2025-2027 жылдарға арналған Жарма ауданының бюджеті туралы
Абай облысы Жарма аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 20/370-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 73, 75 баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына, Абай облысы мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 23/154-VIII "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес, Жарма аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 252 951,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 334 880,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 654 556,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 258 515,0 мың теңге;
2) шығындар – 12 252 951,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 6 287,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 98 300,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 92 013,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6 287,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 287,0 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 98 300,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 92 013,0 мың теңге.
2. Аудандық бюджетке жоғары деңгейлі бюджеттен түсетін трансферттер мен субвенциялар көлемi – 3 258 515,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2025 жылға аудан бюджетіне әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері Абай облысы мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 23/154-VIII "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімімен белгіленген 100 (жүз) пайыз атқаруға алынсын.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте төмен тұрған бюджеттен жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге берілетін трансферттердің түсімдері көзделсін:

О бюджете Жарминского района на 2025-2027 годы
Решение Жарминского районного маслихата области Абай от 26 декабря 2024 года № 20/370-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением маслихата области Абай от 13 декабря 2024 года № 23/154-VIII "Об областном бюджете на 2025-2027 годы" Жарминский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 252 951,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 334 880,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 654 556,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 258 515,0 тысяч тенге;
2) затраты – 12 252 951,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6 287,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 98 300,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 92 013,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -6 287,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 287,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 98 300,0 тысяч тенге;
погашение займов – 92 013,0 тысяч тенге;
2. Утвердить в районном бюджете объемы субвенций и трансфертов, поступаемых из вышестоящего бюджета в сумме 3 258 515,0 тысяч тенге.
3. Принять к исполнению на 2025 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 (сто) процентов, установленные решением маслихата области Абай от 13 декабря 2024 года № 23/154-VIII "Об областном бюджете на 2024-2027 годы".
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год возврат трансфертов из нижестоящего бюджета на:

- Бюджеттік алып коюлар – 6 129 074,0 мың теңге
- Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер – 45 415,0 мың теңге
5. 2026 жылдың бюджеті – 9 228 734,0 мың теңге көлемінде 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2027 жылдың бюджеті – 9 505 596,0 мың теңге көлемінде 3 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 2025 жылға 60 000,0 мың теңге сомасында 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

- бюджетные изъятия – 6 129 074,0 тысяч тенге;
- компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства – 45 415,0 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджет на 2026 год в следующем объеме – 9 228 734,0 тысяч тенге согласно приложению 2.
6. Утвердить бюджет на 2027 год в следующем объеме – 9 505 596,0 тысяч тенге согласно приложению 3.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 60 000,0 тысяч тенге согласно приложению 4.

8. 2025 жылға арналған ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін қаражат 5 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
9. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жарма аудандық мәслихатының төрағасы М. Оспанбаев
Жарма аудандық мәслихатының
2024 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 20/370-VIІI шешіміне
1 қосымша
Жарма ауданының 2025 жылға арналған аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кiші сыныбы
Ерекшелiгi
Атауы
І. Кірістер

8. Учесть средства для реализации мер социальной поддержки специалистам социальной сферы сельских населенных пунктов на 2025 год согласно приложению 5.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Жарминского районного маслихата М. Оспанбаев
Приложение 1 к решению
Жарминского районного
маслихата
от 26 декабря 2024 года
№ 20/370-VІII
Районный бюджет Жарминского района на 2025 год
Категория
Сумма, тыс.тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. Доходы

12 252 951,0
1
Салықтық түсімдер
8 334 880,0
01
Табыс салығы
4 027 827,0
1
Корпоративтік табыс салығы
540 350,0
11
Ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы
540 350,0
2
Жеке табыс салығы
3 487 477,0
01
Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы
3 485 677,0
02
Төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы
0,0
05
Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы
1 800,0
03
Әлеуметтiк салық
2 660 843,0
1
Әлеуметтік салық
2 660 843,0
01
Әлеуметтік салық
2 660 843,0
04
Меншiкке салынатын салықтар
1 585 000,0
1
Мүлiкке салынатын салықтар
1 585 000,0
01
Заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық
1 585 000,0
4
Көлiк құралдарына салынатын салық
0,0
01
Заңды тұлғалардан көлiк құралдарына салынатын салық
0,0
05
Тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын iшкi салықтар
24 730,0
2
Акциздер
10 380,0
84
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензин (авиациялықты қоспағанда) және дизель отыны
10 380,0
3
Табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер
0,0
15
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы
0,0
4
Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар
14 350,0
02
Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алым
3 480,0
29
Жергілікті бюджетке төленетін тіркелгені үшін алым
770,0
30
Сыртқы (көрнекі) жарнаманы аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер аумақтары арқылы өтетін республикалық, облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiндегі жарнаманы тұрақты орналастыру объектілерінде және аудандық маңызы бар қаладағы, ауылдағы, кенттегі үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте орналастырғаны үшін төлемақы
0,0
34
Қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы
10 100,0
08
Заңдық маңызы бар әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
36 480,0
1
Мемлекеттік баж
36 480,0
26
Жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баж
36 480,0
2
Салықтық емес түсiмдер
654 556,0
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
13 540,0
1
Мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері
0,0
02
Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінің түсімдері
0,0
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
13 500,0
08
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер
0,0
09
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер
13 500,0
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
40,0
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
40,0
03
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
500,0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
500,0
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшаның түсімі
500,0
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
0,0
1
Мұнай секторы ұйымдарынан және Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
0,0
18
Мамандандырылған ұйымдарға, жеке тұлғаларға бюджеттік кредиттер (қарыздар) бойынша жергілікті бюджеттен берілген айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
0,0
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
640 516,0
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
640 516,0
05
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің дебиторлық, депоненттік берешегінің түсімі
0,0
07
Бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы
0,0
09
Жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
0,0
14
Өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары
640 516,0
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
5 000,0
01
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
5 000,0
1
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
5 000,0
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті сатудан түсетін түсімдер
5 000,0
03
Жердi және материалдық емес активтердi сату
0,0
1
Жерді сату
0,0
01
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы немесе аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент аумағындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
0,0
2
Материалдық емес активтерді сату
0,0
02
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы
0,0
4
Трансферттер түсімі
3 258 515,0
01
Төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер
0,0
3
Аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтардың бюджеттерінен трансферттер
0,0
02
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
0,0
08
Аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттерінен аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттің ысырабын өтеуге арналған трансферттер түсімдері
0,0
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
3 258 515,0
2
Облыстық бюджеттен түсетiн трансферттер
3 258 515,0
01
Ағымдағы нысаналы трансферттер

12 252 951,0
1
Налоговые поступления
8 334 880,0
01
Подоходный налог
4 027 827,0
1
Корпоративный подоходный налог
540 350,0
11
Корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора
540 350,0
2
Индивидуальный подоходный налог
3 487 477,0
01
Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты
3 485 677,0
02
Индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты
0,0
05
Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты
1 800,0
03
Социальный налог
2 660 843,0
1
Социальный налог
2 660 843,0
01
Социальный налог
2 660 843,0
04
Hалоги на собственность
1 585 000,0
1
Hалоги на имущество
1 585 000,0
01
Налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей
1 585 000,0
4
Hалог на транспортные средства
0,0
01
Hалог на транспортные средства с юридических лиц
0,0
05
Внутренние налоги на товары, работы и услуги
24 730,0
2
Акцизы
10 380,0
84
Бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, произведенных на территории Республики Казахстан
10 380,0
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
0,0
15
Плата за пользование земельными участками, за исключением земельных участков, находящихся на территории города районного значения, села, поселка
0,0
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
14 350,0
02
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
3 480,0
29
Регистрационный сбор, зачисляемый в местный бюджет
770,0
30
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы на объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования республиканского, областного и районного значения, проходящих через территории городов районного значения, сел, поселков, сельских округов и на открытом пространстве за пределами помещений в городе районного значения, селе, поселк
0,0
34
Плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности
10 100,0
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
36 480,0
1
Государственная пошлина
36 480,0
26
Государственная пошлина, зачисляемая в местный бюджет
36 480,0
2
Неналоговые поступления
654 556,0
01
Доходы от государственной собственности
13 540,0
1
Поступления части чистого дохода государственных предприятий
0,0
02
Поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий
0,0
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
13 500,0
08
Доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
0,0
09
Доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
13 500,0
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
40,0
13
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам
40,0
03
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
500,0
1
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
500,0
02
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
500,0
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
0,0
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
0,0
18
Штрафы, пени, санкции, взыскания по бюджетным кредитам (займам), выданным из местного бюджета специализированным организациям, физическим лицам
0,0
06
Прочие неналоговые поступления
640 516,0
1
Прочие неналоговые поступления
640 516,0
05
Поступления дебиторской, депонентской задолженности государственных учреждений, финансируемых из местного бюджета
0,0
07
Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета
0,0
09
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
0,0
14
Отчисления недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры
640 516,0
3
Поступления от продажи основного капитала
5 000,0
01
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
5 000,0
1
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
5 000,0
02
Поступления от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
5 000,0
03
Продажа земли и нематериальных активов
0,0
1
Продажа земли
0,0
01
Поступления от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения или находящихся на территории города районного значения, села, поселка
0,0
2
Продажа нематериальных активов
0,0
02
Плата за продажу права аренды земельных участков, за исключением земельных участков, находящихся на территории города районного значения, села, поселка
0,0
4
Поступления трансфертов
3 258 515,0
01
Трансферты из нижестоящих органов государственного управления
0,0
3
Трансферты из бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
0,0
02
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
0,0
08
Поступления трансфертов из бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на компенсацию потерь районного (города областного значения) бюджета
0,0
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
3 258 515,0
2
Трансферты из областного бюджета
3 258 515,0
01
Целевые текущие трансферты

35 552,5
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
35 552,5
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
8 128,8
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
27 423,8
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 060,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
2 060,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 060,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 060,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
510 532,9
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
42 230,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
42 230,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
42 230,0
2
Әлеуметтік көмек
401 753,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
401 753,6
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
0,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
94 920,7
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4 120,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
32 815,8
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 225,3
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
199 811,8
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
63 860,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
0,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
66 549,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
66 549,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 897,3
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

35 552,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
35 552,5
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
8 128,8
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
27 423,8
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 060,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
2 060,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 060,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 060,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
510 532,9
1
Социальное обеспечение
42 230,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
42 230,0
005
Государственная адресная социальная помощь
42 230,0
2
Социальная помощь
401 753,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
401 753,6
002
Программа занятости
0,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
94 920,7
006
Оказание жилищной помощи
4 120,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
32 815,8
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 225,3
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
199 811,8
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
63 860,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
0,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
66 549,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
66 549,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
57 897,3
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

19 109,6
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
74 137,3
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
74 137,3
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
74 137,3
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
74 137,3
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
0,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
12
Көлiк және коммуникация
136 619,2
1
Автомобиль көлiгi
84 460,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
84 460,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
84 460,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
0,0
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы басқа да қызметтер
52 159,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
52 159,2
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
0,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
52 159,2
13
Басқалар
61 800,0
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
0,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
0,0
006
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
0,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
0,0
026
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасының атуы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
0,0
9
Басқалар
61 800,0
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
61 800,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
61 800,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
0,0
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
0,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0,0
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
0,0

19 109,6
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
74 137,3
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
74 137,3
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
74 137,3
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
74 137,3
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
0,0
015
Капитальные расходы государственного органа
0,0
12
Транспорт и коммуникации
136 619,2
1
Автомобильный транспорт
84 460,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
84 460,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
84 460,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
0,0
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникации
52 159,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
52 159,2
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских) пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
0,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским
52 159,2
13
Прочие
61 800,0
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
0,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
0,0
006
Поддержка предпринимательской деятельности
0,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
0,0
026
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
0,0
9
Прочие
61 800,0
452
Отдел финансов района (города областного значения)
61 800,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
61 800,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
0,0
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
0,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0,0
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
0,0