2025-2027 жылдарға арналған Аягөз ауданының бюджеті туралы
Абай облысы Аягөз аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 20/374-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 88, 91 баптарына, және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес Аягөз аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Абай облысы Аягөз аудандық мәслихатының 06.05.2025 № 25/432-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22425570,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 14031587,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 53820,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 705365,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері –7634797,8 мың теңге;
2) шығындар – 22458226,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -370335,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 70776,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 441111,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 337678,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 337678,8 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 70776,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 441111,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 32656,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Аягөз аудандық мәслихатының 06.05.2025 № 25/432-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

О бюджете Аягозского района на 2025-2027 годы
Решение Аягозского районного маслихата области Абай от 26 декабря 2024 года № 20/374-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии со статьями 88, 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан " О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан Аягозский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула в редакции решения Аягозского районного маслихата области Абай от 06.05.2025 № 25/432-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 22425570,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14031587,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 53820,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 705365,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7634797,8 тысяч тенге;
2) затраты – 22458226,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -370335,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 70776,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 441111,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 337678,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 337678,8 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 70776,0 тысяч тенге;
погашение займов – 441111,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 32656,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Аягозского районного маслихата области Абай от 06.05.2025 № 25/432-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).

2. Абай облысы мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы №23/154-VIІІ "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес 2025 жылға арналған аудан бюджетіне әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді коспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз болып орындауға алынсын.

2. Принять к исполнению на 2025 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступления от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов в соответствии с решением областного маслихата области Абай от 13 декабря 2024 года №23/154-VІII "Об областном бюджете на 2025-2027 годы.

3. 2025 жылға арналған Аягөз ауданының атқарушы органының резерві 253103,2 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Аягөз аудандық мәслихатының 06.05.2025 № 25/432-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Осы шешiм 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аягөз аудандық мәслихат төрағасы А. Ибрайшин
Аягөз аудандық мәслихатнының
2024 жылғы 26 желтоқсандағы

3. Утвердить резерв местного исполнительного органа Аягозского района на 2025 год в сумме 253103,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Аягозского районного маслихата области Абай от 06.05.2025 № 25/432-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Аягозского районного маслихата А. Ибрайшин
Приложение 1 к решению
Аягозского районного маслихата
от 26 декабря 2024 года

17822,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
17822,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1937169,7
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
730478,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
730478,7
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
730478,7
2
Әлеуметтiк көмек
829526,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
829526,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
73812,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
644,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
195370,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
12111,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
135807,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
232112,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
179670,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
377165,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
372165,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
62259,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2390,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
307516,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
0,0
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің бюджеттеріне кредит беру
0,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

17822,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
17822,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1937169,7
1
Социальное обеспечение
730478,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
730478,7
005
Государственная адресная социальная помощь
730478,7
2
Социальная помощь
829526,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
829526,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
73812,0
006
Оказание жилищной помощи
644,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
195370,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
12111,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
135807,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
232112,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
179670,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
377165,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
372165,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
62259,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2390,0
021
Капитальные расходы государственного органа
0,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
307516,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
0,0
088
Кредитование бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского округа для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
0,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

11810,0
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
5000,0
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
6810,0
3
Ақпараттық кеңiстiк
150737,0
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
150737,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
35205,0
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
115062,0
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
470,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
126120,0
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
126120,0
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
77532,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
24788,0
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
23800,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
110878,0
6
Жер қатынастары
400,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
400,0
021
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
400,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
110478,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
23870,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
23870,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
86608,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
86608,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
110824,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
110824,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
110824,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

11810,0
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
5000,0
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
6810,0
3
Информационное пространство
150737,0
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
150737,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
35205,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
115062,0
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
470,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
126120,0
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
126120,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
77532,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
24788,0
006
Капитальные расходы государственного органа
23800,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
110878,0
6
Земельные отношения
400,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
400,0
021
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
400,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
110478,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
23870,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
23870,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
86608,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
86608,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
110824,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
110824,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
110824,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)