Ойшілік ауылдық округіне 46 707,0 мың теңге;
Екпін ауылдық округіне 1 795,0 мың теңге;
Кіндікті ауылдық округіне 31 889,0 мың теңге;
Сатпаев ауылдық округіне 30 668,0 мың теңге;
Ырғызбай ауылдық округіне 52 636,0 мың теңге.
3. "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Абай облысы мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы №23/154-VIII шешіміне сәйкес аудан бюджетіне әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 2025 жылға 100 пайыз мөлшерінде орындауға алынсын.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 989 379,0 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 20 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған, бюджеттік бағдарламаларға бөлінген даму бюджеті бағдарламаларының тізбесі 4-шы қосымшаға сәйкес бекітілсін.

Ойшиликскому сельскому округу 46 707,0 тысяч тенге;
Екпинскому сельскому округу 1 795,0 тысяч тенге;
Киндиктинскому сельскому округу 31 889,0 тысяч тенге;
Сатпаевскому сельскому округу 30 668,0 тысяч тенге;
Ыргызбайскому сельскому округу 52 636,0 тысяч тенге.
3. Принять к исполнению на 2025 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов установленного решением маслихата области Абай "Об областном бюджете на 2025-2027 годы" от 13 декабря 2024 года №23/154-VIII .
4. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год установлен объем субвенции, передаваемый из областного бюджета в сумме 989 379,0 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 20 000,0 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития, выделенных из бюджета на развитие и направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) районного бюджета на 2025 год, согласно приложению 4.

7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 5-ші қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
8. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 6-ші қосымшаға сәйкес нысаналы ағымдағы трансферттер көзделгені ескерілсін.
9. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін кредит – 141 552,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

7. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 5.
8. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, согласно приложению 6.
9. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрен кредит из республиканского бюджета в сумме – 141 552,0 тысяч тенге для реализации мер социальной поддержки специалистов.

10. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақсуат ауданы мәслихатының төрағасы Ж. Оразғалиев
Ақсуат ауданы мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 24/2-VIII шешіміне
1 қосымша
2025 жылға арналған Ақсуат ауданының бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Абай облысы Ақсуат аудандық мәслихатының 13.05.2025 № 28/2-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санат
Сынып
Iшкі сынып
Атауы
Сомасы (мың теңге)
I. КІРІСТЕР

10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата района Аксуат Ж. Оразгалиев
Приложение 1 к решению
маслихата района Аксуат
от 25 декабря 2024 года
№ 24/2-VIII
Бюджет района Аксуат на 2025 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата района Ақсуат области Абай от 13.05.2025 № 28/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Класс
Подкласс
Атауы
Сумма (тысячи теңге)
I. ДОХОДЫ

495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
76 951,0
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
76 951,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 618 496,1
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
922 018,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
922 018,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
922 018,0
2
Әлеуметтiк көмек
582 002,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
582 002,5
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
83 250,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
50 224,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
7 431,5
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
228 212,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
146 634,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
66 251,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
114 475,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
105 817,6
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70 530,6
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 048,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
33 239,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8 658,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
8 658,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 111 703,7
1
Тұрғын үй шаруашылығы

495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
76 951,0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
76 951,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 618 496,1
1
Социальное обеспечение
922 018,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
922 018,0
005
Государственная адресная социальная помощь
922 018,0
2
Социальная помощь
582 002,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
582 002,5
002
Программа занятости
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
83 250,0
006
Оказание жилищной помощи
0,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
50 224,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
7 431,5
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
228 212,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
146 634,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лиц с инвалидностью
66 251,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
114 475,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
105 817,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
70 530,6
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 048,0
021
Капитальные расходы государственного органа
0,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
33 239,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8 658,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
8 658,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 111 703,7
1
Жилищное хозяйство

188 049,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
188 049,0
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 652,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
77 289,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
41 608,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
13 500,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
360 646,3
1
Ауыл шаруашылығы
176 209,3
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
176 209,3
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
176 209,3
6
Жер қатынастары
17 680,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
17 680,0
004
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
021
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
17 680,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
166 757,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
58 190,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
58 190,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
108 567,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
62 359,0
017
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
46 208,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
12 551,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
12 551,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12 551,0
005
Аудан аумағының қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
12 551,0
12
Көлiк және коммуникация
1 724 638,2
1
Автомобиль көлiгi
1 661 938,2
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

188 049,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
188 049,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
55 652,0
003
Капитальные расходы государственного органа
0,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
77 289,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
41 608,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
13 500,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
360 646,3
1
Сельское хозяйство
176 209,3
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
176 209,3
010
Развитие объектов сельского хозяйства
176 209,3
6
Земельные отношения
17 680,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
17 680,0
004
Организация работ по зонированию земель
021
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
17 680,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
166 757,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
58 190,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
58 190,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
108 567,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
62 359,0
017
Капитальные расходы государственного органа
0,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
46 208,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
12 551,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
12 551,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12 551,0
005
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
12 551,0
12
Транспорт и коммуникации
1 724 638,2
1
Автомобильный транспорт
1 661 938,2
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
73 634,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73 634,0
17
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
0,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
0,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0,0
005
Аудан аумағының қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
12
Көлiк және коммуникация
1 671 655,0
1
Автомобиль көлiгi
1 659 155,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 659 155,0
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
459 155,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1 200 000,0
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
12 500,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12 500,0
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы және ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
12 500,0
13
Басқалар
20 600,0
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
600,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0,0
055
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
600,0
012
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
600,0
9
Басқалар
20 000,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
20 000,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)жергілікті атқарушы органының резерві
20 000,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0,0
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
14
Борышқа қызмет көрсету
5 280,0
1
Борышқа қызмет көрсету
5 280,0

806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
73 634,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
73 634,0
017
Капитальные расходы государственного органа
0,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
0,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
0,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0,0
005
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
12
Транспорт и коммуникации
1 671 655,0
1
Автомобильный транспорт
1 659 155,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 659 155,0
022
Развитие транспортной инфраструктуры
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
459 155,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
1 200 000,0
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
12 500,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12 500,0
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
12 500,0
13
Прочие
20 600,0
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
600,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0,0
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
600,0
012
Поддержка предпринимательской деятельности
600,0
9
Прочие
20 000,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
20 000,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
20 000,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0,0
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
14
Обслуживание долга
5 280,0
1
Обслуживание долга
5 280,0