Байзақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы №16-2 "2024–2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы 11 наурыздағы № 20-2 шешімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Байзақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы №16-2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерде мемлекеттік тіркеу тізілімінде №192633 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 10489400 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2782171 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 56000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 53300 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7597929 мың теңге;
2) шығындар – 10623922 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 188517 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 228904 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 40387 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Байзакского районного маслихата от 26 декабря 2023 года №16-2 "О районном бюджете на 2024–2026 годы"
Решение Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 11 марта 2024 года № 20-2
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Байзакского районного маслихата "О районном бюджете на 2024 – 2026 годы" от 26 декабря 2023 года №16-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 192633) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1) доходы – 10489400 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2782171 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 56000 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 53300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7597929 тысяч тенге;
2) затраты – 10623922 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 188517 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 228904 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 40387 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 323039 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 323039 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 228904 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 40387 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 134522 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Байзақ аудандық
мәслихат төрағасы Б. Ақбаев
Байзақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы 11 наурыздағы №20-2 шешіміне қосымша Байзақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 16-2 шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1.Кірістер

5) дефицит (профицит) бюджета – -323039 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –323039 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 228904 тысяч тенге;
погашение займов – 40387 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 134522 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Байзакского
районного маслихата Б. Акбаев
Приложение к решению Байзакского районного маслихата от 11 марта 2024 года №20-2
Приложение 1 к решению Байзакского районного маслихата от 26 декабря 2023 года № 16-2
Районный бюджет на 2024 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Наименование
Подкласс
1. Доходы

978
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
242269
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
145904
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41876
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10660
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
93368
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
4355
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
4355
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
52655
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35828
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
9529
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7298
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
30768
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
30768
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8587
057
Жануарларға арналған баспаналарды, уақытша ұстау пункттерін ұстау
8587
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
58644
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
58644
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
46770
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
200
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11674
12
Көлiк және коммуникация
506210
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
506210
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
13340
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
428531
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
64339
13
Басқалар
773283
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

978
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
242269
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
145904
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
41876
006
Капитальные затраты государственного органа
10660
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
93368
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
4355
010
Развитие объектов сельского хозяйства
4355
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
52655
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
35828
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
9529
007
Капитальные расходы государственного органа
7298
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
30768
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
30768
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8587
057
Содержание приютов, пунктов временного содержания для животных
8587
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
58644
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
58644
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
46770
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
200
015
Капитальные расходы государственного органа
11674
12
Транспорт и коммуникации
506210
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
506210
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
13340
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
428531
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
64339
13
Прочие
773283
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)