"2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Тараз қалалық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы №11-2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 2024 жылғы 15 наурыздағы № 14-6 шешімі
Тараз қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Тараз қалалық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы №11-2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 71 458 864 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 27 297 870 мың теңге;
cалықтық емес түсімдер – 427 848 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 15 734 471 мың теңге;
трансферттер түсімі – 27 998 675 мың теңге;
2) шығындар – 69 018 374 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 169 171 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 169 171 мың теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

О внесении изменений в решение Таразского городского маслихата от 27 декабря 2023 года №11-2 "О городском бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Таразского городского маслихата Жамбылской области от 15 марта 2024 года № 14-6
Таразский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Таразского городского маслихата "О городском бюджете на 2024-2026 годы" от 27 декабря 2023 года №11-2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 71 458 864 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 27 297 870 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 427 848 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 15 734 471 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 27 998 675 тысяч тенге;
2) затраты – 69 018 374 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 169 171 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 169 171 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов – 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – 2 271 319 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 2 271 319 мың теңге:
қарыздар түсімі – 16 213 777 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 23 369 026 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 883 930 мың теңге.
Көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Тараз қалалық
мәслихатының төрағасы К. Олжабай

5) дефицит (профицит) бюджета – 2 271 319 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 2 271 319 тысяч тенге;
поступление займов – 16 213 777 тенге;
погашение займов – 23 369 026 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 883 930 тенге.
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Таразского
городского маслихата К. Олжабай

148 158
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
133 634
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14 524
02
Қорғаныс
60 256
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
60 256
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
26 256
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
34 000
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
420 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
420 000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
420 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
6 624 951
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 159 839
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 159 839
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 087 989
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
200 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
617 336
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
27 912
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
227 868
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
451 070
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
563 803
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 177 123
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
157 281
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
9 326
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 307
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
1 988 867
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
13 000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

148 158
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
133 634
003
Капитальные расходы государственного органа
14 524
02
Оборона
60 256
122
Аппарат акима района (города областного значения)
60 256
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
26 256
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
34 000
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
420 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
420 000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
420 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
6 624 951
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 159 839
005
Государственная адресная социальная помощь
2 159 839
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 087 989
006
Оказание жилищной помощи
200 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
617 336
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
27 912
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
227 868
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
451 070
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
563 803
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 177 123
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
157 281
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
9 326
021
Капитальные расходы государственного органа
6 307
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
1 988 867
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
13 000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций