"2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Тараз қалалық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 11-2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 2024 жылғы 1 қарашадағы № 21-2 шешімі
Тараз қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Тараз қалалық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 11-2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 87 625 164 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 33 642 370 мың теңге;
cалықтық емес түсімдер – 583 348 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 15 966 137 мың теңге;
трансферттер түсімі – 37 433 309 мың теңге;
2) шығындар – 97 848 180 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 898 908 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 898 908 мың теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 11 121 924 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 121 924 мың теңге":

О внесении изменений в решение Таразского городского маслихата от 27 декабря 2023 года № 11-2 "О городском бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Таразского городского маслихата Жамбылской области от 1 ноября 2024 года № 21-2
Таразский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Таразского городского маслихата "О городском бюджете на 2024-2026 годы" от 27 декабря 2023 года № 11-2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 87 625 164 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 33 642 370 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 583 348 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 15 966 137 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 37 433 309 тысяч тенге;
2) затраты – 97 848 180 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 898 908 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 898 908 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -11 121 924 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11 121 924 тысяч тенге;

қарыздар түсімі – 29 106 710 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 23 369 026 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 883 930 мың теңге.
Көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Тараз қалалық мәслихатының төрағасы К. Олжабай
Тараз қалалық мәслихатының
2024 жылғы 1 қарашадағы №21-2
шешіміне қосымша
Тараз қалалық мәслихатының

поступление займов – 29 106 710 тенге;
погашение займов – 23 369 026 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 883 930 тенге.
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Таразского городского маслихата К. Олжабай
Приложение к решению
Таразского городского маслихата
от 1 ноября 2024 года № 21-2
Приложение № 1 к решению
Таразского городского маслихата

14 524
02
Қорғаныс
30 256
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
30 256
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
30 256
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
420 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
420 000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
420 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
6 273 035
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 649 965
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 649 965
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 075 692
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
94 477
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
372 435
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
22 489
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
239 591
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
451 070
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
895 630
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 247 378
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
161 521
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
6 169
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
19 497
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
2 044 849
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
13 000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 342
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
300 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
300 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
71 831 284
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

14 524
02
Оборона
30 256
122
Аппарат акима района (города областного значения)
30 256
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
30 256
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
420 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
420 000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
420 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
6 273 035
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 649 965
005
Государственная адресная социальная помощь
1 649 965
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 075 692
006
Оказание жилищной помощи
94 477
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
372 435
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
22 489
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
239 591
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
451 070
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
895 630
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 247 378
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
161 521
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
6 169
021
Капитальные расходы государственного органа
19 497
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
2 044 849
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
13 000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 342
467
Отдел строительства района (города областного значения)
300 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
300 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
71 831 284
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)