"Qaztrack" ақпараттық сервисін пайдалана отырып, алкоголь өнімін (құйылған шарапты (шарап материалын) және сыра қайнату өнімін қоспағанда) таңбалау және қадағалау жөніндегі пилоттық жобаны жүзеге асыру қағидалары мен мерзімін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 13 мамырдағы № 288 бұйрығы
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 68-бабының 1-1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "QazTrack" ақпараттық сервисін пайдалана отырып, қоса беріліп отырған алкоголь өнімін (құйылған шарапты (шарап материалын) және сыра қайнату өнімін қоспағанда) таңбалау және қадағалау жөніндегі пилоттық жобаны жүзеге асыру Қағидалары мен мерзімі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банкнот фабрикасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының көмегімен (келісім бойынша) 2024 жылғы 10 мамырдан бастап 2025 жылғы 30 сәуірді қоса алғанда аралығындағы кезеңде пилоттық жобаны жүргізуді қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілсін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылсын.
3. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және ресми жариялануға тиіс.
Министр М. Такиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі

Об утверждении Правил и срока реализации пилотного проекта по маркировке и прослеживаемости алкогольной продукции (за исключением вина наливом (виноматериал) и пивоваренной продукции) с использованием информационного сервиса "QazTrack"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 13 мая 2024 года № 288
В соответствии с пунктом 1-1 статьи 68 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила и срок реализации пилотного проекта по маркировке и прослеживаемости алкогольной продукции (за исключением вина наливом (виноматериал) и пивоваренной продукции) с использованием информационного сервиса "QazTrack".
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) проведение пилотного проекта в период с 10 мая 2024 года до 30 апреля 2025 года включительно при содействии Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Банкнотная фабрика Национального Банка Республики Казахстан" (по согласованию);
2) направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию.
Министр М. Такиев
"СОГЛАСОВАН"
Национальный Банк
Республики Казахстан