2025-2027 жылдарға арналған Жарма ауданының бюджеті туралы
Абай облысы Жарма аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 20/370-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 73, 75 баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына, Абай облысы мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 23/154-VIII "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес, Жарма аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 253 355,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 334 880,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 654 556,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 258 919,6 мың теңге;
2) шығындар – 12 364 964,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 6 287,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 98 300,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 92 013,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 117 895,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 117 895,5 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 98 300,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 92 013,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 111 608,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Жарма аудандық мәслихатының 21.02.2025 № 21/401-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджетке жоғары деңгейлі бюджеттен түсетін трансферттер мен субвенциялар көлемi – 3 258 515,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2025 жылға аудан бюджетіне әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері Абай облысы мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 23/154-VIII "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімімен белгіленген 100 (жүз) пайыз атқаруға алынсын.

О бюджете Жарминского района на 2025-2027 годы
Решение Жарминского районного маслихата области Абай от 26 декабря 2024 года № 20/370-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением маслихата области Абай от 13 декабря 2024 года № 23/154-VIII "Об областном бюджете на 2025-2027 годы" Жарминский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 253 355,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 334 880,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 654 556,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 258 919,6 тысяч тенге;
2) затраты – 12 364 964,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6 287,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 98 300,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 92 013,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 117 895,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 117 895,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 98 300,0 тысяч тенге;
погашение займов – 92 013,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 111 608,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Жарминского районного маслихата области Абай от 21.02.2025 № 21/401-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить в районном бюджете объемы субвенций и трансфертов, поступаемых из вышестоящего бюджета в сумме 3 258 515,0 тысяч тенге.
3. Принять к исполнению на 2025 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 (сто) процентов, установленные решением маслихата области Абай от 13 декабря 2024 года № 23/154-VIII "Об областном бюджете на 2024-2027 годы".

4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте төмен тұрған бюджеттен жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге берілетін трансферттердің түсімдері көзделсін:
- Бюджеттік алып коюлар – 6 129 074,0 мың теңге
- Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер – 45 415,0 мың теңге
5. 2026 жылдың бюджеті – 9 228 734,0 мың теңге көлемінде 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2027 жылдың бюджеті – 9 505 596,0 мың теңге көлемінде 3 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

4. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год возврат трансфертов из нижестоящего бюджета на:
- бюджетные изъятия – 6 129 074,0 тысяч тенге;
- компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства – 45 415,0 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджет на 2026 год в следующем объеме – 9 228 734,0 тысяч тенге согласно приложению 2.
6. Утвердить бюджет на 2027 год в следующем объеме – 9 505 596,0 тысяч тенге согласно приложению 3.

7. Ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 2025 жылға 60 000,0 мың теңге сомасында 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2025 жылға арналған ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін қаражат 5 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
9. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жарма аудандық мәслихатының төрағасы М. Оспанбаев
Жарма аудандық мәслихатының

7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 60 000,0 тысяч тенге согласно приложению 4.
8. Учесть средства для реализации мер социальной поддержки специалистам социальной сферы сельских населенных пунктов на 2025 год согласно приложению 5.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Жарминского районного маслихата М. Оспанбаев
Приложение 1 к решению
Жарминского районного
маслихата

654 556,0
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
13 540,0
1
Мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері
0,0
02
Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінің түсімдері
0,0
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
13 500,0
08
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер
0,0
09
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер
13 500,0
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
40,0
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
40,0
03
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
500,0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
500,0
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшаның түсімі
500,0
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
0,0
1
Мұнай секторы ұйымдарынан және Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
0,0
18
Мамандандырылған ұйымдарға, жеке тұлғаларға бюджеттік кредиттер (қарыздар) бойынша жергілікті бюджеттен берілген айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
0,0
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
640 516,0
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
640 516,0
05
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің дебиторлық, депоненттік берешегінің түсімі
0,0
07
Бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы
0,0
09
Жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
0,0
14
Өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары
640 516,0
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
5 000,0
01
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
5 000,0
1
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
5 000,0
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті сатудан түсетін түсімдер
5 000,0
03
Жердi және материалдық емес активтердi сату
0,0
1
Жерді сату
0,0
01
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы немесе аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент аумағындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
0,0
2
Материалдық емес активтерді сату
0,0
02
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы
0,0
4
Трансферттер түсімі

654 556,0
01
Доходы от государственной собственности
13 540,0
1
Поступления части чистого дохода государственных предприятий
0,0
02
Поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий
0,0
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
13 500,0
08
Доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
0,0
09
Доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
13 500,0
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
40,0
13
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам
40,0
03
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
500,0
1
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
500,0
02
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
500,0
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
0,0
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
0,0
18
Штрафы, пени, санкции, взыскания по бюджетным кредитам (займам), выданным из местного бюджета специализированным организациям, физическим лицам
0,0
06
Прочие неналоговые поступления
640 516,0
1
Прочие неналоговые поступления
640 516,0
05
Поступления дебиторской, депонентской задолженности государственных учреждений, финансируемых из местного бюджета
0,0
07
Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета
0,0
09
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
0,0
14
Отчисления недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры
640 516,0
3
Поступления от продажи основного капитала
5 000,0
01
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
5 000,0
1
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
5 000,0
02
Поступления от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
5 000,0
03
Продажа земли и нематериальных активов
0,0
1
Продажа земли
0,0
01
Поступления от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения или находящихся на территории города районного значения, села, поселка
0,0
2
Продажа нематериальных активов
0,0
02
Плата за продажу права аренды земельных участков, за исключением земельных участков, находящихся на территории города районного значения, села, поселка
0,0
4
Поступления трансфертов

49 634,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
0,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
578 465,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 207,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
523 258,0
02
Қорғаныс
58 115,0
1
Әскери мұқтаждар
27 128,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
27 128,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
27 128,0
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
30 987,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
30 987,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5 242,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
25 745,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 000,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
2 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 000,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 000,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1 285 757,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
461 232,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
461 232,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
461 232,0
2
Әлеуметтік көмек
757 372,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
757 372,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
0,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
92 156,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4 000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
76 940,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 044,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
405 199,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

49 634,0
007
Капитальные расходы государственного органа
0,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
0,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
578 465,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
55 207,0
013
Капитальные расходы государственного органа
0,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
523 258,0
02
Оборона
58 115,0
1
Военные нужды
27 128,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
27 128,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
27 128,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
30 987,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
30 987,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5 242,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
25 745,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 000,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
2 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 000,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 285 757,0
1
Социальное обеспечение
461 232,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
461 232,0
005
Государственная адресная социальная помощь
461 232,0
2
Социальная помощь
757 372,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
757 372,0
002
Программа занятости
0,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
92 156,0
006
Оказание жилищной помощи
4 000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
76 940,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 044,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
405 199,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

32 067,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
0,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
18 553,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
18 553,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
18 553,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
103 694,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
103 694,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
103 694,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
72 330,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
31 364,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
12
Көлiк және коммуникация
627 180,0
1
Автомобиль көлiгi
576 540,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
576 540,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
67 000,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
509 540,0
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы басқа да қызметтер
50 640,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
50 640,0
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
0,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
50 640,0
13
Басқалар
48 278,8
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
0,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
0,0
006
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
0,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
0,0
026
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасының атуы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
0,0
9
Басқалар
48 278,8
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі

32 067,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
0,0
007
Капитальные расходы государственного органа
0,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
18 553,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
18 553,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
18 553,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
103 694,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
103 694,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
103 694,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
72 330,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
31 364,0
015
Капитальные расходы государственного органа
0,0
12
Транспорт и коммуникации
627 180,0
1
Автомобильный транспорт
576 540,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
576 540,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
67 000,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
509 540,0
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникации
50 640,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
50 640,0
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских) пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
0,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским
50 640,0
13
Прочие
48 278,8
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
0,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
0,0
006
Поддержка предпринимательской деятельности
0,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
0,0
026
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
0,0
9
Прочие
48 278,8
452
Отдел финансов района (города областного значения)