"2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы"
Жамбыл облысы Жуалы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 35-3 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 3 тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабына сәйкес Жуалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 898 732 мың теңге;
салықтық түсімдер – 2 617 600 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 35 000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 45 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 200 632 мың теңге.
2) шығындар – 9 898 732 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 159 257 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 241 818 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 82 561 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 159 257 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 159 257 мың теңге:

"О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Жуалынского районного маслихата Жамбылской области от 25 декабря 2024 года № 35-3
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жуалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 898 732 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 617 600 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 35 000 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 45 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 200 632 тысяч тенге.
2) затраты – 9 898 732 тысяч тенге:
3) чистое бюджетное кредитование – 159 257 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 241 818 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 82 561 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 159 257 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 159 257 тысяч тенге:

қарыздар түсімі – 241 818 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 82 561 мың теңге;
бюджет қаражаттары қалдықтарының қозғалысы – 0 мың теңге".
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
2. 2025 жылға ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін трансферттердің бөлінуі Жуалы ауданы әкімінің қаулысы негізінде айқындалады.
3. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы З. Бурлибаев
Жуалы аудандық мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№35-3 шешіміне 1-қосымша
Жуалы ауданының 2025 жылға арналған аудандық бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1. КІРІС

поступление займов – 241 818 тысяч тенге;
погашение займов – 82 561 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге".
2. Объем трансфертов бюджетам сельских округов на 2025 год определяются на основании постановления акимата Жуалынского района.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата З. Бурлибаев
Приложение 1 к решению
Жуалынского районного маслихата
от 25 декабря 2024 года №35-3
Районный бюджет Жуалынского района на 2025 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
І.ДОХОДЫ

55 000
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
55 000
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
21 852
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 852
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
176 275
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66 206
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
110 069
09
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану
130 995
01
Отын және энергетика
57 834
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
57 834
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
57 834
09
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
73 161
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
73 161
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
73 161
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
119 267
01
Ауыл шаруашылығы
38 671
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
38 671
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 671
06
Жер қатынастары
30 596
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
30 596
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 096
002
Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екіншісіне ауыстыру жөніндегі жұмыстар
1 000
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
3 500
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2 000
09
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
50 000
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
50 000
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
50 000
11
Өнеркәсiп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
31 421
02
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
31 421
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
31 421
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

55 000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
55 000
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
21 852
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
21 852
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
176 275
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
66 206
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
110 069
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
130 995
01
Топливо и энергетика
57 834
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
57 834
019
Развитие теплоэнергетической системы
57 834
09
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
73 161
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
73 161
036
Развитие газотранспортной системы
73 161
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
119 267
01
Сельское хозяйство
38 671
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
38 671
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
38 671
06
Земельные отношения
30 596
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
30 596
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
24 096
002
Работы по переводу сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой в другую
1 000
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
3 500
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2 000
09
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
50 000
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
50 000
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
50 000
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
31 421
02
Архитектурная,градостроительная и строительная деятельность
31 421
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
31 421
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)