзақ батыр көшесі
1
Байкен Әшімов көшесі

Нура-1 и Нура-2
1
5
улица Бейсентай
1
улица Іңкәрбек
улица Бәйдібек
улица Саудабай Бекқұл
улица Гольчевский
улица Жібек жолы
улица Бұралқиев Құрманғали
улица Жамбыл Жабаев
улица Анаров Абдрахим
улица Молдахметов Ыбырайым
улица Бекбосынов Абдықадыр
улица Қабдыл Ибраев
улица Даулетқұл Қаңтарбаев
улица Смағұл Сәдуақасов
6
улица Имраев Абдреш
1
улица Бүйенбай
улица Еспол
улица Топай
улица Талғарбек
улица Аянбеков Бәкір
улица Даулет
улица Оспанов Асылхан
улица Қайшыбеков Олжалы
улица Молдыбаев Мәжітай
7
улица Салимов Тельтай
1
улица Серікбаев Рақыш
улица Мамутов Кентай
улица Қашағанов Күнтубай
улица Тлемісов Абдуали
улица Ебелеков Әділ
улица Беспаев Өтепбай
улица Қазыбек би
улица Әйтеке би
улица Қасымхан
улица Есімхан
улица Шоқан Уалиханов
улица Ыбырай Алтынсарин
улица Сүйінбай
улица Ахмет Байтұрсынов
улица Ахмет Жұбанов
улица Бауыржан Момышұлы
улица Ораз Жандосов
улица Асанқайғы жырау
улица Абай
улица Бердібек Соқпақбаев
улица Қадыр Мырза Әлі
улица Әбілхайр хан
село Туганбай
1
улица Рақышев Мамытхан
1
улица Жакупбаев Жумахан
улица Омаркенов Ильяс
улица Жетпісбаев Оразалы
улица Орынбеков Молдакәрім
улица Жылысбаев Мұқан
улица Сейтов Серік
улица Искабаев Сакбай
улица Естаева Злиха
улица Сейсенбаев Катжан
улица Естай
улица Жанболов Нүсіпжан
улица Түймебаев Рақұмқұл
улица Кокульчаев Наурызбай
улица Оңғарбеков Қабылбай
улица Молдахметов Әбубәкір
улица Әкімжанова Жұмақыз
улица Нұрғазиев Аршан
улица Чаймерденов Шаяхмет
улица Пшенбаева Шолпан
улица Тойбаев Әбдіхан
улица Қасымұлы Бегасыл
улица Хоронжевский Дмитрий
улица Малькеев Абзеит
улица Талқанбаев Кенкан
улица Бултбаев Сүйімхан
2
улица Молдабеков Абыхан
1
улица Ізбаев Жөкен
улица Сәлімбаев Ахмет
улица Нұрғиса Тлендиев
улица Мағжан Жұмабаев
улица Ақан Сері
улица Әбілхан Қастеев
улица Бекзат Саттарханов
улица Күнболат Сейтов
улица Таир Жароков
улица Темірбек Жүргенов
улица Ғали Орманов
улица Мәліке Қажы
улица Мөңке би
улица Дина Нурпеисова
улица Жошы хан
улица Әміре Қашаубаев
улица Шәкен Айманов
улица Біржан сал
улица Ілияс Есенберлин
улица Бикен Римова
улица Төлбас Өлмесұлы
улица Қаныш Сәтбаев
улица Жұмабек Тәшенов
улица Жаяу Мұса
улица Томирис
3
улица Жақып Ақбаев
1
улица Әлімхан Ермеков
улица Телжан Шонанұлы
улица Сұлтанбек Қожанұлы
улица Сұраншы батыр
улица Хақназархан
улица Дәулеткерей
улица Әсет Найманбаев
улица Мұрат Мөңкеұлы
улица Әлмерек абыз
улица Ағынтай батыр
улица Әбіш Кекілбайұлы
улица Қасым Қайсенов
улица Әбу Сарсенбаев
улица Дулат Бабатайұлы
улица Үкілі Ыбырай
улица Исатай батыр
улица Санжар Асфендияров
улица Махамбет Өтемісұлы
улица Омаров Ильяс
улица Зейнеп Қойшыбаева
улица Шара Жиенқұлова
улица Мұхаметжан Тынышбаев
улица Сырым Датұлы
улица Ғазиза Жұбанова
улица Баян батыр
село Остемир
1
улица Қызай Күнбике
1
улица Алексеев Иван Иосович
улица Жамауов Өскембай
улица Бейбарыс Сұлтан
улица Райымбек батыр
улица Бейімбет Майлин
улица Иса Байзақов
улица Бөлек батыр
улица Ғани Мұратбаев
улица Дінмұхамед Қонаев
улица Балуан Шолақ
улица Төлеген Тоқтаров
улица Тұрар Рысқұлов
улица Тәттімбет
улица Бөгенбай батыр
2
улица Қабанбай батыр
1
улица Наурызбай батыр
улица Қорқыт ата
улица Сәкен Сейфулин
улица Ілияс Жансүгіров
улица Қайрат Рысқұлбеков
улица Шерхан Мұртаза
улица Рақымжан Қошқарбаев
улица Гагарина
улица Барлыбек Сырттанұлы
улица Кейкі батыр
улица Бейбітшілік
улица Шәкәрім Құдайбердіұлы
улица Жүсіпбек Аймауытов
улица Қазанғап Тілепбергенұлы
3
улица Ақтамберді жырау
1
улица Кемел Тоқаев
улица Құрманғазы
улица Мұхтар Әуезов
улица Спандияр Көбеев
улица Сабит Мұқанов
улица Мұрын жырау
улица Майлықожа ақын
улица Роза Бағланова
улица Қарасай батыр
улица Әлкей Марғұлан
улица Сағадат Нұрмағанбетова
улица Амангелді Иманов
улица Бақытжан Қаратаев
улица Бақтыбай ақын
село Каратоган
1
улица Төле би
1
улица Жалаңтөс батыр
2
улица Байзақ батыр
1
улица Байкен Әшімов

Талғар аудандық мәслихатының 2024 жылғы "26" желтоқсандағы № 35-130 шешіміне 10 қосымша
Талғар ауданы Панфилов ауылдық округінде бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары
1 тарау. Жалпы ережелер
1. Осы бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабының 6-тармағына, "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2023 жылғы 23 маусымдағы № 122 бұйрығына сәйкес әзірленді және Талғар ауданы Панфилов ауылдық округ тұрғындарының жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің үлгілік тәртібін белгілейді.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) бөлек жергілікті қоғамдастық жиыны – аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ, ауыл, шағын аудан, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлауға тікелей қатысуы;
2) жергілікті қоғамдастық – шекараларында жергілікті өзін-өзі басқару жүзеге асырылатын, оның органдары құрылатын және жұмыс істейтін тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында тұратын тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жиынтығы.
2 тарау. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізу тәртібі
3. Бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізу үшін Талғар ауданы Панфилов ауылдық округінің аумағы учаскелерге (ауылдарға, көшелерге) бөлінеді.
4. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарында жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін саны үш адамнан аспайтын өкілдер сайланады.
5. Талғар ауданы Панфилов ауылдық округінің әкімі көше шегінде бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын шақырады және өткізуді ұйымдастырады.
Шағын аудан немесе көше шегінде көппәтерлі үйлер болған кезде көппәтерлі үйдің бөлек жиындары жүргізілмейді.
6. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарының шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы Талғар ауданы Панфилов ауылдық округінің әкімі оны өткізген күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе мемлекеттік органның ресми сайтында, мемлекеттік органның әлеуметтік желілерінде хабардар етеді.
7. Бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын ашудың алдында тиісті ауылдың, көшелердің қатысып отырған тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
Кәмелетке толмағандардың, сот әрекетке қабілетсіз деп таныған адамдардың, сондай-ақ сот үкімі бойынша бас бостандығынан айыру орындарында ұсталатын адамдардың жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынына қатысуына жол берілмейді.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиыны осы ауылда, көшеде тұратын тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) кемінде он пайызы қатысқан кезде өтті деп есептеледі.

Приложение 10 к решению Талгарского районного маслихата от "26" декабря 2024 года № 35-130
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества в Панфиловском сельском округе Талгарского района
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие правила проведения раздельных сходов местного сообщества разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 июня 2023 года № 122 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей Панфиловского сельского округа Талгарского района.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) раздельный сход местного сообщества – непосредственное участие жителей (членов местного сообщества) города районного значения, села, поселка, сельского округа, микрорайона, улицы, многоквартирного жилого дома в избрании представителей для участия в сходе местного сообщества;
2) местное сообщество – совокупность жителей (членов местного сообщества), проживающих на территории соответствующей административно-территориальной единицы, в границах которой осуществляется местное самоуправление, формируются и функционируют его органы.
Глава 2. Порядок проведения раздельных сходов местного сообщества
3. Для проведения раздельного схода местного сообщества территория Панфиловского сельского округа Талгарского района разделяется на участки (села, улицы).
4. На раздельных сходах местного сообщества избираются представители для участия в сходе местного сообщества в количестве не более трех человек.
5. Акимом Панфиловского сельского округа Талгарского района созывается и организуется проведение раздельного схода местного сообщества в пределах села, улицы.
При наличии в пределах микрорайона или улицы многоквартирных домов раздельные сходы многоквартирного дома не проводятся.
6. О времени, месте созыва раздельных сходов местного сообщества и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается акимом Панфиловского сельского округа Талгарского района не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или на официальном сайте государственного органа, в социальных сетях государственного органа.
7. Перед открытием раздельного схода местного сообщества проводится регистрация присутствующих жителей соответствующего села, улицы.
Не допускается участие в раздельном сходе местного сообщества несовершеннолетних лиц, лиц, признанных судом недееспособными, а также лиц, содержащихся в местах лишения свободы по приговору суда.
Раздельный сход местного сообщества считается состоявшимся при участии не менее десяти процентов жителей (членов местного сообщества), проживающих в данном селе, улице.

8. Бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын Талғар ауданы Панфилов ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Талғар ауданы Панфилов ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жергілікті қоғамдастық жиынының төрағасы болып табылады.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынында хаттама жүргізіледі, жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасын ресімдеу үшін ашық дауыс беру арқылы хатшы сайланады.
9. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын аудан мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жергілікті қоғамдастық жиынының қатысушылары ұсынады.
10. Дауыс беру ашық тәсілмен әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынына қатысушылардың ең көп дауысын жинаған кандидаттар сайланды деп есептеледі.
Егер жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынында дауыс беру кезінде қатысушылардың дауыстары тең бөлінген жағдайда, бөлек жиынның төрағасы шешуші дауыс құқығын пайдаланады.
11. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасына төраға мен хатшы қол қояды және бөлек жиын өткізілген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде жиын хатшысы тіркеу үшін Талғар ауданы Панфилов ауылдық округі әкімінің аппаратына береді.
Жергілікті қоғамдастық жиынында немесе жергілікті қоғамдастық жиналысында хаттама жүргізіледі, онда:
1) жергілікті қоғамдастық жиынының немесе жергілікті қоғамдастық жиналысының өткізілген күні мен орны;
2) тиісті аумақта тұратын және жергілікті қоғамдастық жиынына немесе жергілікті қоғамдастық жиналысына қатысуға құқығы бар жергілікті қоғамдастық мүшелерінің жалпы саны;
3) қатысушылардың саны және олардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетілген тізім;
4) жергілікті қоғамдастық жиынының немесе жергілікті қоғамдастық жиналысының төрағасы мен хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда);
5) күн тәртібі, сөйленген сөздердің мазмұны және қабылданған шешімдер өрсетіледі.
Талғар ауданы Панфилов ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар, көшелер тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы
№ р/н
Панфилов ауылдық округі ауылының, көшелерінің атауы
Тұрғындар өкілдерінің саны (адам)
Панфилов ауылы
1
Құрманов көшесі
1
Пушкина көшесі
Гагарина көшесі
Жамбыл көшесі
С. Сейфуллина көшесі
Ғабит Мүсрепов көшесі
Шәмші Қалдаяқов көшесі
М. Әуезов көшесі
Шәкәрім көшесі
А. Байтұрсынова көшесі
2
Сәбит Мұқанов көшесі
1
Қ. Аманжолов көшесі
Томаровский көшесі
Дәулеткерей көшесі
Ы. Алтынсарин көшесі
И. Байзақов көшесі
С. Көбеев көшесі
С. Дөнентаев көшесі
І. Жансүгіров көшесі
М. Жұмабаев көшесі
3
Тәттімбет көшесі
1
Ықылас көшесі
Ж. Аймауытов көшесі
Сүйінбай көшесі
Тәуке хан көшесі
Кенесары хан көшесі
Б. Майлин көшесі
Бейбітшілік көшесі
Жастар көшесі
Ә. Қашаубаев көшесі
4
М. Сералин көшесі
1
М. Мақатаев көшесі
Б. Момышұлы көшесі
Л. Хамиди көшесі
Көктал көшесі
Талғар көшесі
Құрманғазы көшесі
Дінмұхамет Қонаев көшесі
Жетісу көшесі
Құлжа көшесі
5
Достық көшесі
1
Абай көшесі
8-наурыз көшесі
Н. Тлендиев көшесі
Д. Нурпейісова көшесі
Панфилов көшесі
Абылайхан көшесі
Әйтеке-би көшесі
Қазыбек-би көшесі
Төле-би көшесі
6
Біржан сал көшесі
1
Сара Тастанбекқызы көшесі
Әл-Фараби көшесі
Амангелді көшесі
Т. Рысқұлов көшесі
Қ. Сатпаев көшесі
Орман көшесі
Нурлы көшесі
Жерұйық көшесі
Мұстафа Шоқай көшесі
7
Хантау көшесі
1
Алтай көшесі
Сағадат Нұрмағамбетов көшесі
Әлихан Бөкейхан көшесі
Медеу көшесі
Міржақып Дулатұлы көшесі
Сұлтанмахмұт Торайғыров көшесі
Ахмет Жұбанов көшесі
Алатау көшесі
Шәкен Айманов көшесі
8
Әбілхан Қастеев көшесі
1
Бөгенбай батыр көшесі
Дарабоз көшесі
Дәнеш Рақышев көшесі
Евгений Брусиловский көшесі
Жаркент көшесі
Жәңгір хан көшесі
Керей хан көшесі
Қабанбай батыр көшесі
Құлагер көшесі
9
Мерей көшесі
1
Назқоңыр көшесі
Ұлытау көшесі
Самұрық көшесі
Сарыарқа көшесі
Тайбурыл көшесі
Фариза Оңғарсынова көшесі
Хантәңірі көшесі
Шоқан Уәлиханов көшесі
Шалқар көшесі
Шаттық көшесі
Төңкеріс ауылы
1
М. Мақатаев көшесі
1
Т. Аубакиров көшесі
Өтеген батыр көшесі
Болашақ көшесі
2
Шоқан Уәлиханов көшесі
1
Ақжол көшесі
Көктем көшесі
Астана көшесі
3
Алматы көшесі
1
Самал көшесі
Арна көшесі
Балдырған көшесі
Сарайшық көшесі
Қарабұлақ ауылы
1
Балпық би көшесі
1
Қажымұқан көшесі
Әз-Жәнібек хан көшесі
2
Бейбарыс Сұлтан көшесі
1
Ж. Жабаев көшесі
Балуан Шолақ көшесі
М. Қашқари көшесі
3
Н. Тлендиев көшесі
1
Абай көшесі
Р. Қошқарбаев көшесі
Күләш Бәйсейітова көшесі
4
Тұран көшесі
1
Қайрат Рысқұлбеков көшесі
Қарабұлақ көшесі
5
Жүсіп Баласағұн көшесі
1
Мухамед Хайдар Дулати көшесі
Үкілі Ыбырай көшесі
Ілияс Есенберлин көшесі
Арқабай ауылы
1
Махамбет Өтемісұлы көшесі
1
Бұқар жырау көшесі
Исатай Тайманұлы көшесі
Жайлау көшесі
Тұлпар көшесі
2
Дәулеткерей көшесі
1
Оңтүстік көшесі
Александр Затаевич көшесі
Әлкей Марғұлан көшесі
Шара Жиенқұлова көшесі
Серпер көшесі
Жібек жолы ауылы
1
Мәлік Сапаров көшесі
1
Қазыбек Тарпанов көшесі
Рыздық Басибеков көшесі
Узбай Хамитов көшесі
Меркібай Жанғазақов көшесі
Артықбай Қырбасов көшесі
Солтүстік көшесі
Дина Нурпейсова көшесі
Кенесары хан көшесі
Сәкен Сейфуллин көшесі
Есім хан көшесі
Қасым хан көшесі
Райымбек батыр көшесі
Наурызбай батыр көшесі
Есет батыр көшесі
Сұраншы батыр көшесі
Бостандық көшесі
Тәуелсіздік көшесі
2
Ынтымақ көшесі
1
Бірлік көшесі
Береке көшесі
Қуат көшесі
Шаңырақ көшесі
Жібек жолы көшесі
Көкжиек көшесі
Өжет көшесі
Алғабас көшесі
Таусамалы көшесі
Қаратал көшесі
Ақжар көшесі
Думан көшесі
Көктал көшесі
Талды көшесі
Ақсу көшесі
Шығыс көшесі
3
Батыс көшесі
1
Ақбұлақ көшесі
Қайнар көшесі
Алпамыс батыр көшесі
Ақтамберді жырау көшесі
Асқартау көшесі
Байқоныс көшесі
Едіге батыр көшесі
Қазығұрт көшесі
Қазына көшесі
Қасым Қайсенов көшесі
Қобыланды батыр көшесі
Көкорай көшесі
Ордабасы көшесі
Роза Бағланова көшесі
Серпін көшесі
Тұмар көшесі
Түзусай ауылы
1
С. Датұлы көшесі
1
Қарасай батыр көшесі
Бәйтерек көшесі
2
Талғат Бигельдинов көшесі
1
Ермек Серкебаев көшесі
Санжар Асфендияров көшесі
Каменское плато ауылы
1
Әлия Молдағұлова көшесі
1
Мәншүк Мәметова көшесі

8. Раздельный сход местного сообщества открывается акимом Панфиловского сельского округа Талгарского района или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода местного сообщества является аким Панфиловского сельского округа Талгарского района или уполномоченное им лицо.
На раздельном сходе местного сообщества ведется протокол, для оформления протокола раздельного схода местного сообщества открытым голосованием избирается секретарь.
9. Кандидатуры представителей жителей села, улицы, для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода местного сообщества в соответствии с количественным составом, утвержденным маслихатом района.
10. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшее количество голосов участников раздельного схода местного сообщества.
Председатель раздельного схода пользуется правом решающего голоса в случае, если при голосовании на раздельном сходе местного сообщества голоса участников разделяются поровну.
11. Протокол раздельного схода местного сообщества подписывается председателем и секретарем и в течение двух рабочих дней со дня проведения раздельного схода передается секретарем схода в аппарат акима Панфиловского сельского округа Талгарского района для регистрации.
На сходе местного сообщества или собрании местного сообщества ведется протокол, в котором указываются:
1) дата и место проведения схода местного сообщества или собрания местного сообщества;
2) общее число членов местного сообщества, проживающих на соответствующей территории и имеющих право участвовать в сходе местного сообщества или на собрании местного сообщества;
3) количество и список присутствующих с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии);
4) фамилия, имя, отчество (при его наличии) председателя и секретаря схода местного сообщества или собрания местного сообщества;
5) повестка дня, содержание выступлений и принятые решения.
Количественный состав представителей жителей сел, улиц для участия в сходе местного сообщества Панфиловского сельского округа Талгарского района
№ п/п
Наименование села, улиц Панфиловского сельского округа
Количество представителей жителей (человек)
село Панфилово
1
улица Құрманов
1
улица Пушкина
улица Гагарина
улица Жамбыл
улица С. Сейфуллина
улица Ғабит Мүсрепов
улица Шәмші Қалдаяқов
улица М. Әуезов
улица Шәкәрім
улица А. Байтұрсынова
2
улица Сәбит Мұқанов
1
улица Қ. Аманжолов
улица Томаровский
улица Дәулеткерей
улица Ы. Алтынсарин
улица И. Байзақов
улица С. Көбеев
улица С. Дөнентаев
улица І. Жансүгіров
улица М. Жұмабаев
3
улица Тәттімбет
1
улица Ықылас
улица Ж. Аймауытов
улица Сүйінбай
улица Тәуке хан
улица Кенесары хан
улица Б. Майлин
улица Бейбітшілік
улица Жастар
улица Ә. Қашаубаев
4
улица М. Сералин
1
улица М. Мақатаев
улица Б. Момышұлы
улица Л. Хамиди
улица Көктал
улица Талғар
улица Құрманғазы
улица Дінмұхамет Қонаев
улица Жетісу
улица Құлжа
5
улица Достық
1
улица Абай
улица 8-наурыз
улица Н. Тлендиев
улица Д. Нурпейісова
улица Панфилов
улица Абылайхан
улица Әйтеке-би
улица Қазыбек-би
улица Төле-би
6
улица Біржан сал
1
улица Сара Тастанбекқызы
улица Әл-Фараби
улица Амангелді
улица Т. Рысқұлов
улица Қ. Сатпаев
улица Орман
улица Нурлы
улица Жерұйық
улица Мұстафа Шоқай
7
улица Хантау
1
улица Алтай
улица Сағадат Нұрмағамбетов
улица Әлихан Бөкейхан
улица Медеу
улица Міржақып Дулатұлы
улица Сұлтанмахмұт Торайғыров
улица Ахмет Жұбанов
улица Алатау
улица Шәкен Айманов
8
улица Әбілхан Қастеев
1
улица Бөгенбай батыр
улица Дарабоз
улица Дәнеш Рақышев
улица Евгений Брусиловский
улица Жаркент
улица Жәңгір хан
улица Керей хан
улица Қабанбай батыр
улица Құлагер
9
улица Мерей
1
улица Назқоңыр
улица Ұлытау
улица Самұрық
улица Сарыарқа
улица Тайбурыл
улица Фариза Оңғарсынова
улица Хантәңірі
улица Шоқан Уәлиханов
улица Шалқар
улица Шаттық
село Тонкерис
1
улица М. Мақатаев
1
улица Т. Аубакиров
улица Өтеген батыр
улица Болашақ
2
улица Шоқан Уәлиханов
1
улица Ақжол
улица Көктем
улица Астана
3
улица Алматы
1
улица Самал
улица Арна
улица Балдырған
улица Сарайшық
село Карабулак
1
улица Балпық би
1
улица Қажымұқан
улица Әз-Жәнібек хан
2
улица Бейбарыс Сұлтан
1
улица Ж. Жабаев
улица Балуан Шолақ
улица М. Қашқари
3
улица Н. Тлендиев
1
улица Абай
улица Р. Қошқарбаев
улица Күләш Бәйсейітова
4
улица Тұран
1
улица Қайрат Рысқұлбеков
улица Қарабұлақ
5
улица Жүсіп Баласағұн
1
улица Мухамед Хайдар Дулати
улица Үкілі Ыбырай
улица Ілияс Есенберлин
село Аркабай
1
улица Махамбет Өтемісұлы
1
улица Бұқар жырау
улица Исатай Тайманұлы
улица Жайлау
улица Тұлпар
2
улица Дәулеткерей
1
улица Оңтүстік
улица Александр Затаевич
улица Әлкей Марғұлан
улица Шара Жиенқұлова
улица Серпер
село Жибек жолы
1
улица Мәлік Сапаров
1
улица Қазыбек Тарпанов
улица Рыздық Басибеков
улица Узбай Хамитов
улица Меркібай Жанғазақов
улица Артықбай Қырбасов
улица Солтүстік
улица Дина Нурпейсова
улица Кенесары хан
улица Сәкен Сейфуллин
улица Есім хан
улица Қасым хан
улица Райымбек батыр
улица Наурызбай батыр
улица Есет батыр
улица Сұраншы батыр
улица Бостандық
улица Тәуелсіздік
2
улица Ынтымақ
1
улица Бірлік
улица Береке
улица Қуат
улица Шаңырақ
улица Жібек жолы
улица Көкжиек
улица Өжет
улица Алғабас
улица Таусамалы
улица Қаратал
улица Ақжар
улица Думан
улица Көктал
улица Талды
улица Ақсу
улица Шығыс
3
улица Батыс
1
улица Ақбұлақ
улица Қайнар
улица Алпамыс батыр
улица Ақтамберді жырау
улица Асқартау
улица Байқоныс
улица Едіге батыр
улица Қазығұрт
улица Қазына
улица Қасым Қайсенов
улица Қобыланды батыр
улица Көкорай
улица Ордабасы
улица Роза Бағланова
улица Серпін
улица Тұмар
село Тузусай
1
улица С. Датұлы
1
улица Қарасай батыр
улица Бәйтерек
2
улица Талғат Бигельдинов
1
улица Ермек Серкебаев
улица Санжар Асфендияров
село Каменское плато
1
улица Әлия Молдағұлова
1
Улица Мәншүк Мәметова

Талғар аудандық мәслихатының 2024 жылғы "26" желтоқсандағы № 35-130 шешіміне 11 қосымша
Талғар ауданы Тұздыбастау ауылдық округінде бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары
1 тарау. Жалпы ережелер
1. Осы бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабының 6-тармағына, "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2023 жылғы 23 маусымдағы № 122 бұйрығына сәйкес әзірленді және Талғар ауданы Тұздыбастау ауылдық округ тұрғындарының жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің үлгілік тәртібін белгілейді.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) бөлек жергілікті қоғамдастық жиыны – аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ, ауыл, шағын аудан, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлауға тікелей қатысуы;
2) жергілікті қоғамдастық – шекараларында жергілікті өзін-өзі басқару жүзеге асырылатын, оның органдары құрылатын және жұмыс істейтін тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында тұратын тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жиынтығы.
2 тарау. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізу тәртібі
3. Бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізу үшін Талғар ауданы Тұздыбастау ауылдық округінің аумағы учаскелерге (ауылдарға, көшелерге) бөлінеді.
4. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарында жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін саны үш адамнан аспайтын өкілдер сайланады.
5. Талғар ауданы Тұздыбастау ауылдық округінің әкімі көше шегінде бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын шақырады және өткізуді ұйымдастырады.
Шағын аудан немесе көше шегінде көппәтерлі үйлер болған кезде көппәтерлі үйдің бөлек жиындары жүргізілмейді.
6. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарының шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы Талғар ауданы Тұздыбастау ауылдық округінің әкімі оны өткізген күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе мемлекеттік органның ресми сайтында, мемлекеттік органның әлеуметтік желілерінде хабардар етеді.
7. Бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын ашудың алдында тиісті ауылдың, көшелердің қатысып отырған тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
Кәмелетке толмағандардың, сот әрекетке қабілетсіз деп таныған адамдардың, сондай-ақ сот үкімі бойынша бас бостандығынан айыру орындарында ұсталатын адамдардың жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынына қатысуына жол берілмейді.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиыны осы ауылда, көшеде тұратын тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) кемінде он пайызы қатысқан кезде өтті деп есептеледі.

Приложение 11 к решению Талгарского районного маслихата от "26" декабря 2024 года № 35-130
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества в Туздыбастауском сельском округе Талгарского района
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие правила проведения раздельных сходов местного сообщества разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 июня 2023 года № 122 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества Туздыбастауского сельского округа Талгарского района.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) раздельный сход местного сообщества – непосредственное участие жителей (членов местного сообщества) города районного значения, села, поселка, сельского округа, микрорайона, улицы, многоквартирного жилого дома в избрании представителей для участия в сходе местного сообщества;
2) местное сообщество – совокупность жителей (членов местного сообщества), проживающих на территории соответствующей административно-территориальной единицы, в границах которой осуществляется местное самоуправление, формируются и функционируют его органы.
Глава 2. Порядок проведения раздельных сходов местного сообщества
3. Для проведения раздельного схода местного сообщества территория Туздыбастауского сельского округа Талгарского района разделяется на участки (села, улицы).
4. На раздельных сходах местного сообщества избираются представители для участия в сходе местного сообщества в количестве не более трех человек.
5. Акимом Туздыбастауского сельского округа Талгарского района созывается и организуется проведение раздельного схода местного сообщества в пределах села, улицы.
При наличии в пределах микрорайона или улицы многоквартирных домов раздельные сходы многоквартирного дома не проводятся.
6. О времени, месте созыва раздельных сходов местного сообщества и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается акимом Туздыбастауского сельского округа Талгарского района не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или на официальном сайте государственного органа, в социальных сетях государственного органа.
7. Перед открытием раздельного схода местного сообщества проводится регистрация присутствующих жителей соответствующего села, улицы.
Не допускается участие в раздельном сходе местного сообщества несовершеннолетних лиц, лиц, признанных судом недееспособными, а также лиц, содержащихся в местах лишения свободы по приговору суда.
Раздельный сход местного сообщества считается состоявшимся при участии не менее десяти процентов жителей (членов местного сообщества), проживающих в данном селе, улице.

8. Бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын Талғар ауданы Тұздыбастау ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Талғар ауданы Тұздыбастау ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жергілікті қоғамдастық жиынының төрағасы болып табылады.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынында хаттама жүргізіледі, жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасын ресімдеу үшін ашық дауыс беру арқылы хатшы сайланады.
9. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын аудан мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жергілікті қоғамдастық жиынының қатысушылары ұсынады.
10. Дауыс беру ашық тәсілмен әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынына қатысушылардың ең көп дауысын жинаған кандидаттар сайланды деп есептеледі.
Егер жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынында дауыс беру кезінде қатысушылардың дауыстары тең бөлінген жағдайда, бөлек жиынның төрағасы шешуші дауыс құқығын пайдаланады.
11. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасына төраға мен хатшы қол қояды және бөлек жиын өткізілген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде жиын хатшысы тіркеу үшін Талғар ауданы Тұздыбастау ауылдық округі әкімінің аппаратына береді.
Жергілікті қоғамдастық жиынында немесе жергілікті қоғамдастық жиналысында хаттама жүргізіледі, онда:
1) жергілікті қоғамдастық жиынының немесе жергілікті қоғамдастық жиналысының өткізілген күні мен орны;
2) тиісті аумақта тұратын және жергілікті қоғамдастық жиынына немесе жергілікті қоғамдастық жиналысына қатысуға құқығы бар жергілікті қоғамдастық мүшелерінің жалпы саны;
3) қатысушылардың саны және олардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетілген тізім;
4) жергілікті қоғамдастық жиынының немесе жергілікті қоғамдастық жиналысының төрағасы мен хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда);
5) күн тәртібі, сөйленген сөздердің мазмұны және қабылданған шешімдер өрсетіледі.
Талғар ауданы Тұздыбастау ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар, көшелер тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы
№ р/н
Тұздыбастау ауылдық округінің ауылдарының, көшелерінің атауы
Тұрғындар өкілдерінің саны (адам)
Тұздыбастау ауылы
1
Розыбакиев көшесі
1
Бокин көшесі
Мақатаев көшесі
Райымбек көшесі
Ақкөз батыр көшесі
Жақып көшесі
Амангелді көшесі
Жылқыбай көшесі
2
Жамбыл көшесі
1
Байкүшіков көшесі
Жылқыбай көшесі
Розыбакиев көшесі
Амангелді көшесі
Абай көшесі
3
Саркеев көшесі
1
Елибаев көшесі
Сәтбаев көшесі
Қанай көшесі
Жақсылықов көшесі
Мұзарт көшесі
Шалқар көшесі
Қасым хан көшесі
Қожа Ахмет Яссауи көшесі
Молдабеков көшесі
Хан Тәңірі көшесі
Әлмерек баба көшесі
Алтай көшесі
4
Желтоқсан көшесі
1
Бекет ата көшесі
Рысқұлов көшесі
Сейфуллин көшесі
Астана көшесі
Тоқтаров көшесі
Әбдиров көшесі
Бөлтірік көшесі
Жандосов көшесі
Тастанбеков көшесі
Күлтегін көшесі
5
Төле би көшесі
1
Нүрпейсова көшесі
Өзтүрік көшесі
Ақтамберді көшесі
Әшімбаев көшесі
Бөкеев көшесі
Малай сары көшесі
Ниязбеков көшесі
Әділ көшесі
Өмірзақова көшесі
Қазиеев көшесі
6
Ақмола көшесі
1
Мөңкі би көшесі
Новостройка 12 көшесі
Новостройка 16 көшесі
Мәңгілік ел көшесі
Мүсірепов көшесі
Кейкі батыр көшесі
Байтұрсынов көшесі
Қастеев көшесі
Едіге көшесі
Нұрлы жол көшесі
7
Алдабергенов көшесі
1
Абай көшесі
Бердіқупов көшесі
Әуезов көшесі
Мажит көшесі
Жылқыбай көшесі
Ұлан көшесі
Мектеп көшесі
8
Сары арқа көшесі
1
Мажит көшесі
Төле би көшесі
Шәкәрім көшесі
Азербаев көшесі
Қазыбек би көшесі
9
Абзал көшесі
1
Сәкебаев көшесі
Алдияр көшесі
Жасдәурен көшесі
Арай көшесі
Өмірбаев көшесі
Монтаев көшесі
Нарумов көшесі
Чукубасов көшесі
Жумабаев көшесі
Береке көшесі
Затеевич көшесі
Қажымұқан көшесі
Мермұхамедов көшесі
Асфендияров көшесі
Садықов көшесі
Көкпар көшесі
10
Отау көшесі
1
Қасымбек көшесі
Жетісу көшесі
Бейбарыс көшесі
Сейдахмет көшесі
Түркістан көшесі
Әл-Фараби көшесі
Наурыз көшесі
Сары өзек көшесі
Есенберлин көшесі
Орбұлақ көшесі
Ер Тарғын көшесі
Марғұлан көшесі
Жылқыбай көшесі
Самал көшесі
Медеу көшесі
Баян Сұлу көшесі
Кербез көшесі
11
Достық көшесі
1
Асанова көшесі
Жастар көшесі
Тәуелсіздік көшесі
Рысқұлбеков көшесі
Махатов көшесі
Имангалиев көшесі
Байғарашев көшесі
Аманжолов көшесі
Қанағат көшесі
Қашаубаев көшесі
Атамұра көшесі
Мермұхамедов көшесі
12
Тоқтамыс хан көшесі
1
Тұмар көшесі
Бағланова көшесі
Достық көшесі
Жалаң батыр көшесі
Аңырақай көшесі
Дәстүр көшесі
Қайнар көшесі
Семей көшесі
Сыпыра жырау көшесі
Алаша хан көшесі
Қапшағай көшесі
Домалақ көшесі
Жиенқұлов көшесі
13
Қорқыт ата көшесі
1
Қазақстан көшесі
Тегенбай көшесі
Бектасов көшесі
Бөкеев көшесі
Станбақ көшесі
Тамерлан көшесі
Сырғабеков көшесі
14
Достық көшесі
1
Талхиз көшесі
Жәнібеков көшесі
Бекмаханов көшесі
Сарайшық көшесі
Тұмар көшесі
Серкебаев көшесі
Ұрыс хан көшесі
Новостройка 3 көшесі
15
Мұстафин көшесі
1
Нарумов көшесі
Монтаев көшесі
Орынбаев көшесі
Чукубасов көшесі
Мермухамедов көшесі
Байқарашев көшесі
Аманжолов көшесі
Асанова көшесі
Мұратбаев көшесі
Рысқұлбеков көшесі
Атамұра көшесі
Тәуелсіздік көшесі
16
Аңырақай көшесі
1
Дулати көшесі
Қашқари көшесі
Баласағұн көшесі
Жошы хан көшесі
Семей көшесі
Новостройка 9 көшесі
Рахышев көшесі
Береке хан көшесі
17
Алпамыс батыр көшесі
1
Бектасов көшесі
Тәуке хан көшесі
Қонаев көшесі
Әйтеке би көшесі
Уалиханов көшесі
Қабанбай батыр көшесі
Дәулеткерей көшесі
Балуан Шолақ көшесі
Мұқанов көшесі
Наурызбай батыр көшесі
Мергенбаев көшесі
18
Кенесары хан көшесі
1
Құрманғазы көшесі
Молдағұлова көшесі
Жеңіс көшесі
Жас қыран көшесі
Дарабоз көшесі
Балпық би көшесі
Ақсай көшесі
Аманат көшесі
Күлтегін көшесі
Новостройка 5 көшесі
19
Алпамыс батыр көшесі
1
Қонаев көшесі
Әйтеке би көшесі
Уалиханов көшесі
Қабанбай батыр көшесі
Дәулет керей көшесі
Балуан Шолақ көшесі
Мұқанов көшесі
Қошқарбаев көшесі
Бегелдинов көшесі
Дюсебаев көшесі
Новостройка 2 көшесі
20
Ақын Сара көшесі
1
Айманов көшесі
Тайқазан көшесі
Нұрмахамбетов көшесі
Нұрқожаев көшесі
Біржан сал көшесі
Маметова көшесі
Ер Тарғын көшесі
Сүйінбай көшесі
Әсем көшесі
Әдемі көшесі
Өтемісұлы көшесі
Қобыланды батыр көшесі
Исатай батыр көшесі
Базилбаев көшесі
Отырар көшесі
Новостройка көшесі
21
Мерей көшесі
1
Шамшырақ көшесі
Тарбағатай көшесі
Қарқаралы көшесі
Азаттық көшесі
Новостройка 3 көшесі
22
Көктем көшесі
1
Алаш көшесі
Рахимов көшесі
Геральд Бергель көшесі
Қойгелді батыр көшесі
Іле көшесі
Алтынсарин көшесі
Сырымбет көшесі
Көгал көшесі
Новостройка 1 көшесі
23
Ұлы дала көшесі
1
Асқаров көшесі
Оңғарсынова көшесі
Асан Қайғы көшесі
Қажығалиев көшесі
Тайбұрыл көшесі
Мырзәлі көшесі
Молдағалиев көшесі
Сүлейменов көшесі
Тәуелсіздік көшесі
Новостройка 1 көшесі
24
Балуан Шолақ көшесі
1
Сырғабекова көшесі
Ғабдулин көшесі
Жақсылықов көшесі
Қайсенов көшесі
Темірлан көшесі
Әжет баба көшесі
Қазтуған көшесі
Жәнібек көшесі
Тоқаев көшесі
Мұртаза көшесі
Сырғанақ көшесі
Жайық көшесі
Кәрімов көшесі
Новостройка 4 көшесі
25
Жақып көшесі
1
Ардақ көшесі
Алтыбақан көшесі
Римова көшесі
Шолпан көшесі
Новостройка 6 көшесі

8. Раздельный сход местного сообщества открывается акимом Туздыбастауского сельского округа Талгарского района или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода местного сообщества является аким Туздыбастауского сельского округа Талгарского района или уполномоченное им лицо.
На раздельном сходе местного сообщества ведется протокол, для оформления протокола раздельного схода местного сообщества открытым голосованием избирается секретарь.
9. Кандидатуры представителей жителей села, улицы, для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода местного сообщества в соответствии с количественным составом, утвержденным маслихатом района.
10. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшее количество голосов участников раздельного схода местного сообщества.
Председатель раздельного схода пользуется правом решающего голоса в случае, если при голосовании на раздельном сходе местного сообщества голоса участников разделяются поровну.
11. Протокол раздельного схода местного сообщества подписывается председателем и секретарем и в течение двух рабочих дней со дня проведения раздельного схода передается секретарем схода в аппарат акима Туздыбастауского сельского округа Талгарского района для регистрации.
На сходе местного сообщества или собрании местного сообщества ведется протокол, в котором указываются:
1) дата и место проведения схода местного сообщества или собрания местного сообщества;
2) общее число членов местного сообщества, проживающих на соответствующей территории и имеющих право участвовать в сходе местного сообщества или на собрании местного сообщества;
3) количество и список присутствующих с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии);
4) фамилия, имя, отчество (при его наличии) председателя и секретаря схода местного сообщества или собрания местного сообщества;
5) повестка дня, содержание выступлений и принятые решения.
Количественный состав представителей жителей сел, улиц для участия в сходе местного сообщества Туздыбастауского сельского округа Талгарского района
№ п/п
Наименование сел, улиц Туздыбастауского сельского округа
Количество представителей жителей (человек)
село Туздыбастау
1
улица Розыбакиев
1
улица Бокин
улица Мақатаев
улица Райымбек
улица Ақкөз батыр
улица Жақып
улица Амангелді
улица Жылқыбай
2
улица Жамбыл
1
улица Байкүшіков
улица Жылқыбай
улица Розыбакиев
улица Амангелді
улица Абай
3
улица Саркеев
1
улица Елибаев
улица Сәтбаев
улица Қанай
улица Жақсылықов
улица Мұзарт
улица Шалқар
улица Қасым хан
улица Қожа Ахмет Яссауи
улица Молдабеков
улица Хан Тәңірі
улица Әлмерек баба
улица Алтай
4
улица Желтоқсан
1
улица Бекет ата
улица Рысқұлов
улица Сейфуллин
улица Астана
улица Тоқтаров
улица Әбдиров
улица Бөлтірік
улица Жандосов
улица Тастанбеков
улица Күлтегін
5
улица Төле би
1
улица Нүрпейсова
улица Өзтүрік
улица Ақтамберді
улица Әшімбаев
улица Бөкеев
улица Малай сары
улица Ниязбеков
улица Әділ
улица Өмірзақова
улица Қазиеев
6
улица Ақмола
1
улица Мөңкі би
улица Новостройка 12
улица Новостройка 16
улица Мәңгілік ел
улица Мүсірепов
улица Кейкі батыр
улица Байтұрсынов
улица Қастеев
улица Едіге
улица Нұрлы жол
7
улица Алдабергенов
1
улица Абай
улица Бердіқупов
улица Әуезов
улица Мажит
улица Жылқыбай
улица Ұлан
улица Мектеп
8
улица Сары арқа
1
улица Мажит
улица Төле би
улица Шәкәрім
улица Азербаев
улица Қазыбек би
9
улица Абзал
1
улица Сәкебаев
улица Алдияр
улица Жасдәурен
улица Арай
улица Өмірбаев
улица Монтаев
улица Нарумов
улица Чукубасов
улица Жумабаев
улица Береке
улица Затеевич
улица Қажымұқан
улица Мермұхамедов
улица Асфендияров
улица Садықов
улица Көкпар
10
улица Отау
1
улица Қасымбек
улица Жетісу
улица Бейбарыс
улица Сейдахмет
улица Түркістан
улица Әл-Фараби
улица Наурыз
улица Сары өзек
улица Есенберлин
улица Орбұлақ
улица Ер Тарғын
улица Марғұлан
улица Жылқыбай
улица Самал
улица Медеу
улица Баян Сұлу
улица Кербез
11
улица Достық
1
улица Асанова
улица Жастар
улица Тәуелсіздік
улица Рысқұлбеков
улица Махатов
улица Имангалиев
улица Байғарашев
улица Аманжолов
улица Қанағат
улица Қашаубаев
улица Атамұра
улица Мермұхамедов
12
улица Тоқтамыс хан
1
улица Тұмар
улица Бағланова
улица Достық
улица Жалаң батыр
улица Аңырақай
улица Дәстүр
улица Қайнар
улица Семей
улица Сыпыра жырау
улица Алаша хан
улица Қапшағай
улица Домалақ
улица Жиенқұлов
13
улица Қорқыт ата
1
улица Қазақстан
улица Тегенбай
улица Бектасов
улица Бөкеев
улица Станбақ
улица Тамерлан
улица Сырғабеков
14
улица Достық
1
улица Талхиз
улица Жәнібеков
улица Бекмаханов
улица Сарайшық
улица Тұмар
улица Серкебаев
улица Ұрыс хан
улица Новостройка 3
15
улица Мұстафин
1
улица Нарумов
улица Монтаев
улица Орынбаев
улица Чукубасов
улица Мермухамедов
улица Байқарашев
улица Аманжолов
улица Асанова
улица Мұратбаев
улица Рысқұлбеков
улица Атамұра
улица Тәуелсіздік
16
улица Аңырақай
1
улица Дулати
улица Қашқари
улица Баласағұн
улица Жошы хан
улица Семей
улица Новостройка 9
улица Рахышев
улица Береке хан
17
улица Алпамыс батыр
1
улица Бектасов
улица Тәуке хан
улица Қонаев
улица Әйтеке би
улица Уалиханов
улица Қабанбай батыр
улица Дәулеткерей
улица Балуан Шолақ
улица Мұқанов
улица Наурызбай батыр
улица Мергенбаев
18
улица Кенесары хан
1
улица Құрманғазы
улица Молдағұлова
улица Жеңіс
улица Жас қыран
улица Дарабоз
улица Балпық би
улица Ақсай
улица Аманат
улица Күлтегін
улица Новостройка 5
19
улица Алпамыс батыр
1
улица Қонаев
улица Әйтеке би
улица Уалиханов
улица Қабанбай батыр
улица Дәулет керей
улица Балуан Шолақ
улица Мұқанов
улица Қошқарбаев
улица Бегелдинов
улица Дюсебаев
улица Новостройка 2
20
улица Ақын Сара
1
улица Айманов
улица Тайқазан
улица Нұрмахамбетов
улица Нұрқожаев
улица Біржан сал
улица Маметова
улица Ер Тарғын
улица Сүйінбай
улица Әсем
улица Әдемі
улица Өтемісұлы
улица Қобыланды батыр
улица Исатай батыр
улица Базилбаев
улица Отырар
улица Новостройка
21
улица Мерей
1
улица Шамшырақ
улица Тарбағатай
улица Қарқаралы
улица Азаттық
улица Новостройка 3
22
улица Көктем
1
улица Алаш
улица Рахимов
улица Геральд Бергель
улица Қойгелді батыр
улица Іле
улица Алтынсарин
улица Сырымбет
улица Көгал
улица Новостройка 1
23
улица Ұлы дала
1
улица Асқаров
улица Оңғарсынова
улица Асан Қайғы
улица Қажығалиев
улица Тайбұрыл
улица Мырзәлі
улица Молдағалиев
улица Сүлейменов
улица Тәуелсіздік
улица Новостройка 1
24
улица Балуан Шолақ
1
улица Сырғабекова
улица Ғабдулин
улица Жақсылықов
улица Қайсенов
улица Темірлан
улица Әжет баба
улица Қазтуған
улица Жәнібек
улица Тоқаев
улица Мұртаза
улица Сырғанақ
улица Жайық
улица Кәрімов
улица Новостройка 4
25
улица Жақып
1
улица Ардақ
улица Алтыбақан
улица Римова
улица Шолпан
улица Новостройка 6