Бородулиха аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 13-2-VIII "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 қазандағы № 23-2-VIII шешімі
Бородулиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бородулиха аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 13-2-VIII "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5906824,8 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3050798,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 18919 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 445 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2836662,4 мың теңге;
2) шығындар – 5803180,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 667753 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 729868 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 62115 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 65005 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 65005 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 629113,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 629113,6 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 590908 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 133331 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 171536,6 мың теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
2. "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Абай облысы мәслихатының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 11/80-VIII шешімімен бекітілген, 2024 жылға аудан бюджетіне әлеуметтік салық 56%, төлем көзінен салық салынатын кірістерден жеке табыс салығы 58%, төлем көзінен салық салынбайтын кірістерден жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетел азаматтарының кірістерінен жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы 100 пайыз мөлшерінде нормативтерді орындауға қабылдансын.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 41445,6 мың теңге сомасында бекітілсін.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері 222597,6 мың теңге сомасында көзделсін.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Бородулихинского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 13-2-VIII "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Бородулихинского районного маслихата области Абай от 24 октября 2024 года № 23-2-VIII
Бородулихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бородулихинского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 13-2-VIII следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5906824,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3050798,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 18919 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 445 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2836662,4 тысяч тенге;
2) затраты – 5803180,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 667753 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 729868 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 62115 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 65005 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 65005 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 629113,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 629113,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 590908 тысяч тенге;
погашение займов – 133331 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 171536,6 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Принять к исполнению на 2024 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу 56%, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты 58%, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов, установленные решением маслихата области Абай от 13 декабря 2024 года №11/80-VIII "Об областном бюджете на 2024-2026 годы.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 41445,6 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 222597,6 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:

"10. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері 58707,3 мың теңге сомасында көзделсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы С. Урашева
Бородулиха аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 24 қазандағы
№ 23-2-VIII шешіміне
қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджеті
Санаты
Барлығы кірістер (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Кiрiстер атауы
I.КІРІСТЕР

"10. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 58707,3 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению, к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата С. Урашева
Приложение к решению
Бородулихинского районного
маслихата
от 24 октября 2024 года
№ 23-2-VIII
Районный бюджет на 2024 год
Категория
Всего доходы (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование доходов
1.ДОХОДЫ

2821,5
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерге өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
5128
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
870
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
870
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
870
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
870
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
725554
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
128414
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
128414
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
128414
2
Әлеуметтік көмек
402225,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
402225,7
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
67514
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
18
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi
бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
67947
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4164,7
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
237397
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
25185
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
194914,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
194914,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73869,3
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
943
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
10232
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

2821,5
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
5128
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
870
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
870
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
870
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
870
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
725554
1
Социальное обеспечение
128414
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
128414
005
Государственная адресная социальная помощь
128414
2
Социальная помощь
402225,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
402225,7
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
67514
006
Оказание жилищной помощи
18
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
67947
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4164,7
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
237397
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
25185
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
194914,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
194914,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
73869,3
011
Оплата услуг по зачислению выплате и доставке пособий и других социальных выплат
943
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
10232
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан