Бесқарағай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 11/2-VIII "2024-2026 жылдарға арналған Бесқарағай ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 5 сәуірдегі № 15/2-VIII шешімі
Бесқарағай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бесқарағай аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Бесқарағай ауданының бюджеті туралы" 2023 жылғы 26 желтоқсандағы №11/2-VIII шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Бесқарағай ауданының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 755 533,1 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 306 832,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 27 647,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 800,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 417 253,6 мың теңге;
2) шығындар – 3 924 384,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 55 636,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 88 608,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 32 972,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -224 487,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 224 487,7 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 88 608,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 33 802,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 169 681,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1- қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Бескарагайского районного маслихата от 26 декабря 2023 года № 11/2-VІІІ "О бюджете Бескарагайского района на 2024-2026 годы"
Решение Бескарагайского районного маслихата области Абай от 5 апреля 2024 года № 15/2-VIII
Бескарагайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бескарагайского районного маслихата от 26 декабря 2023 года №11/2-VІІІ "О бюджете Бескарагайского района на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Бескарагайского района на 2024-2026 годы согласно приложений 1, 2, 3, 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 755 533,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 306 832,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 27 647,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 800,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 417 253,6 тысяч тенге;
2) затраты – 3 924 384,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 55 636,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 88 608,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 32 972,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -224 487,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 224 487,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 88 608,0 тысяч тенге;
погашение займов – 33 802,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 169 681,8 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2080,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
780899,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
142753,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
142753,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
142753,0
2
Әлеуметтiк көмек
442385,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
442385,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
43754,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
49970,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2392,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
271022,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
69247,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
195761,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
195761,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37803,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5200,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
73198,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
73560,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6000,0
07
Тұрғын үй–коммуналдық шаруашылық
623595,6
1
Тұрғын үй шаруашылық
287295,6
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
287295,6
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
0,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
192095,6

019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2080,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
780899,0
1
Социальное обеспечение
142753,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
142753,0
005
Государственная адресная социальная помощь
142753,0
2
Социальная помощь
442385,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
442385,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
43754,0
006
Оказание жилищной помощи
6000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
49970,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2392,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
271022,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
69247,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
195761,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
195761,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
37803,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5200,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
73198,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
73560,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
6000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
623595,6
1
Жилищное хозяйство
287295,6
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
287295,6
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
0,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно- коммуникационной инфраструктуры
192095,6