Жамбыл облыстық мәслихатының 2023 жылғы 14 желтоқсандағы № 10-3 "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облыстық мәслихатының 2024 жылғы 26 қарашадағы № 19-2 шешімі
Жамбыл облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2023 жылғы 14 желтоқсандағы № 10-3 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3, 4 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 612 079 976 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 68 789 567 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 851 170 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 44 088 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 527 395 151 мың теңге;
2) шығындар – 627 851 936 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 38 888 603 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 68 666 780 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 29 778 177 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;

О внесении изменений в решение Жамбылского областного маслихата от 14 декабря 2023 года № 10-3 "Об областном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Жамбылского областного маслихата от 26 ноября 2024 года № 19-2
Жамбылский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жамбылского областного маслихата "Об областном бюджете на 2024-2026 годы" от 14 декабря 2023 года № 10-3 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3, 4 в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 612 079 976 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 68 789 567 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 851 170 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 44 088 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 527 395 151 тысяч тенге;
2) затраты – 627 851 936 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 38 888 603 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 68 666 780 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 29 778 177 тысяч тенге;
4) cальдо по операциям с финансовыми активами - 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -54 660 563 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 54 660 563 мың теңге.
Көрсетілген шешімнің 1- қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихаттың төрағасы А. Нұралиев
Жамбыл облыстық мәслихатының
2024 жылғы 26 қарашадағы
№19-2 шешіміне қосымша
Жамбыл облыстық мәслихатының

5) дефицит бюджета (профицит) – -54 660 563 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) - 54 660 563 тысяч тенге.
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель областного маслихата А. Нуралиев
Приложение к решению
Жамбылского областного маслихата
от 26 ноября 2024 года №19-2
Приложение № 1 к решению
Жамбылского областного маслихата

1 310 044
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
608 488
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3 652 987
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
3 652 987
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 336 116
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 336 116
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
579 947
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
579 947
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
94 143
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
94 143
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
7 226 526
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
256 358
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
366 914
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
46 396
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
114 821
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
62 000
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
23 303
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
5 944 251
037
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен денсаулық сақтау ұйымдарының міндеттемелері бойынша кредиттік қарызды өтеу
240 395
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
172 088
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
29 699 546
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
9 432 012
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 804 365
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 981 255
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 427 896
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

1 310 044
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
608 488
271
Управление строительства области
3 652 987
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
3 652 987
253
Управление здравоохранения области
2 336 116
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 336 116
253
Управление здравоохранения области
579 947
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
579 947
253
Управление здравоохранения области
94 143
029
Областные базы специального медицинского снабжения
94 143
253
Управление здравоохранения области
7 226 526
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
256 358
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
366 914
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
46 396
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
114 821
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
62 000
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
23 303
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
5 944 251
037
Погашение кредиторской задолженности по обязательствам организаций здравоохранения за счет средств местного бюджета
240 395
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
172 088
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
29 699 546
256
Управление координации занятости и социальных программ области
9 432 012
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 804 365
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 981 255
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
2 427 896
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

552 151
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 654 448
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
11 897
261
Облыстың білім басқармасы
951 142
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
684 751
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
202 697
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
63 694
271
Облыстың құрылыс басқармасы
22 107
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
22 107
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
15 280 625
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
15 280 625
261
Облыстың білім басқармасы
1 408
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
1 408
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 852 101
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
238 379
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
780
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
212 808
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
522 794
046
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
56 076
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
55 450
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
51 532
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
513 452
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
2 200 830
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
136 151
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
133 865
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 286
747
Облыстың ақпарат және қоғамдық даму басқармасы
24 000
077
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту

552 151
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 654 448
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
11 897
261
Управление образования области
951 142
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
684 751
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
202 697
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
63 694
271
Управление строительства области
22 107
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
22 107
256
Управление координации занятости и социальных программ области
15 280 625
068
Программа занятости
15 280 625
261
Управление образования области
1 408
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
1 408
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 852 101
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и
реализации социальных программ для населения
238 379
007
Капитальные расходы государственного органа
780
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
212 808
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
522 794
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
56 076
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
55 450
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
51 532
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
513 452
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
2 200 830
270
Управление по инспекции труда области
136 151
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
133 865
003
Капитальные расходы государственного органа
2 286
747
Управление информации и общественного развития области
24 000
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан

5 000
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 500 000
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
6 778 449
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
14 602
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 356 125
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
16 070
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
4 803 791
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
857 000
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
5 356
271
Облыстың құрылыс басқармасы
209 496
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
209 496
719
Облыстың ветеринария басқармасы
5 170 177
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
187 219
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
885
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
39 383
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
5 000
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
20 385
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
4 722
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
81 899
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
18 207
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
4 169 886
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 574
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру

5 000
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 500 000
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
6 778 449
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
14 602
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 356 125
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
16 070
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
4 803 791
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
857 000
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
5 356
271
Управление строительства области
209 496
020
Развитие объектов сельского хозяйства
209 496
719
Управление ветеринарии области
5 170 177
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
187 219
003
Капитальные расходы государственного органа
885
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
39 383
009
Организация санитарного убоя больных животных
5 000
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
20 385
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
4 722
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
81 899
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
18 207
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
4 169 886
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 574
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)