Сатпаев ауылдық округіне 30 668,0 мың теңге;
Ырғызбай ауылдық округіне 52 636,0 мың теңге.
3. "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Абай облысы мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы №23/154-VIII шешіміне сәйкес аудан бюджетіне әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 2025 жылға 100 пайыз мөлшерінде орындауға алынсын.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 989 379,0 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 20 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

Сатпаевскому сельскому округу 30 668,0 тысяч тенге;
Ыргызбайскому сельскому округу 52 636,0 тысяч тенге.
3. Принять к исполнению на 2025 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов установленного решением маслихата области Абай "Об областном бюджете на 2025-2027 годы" от 13 декабря 2024 года №23/154-VIII .
4. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год установлен объем субвенции, передаваемый из областного бюджета в сумме 989 379,0 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 20 000,0 тысяч тенге.

6. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған, бюджеттік бағдарламаларға бөлінген даму бюджеті бағдарламаларының тізбесі 4-шы қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 5-ші қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
8. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 6-ші қосымшаға сәйкес нысаналы ағымдағы трансферттер көзделгені ескерілсін.

6. Утвердить перечень бюджетных программ развития, выделенных из бюджета на развитие и направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) районного бюджета на 2025 год, согласно приложению 4.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 5.
8. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, согласно приложению 6.

9. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін кредит – 141 552,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
10. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақсуат ауданы мәслихатының төрағасы Ж. Оразғалиев
Ақсуат ауданы мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 24/2-VIII шешіміне
1 қосымша
2025 жылға арналған Ақсуат ауданының бюджеті
Санат
Сынып
Iшкі сынып
Атауы
Сомасы (мың теңге)
I. КІРІСТЕР

9. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрен кредит из республиканского бюджета в сумме – 141 552,0 тысяч тенге для реализации мер социальной поддержки специалистов.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата района Аксуат Ж. Оразгалиев
Приложение 1 к решению
маслихата района Аксуат
от 25 декабря 2024 года
№ 24/2-VIII
Бюджет района Аксуат на 2025 год
Категория
Класс
Подкласс
Атауы
Сумма (тысячи теңге)
I. ДОХОДЫ

495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
76 951,0
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
76 951,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 604 103,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
934 972,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
934 972,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
934 972,0
2
Әлеуметтiк көмек
564 184,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
564 184,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
83 250,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 449,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
43 039,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 550,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
227 901,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
138 744,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
66 251,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
104 947,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
104 947,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69 840,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 048,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
33 059,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 841 392,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 006 197,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
76 951,0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
76 951,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 604 103,0
1
Социальное обеспечение
934 972,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
934 972,0
005
Государственная адресная социальная помощь
934 972,0
2
Социальная помощь
564 184,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
564 184,0
002
Программа занятости
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
83 250,0
006
Оказание жилищной помощи
1 449,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
43 039,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 550,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
227 901,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
138 744,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лиц с инвалидностью
66 251,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
104 947,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
104 947,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
69 840,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 048,0
021
Капитальные расходы государственного органа
0,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
33 059,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 841 392,0
1
Жилищное хозяйство
1 006 197,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы және ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
16 200,0
13
Басқалар
20 600,0
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
600,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0,0
055
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
600,0
012
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
600,0
9
Басқалар
20 000,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
20 000,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)жергілікті атқарушы органының резерві
20 000,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0,0
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
0,0
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
14
Борышқа қызмет көрсету
5 288,0
1
Борышқа қызмет көрсету
5 288,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
5 288,0
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
5 288,0
15
Трансферттер
389 635,0
1
Трансферттер
389 635,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
389 635,0
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
90 388,0
038
Субвенциялар
299 247,0
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
III. ТАЗА БЮДЖЕТТІК КРЕДИТТЕУ
67 251,0
Бюджеттік кредиттер
141 552,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
141 552,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
141 552,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
141 552,0
018
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер

024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
16 200,0
13
Прочие
20 600,0
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
600,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0,0
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
600,0
012
Поддержка предпринимательской деятельности
600,0
9
Прочие
20 000,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
20 000,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
20 000,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0,0
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
0,0
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
14
Обслуживание долга
5 288,0
1
Обслуживание долга
5 288,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
5 288,0
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
5 288,0
15
Трансферты
389 635,0
1
Трансферты
389 635,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
389 635,0
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
90 388,0
038
Субвенции
299 247,0
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
III. ЧИСТОЕ БЮДЖЕТНОЕ КРЕДИТОВАНИЕ
67 251,0
Бюджетные кредиты
141 552,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
141 552,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
141 552,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
141 552,0
018
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов

234 572,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
28 360,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
105058
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
51362
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
49 792,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
968,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
968,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
968,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
32 265,0
2
Коммуналдық шаруашылық
32 265,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
32 265,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
32 265,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
88 604,0
1
Мәдениет саласындағы қызмет
57 645,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
57 645,0
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
57 645,0
2
Спорт
984,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
984,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
505,0
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
479,0
3
Ақпараттық кеңiстiк
28 120,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
28 120,0
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
28 120,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
1 855,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
1 855,0
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
630,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру

234 572,0
002
Программа занятости
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
28 360,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
105058
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
51362
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
49 792,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
968,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
968,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
968,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
32 265,0
2
Коммуналдық шаруашылық
32 265,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
32 265,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
32 265,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
88 604,0
1
Деятельность в области культуры
57 645,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
57 645,0
009
Поддержка культурно-досуговой работы
57 645,0
2
Спорт
984,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
984,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
505,0
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
479,0
3
Информационное пространство
28 120,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
28 120,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
28 120,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
1 855,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
1 855,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
630,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики