Жамбыл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 13-2 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 15 шілдедегі № 23-2 шешімі
ШЕШТІ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жамбыл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 13-2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 190675 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 557 518 мың теңге;
салықтық түсімдер – 5 654 005 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 24 300 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 149 300 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 729 913 мың теңге;
2) шығындар – 14 659 426 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 48 110 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 81 224 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 33 114 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -352 137 мың теңге;

О внесении изменений в решение Жамбылского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 13-2 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 15 июля 2024 года № 23-2
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жамбылского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 22 декабря 2023 года № 13-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 190675) следующие изменения:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 557 518 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 654 005 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 24 300 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 149 300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 729 913 тысяч тенге;
2) затраты – 14 659 426 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 48 110 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 81 224 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 33 114 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -352 137 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 150 018 мың теңге;
қарыздар түсімі – 384 408 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 32 271 мың теңге;
бюджет қаражаттары қалдықтарының қозғалысы – 797 881 мың теңге.
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл аудандық мәслихат төрағасы М. Шайдаев
Жамбыл аудандық мәслихатының
2024 жылғы 15 шілдедегі

6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 1 150 018 тысяч тенге:
поступления займов – 384 408 тысяч тенге;
погашение займов – 32 271 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 797 881 тысяч тенге.
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Жамбылского районного маслихата М. Шайдаев

31274
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31274
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1998140
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
147279
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
69691
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1781170
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
434588
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
434588
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
33859
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті,өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26269
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7590
02
Қорғаныс
78312
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
78312
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
19771
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
27405
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдардың құрылмаған елді мекендердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
31136
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
21812
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
21812
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
21812
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1043717
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
381555
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
381555
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
334057
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
71071
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
135437
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
7310
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету

31274
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
31274
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1998140
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
147279
013
Капитальные расходы государственного органа
69691
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1781170
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
434588
040
Развитие объектов государственных органов
434588
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
33859
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
26269
003
Капитальные расходы государственного органа
7590
02
Оборона
78312
122
Аппарат акима района (города областного значения)
78312
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
19771
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
27405
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
31136
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
21812
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
21812
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
21812
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1043717
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
381555
005
Государственная адресная социальная помощь
381555
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
334057
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
71071
006
Оказание жилищной помощи
2500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
135437
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
7310
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому

62750
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
54989
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
328105
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46412
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1100
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1130
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
267861
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
11602
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2974177
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2175536
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
18786
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
2156750
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
7939
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
7939
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
704695
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
0
004
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және/немесе салу
136291
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
568404
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15230
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
15230
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
70777
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
9390
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
61387
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
2491866
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
896739
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
862097
009
Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін сақтауды және оларға қол жетімділікті қамтамасыз ету

62750
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
54989
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
328105
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
46412
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1100
021
Капитальные расходы государственного органа
1130
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
267861
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
11602
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2974177
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2175536
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
18786
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2156750
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
7939
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
7939
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
704695
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
136291
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
568404
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15230
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
15230
028
Развитие коммунального хозяйства
0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
70777
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
9390
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
61387
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
2491866
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
896739
003
Поддержка культурно-досуговой работы
862097
009
Обеспечение сохранности историко-культурного наследия и доступа к ним

47725
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47275
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
450
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
41144
010
Ауылшаруашылығы объектілерін дамыту
41144
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
67490
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32690
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
34000
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
800
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5372
057
Жануарларға арналған баспаналарды, уақытша ұстау пункттерін ұстау
5372
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
57677
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
57677
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
52677
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
5000
12
Көлік және коммуникация
761387
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
761387
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
36370
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
58956
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық) қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
173162
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
492899
13
Басқалар
1079693
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
95287
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
95287
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
358753
055
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту

47725
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
47275
006
Капитальные расходы государственного органа
450
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
41144
010
Развитие объектов сельского хозяйства
41144
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
67490
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
32690
006
Землеустройство, проведимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел.
34000
007
Капитальные расходы государственного органа
800
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5372
057
Содержание приютов, пунктов временного содержания для животных
5372
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
57677
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
57677
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
52677
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
5000
12
Транспорт и коммуникации
761387
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
761387
022
Развитие транспортной инфраструктуры
36370
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
58956
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
173162
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
492899
13
Прочие
1079693
452
Отдел финансов района (города областного значения)
95287
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
95287
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
358753
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"