Мақаншы ауданы мәслихатының 2024 жылғы 18 шілдедегі № 7-33/VIII "Мақаншы ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Мақаншы ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 қыркүйектегі № 11-59/VIII шешімі. Күші жойылды - Абай облысы Мақаншы ауданы мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 16-112/VIII шешімі
Ескерту. Күші жойылды - Абай облысы Мақаншы ауданы мәслихатының 30.12.2024 № 16-112/VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
Мақаншы ауданы мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мақаншы ауданы мәслихатының "Мақаншы ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 18 шілдедегі № 7-33/VIII шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармак жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Мақаншы ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 және 4 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 073 184,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 126 135,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 410,0мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 49 407,0мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 887 232,6 мың теңге;
2) шығындар – 3 610 784,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 35 793,0мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 44 304,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8 511,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата района Мақаншы "О бюджете района Мақаншы на 2024-2026 годы" от 18 июля 2024 года № 7-33/VIII
Решение маслихата района Мақаншы области Абай от 27 сентября 2024 года № 11-59/VIII. Утратило силу решением маслихата района Мақаншы области Абай от 30 декабря 2024 года № 16-112/VIII
Сноска. Утратило силу решением маслихата района Мақаншы области Абай от 30.12.2024 № 16-112/VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
Маслихат района Мақаншы РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Мақаншы "О бюджете района Мақаншы на 2024-2026 годы" от 18 июля 2024 года № 7-33/VIII следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 073 184,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 126 135,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 410,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 49 407,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 887 232,6 тысяч тенге;
2) затраты – 3 610 784,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 35 793,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 44 304,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8 511,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 573 393,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 573 393,0 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 581 904,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8 511,0 мың теңге;
бюджет каражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мақаншы ауданы мәслихатының төрағасы Б. Биболов
Мақаншы ауданды
мәслихатының

5) дефицит (профицит) бюджета – - 573 393,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 573 393,0 тысяч тенге:
поступление займов – 581 904,0 тысяч тенге;
погашение займов – 8 511,0 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 0,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата района Мақаншы Б. Биболов
Приложение к решению
маслихата района Мақаншы

3 000,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3 000,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3 000,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
0,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
0,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
0,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
434 363,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
141 843,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
141 843,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
141 843,0
2
Әлеуметтiк көмек
177 755,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
177 755,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
52 864,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
43 387,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 924,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
37 680,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
40 900,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
114 765,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
114 765,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
3 590,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 478,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
60 223,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
0,0
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу

3 000,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3 000,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3 000,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
0,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
0,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
0,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
434 363,0
1
Социальное обеспечение
141 843,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
141 843,0
005
Государственная адресная социальная помощь
141 843,0
2
Социальная помощь
177 755,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
177 755,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
52 864,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
43 387,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 924,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
37 680,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
40 900,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
114 765,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
114 765,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
3 590,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 478,0
021
Капитальные расходы государственного органа
0,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
60 223,0
107
Осуществление деятельности за счет резерва непредвиденных расходов местного исполнительного органа

872,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
30 601,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 301,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0,0
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
810,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
490,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
145 985,0
1
Ауыл шаруашылығы
138 500,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
138 500,0
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
138 500,0
6
Жер қатынастары
4 400,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
4 400,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
3 590,0
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
810,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
3 085,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
3 085,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
3 085,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
78 946,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
78 946,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
78 946,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
2 832,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
75 304,0
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
810,0
12
Көлiк және коммуникация
88 765,0
1
Автомобиль көлiгi
82 765,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
82 765,0
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
27 436,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету

872,0
457
Отдел культуры и развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
30 601,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
29 301,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0,0
107
Осуществление деятельности за счет резерва непредвиденных расходов местного исполнительного органа
810,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
490,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
145 985,0
1
Сельское хозяйство
138 500,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
138 500,0
010
Развитие объектов сельского хозяйствах
138 500,0
6
Земельные отношения
4 400,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
4 400,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
3 590,0
107
Осуществление деятельности за счет резерва непредвиденных расходов местного исполнительного органа
810,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
3 085,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3 085,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
3 085,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
78 946,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
78 946,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
78 946,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
2 832,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
75 304,0
107
Осуществление деятельности за счет резерва непредвиденных расходов местного исполнительного органа
810,0
12
Транспорт и коммуникации
88 765,0
1
Автомобильный транспорт
82 765,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
82 765,0
022
Развитие транспортной инфраструктуры
27 436,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог