"Мемлекеттік кірістер органдарының сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау уәкілетті органына салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша рұқсатын алмастан кедендік реттеу саласындағы ақпаратты және салықтық құпияны құрайтын салық төлеуші (салық агенті) туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын және ұсынатын мәліметтер тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 30 қарашадағы № 1040 және Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2019 жылғы 4 наурыздағы № 3-НҚ бірлескен нормативтік қаулысы мен бұйрығына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 8 қарашадағы № 758 бұйрығы және Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасының 2024 жылғы 8 қарашадағы № 14-НҚ бірлескен нормативтік қаулысы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі БҰЙЫРАДЫ және Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасы (бұдан әрі – Жоғары аудиторлық палата) ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік кірістер органдарының сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау уәкілетті органына салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша рұқсатын алмастан кедендік реттеу саласындағы ақпаратты және салықтық құпияны құрайтын салық төлеуші (салық агенті) туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын және ұсынатын мәліметтер тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 30 қарашадағы № 1040 және Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2019 жылғы 4 наурыздағы № 3-НҚ бірлескен нормативтік қаулысы мен бұйрығына мынадай толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бірлескен нормативтік қаулы мен бұйрыққа 2-қосымша:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 12-жолмен толықтырылсын:
"
12.
Электрондық шот-фактуралардан мәліметтер:
өнім берушінің деректемелері;
алушының деректемелері;
жүк жөнелтушінің және жүк алушының деректемелері;
тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша деректер, оның ішінде, тауардың атауы, шығарылған жерінің белгісі, Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметі тауар номенклатурасының коды, өлшем бірлігі, саны, бағасы, құны, акциз, қосымша құн салығы, кедендік декларацияға сілтеме (импорт кезінде), айналым жасалған күн.
".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен нормативтік қаулы мен бұйрықтың көшірмелерінің электрондық түрде қазақ және орыс тілінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;

О внесении дополнения в Совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года № 1040 и нормативное постановление Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 4 марта 2019 года № 3-НҚ "Об утверждении Правил представления органами государственных доходов уполномоченному органу внешнего государственного аудита и финансового контроля информации в сфере таможенного регулирования и сведений о налогоплательщике (налоговом агенте), составляющих налоговую тайну, без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента) и перечня представляемых сведений"
Совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 ноября 2024 года № 758 и нормативное постановление Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан от 8 ноября 2024 года № 14-НҚ
Министр финансов Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЕТ и Высшая аудиторская палата Республики Казахстан (далее – Высшая аудиторская палата) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года № 1040 и нормативное постановление Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 4 марта 2019 года № 3-НҚ "Об утверждении Правил представления органами государственных доходов уполномоченному органу внешнего государственного аудита и финансового контроля информации в сфере таможенного регулирования и сведений о налогоплательщике (налоговом агенте), составляющих налоговую тайну, без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента) и перечня представляемых сведений" следующее дополнение:
приложение 2 к указанному совместному приказу и нормативному постановлению:
дополнить строкой, порядковый номер 12, следующего содержания:
"
12.
Сведения из электронного счета-фактуры:
реквизиты поставщика;
реквизиты получателя;
реквизиты грузоотправителя и грузополучателя;
данные по товарам, работам, услугам, в том числе наименование, признак происхождения товара, код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза, единица измерения, количество, цена, стоимость, акциз, налог на добавленную стоимость, ссылка на таможенную декларацию (при импорте), дата совершения оборота
".
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего совместного приказа и нормативного постановления в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2) осы бірлескен нормативтік қаулы мен бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурстарында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен нормативтік қаулы мен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі мен Жоғары аудиторлық палатасының аппарат басшысына жүктелсін.
4. Осы бірлескен нормативтік қаулы мен бұйрық мемлекеттік орган басшыларының соңғысы қол қойған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
___________ М.Т. Такиев
Қазақстан Республикасы
Жоғары аудиторлық палатасының төрағасы
_______ Ә.А. Смайылов

2) размещение настоящего совместного приказа и нормативного постановления на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа и нормативного постановления возложить на курирующего вице-министра финансов Республики Казахстан и руководителя аппарата Высшей аудиторской палаты.
4. Настоящий совместный приказ и нормативное постановление вступают в силу со дня подписания его последним из руководителей государственного органа.
Министр финансов
Республики Казахстан
__________
М. Т. Такиев
Председатель
Высшей аудиторской палаты
Республики Казахстан
____________
А. А. Смаилов