Курчатов қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Абай облысы Курчатов қалалық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 25/153-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 73, 75 - баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6 - бабы 1- тармағы 1) тармақшасына, сәйкес Курчатов қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Курчатов қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 119 840,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 192 625,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11 911,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 72 101,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 843 203,0 мың теңге;
2) шығындар – 4 119 840,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -94 864,0 теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 94 864,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер– 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 94 864,0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -94 864,0 теңге:
қарыздар түсімі – 0,0 теңге;
қарыздарды өтеу – 94 864,0 теңге;

О бюджете города Курчатов на 2025-2027 годы
Решение Курчатовского городского маслихата области Абай от 26 декабря 2024 года № 25/153-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии cо статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Курчатовский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Курчатов на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 119 840,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 192 625,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11 911,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 72 101,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 843 203,0 тысяч тенге;
2) затраты – 4 119 840,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -94 864,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 94 864,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 теңге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 94 864,0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -94 864,0 тенге:
поступление займов – 0,0 тенге;
погашение займов – 94 864,0 тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0,0 теңге.
2. Қала бюджетіне Абай облыстық мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 23/154-VIII "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімімен белгіленген әлеуметтік салық бойынша 95 пайыз, төлем көзінен салық салынатын табыстардан жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативі 2025 жылға 94 пайыз мөлшерінде орындауға қабылдансын.

используемые остатки бюджетных средств – 0,0 тенге.
2. Принять к исполнению на 2025 год нормативы распределения доходов в бюджет города по социальному налогу в размере 95 процентов, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, в размере 94 процентов, установленных решением маслихата области Абай от 13 декабря 2024 года № 23/154-VIII "Об областном бюджете на 2025-2027 годы".

3. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 45 532,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. 2025 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 537 496,0 мың теңге сомасында қарастырылсын.
5. 2025 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 605 707,0 мың теңге сомасында қарастырылсын.
6. 2025 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен дамуға арналған нысаналы трансферттер 700 000,0 мың теңге сомасында қарастырылсын.

3. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2025 год в сумме 45 532,0 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в городском бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 537 496,0 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в городском бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 605 707,0 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в городском бюджете на 2025 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 700 000,0 тысяч тенге.

154 322,0
2
Әлеуметтiк көмек
140 433,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
140 433,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
731,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
38 624,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
283,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
14 822,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
45 283,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
40 690,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
90 890,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
90 890,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 187,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
12,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
11 131,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
28 560,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
925 878,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
820 824,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
820 824,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
1 000,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
819 824,0
2
Коммуналдық шаруашылық
15 000,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
15 000,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
15 000,0
3
Елді-мекендерді көркейту
90 054,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
90 054,0
007
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
43 020,0
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
16 000,0
017
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу

154 322,0
2
Социальная помощь
140 433,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
140 433,0
006
Оказание жилищной помощи
731,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
38 624,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
283,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
14 822,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
45 283,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
40 690,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
90 890,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
90 890,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
51 187,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
12,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
11 131,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
28 560,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
925 878,0
1
Жилищное хозяйство
820 824,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
820 824,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1 000,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
819 824,0
2
Коммунальное хозяйство
15 000,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
15 000,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
15 000,0
3
Благоустройство населенных пунктов
90 054,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
90 054,0
007
Освещение улиц в населенных пунктах
43 020,0
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
16 000,0
017
Содержание мест захоронений и захоронение безродных

641,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
108 782,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
56 062,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 062,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
52 720,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 720,0
02
Қорғаныс
7 854,0
1
Әскери мұқтаждар
7 854,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7 854,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 854,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3 500,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
3 500,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
3 500,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 500,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
93 133,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
2 495,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 495,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 495,0
2
Әлеуметтiк көмек
28 569,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
28 569,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
766,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
8 015,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
297,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
7 091,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
12 400,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
62 069,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

641,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
108 782,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
56 062,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
56 062,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
52 720,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства
52 720,0
02
Оборона
7 854,0
1
Военные нужды
7 854,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7 854,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 854,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3 500,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
3 500,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
3 500,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 500,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
93 133,0
1
Социальное обеспечение
2 495,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 495,0
005
Государственная адресная социальная помощь
2 495,0
2
Социальная помощь
28 569,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
28 569,0
006
Оказание жилищной помощи
766,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
8 015,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
297,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
7 091,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
12 400,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
62 069,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)