Байзақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 16-2 "2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы 3 желтоқсандағы № 37-2 шешімі
ШЕШТІ:
1. "2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Байзақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 16-2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерде мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 192633 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 11156051 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3057698 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 30935 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 47309 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8020109 мың теңге;
2) шығындар – 12200124 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 176199 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 228904 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 52705 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1220272 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1220272 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 1138455 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 52705 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 134522 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Байзакского районного маслихата от 26 декабря 2023 года №16-2 "О районном бюджете на 2024–2026 годы"
Решение Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 3 декабря 2024 года № 37-2
РЕШИЛ:
1.Внести в решение Байзакского районного маслихата "О районном бюджете на 2024 – 2026 годы" от 26 декабря 2023 года № 16-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 192633) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1)доходы – 11156051 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3057698тысяч тенге;
неналоговые поступления – 30935 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 47309 тысяч тенге;
поступления трансфертов -8020109 тысяч тенге;
2)затраты – 12200124 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – 176199тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 228904 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 52705 тысяч тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в томчисле:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5)дефицит (профицит) бюджета – 1220272тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –1220272 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 1138455 тысяч тенге;
погашение займов – 52705 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 134522 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

8795
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
43548
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
78354
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
29049
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
29049
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
49305
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
49305
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1166258
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1165422
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
273208
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
84753
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
239
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
80067
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
7456
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
120669
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72182
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
864
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
379
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
12684
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
441083
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
54056
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
8024
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
9758
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
836
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
836
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3282715
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
110000
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

8795
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
43548
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
78354
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
29049
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
29049
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
49305
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
49305
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1166258
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1165422
005
Государственная адресная социальная помощь
273208
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
84753
006
Оказание жилищной помощи
239
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
80067
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
7456
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
120669
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
72182
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
864
021
Капитальные расходы государственного органа
379
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
12684
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
441083
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
54056
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
8024
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
9758
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
836
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
836
07
Жилищно-коммунальное хозяцство
3282715
458
Управление жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения).
110000
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
27068
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25067
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2001
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
172177
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46244
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
124005
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1928
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
243527
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
150822
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51933
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
16523
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
82366
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
53354
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38129
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
6477
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8748
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
30279
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
30279
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9072
057
Жануарларға арналған баспаналарды, уақытша ұстау пункттерін ұстау
9072
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
137616
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
137616
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
128470
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9146
12
Көлiк және коммуникация
564621
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
564621

455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
27068
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
25067
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2001
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
172177
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
46244
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
124005
006
Капитальные расходы государственного органа
1928
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
243527
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
150822
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
51933
006
Капитальные затраты государственного органа
16523
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
82366
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
53354
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
38129
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
6477
007
Капитальные расходы государственного органа
8748
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
30279
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
30279
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9072
057
Содержание приютов, пунктов временного содержания для животных
9072
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
137616
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
137616
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
128470
015
Капитальные расходы государственного органа
9146
12
Транспорт и коммуникации
564621
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
564621