Меркі аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы №16-2 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 2024 жылғы 11 наурыздағы № 20-2 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 109 бабы, Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы негізінде аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Меркі аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы №16-2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесіндей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 15141043 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4390414 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 22112 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 30000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 10698517 мың теңге;
2) шығындар – 15478711 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 216918 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 282438 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 65520 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -554586 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 554586 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 282438 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 65520 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 337668 мың теңге.
Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Меркенского районного маслихата от 22 декабря 2023 года №16-2 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 11 марта 2024 года № 20-2
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Меркенского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 22 декабря 2023 года №16-2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1) доходы – 15141043 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4390414 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 22112 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 30000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10698517 тысяч тенге;
2) затраты – 15478711 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 216918 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 282438 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 65520 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -554586 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 554586 тысяч тенге;
поступление займов – 282438 тысяч тенге;
погашение займов – 65520 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 337668 тысяч тенге".
Приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.

404064
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38666
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2635
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
16000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
346763
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
46032
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43965
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2067
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
243000
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
243000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2325645
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60524
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
2265121
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
33731
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33731
02
Қорғаныс
30026
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
30026
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4985
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
25041
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
72867
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
72867
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
72867
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1244541
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
455550
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
455550
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
290603
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

404064
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
38666
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2635
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
16000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
346763
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
46032
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
43965
004
Капитальные расходы государственного органа
2067
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
243000
040
Развитие объектов государственных органов
243000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2325645
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
60524
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
2265121
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
33731
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
33731
02
Оборона
30026
122
Аппарат акима района (города областного значения)
30026
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4985
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
25041
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
72867
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
72867
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
72867
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1244541
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
455550
005
Государственная адресная социальная помощь
455550
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
290603
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

60253
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6997
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
135458
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4430
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
29800
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
53665
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
498388
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64260
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4978
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
337239
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
83681
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
7630
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5677333
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4606679
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
43096
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
113377
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
4450206
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1070654
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1065654
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
5000
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiк
1038714
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
450927
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
450927
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
3424
011
Мәдениет объектілерін дамыту
3424
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
89731
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

60253
006
Оказание жилищной помощи
6997
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
135458
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4430
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
29800
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
53665
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
498388
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
64260
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4978
021
Капитальные расходы государственного органа
600
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
337239
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
83681
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
7630
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5677333
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4606679
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
43096
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
113377
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
4450206
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1070654
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1065654
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
5000
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1038714
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
450927
003
Поддержка культурно-досуговой работы
450927
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
3424
011
Развитие объектов культуры
3424
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
89731
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта